Şimdi Ara

Artes Q1003 16GB 10.1' IPS Tablet almak istiyorum (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.115
Cevap
25
Favori
88.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pipo M9 Max RileyROM 2.6 KitKat kurabildim nihayet 3 gün önce. Çok beğendim. Kasılma falan yok. Diğer kendi sürümünde sık sık donma oluyordu. Özellikle play storeden güncelleme yapınca tablet kasılıyordu. Güncelleme bitene kadar tableti kullanamıyordum. Ara sırada sistem yanıt vermiyor diye uyarı veriyordu ve o an yaptıığın işlemi kapatmak zorunda kalıyordum. Bunda aynı anda bir sürü güncelleme yaparken aynı aynda tabletimi kasılmadan rahatca kullanabiliyorum.
    Bazı sevdiğim özellikler gitti tabi ama olsun sonuçta kasılma, donma yok. Daha hızlı ve stabil.
    Tarayıcıyı pek sevemedim. Önceden girdiğin geçmiş siteleri göremiyorsun. Aynı zamanda ana sayfada widgeti yok tarayıcının. Birde tarayıcıdan bir yere girdiğinde mesela resimli bir sayfaya tıklayıp yeni sekmede aç dediğin zaman site değil sadece tıkladığın resim açılıyor. Bu özellik hiç hoşuma gitmedi. Ayarını bulamadım. Bunun bir çözümü yokmu acaba? Acaba başka tarayıcı mı denesem?

• .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hiko. -- 16 Mayıs 2015; 21:55:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iskoo

Pipo M9 Max RileyROM 2.6 KitKat kurabildim nihayet 3 gün önce. Çok beğendim. Kasılma falan yok. Diğer kendi sürümünde sık sık donma oluyordu. Özellikle play storeden güncelleme yapınca tablet kasılıyordu. Güncelleme bitene kadar tableti kullanamıyordum. Ara sırada sistem yanıt vermiyor diye uyarı veriyordu ve o an yaptıığın işlemi kapatmak zorunda kalıyordum. Bunda aynı anda bir sürü güncelleme yaparken aynı aynda tabletimi kasılmadan rahatca kullanabiliyorum.
    Bazı sevdiğim özellikler gitti tabi ama olsun sonuçta kasılma, donma yok. Daha hızlı ve stabil.
    Tarayıcıyı pek sevemedim. Önceden girdiğin geçmiş siteleri göremiyorsun. Aynı zamanda ana sayfada widgeti yok tarayıcının. Birde tarayıcıdan bir yere girdiğinde mesela resimli bir sayfaya tıklayıp yeni sekmede aç dediğin zaman site değil sadece tıkladığın resim açılıyor. Bu özellik hiç hoşuma gitmedi. Ayarını bulamadım. Bunun bir çözümü yokmu acaba? Acaba başka tarayıcı mı denesem?

Nereden indirdiniz romu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• .......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hiko. -- 16 Mayıs 2015; 21:55:20 >
  • Gladiotürk kullanıcısına yanıt
    hocam selamlar,

1,5 yıl aradan sonra yine bu konudayım, samsung T800 aldım aileme ve bu tablet boşa çıktı,
    çok da rahat kullanamadılar aslında sanırım emmc olmamasından.

şimdi elimde alaet ve çok yavaş,
    bendeki 3G olmayan version,
    Hafif boş bir android arıyorum alete flashlamak için, hızlandırmak için.
    Dunyadaki eşdeğeri pipo M9 muydu yoksa Max mıydı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gladiotürk

quote:

Orijinalden alıntı: soonlity

iyi günler,
    acaba yüklediğin ROMun linkini verebilir misin?
    Bir de son romun cihaz üzerindeki etkilerini(Şarj kullanımı, donmalar, explorer hatası var mı gibi) paylaşabilirsen çok seviniriz.
    şimdiden teşekkürler

Mesajına link olarak koymuş adresi göremediniz sanırım arkadaşlar

http://www.freaktab.com/showthread.php?13882-Pipo-M9-Max-RileyROM-2-6-KitKat

herkes bu rilay romu yuklemiş ama adamlar defalarca yazmışlar:

Pipo M9 Max RileyROM 2.6 KitKat
    I'm trying to get more information on this...but there are at least two versions of the M9 tablet.
    If you have a 16gb NAND version, the Loader.bin for this ROM is not compatible and will brick your tablet.
    Only try this ROM if you have a 32gb NAND capacity. That's one with 2 NAND chips.

ee bizimkiler de 16gb version olduğu için yüklememiz gerekiyordu? bendeki 16gb sizdeki farklı mı??

• gimmeluck kullanıcısına yanıt
    @gimmeluck selamlar, belirli bir seviye düzeyinde düzgünce yardım isteyen tüm arkadaşlara yazılım konusunda yardımcı olmaya çalışırım. Gördüğün gibi 1,5 sene değil 10 sene sonrada soruna cevap alabilirsin. Konudaki birçok arkadaş paylaştığım romu denedi sorun olmadığını yazmışlardı. Ancak aradan çok zaman geçti. Güncel kullandığınız Android tabletler ile kıyaslamak pek doğru olmaz.

En son @iskoo arkadaş bir rom yüklediğinden bahsediyordu. @kimyager147 arkadaşın kurmuş olduğu romda bu adreste.

http://freaktab.com/forum/tablet-support-android/pipo-tablets/current-pipo-roms/14399-pipo-m9-max-rileyrom-2-6-kitkat?13882-Pipo-M9-Max-RileyROM-2-6-KitKat=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gladiotürk -- 23 Mayıs 2015; 12:41:18 >

• quote:

@gimmeluck selamlar, belirli bir seviye düzeyinde düzgünce yardım isteyen tüm arkadaşlara yazılım konusunda yardımcı olmaya çalışırım. Gördüğün gibi 1,5 sene değil 10 sene sonrada soruna cevap alabilirsin. Konudaki birçok arkadaş paylaştığım romu denedi sorun olmadığını yazmışlardı. Ancak aradan çok zaman geçti. Güncel kullandığınız Android tabletler ile kıyaslamak pek doğru olmaz.

En son @iskoo arkadaş bir rom yüklediğinden bahsediyordu. @kimyager147 arkadaşın kurmuş olduğu romda bu adreste.

http://freaktab.com/forum/tablet-support-android/pipo-tablets/current-pipo-roms/14399-pipo-m9-max-rileyrom-2-6-kitkat?13882-Pipo-M9-Max-RileyROM-2-6-KitKat=

Ben bu linkteki romu kullanıyorum. Gayet memnunum.

• Ben yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve çok memnunum romdan. Takılma, donma, kasma falan olmuyor artık. Stabil bir şekilde kullanıyorum. Eski roma göre çok fark etti. Resmen uçuyor tablet.. Herkese bu romu tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: iskoo

Ben yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve çok memnunum romdan. Takılma, donma, kasma falan olmuyor artık. Stabil bir şekilde kullanıyorum. Eski roma göre çok fark etti. Resmen uçuyor tablet.. Herkese bu romu tavsiye ederim.

Bu romun bir üst versiyonu yok mu ki stabil olarak.

• Şimdilik bu romun daha iyisi yok.

• quote:

hocam işte orda 2 nand chiplilere yukleyin, 1 olanlara yuklemeyin diyor kocaman, bir sürü kiş ibricklemiş,

bizde de bi aradas bricklemişti önceden,

O işden nasıl emin olucaz? bizimki 2 nandlı mı

• quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

quote:

hocam işte orda 2 nand chiplilere yukleyin, 1 olanlara yuklemeyin diyor kocaman, bir sürü kiş ibricklemiş,

bizde de bi aradas bricklemişti önceden,

O işden nasıl emin olucaz? bizimki 2 nandlı mı

Ben 2 kez yükledim sıkıntı olmadı.

• gimmeluck kullanıcısına yanıt
    @gimmeluck selamlar, Artes Q1003 modelinin kaç nand olduğunu ancak Artes firması bilir. Benim herhangi bir bilgim yok bu konuda.

Ancak konuda yükleyen arkadaşlar var görüyorsun. Yükle yada yükleme diyemem rom işleri sıkıntılı şeyler kullanıcının insiyatifine kalmış bir durum.
  • Tableti beğendim, güncellemesini de yaparız da nereden bulacağız bu ürünü. Alırsam sıfır alırım, ikinci el almam...
  • arkadaşlar tableti hardbrick olanlara yardımcı olabilirim, tabi hardbrick olmaması için yüklemek istedğiniz romun tam anlamıyle cihazınıza uygun olup olmadığından emin olmanız lazım ki buna rağmen cihazınız brick olabilir, yükleme talimatlarını dikkatle okuyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casual -- 24 Mayıs 2015; 16:06:02 >
  • Ürünü bulmasına buldum da, 720 TL'den aşağı satan yer yok

Tabletin biraz daha gelişmiş sürümünü yurtdışı alışveriş sitelerinde buldum. imkânı olup da yurtdışı alışveriş yapabilenler bi baksın derim:

http://www.geekbuying.com/item/Pipo-M9S-RK3288-1-8GHz-10-1-inch-Tablet-PC-Android-4-4-Quad-Core-IPS-Capcaitive-Screen-1280-800-2GB-16GB---Black-340958.html

http://www.alibaba.com/trade/search?fsb=y&IndexArea=product_en&CatId=&SearchText=pipo+m9s

• Benimki 3gli model. Satmayı düşünmüyorum ama çok iyi bir fiyat olursa düşünebilirim belki

• valla benimtableti 10 ay kullandık, 6 aydır da yatıyor bekliyor oyle )))
    iş yerinde isteyen arkadasa kelepir verecez veya internetten iyi bir fiyata satacagım,
    bursadan elden :)
    3gsiz model.
  • elindeki tablete 250 tl den fazla kimse vermez hatta onuda vermezler zira pili ömrünü tamamlamaya başlamıştır. oda tabletin mükemmel durumda olması lazım. rk3288 olan model ki rk3188 le aralarında dağlar kadar performans farkı var. o bile şuan yurtdışında 500tl hı çok isteyen olursa yeni aldığım pipo p9 tableti 500tl ye satayım.

komik olmayın yani ;)
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.