Şimdi Ara

Arnica Bora 2400 Watt Su Filtreli Turbo Fırçalı Elektrikli Süpürge (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
3
Favori
130.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.hizlial.com da 02.11.2010 itibarıyla 205 TL. Worldkarta 12 taksit indirimli 193 Tl. arnica bora 2400 W. Aldım. İlk izlenimlerim gayet olumlu çok pratik kullanımı var suyu temizlemesi 2 harakette hallediyorsunuz. Çekim gücü kuvvetli. Sesi o kadar rahatsız edici değil. Ben evimde ihlas robotta kullandım. Arızalanınca bunu aldım. Bir arızaya ihlas 165 TL. istedi. İhlas robot çok aparatlı ve zahmetli bir kullanımı vardı. .
    ürünüm 2 gün içerisinde geldi. Ürün orijinal ambalajında geliyor ilk defa ben açtım. Sorunsuz bir alışverişti. Yurtiçi kargoda mükemmeldi.
    Güvenilir sağlam bir şirket ayrıca hizlal.com araştırdığım kadari ile hizlial.com ise gold grubunun bir sitesi.

• Merhabalar

Daha önce hydra plus kullanıpta bu yeni makineyi alan var mı acaba? Karşılaştırma yapabilirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonkurt

Merhabalar

Daha önce hydra plus kullanıpta bu yeni makineyi alan var mı acaba? Karşılaştırma yapabilirler mi?

Çok şey istemişsin sen de...
  • Benim Bora 4000 de bugün geldi takar takmaz afedersiniz ama pisliğin içinde yaşıyormuşum resmen. Çok pratik, emiş gücü güzel bence fiyat performans olarak fiyatının fazlasını hakediyo. Daha ilk günden bunları yazmamın sebebi gerçekten ürünü aldım memnun kalmam lazım anlayışı kesinlikle değildir. Ürün hafif öncelikle sonra suyu doldur boşalt çok rahatlıkla yapılabiliyor. Çektikleri gerçekten takdire şayan. Ben tavsiye ederim ben de deveyükünden aldım...

Soruları olan varsa sorabilir.

+olarak ben de bir soru sormak istiyorum. Bu ürünün dışa üfleme özelliği var mı. Sağına soluna baktım bulamadım Arnikanın daha önceki modellerinin bazılarında bu özellik varmış. Bunda da var mı diye merak ettim. Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: bobita

quote:

Orijinalden alıntı: sonkurt

Merhabalar

Çok şey istemişsin sen de...

Sizde benim gibi evin süpürülmesinden sorumlu kişi olursanız, en az eziyetle bu işi halletmeye çalışırsınız.
  • Burada fiyatı daha uygun. Bu site hakkında bilgisi olan, daha önceden alışveriş yapan var mı? Güvenilir bir site midir?

http://www.evconsept.com/urun/arnica-bora-4000-su-filtreli-hepa-2400w-turbo-fircali-elektrikli-supurge---ayni-gun-kargo--_4585.aspx?CatID=173#

Değiştirme: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mightywings -- 6 Kasım 2010; 11:38:48 >
  • Siteye güvenemedim, o yüzden Hepsiburada'dan adım. Bir paket de Duracell pile ekledim, 200 TL'yi geçince kargo bedava oldu, piller bedavaya geldi.

Genel olarak fena değil. Plastik kalitesi güzel ama işçiliği daya ayrıntılı olabilirdi. Ses olarak normal bir elektrikli süpürge düzeyinde. Emiş gücü güzel. Yıkanabilir HEPA filtre sayesinde sarf malzeme masrafı yok. Kullanımı kolay ancak kompakt süpürgelere göre biraz büyük.

Sonuç olarak bu parayı hak ediyor.

Puanlama: 7/10
  • Klasik torbalı süpürgeler de tozları çekiyor.
    Temizlikten sonra torbanın içindeki pislikleri bir kovanın içine boşaltıp karıştırın. İğrenç gelecektir. Evimiz ne kadarda pismiş hissine kapılacaksınız.
    Dünya zaten tozdan oluştuğu için o kadar da panik yapmaya gerek yok.
  • bugun hızlı aldan kargo dahil 194 tl ye 12 taksitli aldım..izlenimlerim emiş gücü samsunga göre düşük...tahminim 300 airwatt civarı..temizlik konusunda bu emiş yeterli..
    ses oldukça yüksek ..boyut olarak resimlerdeki gibi ufak değil ...ağırlığıda 5-6 kg civarı..halı üzerinde hareketi sınırlı parke üzerinde ise rahat haraket ediyor..temizlemesi kolay açıkçası ben memnun kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajanblue -- 11 Kasım 2010; 17:08:06 >
  • Arnica hydra plus topiğinde bir arkadaş üniversite raporu linki vermişti, toz, mite tarzı şeyleri su filtreli süpürgeler daha iyi tutuyor,

6-7 aydır hydra plus kullanıyoruz gayet iyi. Evde 3 tane süpürge var ıvır zıvır şeyler için Fakir'in A120 diye bir modeli, Arçeliğin 10 yıl önce alınan toz torbalı modeli birde Arnica.

Evi genelde ben süpürüyorum, fakir ve arçeliği kullanırken çocukları mutlaka odadan çıkarırım çünkü oda güneş alırken uçuşan tozları görebilirsiniz (Fakirinde Arçeliğinde toz torbasını servisten alırım marketlerde satılanlar yaramaz) ama Arnicayı kullanınca hem halıların rengi açılıyor hemde soluduğumuz hava kirlenmiyor

quote:

Orijinalden alıntı: fanifan
    Klasik torbalı süpürgeler de tozları çekiyor.
    Temizlikten sonra torbanın içindeki pislikleri bir kovanın içine boşaltıp karıştırın. İğrenç gelecektir. Evimiz ne kadarda pismiş hissine kapılacaksınız.
    Dünya zaten tozdan oluştuğu için o kadar da panik yapmaya gerek yok.

• Daha önce Dyson DC05 elektrikli süpürge aldım.Evde astımlı hasta olması sebebiyle araştırmalarım neticesinde Dyson’u tercih ettim.Bütün Dayson markalı süpürgelerin hepa filitresi 12 olduğunu süpürge bozulduğunda öğrendim.İlk bozulmada makinenin kömüründen dolayı hem motorunu değiştirdim hem de kablo sarma kısmını değiştirdim.Tabi filitrelerini senede bir değiştiriyordum.Daha sonra uzun demir kolun plastiği kırıldığı için parça halinde verilmediği için komple değiştirmek zorunda kaldık.Ekim ayının 20 sinde yine kablosunu kopması neticesinde servise getirdim ve kablonun makara olarak geldiği , parça halinde getirildiği için değiştirlmesi gerektiği söylendi.Açma kapa düğmesinin de kırılmasından dolayı gövdenin komple değiştirilebileceği söylendi.Parçaların elinde olmadığını sipariş verilerek hafta içinde geleceği söylendi.Aradan bayram geçti telefon açtığımda parçaların yurt içinde kalmadığı dışarıdan getireceklerini kesin geliş tarihinin belli olmadığı haberi geldi.Şimdiye kadar ilk arıza ile beraber masraflarım 500 tl yi buldu.Anlayacağınız parça maliyeti nerdeyse süpürge fiyatına yaklaştı.Ben de evin bir aydır temizlenememesinden dolayı internetten ne alabilirim diye bir araştırma yaptım ve dün ARNİCA BORA 4000’i almaya karar verdim.İntarnetten 200 tl ye alabilmeme rağmen hemen elimde olsun diye 230 tl’ye satın aldım.Bugünde evi 4saatte temizleyerek hem evi temizlemiş olduk hem de iyi bir süpürgeye sahip olduk.Süpürgenin artıları çekiş gücünün dyson gibi olması, sulu olması,hafif olması,gürültüsünün normal olması.Eksileri parçaların plastik olması su doldurulan yerin kilit sisteminin olmaması.Eğer evde küçük çocuk varsa kovanın kapağını hemen açıp suları ve içindeki pislikleri dökebilmesi.Firma bunun için bir kelepçe geliştirilirse güzel olur.Bence bu paraya bu süpürge süper.

• yeni aldık ilk izlenimlerimiz olumlu tavsiye olunur....
  • Arkadaşlar genel bir soru olacak belki ama, bu model yada genel olarak sulu modeller ile sıvıları da makinelere zarar vermeden çekebilir miyiz acaba. yani kastettiğim bir halı yıkama makinesi olması değil ama örneğin halı yada koltuk leke oldu. orayı deterjan ve ıslak bezle sildikten sonra oranın nemini yada sıvısını bu sulu elektrik süpürgeleri ile çekebilir miyiz acaba ?
  • Arnica hydra kullanıcısıyım, farklı zamanlarda 3 adet aldım kendime, anneme ve ablama herkez çok memnun, ben 2 güde 1 mutlaka eve uyguluyorum, kovasına tıraş losyonumdan birmiktar koyuyorum çok güzel kokuyor dairem. Hayallerimdeki süpürgeye kavuştum çok mutluyum.

Olumlu yönleri;
    - Derinlemesine gerçek temizlik,
    - Evinizin mis gibi kokması
    - Uzun kablo
    - Devrilme derdi yok
    - Su kaçırma derdi yok
    - Filtre derdi yok
    - klavuzda yapmayın desede 6. kattaki sıfır dairemde lavoba tıkanıklığımı (inş.çakılları nedeniyle) bu süpürgeyle çekerek kurtuldum. 3,5 metre derindeki çakılları lavobo hattımdan çekti.
    - hava üfleme özelliğiyle bilgisayarıma, televizyonuma iç temizlik uygulayabiliyorum.
    - herşey pek güzel sağolasın Arnica
    Kullanım tavsiyeleri;
    Filtreleri her kullanımdan sonra yıkar güneşte kuruturum
    Cihazı kullanım sonrası yıkar cam sil ile silerim
    Cihazı küvette yıkar, küvet giderine süzgeç koyar artıkları çöpe atarım
    Kablosunu cihazdan fişin ucuna doğru toplayın büzüşme ve kopma yapmaz

toz torbalı süpürgeler, insan derisi ile beslenen myte leri ortama geri salar, işin kötüsü solunum sisitemimize büyük hasar veren bu mytelerin pislikleridir ve tozlu süpürgeler pu pislikleri parçalar ve ortama dahaçok yayr ve pis koku veriri bunlarıda esaslı olarak sadece su yakalar.

Eksileri;
    Bence söylemeye değer eksi yönü yok, okadar kusur kadıkızı misali

Mutlaka alın ailenizi sevdiklerinizi bu güzellikten mahrum bırakmayın, benim süpürgem dediğim gibi hydra modeli, buda güzeldir diye düşünüyorum. Forum takipçisi olmama rağmen hayatımda ilkkez bir foruma yazıyorum buda önemli bir detay:)
    izmir'den sevgiler
    Alper

• arnica aldım ama içeride motor dan gelen ağır bir koku oluşuyor ilk günlerde bu yoktu acaba aynı problemi yaşayan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainmanizmir

Arnica hydra kullanıcısıyım, farklı zamanlarda 3 adet aldım kendime, anneme ve ablama herkez çok memnun, ben 2 güde 1 mutlaka eve uyguluyorum, kovasına tıraş losyonumdan birmiktar koyuyorum çok güzel kokuyor dairem. Hayallerimdeki süpürgeye kavuştum çok mutluyum.

Olumlu yönleri;
    - Derinlemesine gerçek temizlik,
    - Evinizin mis gibi kokması
    - Uzun kablo
    - Devrilme derdi yok
    - Su kaçırma derdi yok
    - Filtre derdi yok
    - klavuzda yapmayın desede 6. kattaki sıfır dairemde lavoba tıkanıklığımı (inş.çakılları nedeniyle) bu süpürgeyle çekerek kurtuldum. 3,5 metre derindeki çakılları lavobo hattımdan çekti.
    - hava üfleme özelliğiyle bilgisayarıma, televizyonuma iç temizlik uygulayabiliyorum.
    - herşey pek güzel sağolasın Arnica
    Kullanım tavsiyeleri;
    Filtreleri her kullanımdan sonra yıkar güneşte kuruturum
    Cihazı kullanım sonrası yıkar cam sil ile silerim
    Cihazı küvette yıkar, küvet giderine süzgeç koyar artıkları çöpe atarım
    Kablosunu cihazdan fişin ucuna doğru toplayın büzüşme ve kopma yapmaz

toz torbalı süpürgeler, insan derisi ile beslenen myte leri ortama geri salar, işin kötüsü solunum sisitemimize büyük hasar veren bu mytelerin pislikleridir ve tozlu süpürgeler pu pislikleri parçalar ve ortama dahaçok yayr ve pis koku veriri bunlarıda esaslı olarak sadece su yakalar.

Eksileri;
    Bence söylemeye değer eksi yönü yok, okadar kusur kadıkızı misali

Mutlaka alın ailenizi sevdiklerinizi bu güzellikten mahrum bırakmayın, benim süpürgem dediğim gibi hydra modeli, buda güzeldir diye düşünüyorum. Forum takipçisi olmama rağmen hayatımda ilkkez bir foruma yazıyorum buda önemli bir detay:)
    izmir'den sevgiler
    Alper

tek bir eksi yönü var watt güçünü kademelendirememek yani motor gücü sabit... tabi o da nekadar gerekli bilemem...

• quote:

Orijinalden alıntı: ajanblue

arnica aldım ama içeride motor dan gelen ağır bir koku oluşuyor ilk günlerde bu yoktu acaba aynı problemi yaşayan varmı

Nasıl bir koku? Motor yanığı gibi mi yoksa ıslak kalmış bez kokusu gibi mi? Kazan içindeki yönlendirici boruyu çıkarıp içini güzelce yıkayın.Bizim de birkaç kullanım sonrası makineyi güzelce temizlememize rağmen kötü koku oluşmuştu.Meğer o borunun içi pislik doluymuş.Islak kalınca kötü kokuya sebep olmuş.

Düzeltme: Makinemiz Hydra Plus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egenin_efesi -- 2 Aralık 2010; 16:33:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

quote:

arnica aldım ama içeride motor dan gelen ağır bir koku oluşuyor ilk günlerde bu yoktu acaba aynı problemi yaşayan varmı

Nasıl bir koku? Motor yanığı gibi mi yoksa ıslak kalmış bez kokusu gibi mi? Kazan içindeki yönlendirici boruyu çıkarıp içini güzelce yıkayın.Bizim de birkaç kullanım sonrası makineyi güzelce temizlememize rağmen kötü koku oluşmuştu.Meğer o borunun içi pislik doluymuş.Islak kalınca kötü kokuya sebep olmuş.

motor yanığı değilde sanki yanık toz gibi ...çok eski hepa filtresiz , dışarıya toz bırakan süpürgemdede aynı koku oluşuyordu..
    ilk günde bir problem yoktu sonradan içerisinden ortama acayip bir koku bırakmaya başladı..arka hepa filtresinden bu koku gelmemekte..motor sıkışmaya başladığı zaman bu koku artmakta sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajanblue -- 4 Aralık 2010; 1:17:08 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

quote:

motor yanığı değilde sanki yanık toz gibi ...çok eski hepa filtresiz , dışarıya toz bırakan süpürgemdede aynı koku oluşuyordu..
    ilk günde bir problem yoktu sonradan içerisinden ortama acayip bir koku bırakmaya başladı..arka hepa filtresinden bu koku gelmemekte..motor sıkışmaya başladığı zaman bu koku artmakta sanki

Bizim makine de ilk çalıştığında hafif bir motor kokusu çıkarıyor sonra kayboluyor.Kablo sarma yuvasındaki soğutma fanının üflediği kısımdan çıkıyor.Fazla ilerlemeden servise gösterin isterseniz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.