Şimdi Ara

ARACINIZDA ÇÖZEMEDİĞİNİZ elektronik ABS ve beyin tamiri ve arızası 2022 SORUNLARI (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.803
Cevap
73
Favori
793.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ARABA 97 TEMPRA 2.0 İE 16V
    SOL SİNYALDE SORUNVAR ARADA HIZLI YANIP SÖNÜYOR,SOL KISA FARLAR SÜREKLİ SÖNÜK YANIYOR NE OLABİLİR
    TEŞEKKÜRLER
  • GÖSTERGEDEN OLMA İHTİMALİ YÜKSEK FAKAT SİGORTA KUTUSUNDANDA YAPABİLİR.

quote:

Orjinalden alıntı: turgayp

hakan usta imdat yanıyorum bir çare sen ankaradasın fakat bir öneri lütfen benim şikayetim şu 2003 model megane 1 aracım var arabaya yaklaşık bir ay evvel birşeyler oldu araba yolda giderken birden bire gösterge paneli sıfırlıyor ibreler düşüyor peşinden normala dönüyor ama araba stop etmiyor özellikle farlar açıkken yapıyor kilometreciye gittim bana saatten olabilecegini söyledi daha sonra arabayla izmire gitmek üzereyken otabana çıktım araba şarjzı kesti daha sonra şarj dinamasunu yaptırdım fakat aynı arıza devam etti hatta arttı arabanın tüm şaselerini kontrol ettirdim kutup başlarını temizlettim fakat sorun çözülmedi arabanın derdi nedir sizce elektirikçi yapamayınca yetkili servise gittim onlarda arabanın gösterge saatinden olabilecegini söylediler ben ne yapayım saatin yenisi 700 ytl imiş benim sorunum nasıl çözülür yardım edersen sevinirim saygılarımla

• SOL SİNYAL LAMBALARINDAN BİRİSİ ARASIRA TEMAS ETMİYOR.(ÖN YADA ARKA) MUHTEMELEN ÖN HERHALDE SOL FARDA SÖNÜK YANIYOR İSE SOL FAR ŞASE KABLOSU KONTROL ETTİRİN.

quote:

Orjinalden alıntı: yakamozcuk

HAKAN USTA S.A
    ARABA 97 TEMPRA 2.0 İE 16V
    SOL SİNYALDE SORUNVAR ARADA HIZLI YANIP SÖNÜYOR,SOL KISA FARLAR SÜREKLİ SÖNÜK YANIYOR NE OLABİLİR
    TEŞEKKÜRLER
  • ustam sagolda başını agrıtnak istemem ama aracın içindekimi yoksa kaputun içindeki sigorta kutusundanmı kaynaklanıyor olabilir sigortayla ilğili ne sorun olabilir biraz açıklarsan sevinirim saygılar.
  • İkiside olabilir.

quote:

ustam sagolda başını agrıtnak istemem ama aracın içindekimi yoksa kaputun içindeki sigorta kutusundanmı kaynaklanıyor olabilir sigortayla ilğili ne sorun olabilir biraz açıklarsan sevinirim saygılar.
  • EWET SOL FARDI YAZMAYI UNUTMUŞUM TŞKLER USTAM
  • evet ustam pazartesi günü inşallah servise gidiyorum dün ugradım getir çözeriz dediler göstergeden olma ihtimali var dediler ama siğortadan olma ihtimili daha yüksek dediler inşallah en az parayla hangisi olcaksa o olsun tlf gösterdigin ilgi için ayrıca teşekkür ederim
    quote:

Orjinalden alıntı: hakanusta

İkiside olabilir.

quote:

ustam sagolda başını agrıtnak istemem ama aracın içindekimi yoksa kaputun içindeki sigorta kutusundanmı kaynaklanıyor olabilir sigortayla ilğili ne sorun olabilir biraz açıklarsan sevinirim saygılar.

• ustam birde benim aracada yazılım atılıyormu atılıyorsa ne gibi faydasını görürüm yoksa zararınımı görürüm .
  • BİRŞEY DEĞİL...
  • mazda 1999 323 sedan. aracımda tüm kapılar otomatik. iki kere kitleme yapınca(cam kırılıp kilit kolu açılamıyor.) kapı kilit kollarını iptal eden bir sistem var.
    geçen gün alarmlı uzaktan kumanda alayım dedim.
    usta, uzaktan kumandayı takarken ön sağ kapıya ek olarak merkezi kilit pompası taktı. başka türlü olmuyor dedi. şu an uzaktan kumanda ile kilitleme yapıyor fakat. 2 kere kilitleme yaparak kolları iptal eden sistem çalışmıyor tabiki.
    benim anlamadığım anahtarla kapılar kilitlenip açılırken uzaktan kumanda için neden başka pompa gerektiği. ayrıca usta takarken bunlarda + ve - sistemi var falan dedi. şimdi başka bir ustaya gidip baktırayımmı.
    Şimdiden teşekkürler.(bu arada takılan alarm cyclone)
  • hakan usta merhaba dedğin üzere dün yetkili servise gittim adamlar tüm ihtimalleri uyguluyarak sorunu en sonunda buldular önce senin dediğin gibi sigortalara baktılar daha sonra şarj dinamosunu dedğiştirdiler o da olmayınca gösterge panelini değiştirdiler o da olmadı katalitazör müymüş neymiş onuda denediler o da olmadı en son artık bobinleri dğiştirdiler ve oldu bobinlerin enerjiyi parazit yaptırıp geri dönderdiği için oldugu kanısına vardılar araba oldu ama tabi olan bizim 420 ytl oldu inşallah bir daha olmazda rahatça gezeriz senin bu konu hakkındaki yorumunu beklerim açıkçası bu neden olmuştur saygılarımla iyi çalışmalar
  • Aracımda inwells marka alarm var Mayıs'tan beri sorunsuz olarak kullanıyordum. Şimdi bu alarmın araç çalıştıktan 15 sn sonra frene basıldığında kapıları kilitlemek, kontağı kapatınca açmak gibi bir özelliği vardı fakat bu işlev busabahtan beri çalışmıyor. Nedeni ne olabilir?

Şimdiden teşekkürler...
  • hakan usta benim de bir sorunum var :)

2003 Seat Cordoba 1,4 100bg sahibiyim .. aracım bazen çalışmıyor, açıklamak gerekirse aracı çalıştırıyorum bir yere gidiyorum işim bitip arabaya oturduğumda bazen çalışmıyor 5-10 deneme sonunda anca çalışıyor. anahtarı takıp kontağı açıyorum immobilizer ve ışığının sönmesini bekliyorum (ayrıca benzin pompasını da bekliyorum) marşa bastığımda araç çalışmıyor.. 5-10 deneme sonunda tek marşta çalışıyor.

aracın çekişinde herhangi bir sorun yok ..
    arıza lambası yanmıyor..
    benzin geliyor..
    marş basıyor..
    immobilizer hata vermiyor...(arıza yaptığı anda yedek anahtarla da denedim durum aynı)
    ancak beyin sanırım ateşleme sistemini devreye almıyor..

bu bahsettiğim durum bu aralar çok sıklaşmaya başladı , şimdiye kadar hiçbir sabah çalışmamazlık yapmadı olay genelde gün içinde ve motor sıcakken durduğunda oluyor.

acil yorumlarınızı beklerim ..

• Nedeni alarma bağlanan kontak ucu bağlı değildir.

quote:

Orjinalden alıntı: darkxwing

Aracımda inwells marka alarm var Mayıs'tan beri sorunsuz olarak kullanıyordum. Şimdi bu alarmın araç çalıştıktan 15 sn sonra frene basıldığında kapıları kilitlemek, kontağı kapatınca açmak gibi bir özelliği vardı fakat bu işlev busabahtan beri çalışmıyor. Nedeni ne olabilir?

Şimdiden teşekkürler...
  • Sizinle tel de görüşmüştük yanılmıyorsam ağırlıklı olarak mekanik bir sorun gibi gözüküyor.

quote:

Orjinalden alıntı: nurialco50

hakan usta benim de bir sorunum var :)

2003 Seat Cordoba 1,4 100bg sahibiyim .. aracım bazen çalışmıyor, açıklamak gerekirse aracı çalıştırıyorum bir yere gidiyorum işim bitip arabaya oturduğumda bazen çalışmıyor 5-10 deneme sonunda anca çalışıyor. anahtarı takıp kontağı açıyorum immobilizer ve ışığının sönmesini bekliyorum (ayrıca benzin pompasını da bekliyorum) marşa bastığımda araç çalışmıyor.. 5-10 deneme sonunda tek marşta çalışıyor.

aracın çekişinde herhangi bir sorun yok ..
    arıza lambası yanmıyor..
    benzin geliyor..
    marş basıyor..
    immobilizer hata vermiyor...(arıza yaptığı anda yedek anahtarla da denedim durum aynı)
    ancak beyin sanırım ateşleme sistemini devreye almıyor..

bu bahsettiğim durum bu aralar çok sıklaşmaya başladı , şimdiye kadar hiçbir sabah çalışmamazlık yapmadı olay genelde gün içinde ve motor sıcakken durduğunda oluyor.

acil yorumlarınızı beklerim ..

• Selamlar Hakan Usta;

2003 model Marea 1.6 16v Exclusive sahibiyim. Yaklaşık bir buçuk sene önce arabamın aküsü zayıflamıştı kendi kendine devir alıyordu ışıları yanıp sönüyordu. Yeni akü taktık hepsi bitti ancak yaklaşık 1 hafta sonra yolda giderken abs ve ebd ışığı aynı anda yanmaya başladı. kitapçığa baktım ABS EBD hatası ama kontak açıp kapanınca geçti. Zaman geçtikçe bunu hep yapar oldu her seferinde kontak açıp kapanınca geçiyor. Bilgisayara soktuğumuzda 4 tekerlektede abs hatası veriyordu. Servis bunun olamayacağını bir yerlerden şase yapmış olması gerektiğini söyledi ancak problemi çözemedi.

Size de daha önce böyle bi sorun geldi mi yardımcı olabileceğiniz bi şeyler var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafam

mazda 1999 323 sedan. aracımda tüm kapılar otomatik. iki kere kitleme yapınca(cam kırılıp kilit kolu açılamıyor.) kapı kilit kollarını iptal eden bir sistem var.
    geçen gün alarmlı uzaktan kumanda alayım dedim.
    usta, uzaktan kumandayı takarken ön sağ kapıya ek olarak merkezi kilit pompası taktı. başka türlü olmuyor dedi. şu an uzaktan kumanda ile kilitleme yapıyor fakat. 2 kere kilitleme yaparak kolları iptal eden sistem çalışmıyor tabiki.
    benim anlamadığım anahtarla kapılar kilitlenip açılırken uzaktan kumanda için neden başka pompa gerektiği. ayrıca usta takarken bunlarda + ve - sistemi var falan dedi. şimdi başka bir ustaya gidip baktırayımmı.
    Şimdiden teşekkürler.(bu arada takılan alarm cyclone)

lütfen cevap
  • hakan usta 98 model fiat marea arabam var arabayı ilk çalıştırma sırasında bazen marş basmıyor cızzz diye bir ses geliyor bunun sebebi nedir daha büyük bi problem yaratırmı? teşekkürler
  • Selam Hakan Usta,

Benim aracım, 2006 model Hyundai Getz 1.5 CRDI 88 HP. Bu araca ne gibi chip tuning işlemi yapılabilir? Bu işlemlerin motora zararı var mı? Ne kadar beygir gücü artışı sağlanabilir ve yakıt sarfiyatında ne gibi değişiklikler olur? Bir de fiyatları ne kadar oluyor?

Teşekkürler...
  • Elektrik bağlantı kablolarını kontrol etmeleri gerekiyor.Özellikle bağlantı ve kıvrımlı yerleri kontrol etmeleri gerekiyor.

quote:

Orjinalden alıntı: RaistlinMajera

Selamlar Hakan Usta;

2003 model Marea 1.6 16v Exclusive sahibiyim. Yaklaşık bir buçuk sene önce arabamın aküsü zayıflamıştı kendi kendine devir alıyordu ışıları yanıp sönüyordu. Yeni akü taktık hepsi bitti ancak yaklaşık 1 hafta sonra yolda giderken abs ve ebd ışığı aynı anda yanmaya başladı. kitapçığa baktım ABS EBD hatası ama kontak açıp kapanınca geçti. Zaman geçtikçe bunu hep yapar oldu her seferinde kontak açıp kapanınca geçiyor. Bilgisayara soktuğumuzda 4 tekerlektede abs hatası veriyordu. Servis bunun olamayacağını bir yerlerden şase yapmış olması gerektiğini söyledi ancak problemi çözemedi.

Size de daha önce böyle bi sorun geldi mi yardımcı olabileceğiniz bi şeyler var mı?

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.