Şimdi Ara

Aracımı Satamıyorum, YARDIM LÜTFEN.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Daha önce de araba satmaya ya da almaya çalışırken fikirlerinize başvurmuş ve baya faydalanmıştım. Şimdiki sorunum 2006 model bir Caravelle. Araç 130 beygir 6 ileri ve full donanıma sahip. Koltuk ısıtma, otomatik yan kapı, hız sabitleme, termal vs gibi özellikleri barındırıyor. Kazası belası kesinlikle yok ama gerek yaşından, gerek uzunluğundan dolayı bel altı diye tabir edilen yan çizginin altında boyalar mevcut. Boya kalınlığını ölçen cihazda normal boyasından çok fazla fark çıkmasa da yani macun vs olmasa da değişik değerler çıkabiliyor. Kapı içlerinde orasında burasında boya yok. Tramede iki adet kaza kaydı görünüyor, bunlardan biri 900, diğeri ise 1400 liralık hasarlar. Yani büyük birşey yok.

Şimdi gelelim sorunumuza. Ben arabayı geçen sene ağustosta 42.000 liraya aldım ve baskı balatayla debriyaj merkezlerini değişitrdim. 2.000 lira gibi bir masraf ettim. Sigorta vs gibi masraflarla 45 e yaklaştı yani maliyeti.

Daha önceden belki hatırlayanlarınız vardır bir inşaat işine kalkıştım ve şuan daire satamadığımdan dolayı ödemelerimi yapabilmek için arabayı satmam gerekiyor. Malum siteye ilan verdim 39.750 lira fiyat yazdım. Emsallerine göre uygun olduğunu düşündüğüm bir fiyat bu ama ne arayan var ne soran.

Sıkıntı bendemi? arabadamı? piyasadamı? yoksa ilandamı?

DH ilan inceleme ve araştırma ekibini göreve davet ediyorum, şimdiden teşekkürler..
    (bu arada keçiören civarında ev almak isteyen varsa satalım da binelim arabamıza :) )

Edit: İlan linki;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-volkswagen-sahibinden-satilik-2006-130luk-termal-caravelle-131807675/detay/
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• aslında fiyat normal ama araba 130luk adı çıktı ondan.
  • sayın TEZ-TEX,dediğiniz araba normal bir ticari araçtan ziyade VIP tarzı minibüs olduğu için alıcısının geç çıkmasındandır diye düşünüyorum..
  • wehrmacht kullanıcısına yanıt
    130 luk olarak nasıl bir adı çıkmış? ben özellikle 130 aradım alırken. yinemi yanlış yaptım yaw :)
  • Bu sorun sadece sende değil genel olarak 2.el piyasası yavaş ilerliyor , herkes sıfır arabaya yöneliyor.
  • hars H kullanıcısına yanıt
    hocam bendemi sıkıntı var insanımızdamı bilmiyorum. bu arabanın koltuklarını sök işinde kullan, tak gez, yokuşta bayırda düzde vs tokatlayamadığı araç yok, fiyatı öylesine?? sanırım ben tüketici profiline uymuyorum :)
  • sanırım haklısın, insanımız 5.000 lira asgari ücret alıyor napsın ikinci el arabayı :)
  • galericiler ne biçiyor bi sorun uygunsa verin gitsin ))
    gerçi uygun bir şey demelerini beklemiyorum
  • -Juhziz- kullanıcısına yanıt
    Allah düşürmesin ellerine.

-Abi daha dün sattık ayyyyynısının 2008 modelini 30 a
    -Abi etek altında boya varmış jantının birinde çizik var, 160 bin km çok, ııı ıh malesef

Kendisindede 2005 modeli vardır 45 ister :)
  • gorduklerim soyle ;

- kucuk bi detay ama fotolarda fan izgarazinin biri kirik gibi
    - en buyuk neden takas dusunceniz bu araba satilmiyor su markalarla takas edersem elimden daha rahat cikartirim der gibi,takasa hayir deyin gercek amaciniz paraysa ona odaklaninki insanlari inandirin gercekten ihtiyacinz olduguna.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bnce bel alti boyadan dolayi millet kuskulaniodur yani

• yok hocam kırık dökük biryeri sanırım resimden öyle gelmiş size.

takas olayına gelince, nasıl olsa bana yine araba lazım, belki elinde benim istediğim tarzda arabası olupta satamayan varsa hem onun işi hem benim işim görülür düşüncesi. ama zor tabi
  • şu "sorunsal" kelimesine bi benmi kıl oluyorum
  • gorduklerim soyle ;

- kucuk bi detay ama fotolarda fan izgarazinin biri kirik gibi
    - en buyuk neden takas dusunceniz bu araba satilmiyor su markalarla takas edersem elimden daha rahat cikartirim der gibi,takasa hayir deyin gercek amaciniz paraysa ona odaklaninki insanlari inandirin gercekten ihtiyacinz olduguna.

• insanlar korkuyor artık. sıfır almaya çalışıyor.benzer durum bendede var km çok diyorlar vs diyorlar. karşı olduğum ve asla aklımdan geçirmediğim bir durum ama km düşürenler haklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_zula

şu "sorunsal" kelimesine bi benmi kıl oluyorum

Bende kıl oluyorum aslında bir nevi ironi benimkisi.
    Pc ye geçince degistiriyim bari :)

• bende kıl oluyorum sorunsala eskiden onursal diye bir tanıdığım vardı çok kıldı o aklıma geliyor

satılmama sebebi büyük ihitmal bel altı olayıdır

bekle 2 hafta daha kimse aramassa 1500 falan daha düşür,olmadı satışı kolay bir arabayla takasa gir onu sat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan99 -- 22 Ağustos 2013; 15:21:41 >
  • Abi geçen sene mayıs ta bende aldım 42.500 tl ye 162.000 de tiptronik ti ama piyasa maalesef ölü bu bir gerçek bende bir sene sonra satacagim sanırım 39 anca eder .
    Satmaniz 2-3 ayı bulacaktır bu normaldir çok iyi araç kullanışlı dayanıklı ama piyasa ölü umarım en kısa sürede satarsınız .

• quote:

Orijinalden alıntı: 18buru

Abi geçen sene mayıs ta bende aldım 42.500 tl ye 162.000 de tiptronik ti ama piyasa maalesef ölü bu bir gerçek bende bir sene sonra satacagim sanırım 39 anca eder .
    Satmaniz 2-3 ayı bulacaktır bu normaldir çok iyi araç kullanışlı dayanıklı ama piyasa ölü umarım en kısa sürede satarsınız .

Alırken ben de otomatik istiyordum ama temizini bulamamistim. Hatta Konya'da vardı birtane aynı model otomatik 32 ye bırakmıştı telefonda, gittim baktım neredeyse 20 bin lira masrafı vardı :) telefonda sıfır zannedersin. Gelip bunu bulunca hemde tanıdıkta gözüm kapalı almıştım.

Sana da Allah yardım etsin. Hala otomatiginde gözüm var durumu duzeltirsem temiz birtane alıp yazılım falan attirip ikinci araç olarak ölene kadar kullanmak istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan99

bende kıl oluyorum sorunsala eskiden onursal diye bir tanıdığım vardı çok kıldı o aklıma geliyor

satılmama sebebi büyük ihitmal bel altı olayıdır

bekle 2 hafta daha kimse aramassa 1500 falan daha düşür,olmadı satışı kolay bir arabayla takasa gir onu sat

Satışı kolay arabayla falan ugrasabilecegimi sanmıyorum. Kafama yatan binebilecegim bir araba gelirse takasa üzerine aldığım para bir iki ay rahatlatır beni. Sonrasında da Allah Kerim bakarsın daire falan satarız yine yukarda dediğim gibi alabilirim aynısının otomatigini.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.