Şimdi Ara

Araç tavsiyesi (karar verildi yeni passat alınacak) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
279
Cevap
2
Favori
3.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mathematician_01

quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

quote:

Arkadaslar yardım lütfen

Enes kardeşim, daha öncede söyledim hatırlıyorsan şimdide tekrar ediyorum; DSG jetta yerine git passat al derim;)

Hocam passat alacaktım zaten ancak ötv zammı pazartesi günü geliyor en az 5 bin lira zam gelecek diye bekliyorlar.

Bu yüzden tercihini yapacağım bakalım yeni jetta da başarılı

Bu ÖTV zammı olayı, bayilerin çıkardığı bir dedikoduymuş gibime geliyor ama yinede bilemiyorum. Şu koşullarda herşeyi beklerim sevgili hökümetimizden

Yok abi babam vergi dairesinde müdür onun da kulağına geldi.

Son olarak devletimiz kendisi diyor bütçe açık verdi diye kendi Ceplerinden vermezler ya halkın canı çıksın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vetenes kullanıcısına yanıt
    Hocam garantiyi uzatıp gayet güzel binilir.

Para kolay kazanılmıyor 2. el önemli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusau

hocam mazda alma şansınız yok mu yarın fatura kestirerek ? Eğer yoksa golf alın derim, aldığınız fiyatın üstüne(ötv zammı gelirse) sıra beklemek yok diyerek satar mazda alırsınız ?

Ellerinde Mazda var şu an. Çok güzel ancak şehir içi yüksek tüketim, bana 500 km uzakta olan servisi birde bayinin saçma tavrı yüzünden vazgeçtim

Işte mesele bu 308 i babam çok sevdi düşük yakıt tüketimi donanımı, aldığımız indirim falan durum bu işte

• quote:

Orijinalden alıntı: cetiner19

Işte bende bu açıdan düşünüyorum

Yarın hem jetta hemde 308 e bakıp siparis vereceğiz bakalım hayırlısı

• Arkadas adam ya 308 yada jetta demis neler yazmissiniz ya hocam 308 le jettayi karsilastiramazsinki anca golfu karsilastirirsin bana jetta daha mantikli geldi hem sedan olmasi hemde daha uygun olmasi nedeni ile

• quote:

Orijinalden alıntı: 19onur19

Arkadas adam ya 308 yada jetta demis neler yazmissiniz ya hocam 308 le jettayi karsilastiramazsinki anca golfu karsilastirirsin bana jetta daha mantikli geldi hem sedan olmasi hemde daha uygun olmasi nedeni ile

Farkındayım ancak peugeotta çalışan olduğum için özel indirimim var

Vw de ise olursa jetta golf istemiyorum

Ikisi arasından benimde aklım jettada

Ancak 308 çok daha dolu, daha tasarruflu, daha performanslı, daha verimli babam da bu artılardan dolayi 308 istiyor

• Eger bu kadar artisi varsa kacirma derim benim secimimin tek sebebi sedan olmasi ve fiyati dedim ama aklina yatiyosa onu al bak hem doluymus hemde evdekilerde istiyomus onu al o zaman

• quote:

quote:

5 sene sonrasını düşünüp 2.eli daha iyi olan hem boş hemde yakıtı fazla olan bir aracı almazdım..zaten yakıt,vergi,kasko,bakım derken 5 sene boyunca bir tomar para ödeyeceksin..hiç olmassa babanın içine sinen bir araç olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

quote:

5 sene sonrasını düşünüp 2.eli daha iyi olan hem boş hemde yakıtı fazla olan bir aracı almazdım..zaten yakıt,vergi,kasko,bakım derken 5 sene boyunca bir tomar para ödeyeceksin..hiç olmassa babanın içine sinen bir araç olsun..

Aslında 3008 de vaktinde çok sıkıntı yaşadık.

Ancak 308 de çok şey değişti avrupada satışlar iyi vs. Babam da isteyince razi oldum ancak yeni jetta da bana hem kaliteli hemde oldukça başarılı geldi

Bakalım yarın 2 araca da bakıp karar vereceğiz

• Eski platform jettayı geç bence

• Passat un siparişini veremiyor musunuz?
    Yani yarin sipariş verseniz ÖTV den yirtma durumu oluyor mu?eğer boyle oluyorsa 1.4 tsi passat oneririm.

• jetta
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

quote:

Aslında 3008 de vaktinde çok sıkıntı yaşadık.

Ancak 308 de çok şey değişti avrupada satışlar iyi vs. Babam da isteyince razi oldum ancak yeni jetta da bana hem kaliteli hemde oldukça başarılı geldi

Bakalım yarın 2 araca da bakıp karar vereceğiz

Bende pejodan önce 6 sene ww kullandım..yedek parça ve servis ücretleri 2 kat kadar pahalı ww'de..doğuş kazığınıda göz önünde bulundur bence..

• quote:

quote:

hocam mazda alma şansınız yok mu yarın fatura kestirerek ? Eğer yoksa golf alın derim, aldığınız fiyatın üstüne(ötv zammı gelirse) sıra beklemek yok diyerek satar mazda alırsınız ?

Ellerinde Mazda var şu an. Çok güzel ancak şehir içi yüksek tüketim, bana 500 km uzakta olan servisi birde bayinin saçma tavrı yüzünden vazgeçtim

Işte mesele bu 308 i babam çok sevdi düşük yakıt tüketimi donanımı, aldığımız indirim falan durum bu işte

Mazda 3 6,8 s içi
    peugeot 308 1.2 130hp 6,3 s içi
    ben böyle biliyorum hocam fark cok yüksek değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1679fbhju -- 24 Ekim 2014; 22:31:41 >

• Enes konunu yeni gördüm.bulunduğum yerde internet edge.hepsini okumadım.308 TSİ 105 likler gibi yakar.jetta benzinliyse biraz daha fazla.bmw 1.16 i de aklında olsun.308 den 1 lt civarı fazla yakar.benim 208 den ortalama 2,5-3 lt fazla yakıyor.ordan hesapla

• Jetta alacaksan 1.4 bak. 1.2 8v golfteki gibi diil haberin olsun

• madem otv zammi gelicek o zaman jetta al ne de olsa haftaya aldigindan pahaliya satarsin icine sinmesse, sonra gider 308 alirsin bence

• Oo jetta hem 8v motor hem de mqb platformu değil 1.2 tsi almanın bir mantığı yok. 1.4 tsi bakın bence

Bu arada enes bey burda arkadaşlar 5 yıl filan demiş ama siz 1-2 yılda bir araç değiştiriyorsunuz diye biliyorum. Satılan c max 2013 değil miydi ?

• quote:

Oo jetta hem 8v motor hem de mqb platformu değil 1.2 tsi almanın bir mantığı yok. 1.4 tsi bakın bence

Bu arada enes bey burda arkadaşlar 5 yıl filan demiş ama siz 1-2 yılda bir araç değiştiriyorsunuz diye biliyorum. Satılan c max 2013 değil miydi ?

Yok abi jetta 16 Valf bluemotion yani güzel ancak 1 litre fazla yakıyor 308 den o yüzden 308 daha mantıklı gibi görünüyor.

Ben 2 senede bir değiştirme taraftarıyım aslında ama babam artık sabit kalsın 308 i kullanalım sende kalır daha sonra ben kendime yeniden alırım diyor böyle bir mantık da var malum emeklilik geldi onların benimde üniversite bitmek üzere.

@icemy abi Psa grubunda yaşadığımız sorunlara rağmen yeni modelleri iyi geliyor malum en çok sorun yaşanan iç mekanda radikal değişiklikler var. 308 babam bu yüzden mantıklı buluyor.

116 i malum kasa değiştirecek babam taraftar değil yeni kasa olsun istiyor o yüzden eklemek zorunda kaldım

• quote:

quote:

bayi tavrı derseniz anlarım, ancak yakıt tüketimi deyince biraz garibime gitmedi değil. Sonuçta mazda ne kadar fazla yakacak ?

Şimdi şöyle bir soru bırakır kaçarım;
    Benzinli peugeot marka c sınıfı bir araca 75 bin vermek içinize siniyor mu ?

ha jetta çok mantıklı araç anlamında demiyorum. Bence Mazda'yı bayinin tavrı yüzünden almayacaksanız; corolla cvt alın eğer alabiliyorsanız. Alamıyorsanız da golf alın nasılsa değerini kaybetmez kafanıza yatmazsa anında satar başka bir araca geçiş yaparsınız.

Hatta aklınızda var mı bilmiyorum ama 75 bine 308 alana kadar giulietta alınamaz mı ? 170 hp, güçlü bir araca binersiniz en azından?

http://www.alfaromeo.com.tr/tr/#/ayinteklifi/kampanya-giulietta2014

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.