Şimdi Ara

Araç Devir Tescil Muayne ve Sigorta Hakkında Sorularınız Buraya (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
5
Favori
61.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar..Ben İzmir'den bir araba aldım..noter satışını yaptıktan sonra aynı ilde plakayı değiştirmeden arabanın motor bilgileriyle kasko ve trafik sigortası yaptırdım ve ikamet ettiğim ile döndüm..Şimdi 1 aylık süre içerisinde plakayı bulunduğum il plakasına dönüştüreceğim ancak şu an tramer.org.tr den yaptığım sorgulamalarda kasko görünmesine rağmen trafik sigortası bilgilerime ulaşamıyorum..Trafik sigortamın üzerindeki puldada herhangi bir bilgi yazmıyor..Sigortamın güncel olduğunu nasıl öğrenebilirim..Plakayı değiştirdikten sonra kasko ve trafik sigortasını da yenilemem gerekiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x15 -- 4 Eylül 2009; 21:23:29 >
  • arkadaslar aracım 2004 model
    fakat trafık ılk cıkıs tarıhı 2006 yılı dıye gecıyor
    sebebı ne olabılır
  • Arkadaşlar noter satışından sonra bir ay içerisinde devrini almamız gerekiyormuş galiba. Acaba gecikilmesi durumunda ne olur? Yani bir para cezası var mı, ya da trafikten men falan gibi bir takım cezalar var mı?
  • pert araca kasko yapılırmı?
  • 1 ay içinde devri almassanız cezası arkadaşımın başına geldi ordan biliyorum

geçen hafta pazartesi araç aldım bende yaptığım masrafları yazayım
    228 noter
    50 ruhsat için
    190 da trafik sigortası
    914 te kasko
    araç fiesta 2006
  • arkadaşlar merhaba ben istanbuldan 34 plakalı bir araç alıp trabzonda kullanmayı düşünüyorum plakayı deiştirmeden.duyduğuma göre istanbulda trafik sigortası diğer illere göre daha pahalıymış.acaba 34 plakalı aracımı trabzonda trabzonun sigorta oranı kadar sigorta ödemem mümkün mü bilgilendirirseniz sevinirim..
  • meraba arkadaşlar bne eda erdal muameleciyim kafanıza takılan ne varsa en basit şekilde cevaplamaya çalışırım hoşcakalın
  • Herkese merhaba,
    satın alacağım arabanın 1,5 yıldır trafik sigortası ve 1 yıldır muayanesi yok.
    üzerime alabilir miyim noterde?
    üzerime aldıktan sonra sigorta ve muayane yaptıracağım elbette.
    ama noter satışında o anda bi engel teşkil eder mi, geçmiş muayenesi olmayışı.
    teşekkürler.
  • Sıfır araç tescil masrafları guncel olarak ne tutar?
  • kimse kimsenin sorusuna yanit vermemis ne bicim topik bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler meraktan öldüğüm bi konuda soru sorucam LÜTFEN YARDIM EDIN

Ben aracımı muayene ettırmek ıcın internetten 1 randevu aldım ve daha sonra iptal ettım.
    Sonra yenı tarıhlı başka bır daha randevu aldım ve bugun onuda 1 hafta sonrasına ertelettım(değiştirdim).

Fakat maddı durumlar cok karıştıgı ıcın randevuyu tekrar ıptal etmek ıstıyorum..
    Eğer ertelettıgım bu randevuyu ıptal edersem 3 hakkım bıtmıs olur mu ? Yanı ıptal ettıkten sonra 1 adet daha randevu alabılıyomuyum ?

Lütfen Sadece konuda bılgısı olanlar cevap versın cunku yanlıs bır yonlendırmede 1 sene ıcerısınde baska randevu alamıcam :(

Bide eğer 3 hakkım doluyo ıse , ertelettıgım randevuya gıtmezsem 2 kes gıtmeme hakkımdan kalan 1 adet hakkımı baska bı randevu alarak kullanabılırmıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

kimse kimsenin sorusuna yanit vermemis ne bicim topik bu.

Aynen maksat konu açmak olsun işte
  • ben de sorayım. ama cevap alamayacağımı da bilerek. sıfır araç tescil masrafları ne tutar.
  • selamun aleykum arkadaşlar sizden bir yardım alıcam.

öncelikle söyle söyleyim clio symbol marka aracım vardı kasko yaptırdım 1 ay sonra kaza yaptım kazadan 2 ay sonra aracımı sattım .bedeli 881.74 tl tuttu kasko karsıladı.

sattıktan hemen sonra yeni bir araç aldım golf 5 kasa. kaskomu buna aktarttım ustüne ucret odedim , polıceye ek olarak zeyılname eklendı.şimdi aracım satıcam hatasız arabam kazalı gorunuyo eskı arabamdakı kaza hasar sorgulamada yenı arabamda gorunuyo ne yapabılırım??.genel merkezı arıyorum aracınız kazasıdır dıyo ama hasar sorgulamada cıkıyo suan kasko suremın dolmasına 5 gun kaldı baska bır fırmadan yenılesem bu kayıt sılınırmı ??
    veya düzelttırmek ıcın nasıl bır yol ızlemelıyım??

şimdiden teşekkur ederım..iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faiksevgi -- 22 Şubat 2012; 13:59:21 >
  • aracımın sigortası 28 şubatta bitiyor.1 gün bile geçse direk bu her ay için gecikme bedeli olan %5lik faiz işliyormu?ona göre hemen bitmeden gidip yaptırabilirmiyim?normalde bi kaç tanıdıkta görmüştüm sigorta firması arayıp söylüyodu uzatalım falan diyede beni arayan soran olmadı.eğer 1 gün bile geçse %5faiz işlicekse ona göre 1 ay sonra yaptırabilirim.

birde aracımı satmayı düşünüyorum.malum bu işler ne zaman olur belli olmuyo.bugünden olur 2ay sonrada.mesela diyelim 28inden sigortayı yaptırdım.nisan ayında aracı sattım.kalan sigorta parası ne oluyor?sigorta yaptırdığım yerden gidip geri alabiliyormuyum geeri kalan günleri?alabiliyorsam alırken yanımda bir evrak vs ne götürmeliyim?
  • merhaba benimde bir sorunum var bu işlerle ilgili cevaplayan olursa sevinirim.
    Öncelikle 2011 aralık ayında çekme belgeli 91 model 1600 motor bi araç aldım son muayene 2011 .....9.ayda bitmiş ruhsatta gözüküyor.
    Şimdi ben aracın eksiklerini tamamladım ve trafikte yürür hale getireceğim neler yapmam gerekiyor sırasıyla tarif ederseniz sevinirim.teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

aracımın sigortası 28 şubatta bitiyor.1 gün bile geçse direk bu her ay için gecikme bedeli olan %5lik faiz işliyormu?ona göre hemen bitmeden gidip yaptırabilirmiyim?normalde bi kaç tanıdıkta görmüştüm sigorta firması arayıp söylüyodu uzatalım falan diyede beni arayan soran olmadı.eğer 1 gün bile geçse %5faiz işlicekse ona göre 1 ay sonra yaptırabilirim.

birde aracımı satmayı düşünüyorum.malum bu işler ne zaman olur belli olmuyo.bugünden olur 2ay sonrada.mesela diyelim 28inden sigortayı yaptırdım.nisan ayında aracı sattım.kalan sigorta parası ne oluyor?sigorta yaptırdığım yerden gidip geri alabiliyormuyum geeri kalan günleri?alabiliyorsam alırken yanımda bir evrak vs ne götürmeliyim?

Nüfus cüzdanı yeterli oluyor diye biliyorum.

Sigorta şirketine gidip aracı sattığını söylersen parasını alabiliyorsun.

• bir sorum olacak benim aracım 16 plaka ben Ordu da yım yani ruhsatımda muayene yeri bitti burada o işlemi yaptırabiliyormuyum. Yani ruhsat burada yenilenir mi?
  • selam arkadaşlar,

2.el araç aldım bu aracın trafik sigortası vardı şimdi ben satın alınca bu sigorta düşüyor mu yoksa sigorta süresi dolana kadar araç hala sigortalı mı kalıyor.Lütfen bilenler yardı etsin.benim yapmam gerekenler nedir?
  • arkadaşlar dun kaza yaptık.kusur tamamen karşı tarafta.kendı aramızda tutanak tuttuk.suçunu kaza tespıt tutanagındada kabul etti.bizim aracın sadece sigortası var kasko yok.diğer aracında sadece sigortası oldugunu söylediler.çekici çagırdık.adamın üzerınde parası olmadıgı için çekici ücretini ben kendım ödedim ve çekici sahibinden fatura aldım.bi kaç saat sonra diğer araç sahibi beni arayarak aracın kaskosu oldugunu söyledi bana.şimdi sormak istedıgım, ben bu çekici ücretini nasıl alabilirim daha dogrusu alabılır mıyım?.aracı servıse bıraktıgımızda servıstekı yetkılıler bana kasko olmadıgı için ücret ödenmez dedi.fakat şimdide kaskosu oldugunu ögrendik.yani bu çekici ücretini almak için ne yol izlemelıyım.benım kendı sigortam çekıcı ücretini ödüyor mu?expertiz çekici ücretinide yazıyor mu?yardımcı olursanız sevinirim?
    benım sigortam güneş sigorta diğerıde marfpe sigorta

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.