Şimdi Ara

Araç Devir Tescil Muayne ve Sigorta Hakkında Sorularınız Buraya (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
5
Favori
61.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: F-o-R-e-V-e-R

Arkadaşlar ben İstanbuldan bir araba alacağım ve bu arabayı Ankara'ya getireceğim. Ruhsat işlemlerini Ankara'da yapma gibi bir durumum var mı? Sadece İstanbul'dan noter satışını yapıp, Ankara'ya gelsem ve geri kalan işleri burda halledebilir miyim? Ve ne kadar masraf çıkar bana bu kadar işlemden?

Ruhsat işlemlerini ankara trafik tescil şubesinde yapabilirsin ruhsat çıkarma sayfası 35,00tl x2sayfa 70,00 palka değişecek 50,00tl fln. ve sigorta yaptıracaksın 170,00-300,00 arasıda sigorta
  • quote:

Orjinalden alıntı: ivangennaro

Arkadaşlar bu soruma cevap verebilecek olan var mı?
    Çok teşekkürler.

quote:

Orjinalden alıntı: ivangennaro

Merhaba Arkadaşlar
    Bir sorum olacak.

1. Cuma günü aracımın noter satışını aldım. Aracın muaynesi Aralık 2008'de bitmiş.
    Muayne işlemlerini halletmeden ruhsat çıkartabilir miyim. Yoksa ruhsat çıkarmak için öncelikle muayne mi yaptırmam gerekiyor.

Çok teşekkürler.

Muayene yaptırmadan ruhsat çıkarmazlar.
    Muayene gecikmesi aylık %5 gecikmebedeli ödersin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tvt

quote:

Orjinalden alıntı: mllm

Aracım 5 yaşında. Rehini kalkalı 2 yıl oluyor. Bankadan noter onaylı "rehinin kaldırılmasına" dair yazı elimde.
    Rehini kaldırmak, aynı zamanda plakayı değiştirmeden adres değişikliği yapmak istiyorum.
    Yeni adresim de plakaya uyuyor.

1,5 ay sonra da muayene var.

1-Muayene harcı nereye yatırılıyor? (maliyeye mi, Tüv'e mi)
    2-Egsoz muayenesi de Tüv'de yapılıyor mu, yoksa yaptırıp mı gitmemiz gerekiyor?
    3-Rehini kaldırmak ve adres değiştirmek için neler yapmalıyım?

1-muayene harcı tuv turk e yatırılıyor
    2- egsoz muayenesiiçin henüztuve yetki verilmedi şuan yapılamıyor.
    3-rehininasıl kaldıracağını tam olarak bilmiyorum fakat rehinli olan yerden borcu olmadığına dair belge alarak trafik tescile müracat edebilirsin sanırım

Teşekkürler arkadaşım.
    Bu arada 15 Mart'tan sonra randevuya geçileceğini öğrendim.
    Egsoz pulunu alıp Tüv'e randevu alıp gideceğim.

• arkadaşlar araç muayne ücreti ne şekilde oluyor acaba.. muayne sırasında mı ödeme yapılıyor daha önce mi ödenmesi gerekiyor.
  • 2002 palio aldım 1.2 el 120bin km de sralıo sistem tüp var kasko yaptırmak istiyorum kaça maal olur.
  • 006 model bir araç var bu aracın kredi borcunun 1 taksiti ödenmedi bu ARACI BORÇLU BİR ŞEKİLDE SATIŞINI YAPABİLMEK İÇİN NELER GEREKİR.
  • Arkadaşlar bir linkte telefon veya internet ile randevu alınıp araç muayenesi yapıldığını gördüm ayrıntılı olarak yazmışlar bu şekilde önceden randevu alarak telefon yada netten aracını muayene ettiren varsa düşünceleri nedir !!!!!!!!!

Lİnk:http://arac.muayenesi.com/haberler/1-son-haberler/188-arac-muayene-randevu.html
  • arkadaşlar mevcut kullandığım arac kaskolu şuanda da ödemeleri devam ediyor

ben aracı bayiye verip yani modelini alımak istiyorum işlem nasıl olacak ?

100/40 kazasızlık indirimim var

mevcut ödediğim taksit ne olacak ?

yani aracın üstüne gececek mi ?

ödediğim taksitler üstündenmi devam edilecek yeni police hazırlanıp ?
  • yeni alacağınız aracın ruhsat sahibi yine siz olmak kaydıyla poliçenizi tanzim ettirdiğiniz acentenizle irtibata geçip hasarsızlık indiriminizin devamını sağlayabilirsiniz. devam eden poliçenize araç değişikliği zeyili yapacaklar. Yeni alacağınız aracın modeli ve araç bedeli mevcut kaskonuzdaki araç modeli ve araç bedelinden yüksekse ara bir fark çıkar onu ödemek kaydıyla devam eden poliçenize yeni aldığınız aracı devam eden poliçenize ekletebilirsiniz.

örnek olarak vermek gerekirse ;

mesela şu an mevcut kasko poliçenizde aracınız 2000 model ve araç bedeli 15.000.-ytl olsun kaskoya ödediğiniz primde 700.00.-ytl olsun.

yeni aracınızın modeli mesela 2004 ve araç bedelide 20.000.ytl olsun.

sizin şu mantıkla düşünmeniz gerekir sizin kasko poliçeizle ilgili devam eden taksitleriniz önceki aracınızla ilgili biçilmiş bedeldir. araç bedeliniz yeni aracınızla yükseldiği için acenteniz araç değişikliği zeyili yaparak sizden 15.000.ytl (eski araç) ile 20.000.ytl (yeni araç) arasındaki fark olan 5.000.-ytl için kasko poliçenizin bitim tarihi günü itibariye ara bir fark ödersiniz.

tekrar hatırlatalım ki ; yeni aracınızn ruhsat sahibi yine eski aracınızdaki ruhsat sahibi olan sizin adınıza olması gerekirki bu işlemler sağlıklı bir şekilde yürüsün. (Bazı firmalar eşlerin üzerine çıkarılan ruhsatlarda hasarsızlığı sıfıra indiriyor bazılarıda aynı hasarsızlık indiriminiz veriyor bunu da bir dipnot olarak hatırlatmak istedik)

• quote:

Orjinalden alıntı: DEMTAŞ

yeni alacağınız aracın ruhsat sahibi yine siz olmak kaydıyla poliçenizi tanzim ettirdiğiniz acentenizle irtibata geçip hasarsızlık indiriminizin devamını sağlayabilirsiniz. devam eden poliçenize araç değişikliği zeyili yapacaklar. Yeni alacağınız aracın modeli ve araç bedeli mevcut kaskonuzdaki araç modeli ve araç bedelinden yüksekse ara bir fark çıkar onu ödemek kaydıyla devam eden poliçenize yeni aldığınız aracı devam eden poliçenize ekletebilirsiniz.

örnek olarak vermek gerekirse ;

mesela şu an mevcut kasko poliçenizde aracınız 2000 model ve araç bedeli 15.000.-ytl olsun kaskoya ödediğiniz primde 700.00.-ytl olsun.

yeni aracınızın modeli mesela 2004 ve araç bedelide 20.000.ytl olsun.

sizin şu mantıkla düşünmeniz gerekir sizin kasko poliçeizle ilgili devam eden taksitleriniz önceki aracınızla ilgili biçilmiş bedeldir. araç bedeliniz yeni aracınızla yükseldiği için acenteniz araç değişikliği zeyili yaparak sizden 15.000.ytl (eski araç) ile 20.000.ytl (yeni araç) arasındaki fark olan 5.000.-ytl için kasko poliçenizin bitim tarihi günü itibariye ara bir fark ödersiniz.

tekrar hatırlatalım ki ; yeni aracınızn ruhsat sahibi yine eski aracınızdaki ruhsat sahibi olan sizin adınıza olması gerekirki bu işlemler sağlıklı bir şekilde yürüsün. (Bazı firmalar eşlerin üzerine çıkarılan ruhsatlarda hasarsızlığı sıfıra indiriyor bazılarıda aynı hasarsızlık indiriminiz veriyor bunu da bir dipnot olarak hatırlatmak istedik)

ayrıntılı ve cok faydalı bu cevap için tşk. ederim

• Bildiklerimizi sizlerle paylaşmak ve karşılıklı memnun olabilmek bizi mutlu kıldı. dikkate alıp okuduğunuz için biz teşekkür ederiz.
  • 2006 nisan da sıfır toyota aldık 2 hafta önce 23000 e sattık araba kaskoluydu hala kaskosu devam ediyor ilk vergisini yatırdım ben istanbuldayım arabayı biri aldı bizden adanaya götürdü satış kağıdını geçirdi ben vergi dairesinden vergi parasnı mı öyle birşey tam anlamadım onu geri alabiliyormuşum bunun ne olduğunu söyleyebilirmisiniz ve aracın üzerimden düştüğünü satışın gerçekleştiğini nerden öğrenebilirim?.

tşk
    saygılarımla...
  • quote:

Orjinalden alıntı: dicey_celo

2006 nisan da sıfır toyota aldık 2 hafta önce 23000 e sattık araba kaskoluydu hala kaskosu devam ediyor ilk vergisini yatırdım ben istanbuldayım arabayı biri aldı bizden adanaya götürdü satış kağıdını geçirdi ben vergi dairesinden vergi parasnı mı öyle birşey tam anlamadım onu geri alabiliyormuşum bunun ne olduğunu söyleyebilirmisiniz ve aracın üzerimden düştüğünü satışın gerçekleştiğini nerden öğrenebilirim?.

tşk
    saygılarımla...

aracınızın satış kağıdı (noter satışı)ile kaskonuzu ve trafik sigortanızı poliçeyi kestirdiğiniz acentenizden iptal ettirip kullanmadığınız gün kadar para iadesi alırsınız.

ayrıca vergi dairesi konusuna gelince ; sanırım şunu demişlerdir. Eğer aracınızın kasko bedeli nin % 5 i yıllık ödediğinizn toplam bandrol bedelini aşıyorsa bir alt kademeden bandrol ödemesi yapmanız gerekirdi. eğer öyleyse vergi dairesine bandrol parası fazla yatmış demektir. onun iadesini banka yoluyla size isde ederler. Ama bunun için bandrol ve kasko bedeline bakmak lazım. Bize tam model, marka ve motor gücünü yazarsanız bandrol indiriminden yararlanıp yararlanmadığınızın hesaplamasını yapıp ne yapmanız gerektiği konusunda sizi yönlendirebiliriz.

• birlik sigorta tarafından yapıldı kasko ve sigorta. araç 1.6 motor corolla idi.

tşk saygılarımla...
  • Merhaba değerli arkadaşlar.Hayatımda ilk defa araba alıcam.Araba 2002 model clio 1.6 110 beygir .Bu arabayı üstüme alırken neler yapıcam nelere gidicem ne kadar para ödeyeceğim.aracın plakası 34 ve maltepeye kayıtlı ben üsküdardayım.Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür
  • telefonlarımız 0216 349 03 53 - 349 85 64 isterseniz siz arayın yada iletişim numaranızı verirseniz bizde size ulaşıp gerekli bilgileri alıp size yardımcı olabiliriz efendim.

İyi akşamlar

quote:

Orjinalden alıntı: avramoski

Merhaba değerli arkadaşlar.Hayatımda ilk defa araba alıcam.Araba 2002 model clio 1.6 110 beygir .Bu arabayı üstüme alırken neler yapıcam nelere gidicem ne kadar para ödeyeceğim.aracın plakası 34 ve maltepeye kayıtlı ben üsküdardayım.Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür
  • iki sayfayı da okudum ama benim sorumun cevabını göremedim.yada farketmedim.

Ben ikinci el bir araç aldım. noter satışını yaptım.plakayı ve ruhsatı 20 gün sonra çıkaracağım. sigorta eski sahibinin üzerine.sigorta ve muayene bitiş tarihine 6 ay var. benim sigortayı kendi üzerime geçirmek için sürem ne kadar?

bir trafik polisi 1 ay süreniz olur demişti. kesin bilgi nedir?

ek: yola çıkacağım için üşenmeden emniyete gidip sordum ve geldim. görevli polis, noter satışından sonraki 1 ay boyunca eski sigortanın kullanılabileceğini söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Lupara_ -- 29 Mayıs 2009; 0:36:57 >
  • arkadaşlar kısmetse bu hafta araba alacam
    araba 2007 honda cıvıc
    fiyat:33-34 civarı
    ortalama alım satım işlemleri ne kadar tutar yardımcı olursanız sevinirim.
  • arkadaşlar aracımı aldım nakil olacak
    trafik şubesine gittim mail işlemi başladı dedi.
    2 gün sonra dosyayı hazırlayıp gelin dedi.
    dosya nedir içine neler konacak ve ben o evrakları nereden temin edecem.

yardımcı olursanız sevinirim.
  • Merhaba arkadaşlar, kullandığım araba abimin üstüne ve bugünlerde kendi üstüme alıcam ama sorum var..

abimin üstüne kaskolu araba ve 9. ayda bitecek kasko, ve ücreti ödenmiş durumda ben alınca ne olacak kasko ? kullanmadığı ayların parasınımı alacak veya nasıl benden nasıl devam eder?

şimdiden tşkr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SIFIR -- 4 Haziran 2009; 17:09:17 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.