Şimdi Ara

Arabayla Suriyeye gitmek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
21.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pasaportun olması lazım. 2-3 kişiyle maliyet artar gibime geliyor. Harçları var Giriş çıkışta.
    Ben navigasyon cihazına bakacam. Tanıdıklar 70 Tl den 250 TL ye kadar var istediğin gibi diyor.
    Ben focusa uyumlu tv navigasyon istiyorum. e bayda 450 dolar. Komşuda ne kadar acaba
  • mesajım bulunsun (gitmeyi düşünüyorum bende)
  • Benim de böyle bir planım var Suriye, Lübnan arabayla. Bilgiler için çok teşekkürler arkadaşlar.
  • Size suriyeden bir benzin istasyonu resmi:
    Cep telefonumla çektim çözünürlük düşük.

Arabayla Suriyeye gitmek
  • Araç kendinin olacak:
    1-Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
    2- Suriye pulu 1.5 TL
    3- Suriye araç sigortası 1 aylık 65 dolar
    4- Suriyeden çıkış harcı 8 TL

Arabayla Suriyeye gitmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: bortecinenumu

Araç kendinin olacak:
    1-Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
    2- Suriye pulu 1.5 TL
    3- Suriye araç sigortası 1 aylık 65 dolar
    4- Suriyeden çıkış harcı 8 TL

Arabayla Suriyeye gitmek

elektronik-giyim alışveriş fiyatları nasıl?ve araba bizim üzerimizde olmadan çıkamıyor muyuz?
  • konuyu takipteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HazzaR

konuyu takipteyim.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: HuKe

quote:

Orijinalden alıntı: HazzaR

konuyu takipteyim.

+1

Aynen.
  • Herkes konuyu takipte.
    Giden varmı?
    Gelen varmı?
  • Benim yıllar önce iş için gitmiştim, bir arkadaşım sık sık gidiyor, dizel araçlardan alınan harç bedelinin yüksek olmasının sebebi sanıyorum benzinli araca olan teşvikleri, yanında bidon götür testi götür diyenler olmuş, aracınızın deposu dışında akaryakıt için herhangi bir alternatifiniz bulunmuyor, zaten Türkiye'Ye dönüşte ticari nitelik taşıyan kamyon, kamyonet, iş makinesi türü araçlar akaryakıt kaçakcılıgına önlem olarak herhangi bir modifikasyon yapılmış mı diye kontrol ediliyor. yine bildigim kadarıyla 5 yaşından büyük binek araçlar sanırım geri çeviriliyor. Akaryakıt ucuz fakat kaliteli elektronik ürünler onlarda da oldukca pahalı, elektronik pazarının büyük kısmını Çin malları ele geçirmiş, cep telefonlarından sinema sistemine kadar. Taner abinin de dediği gibi arap kızları çok sevimli fakat bol makyajlı ve geniş basenliler
    Konusu geçmiş, bizdeki gibi maksimum 2.0 Lt hacimli (bizde o bile lüks kaçıyor) otomobil kullanma alışkanlıgı Suriye dahil zaten komşularımızın hiçbirisinde bulunmuyor. Eski/yeni bir çok V6- V8 motorlu otomobiller görüyorsunuz.
    Son zamanlarda geçiş yapan bir arkadaş varsa alışveriş için güncel bilgiler verebilir ki zaten yanınızda ticari meta ve aynı üründen 1 adetten fazla getiremiyorsunuz.

• şu an yol durumları nasıl bilen var mı ?

yolda tehlike fln var mı
  • Yolu bilmiyorum fakar suriye karışık bence kesinlikle gitmeyin, birde bizle arası gergin suriye hükümetinin şahsen ajan olduğunuzu bile iddia edebilirler derdinizide anlatamazsınız.
  • Aman kardeşim uzak dur.
  • Ben Hatay Reyhanlı'da oturuyorum. Suriye sınır kapısı ile aramız 9 km PM'den bana ulaşırsanız sevinirim.

EDIT : Konu hortt olmuş, neyse kalsın mesajımız belki birine yardımım dokunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pritt31 -- 9 Ağustos 2011; 14:39:09 >
  • 7-8 sene önce de Irak için böyle tartışmalar yapılırdı bir 10 sene sonra hangi ülke için yapılacak bakalım
  • konuyu hortlatalım istedim

halen gitmek isteyen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mriya

Arkadaşlar 1 ay kadar sonra kendi arabamla Suriyeye gitmek istiyorum,yanımda 2 arkadaş daha olacak,tatil maksatlı olarak gitmek istiyorum,birazda eğlenceli olur diye yurtdışına çıkmayı düşündüm

Malum vizede kalktı ama yine de burada bir sorayım dedim,pasaport almak dışında neler yapmam gerekiyor,gümrükte belge ihtiyacı var mı vs vs

Özellikle Hataylılardan yardım bekliyorum

İllbaharda gidin.
  • iki sene önce arabayla Halep'e gitmiştim ok güzel bir ülkeydi. şimdi gittiğim yerlerin gezdiğim çarşıların ve namaz kıldığım camilerin teröristler tarafından yakılıp yıkılmasına şahit oluyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mriya

Arkadaşlar 1 ay kadar sonra kendi arabamla Suriyeye gitmek istiyorum,yanımda 2 arkadaş daha olacak,tatil maksatlı olarak gitmek istiyorum,birazda eğlenceli olur diye yurtdışına çıkmayı düşündüm

Malum vizede kalktı ama yine de burada bir sorayım dedim,pasaport almak dışında neler yapmam gerekiyor,gümrükte belge ihtiyacı var mı vs vs

Özellikle Hataylılardan yardım bekliyorum

suriye'ye girip çıkana abd dolayısı ile kanada vize vermiyor diye biliyorum. eğer amerikaya yada kanadaya gitmek gibi bir düşünceniz var ise tavsiye etmem.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.