Şimdi Ara

Arabayla Suriyeye gitmek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
21.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kendi aracımla suriye şam a gidicam gerekli olan bişey varmı istanbul şam arası kaç km?
  • Testiyle 15 litre kadar anasonsuz rakı gerekli. Getirebilir misiniz?
  • amma masraflıymış be
  • Bu ne ya forumun yarısı Suriyeli
  • Ben urfa da öğretmenim. Burda akçakale ilçesindeki sınır kapısında suriye ye gitmek için millet lpg depolarını söktürüp öyle gidiyor. Geldiklerinde geri takıyorlar. Ama gidip gelenlere soruyorum öyle gzilecek eğlenilecek bir yeri de yoktur. Tarihi yapılar varsa ancak o. Onun yerine karadenizi gezerim daha iyi.
  • Ben de akçakaledeyim hocam. ben de araştırıyorum. Benimki benzinli. Şu sigorta ücreti her girişte geçerli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

Ben urfa da öğretmenim. Burda akçakale ilçesindeki sınır kapısında suriye ye gitmek için millet lpg depolarını söktürüp öyle gidiyor. Geldiklerinde geri takıyorlar. Ama gidip gelenlere soruyorum öyle gzilecek eğlenilecek bir yeri de yoktur. Tarihi yapılar varsa ancak o. Onun yerine karadenizi gezerim daha iyi.

Hocam ben de suriyeye gitmek istiyorum. Her giriş çıkışta sigorta ödeniyormu? hem gezmek hem de navigasyon cihazı getirmeyi düşünüyorum
  • neden dizel araçla giriş çıkış yapmak benzinliye göre 10 kat daha pahalı?? sebebini bilmiyorum kimsede sormamış???
  • quote:

Orijinalden alıntı: aahmety

neden dizel araçla giriş çıkış yapmak benzinliye göre 10 kat daha pahalı?? sebebini bilmiyorum kimsede sormamış???

belki dizel yoktur onlarda. Olmadığı için de dışarıdan almak istemiyorlardı bu yüzden teşvik etmemek için olabilir.
  • Dizel çok ucuz olabilir veyahut yurt dışına çıkaranlardan toptan vergi alıyordan ;)
  • 20 litreden fazla benzin de vermiyolarmış artıkın
  • Nedenmiş 20 lt?
  • Oradaki benzin fiyatı Türkiyedekinin 1/3 ü olunca iş ticarete dönmüştür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgiv3n -- 18 Aralık 2010; 1:34:21 >
  • ne bileyim yav 20 litreden sonra vermiyolarmış. kaçak maçak alırsan da litre başına baya büyük cezası varmış... ordaki vatandaşların da hevesi kursağında kalmıştır..
    halbuki ekonomini canlandırıyoz para getiriyoz sana nie vermezsin ki hıyarto. hiç kafaları çalışmıyor
  • Hep istemişimdir araçla yurtdışına çıkmak Suriye olsun, Almanya olsun hiç farketmez.
    Çok keyifli geçeceğinden eminim. Sadece kuralları iyi öğrenin.
  • Her kural=para hocam,
    Bunu da ezberledik valla.
    Dünyanın en pahalı benzzini,
    elektiriği, telefonu(alo),interneti,sığırı!
    pasaportu bizde. kuralın babası bizde!
  • quote:

Orijinalden alıntı: bortecinenumu

quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

Ben urfa da öğretmenim. Burda akçakale ilçesindeki sınır kapısında suriye ye gitmek için millet lpg depolarını söktürüp öyle gidiyor. Geldiklerinde geri takıyorlar. Ama gidip gelenlere soruyorum öyle gzilecek eğlenilecek bir yeri de yoktur. Tarihi yapılar varsa ancak o. Onun yerine karadenizi gezerim daha iyi.

Hocam ben de suriyeye gitmek istiyorum. Her giriş çıkışta sigorta ödeniyormu? hem gezmek hem de navigasyon cihazı getirmeyi düşünüyorum

sigorta bizim burada ki gibi değil 50 lira falan ordaki kazalar için sanırım.
  • Hocam biz oturduğumuz yerin etinden sütünden yararlanmak istiyoruz ;)
    Karadeniz güze çok gezdim, ama yurt dışı cazip geliyor bana.
    Kayınpeder de iş için 1 hafta kalmıştı. Tarihi binaları ayakta hep.
    Çeşitli eşyalar getirmişti. Maliyeti çok düşük demişti.
  • Türkler Suriye'ye gittiği kadar
    Suriyeliler de Türkiye'ye geliyor.

Adamlar soluğu Gaziantep ve Adana'daki AVM'lerde alıyorlar. Özellikle Otomatik Çamaşır Makinesi deterjanı aldıklarını görüyorum. Elektronik pek ilgilerini çekmiyor ama lüks tüketim ürünü ve Duty-Free'lerde bulunamayan tüketime yönelik ihtiyaç malzemelerine, markalı giysilere (LCW, Colin's vb.) çok meraklılar.

Ayrıca geldikleri araçları görseniz... Birkaç defa fotoğraf çekmeye çalıştım ancak otoparkçı yanlış anlaşılır diye izin vermedi. Bazıları SÜPER LÜKS, bazıları içler acısı. Hatay'da özellikle daha çok kalıyorlar ve eğlence ile alışveriş için Hatay'ı tercih ediyorlar ki bunda yerel halkın yoğunlukla Arapça konuşması da çok önemli.

Bir ara Adana'dan geçerken Suriye plakalı garip bir aracın Mersin'e doğru yolu sorduğunu hatırlıyorum. İstikameti gösterdim ve neden Mersin'e böyle kötü bir araçla ve günübirlik gittiklerine ilk önce anlam veremedim ana sonra jeton düştü...

• elektronik fiyatları nasıl? çok fark varsa 2-3 arkadaş arabayla gidip alınabilir hemde eğlenceli olur
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.