Şimdi Ara

Arabayı vermek istemiyorum nasıl dersiniz? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
2
Favori
25.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabayı vermek istemediğim birisi ise "olmaz" der geçerim.

Arabayı isteyen kişiye göre değişir. Tek tük de olsa bu konuda kesinlikle güvendiğim aramızda arabanın falan mesele olmayacağı insanlar da var, isterse alsın ülkeyi turlasın.
  • sevdiğim güvendiğim bir arkadaşım olursa veririm ama diğer türlü bahane uydururum ..
  • Eskiden bu konuda çok titizdim.Ne kimseden alır ne de kimseye verirdim.Ama artık okadar önemsemiyorum.Biraz da göz görmeyince gönül katlanıyor meselesi.Mesela arkadasla yada kuzenle beraberken ben sureyimmi diyor.İstemeden de olsa yan koltuga geciyorum.O zamanlar icim acısada ses etmiyorum.Ama bazen akrabalar istedigi zaman veriyorum.Guzel kullanmıstır diye umut etmekten baska carem kalmıyor.Bu konuda da soyle avutuyorum kendimi : Arabayı 60 bin kilometrede aldım.Eski sahibinin de nasıl kuiiandıgını bilmiyorum.Varsın 1000 km daha hor kullanılsın....

Ben kendi arabama ozenirim,baskasının arabasına iki kat özerim.Sonuçta emanet araba.Herkesin benim gibi düşündüğünü bilsem gözüm kapalı veririmde "amaaan nasıl olsa benim değil"mantığında olunca cogu insan,insanın veresi gelmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese verilmez tabi, ancak bazi arkadaslarim var, arabayi aldiklarida kendi mallari gibi kullanirlar. Yikatir, temizler getirirler onlardan hic sakinmam aracimi. Nolacak. Otomobil amac degil aractir.

• quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

uzun süreler başkalarının araçlarında şöförlük de yaptım,aracım yokken ister acil istersen keyfi durumlar olsun çevremdeki arkadaşlarımdan ,dostlarımdan araçlarını alıp kullandım,kimse de vermem demedi,hep teslim ettiğimde harcadığımdan fazlaca yakıtı koyup teslim ettim.Kendi araçlarımı da hiç esirgemedim çevremden,2. eli de sıfır aldığım aracı da,verirken şuna şuna dikkat edersen sevinirim,başına bir şey gelirsede canını sıkma ful kaskoludur araç derim.Kimisi sen götür abi bir şey olursa emanet üzülürüm der,ben de olacağı varsa sen de de olur bendeykende olur,cana bir şey olmasın mal bir şekilde yerine gelir derim,ama ısrarla sen götür diyene de yakasına yapışıp yok al git demem götürür,getiririm.

Aracını vermek istemeyenlerede saygı duyarım,mal onun verir veya vermez.Ama samimi olduklarıma da şunu sorarım sen hiç ömrü hayatında emanet araç almadın mı?Sen nasıl ihtiyaç hissetmişsen karşında ki insan da aynı durumda olduğu için aracını istemektedir,zaten isteyen kişi ne kadar samimi olursan ol,mahçubiyet içinde aracını ister,rededip mahçubiyetini arttırmanın da bir anlamı yok.sonuçta adı üstünde bu bir araç,isteyen de ihtiyacından dolayı istemektedir.

Tabi bunlar benim görüşüm ve hayat felsefem,herkesin görüşüne de saygım sonsuzdur.

Valla hocam, eğer herkes sizin gibi olsa ve düşünse, ben de korkmadan vereyim aracımı.
    Hatta verdiğim oluyor ama, yerine göre, kişinin durumuna göre.
    Aslında vermem. Ama Ehliyetim emniyette, henüz dosya, sertifika olaylarını bekliyorum. Sertifikam gelse, randevuyu alıp ehliyetimi alacağım. Ama ehliyetim olmadığı için kendim aracı trafiğe çıkartmıyorum. İhtiyacı olan kişiye, bin gidelim diyorum. Ben de yanında duruyorum en azından.
    Ama ehliyetimi alınca, sadece önemli ve gerekli hallerde, ben götürürüm.
    Kimse kusura bakmasın. İnsanlar emanet almayı bilmiyor ki.
    Kendi aracı gibi kullanıyorlar. Silme geçenler, aracı yorarak kullananlar vesaire vesaire.

Ben de emanet almam. Olur da alırsam da, 60 yaşındaki dede gibi kullanırım. Sakin ve yavaş. Geçer mi geçmez mi durumlarında, fazladan 2 manevra yapar, emin olarak geçerim. Aracın sağını solunu çizmeye, yamultmaya lüzum yok.

• gerçekten ihtiyacı olan zaten belli eder, veririm. şöyle de bir durum var: çevremdeki herkes bilir beni. lafı dolandırmam, neysem oyumdur. isteyince vermeyeceğimi bilen zaten istemez. öyle insan gibi kullanmayacak, emanete elin eşeği gibi davranacak insan da yoktur çevremde.
  • Bir arkadaşım vardı, bir hafta sonu benim arabayla il merkezine gidiyoruz, hep isterdi arabayı,hava güzel yol güzel veriyim bari dedim, adam oturdu ne koltuk ayarı ne ayna ayarı taktı vitese Allah ne verdiyse basıyor, 15-20 saniyede 150-160 a çıktı, arabanın ne fren tepkisinden haberi var ne yol tutuşundan, ilk defa bindiğin bir araç, ne basıyo kardeşim aracı bir tart bir keşfet demi,peşinden atlımı koşturuyor, Ahmet sağa Çek kardeşim hemen dedim, ölmek için daha yaşımız genç dedim, ,,,, bu arkadaş 4-5 sene önce dümdüz yolda kendi arabasını devirip 4 yaşındaki oğlunun ölümüne sebebiyet vermiş biriydi bunuda belirtmek isterim

• Ölümlü kaza riski nedeniyle kimseye aracımı vermem. Kusura bakmasınlar, durduk yere tazminat ödeyemem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçekten sürüşüne güvendiğim ve araca zarar vermeyecek tanıdıklarıma verebilirim, acemiyse ben bırakırım istediği yere. Şöyle bir anımı anlatıyım;

Bende eski kasa araba düşkünlüğü var, Şuan Bmw 3.18 ci ve Tofaş Şahin aracım var. 5-6 ay oluyor sanırım, bir arkadaşım benden araba istedi evlenecekti, düğün davetiyelerini dağıtcakmış köye falan. Neyse o zamanlar eski kasa Tipo vardı, Bmw ye kıyamadım Tipo yu verdim.

3 saat sonra falan bu aracı getirmiş beni aradı, anahtarı verdim sağolasın falan filan. Eve bi geldim, araba savaştan çıkmış gibi. Abi insan 3-5 tl ye gdip bi dışını yıkatmaz mı? Neyse efendim alıyımda iç dış yıkatayım dedim hobaaa.... Arka torsiyon bilyaları dağılmış tak tak vuruyo arkası. O gün bu gündür keyfe keder araç vermem kimseye.

Tipo'dan soğudum o gün, sattım hemen. Hatta Tipo bölümünde görebilirsiniz.
  • Ben geçen gün verdim benim corsayı içine yedi kişi binip baga gidip bagajıda doldurarak bozuk köy yollarında kullanıp bütünnnnn tozu ve pasagı ile bana geri verdiler.........

Aldıgımda içi sarı toz ve çamurdan geçilmiyordu direksiyonu çevirince gajjjj diye bir ses çıkıyor aracın gögsünün sol yanında bir şey sürekli çınlıyordu ve hala da öyle.......

Arabamı isteyen herkese veririm genelde düzgün gelir ama on senede bir araba kullanan birisine verince mada faka yapıyorlar araca resmen akrabalar.
  • En yakın arkadaşım isterse veririm başkada kimseye vermem.Sorarlarsa da veremem der geçerim kasmaya gerek yok.
  • 3 hafta once omzumu cikardim.

Arabayi enisteye biraktim. Sizin sokaga cekersin dedim sehir disina ciktim.

Bugun bir bakayim arabaya dedim, arabayi yikatmis, depoyu fullemis (ekranda uyari yakit alin yaziyordu en son) sonra da garajdan kendi arabasini cikarip benimkini koymus - bu arada maddi olarak onun arabasi benim arabanin 3 kati. -

Boyle insanlara veririm iste arabami.

• quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

uzun süreler başkalarının araçlarında şöförlük de yaptım,aracım yokken ister acil istersen keyfi durumlar olsun çevremdeki arkadaşlarımdan ,dostlarımdan araçlarını alıp kullandım,kimse de vermem demedi,hep teslim ettiğimde harcadığımdan fazlaca yakıtı koyup teslim ettim.Kendi araçlarımı da hiç esirgemedim çevremden,2. eli de sıfır aldığım aracı da,verirken şuna şuna dikkat edersen sevinirim,başına bir şey gelirsede canını sıkma ful kaskoludur araç derim.Kimisi sen götür abi bir şey olursa emanet üzülürüm der,ben de olacağı varsa sen de de olur bendeykende olur,cana bir şey olmasın mal bir şekilde yerine gelir derim,ama ısrarla sen götür diyene de yakasına yapışıp yok al git demem götürür,getiririm.

Aracını vermek istemeyenlerede saygı duyarım,mal onun verir veya vermez.Ama samimi olduklarıma da şunu sorarım sen hiç ömrü hayatında emanet araç almadın mı?Sen nasıl ihtiyaç hissetmişsen karşında ki insan da aynı durumda olduğu için aracını istemektedir,zaten isteyen kişi ne kadar samimi olursan ol,mahçubiyet içinde aracını ister,rededip mahçubiyetini arttırmanın da bir anlamı yok.sonuçta adı üstünde bu bir araç,isteyen de ihtiyacından dolayı istemektedir.

Tabi bunlar benim görüşüm ve hayat felsefem,herkesin görüşüne de saygım sonsuzdur.

Aynen katılıyorum şöförlüğüne güvendiğim kişilere veriyorum alıyorum da dünya malı dünyada kalacak

• Araba isteyecek samimiyette dostum yok,gerisinede vermem.

• Kendimden başka kimseye vermem. Eğer çok mecbur kalırsam veririm ama aklım hep orda kalır.

• Arabami kimseye veremen diceksin konu kapanacak gecen gun forumda bir arkadas konu acmisti aracini bir yakinina vermis sonrasinda da kaza yapmis adam yazik gunah vermeyin abi

• bırakın en yakın, canım ciğerim dediğim arkadaşıma kardeşime vermeyi, anneme bile vermiyorum arabamı ben. çok kez arkadaşlarım arabamı istedi, hepsinde de direk hayır dedim ve bir daha istememeleri konusunda uyardım.
    aynı şekilde bana arabasını verenlerin tekliflerini de kabul etmiyorum. emanet mal kardeşim başına bir şey gelir ben sorumluluk almam diyerek red ediyorum. kafam rahat ediyor, samimi olan arkadaşlarımla da aram bozulmamış oluyor. sağ olsunlar hepsi de anlayışla karşılıyor.

arabamı bu güne kadar benden başka sadece babam sürdü. aslında babamın arabasını bu güne kadar sadece ben sürdüm desek daha doğru olur
  • Çevremde vereceğim insan sayısı bir elin parmağını geçmez..

• Toplasan 3-5 kişi hariç başka kimseye vermem. Kim olursa olsun. Çok acilse kendim götürüp getiririm acelesi yoksa gitsin araba kiralasın. Gider kaza vs. yapar işin yok uğraş dur. Risk almaya gerek yok bu devirde
  • Verme kesinlikle, haklısın vermemelisin,araba emanet edilmez.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.