Şimdi Ara

Arabayı vermek istemiyorum nasıl dersiniz? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
219
Cevap
2
Favori
25.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Cimrilikle falan alakası yok.Ben vermeme taraftarıyım.İstediklerinde ben bırakayım diyorum.
    Araba yıkamacılarda, koltuk, ayna ayarlarımın bozulmasına bile sinir oluyorum.Bugün yıkamacıya gittim.Dışarıda yıkadı kurulamak için içeri aldı.Direksiyon yükseklik ayarını bile değiştirmiş velet.Sinir oldum.İçimden bastım kalayı, bastım kalayı
  • Kardeş arabayı veremem sorumluluk almak istemiyorum kazası var belası var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

bi kaç sene önce dbakırdayım bir arkadaşım geldi ödünç istedi 2 günlüğüne verdim. yoldayken resim attı ve ibre 200ü gösteriyordu yuh dedim ya bu ne yüzsüzlük.
    araba geldi ön takım diye bişey kalmamış çok sinirlenmiştim

okurken ben sinirlendim bana ne oluyorsa ben olsam arkadaşlığımı sürdürmezdim daha fazla
  • Michael Wittmann M kullanıcısına yanıt
    ben "Bir kadının bir kocası olur 10 tane kocası olmaz, o yüzden aracında bir sahibi olur 10 tane sahibi olmaz." diyorum.
  • Guvendiğime veririm arabayı o da işi var ise secenek yok ise eğer benim yanımda gidiyorsak Asla vermem isterse görüşmem bile

Alıcaksamda az yakan aracı var ise değiş tokuş ederim

Tertemiz bırakırım depoda aldığımdan yukarısında getiririm

Gerisi zevk icin alıyorsa ben otobuse binicem sen benim arabam ile gez toz oldu
  • Mantıklı sebeplerle arabamı her isteyene verdim, bazen başına da bişey geldiği oluyor ama insanlara yardımcı olmak lazım. Arabadır bu sonuçta, evlat değil ya.
  • Bu gibi durumlarda arabayı isteyen kişi ile göz teması kurmayın yani gözünün içine suratına bakmadan veremem deyin konu kapanır.

• Adamına göre değişir...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acil durum hastalık vardır başımla beraber hemen kendim götürürüm ama gezmek için kimse kusura bakmasın vermem aracımı isteyen küser, isteyen darılır. Ben zamanında eşimle arabam yokken param varsa taksiye yoksa eğer çok otobüse, dolmuşa bindim bi zahmet toplu taşıma kullansınlar
  • quote:

bi kaç sene önce dbakırdayım bir arkadaşım geldi ödünç istedi 2 günlüğüne verdim. yoldayken resim attı ve ibre 200ü gösteriyordu yuh dedim ya bu ne yüzsüzlük.

İşte bu sebeple vermiyorum ben de aracımı. El elin eşeğini türkü söyleyerek çağırıyor. Birgün bir arkadaşım sahile gitmek istedi ama benim araba vermeyi sevmediğimi bildiğinden fakat çok araba kullanmak istediğinden ev arkadaşından arabasını istedi (307 CC) bende yanına oturdum, aman Allah'ım makaslar, tampondan ayrılmamalar v.s. dedim ne yapıyorsun yahu araç emanet, utanmadan diyor ki "ben babamın aracını da böyle kullanıyorum ne olacak", dedim "bak ne güzel diyorsun işte babanın arabası! bu babanın arabası değil"... Sonradan araba mevzusu yüzünden evleri ayırdılar. 307'nin sahibi direksiyon kutusundan ses geldiğini, ön camı bozduğunu, aracın ara sıra stop ettiğini fakat bu hızlı ve ergen arkadaşın hiçbir masrafa karışmadığını söyledi.

Ben arabamı vermek de istemem, birinden araba da almak istemem. Bu zamana kadar hiçbir arkadaşımın arabasını kullanmadım. Bunun birçok sebebi var, yukarıda bir arkadaş bahsetmiş ben de katılıyorum, koltuk, direksiyon, ayna ayarları değişti mi ben huzursuz oluyorum, diğer insanlarında uyuz olacağını düşünür o yüzden araba vermem, istemem. Kaza bela durumunda ne hesap verebilirim, ne hesap sorabilirim o yüzden aracımı vermem kimseden de istemem.

Şu yukarıda anlattığım hızlı ve ergen arkadaş bir kere kapıyı açtım daldı şoför koltuğuna ben kullanırım, sen yorulma 2 dk gidip geleyim dedi, dedim in aşağı abi ben aracımı vermem, kazası belası var, şoförlüğünü yapayım vuracaksam ben vurayım.

Bir de tabi işin ileri boyutları var, ummadık taş baş yarar misali adam güvenilir diye verirsin, araç onun yüzünden arızalanır, kaza bela birşey olur, masraflar çok yüksek geldiği için bir anda o arkadaş hayal olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: sercanhcoban

quote:

İşte bu sebeple vermiyorum ben de aracımı. El elin eşeğini türkü söyleyerek çağırıyor. Birgün bir arkadaşım sahile gitmek istedi ama benim araba vermeyi sevmediğimi bildiğinden fakat çok araba kullanmak istediğinden ev arkadaşından arabasını istedi (307 CC) bende yanına oturdum, aman Allah'ım makaslar, tampondan ayrılmamalar v.s. dedim ne yapıyorsun yahu araç emanet, utanmadan diyor ki "ben babamın aracını da böyle kullanıyorum ne olacak", dedim "bak ne güzel diyorsun işte babanın arabası! bu babanın arabası değil"... Sonradan araba mevzusu yüzünden evleri ayırdılar. 307'nin sahibi direksiyon kutusundan ses geldiğini, ön camı bozduğunu, aracın ara sıra stop ettiğini fakat bu hızlı ve ergen arkadaşın hiçbir masrafa karışmadığını söyledi.

Ben arabamı vermek de istemem, birinden araba da almak istemem. Bu zamana kadar hiçbir arkadaşımın arabasını kullanmadım. Bunun birçok sebebi var, yukarıda bir arkadaş bahsetmiş ben de katılıyorum, koltuk, direksiyon, ayna ayarları değişti mi ben huzursuz oluyorum, diğer insanlarında uyuz olacağını düşünür o yüzden araba vermem, istemem. Kaza bela durumunda ne hesap verebilirim, ne hesap sorabilirim o yüzden aracımı vermem kimseden de istemem.

Şu yukarıda anlattığım hızlı ve ergen arkadaş bir kere kapıyı açtım daldı şoför koltuğuna ben kullanırım, sen yorulma 2 dk gidip geleyim dedi, dedim in aşağı abi ben aracımı vermem, kazası belası var, şoförlüğünü yapayım vuracaksam ben vurayım.

Bir de tabi işin ileri boyutları var, ummadık taş baş yarar misali adam güvenilir diye verirsin, araç onun yüzünden arızalanır, kaza bela birşey olur, masraflar çok yüksek geldiği için bir anda o arkadaş hayal olur.

isteyen her arkadaşıma bir şekilde aracımı saatlik günlük haftalık verdim ve her defasında problem yaşadım.Çok zorda kaldığımda arkadaşlarımdan araba isterim ve seve seve verirler. Çünkü biliyorlar ki , onlardan daha fazla özen gösteriyorum.

• Arabamı kimseye vermem ama eğer ki çok değer verdiğim biriyse onu kırmamak için gerekirse tüm gün şöförlüğünü yaparım problem değil ama araba vermem.
  • Aracınızı verdiğiniz kişi Allah korusun bi kaza yaparsa sizin hiç alakanız olmasa bile sizde sorumlu olursunuz. Silah mantığıyla düşünün. Ben kimseye arabamı vermem. Bi yere gitmek isteyene yardım ederim ama arabamı vermem.

• At/avrat/silah derim kimseye vermem

• Aracım olmadığı zamanlarda ticaret ile uğraşıyordum. Çok önemli bir iş için Acil araba lazım oldu(1 saatliğine) , normalde çevremde baya araç var ve hepsi akşama kadar yatıyor...

aracı istediğimde şu cevapları aldım ;

eniştem : aracı bakıma verdim dedi. ( -ki öyleymiş)

arkadaşım : aracı başkasına verdim dedi. ( otlakçı, aylak bir herife veriyordu her gün, benim için "getir aracı lazım" demedi. eyvallah dedik )

dayım : araç kapısının önünde durmasına rağmen "bana lazım olabilir" dedi. vermedi...

O gün işimi taksi ile gördüm, sağlam taksi parası ödedim.

Bu olaydan sonra gittim araba aldım. Bu 3 kişiye de istediklerinde verdim. İhtiyacı olan yakınıma da eğer ki "karakterine güveniyorsam" veriyorum.

Karakter yoksa araba da yok !
  • 2 Hafta önce yeğenin düğünü vardı eniştem araba istedi uzun yolda kullanmak için vermedim. Bayramda yakin köye gidecekti istedi aracı yine kendim götürüp getirdim. Kafam rahat.
    Olabilecek herhangi bur durumda yakınlarımla problem yaşamak istemem. Getirir götürürüm ama asla vermem. Yolda bi kaza yapsa al başına belayı. Gerek yok.
    Çok lazımsa gitsin araba kiralasın beni ilgilendirmiyor. Zamanında benimde ihtiyacım olduğunda kimseden istemedim gittim kiraladım. Düğünüm de buna dahil.
    Geçmişte emanet arabayla kaza yaptım başıma gelmeyen kalmadı. Hemde kazanın benimle hic ilgisi yok. Masrafları karsilamama rağmen arkadaşım 3 yıl görüşmedi benimle. Hata bende olmamasına rağmen.
    O yüzden gerek yok getirir götürürüm kafam rahat olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Aracım olmadığı zamanlarda ticaret ile uğraşıyordum. Çok önemli bir iş için Acil araba lazım oldu(1 saatliğine) , normalde çevremde baya araç var ve hepsi akşama kadar yatıyor...

aracı istediğimde şu cevapları aldım ;

eniştem : aracı bakıma verdim dedi. ( -ki öyleymiş)

arkadaşım : aracı başkasına verdim dedi. ( otlakçı, aylak bir herife veriyordu her gün, benim için "getir aracı lazım" demedi. eyvallah dedik )

dayım : araç kapısının önünde durmasına rağmen "bana lazım olabilir" dedi. vermedi...

O gün işimi taksi ile gördüm, sağlam taksi parası ödedim.

Bu olaydan sonra gittim araba aldım. Bu 3 kişiye de istediklerinde verdim. İhtiyacı olan yakınıma da eğer ki "karakterine güveniyorsam" veriyorum.

Karakter yoksa araba da yok !

Hocam çevrenizdekilerin vermemesi daha iyi olmuş.. En azından araba sahibi olmuşsunuz..
    Ticaretle uğraşan birinin arabasının olmaması baştan yanlış zaten..
    Ben bir kez yüklü mal almak zorunda kaldım, aracım sedan olduğu için malın tamamını çekene kadar 13-14 tur git gel yapmışımdır.. Ama elalemin kamyonunu panelvanını ödünç alacağıma kendi aracımla 50 tur da yaparım sorun değil..
    Önemli olan kendi kendine yetmek ve kimseye muhtaç olmamak..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ayıptır söylemesi tek kapı spor sayılacak bir aracım var dayıma verdim bi gün adam 62 yaşında tek eli camdan çıkarmış egsoz kesiciye soka soka kızları kesiyor.. Sonra tabi bi daha istedi dedim yağ değişimi geldi veremem.
  • Arabami sadece kendisini arabamdan degerli gordugum kisilerle paylasirim. Kardesim dedigim insanlarla. Biri Yigit adinda mesela. Su anki aracimi almamda cok buyuk faydalari var hem maddi hem manevi. Allah korusun aracin basina birsey gelse benden daha fazla kosturacagini biliyorum. Digeri Yunus. Su an Amerika da ama geldiginde istemesine gerek bile yok anahtarin yeri belli. Esimden hic bahsetmiyorum bile mal onun da mali. Su iki arkadasimin yaninda arabam Ferrari olsa onemli degil. Canlari sagolsun vurup kirsinlar. Yine beraber kazanacagiz parasini :) Ama bunlar disinda biri istediginde asla vermem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.