Şimdi Ara

Arabam pert gözüküyomuş(acil yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
2
Favori
52.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni araba aldım noter satışını yaptıktan sonra kendi memleketimde trafik tescil ve plaka alırken bişey öğrendim..Sigortacı araban sistemde pert gözüküyo dedi o yüzden trafik sigortası yapamayız dedi..

Sonra oluruna bakalım diyerek motor ve şase numaralarını birer harf eksilterek sigorta düzenlediler ama içime sinmedi çok canım sıkkın ne yapabilirim bi çare lütfennn

• aracın markası?
    modeli?
    ne zaman aldınız?
    kimden aldınız?
  • yapacak bişey yok, noter satışı olmuş para verilmiş, arabayı nerden aldınız, piyasa sahtekar dolu malesef
  • Renault
    Laguna 2001
    1 ay oldu
    kullanıcıdan galeri felan değil
  • nasıl yapacak bişey olmaz yapılan yanına karmı kalacak bunu o anda bilemem o kadar normalki...
  • iyide trafik sigortası zorunlu.kaskocular pertten çıkan araca kasko yapmıyor o tamam ama trafik sigortası olmadan trafiğe çıkılmaz.bence ya arabayı geri ver yada sigortayı doğru dürüst yaptırma yoluna uğraş.
  • gecmıs olsun. malesef yapacak bırsey yok. internet sitesinden sase noyla sorgulama yapmadan ıkıncı el aracı nasıl alabıldınız hayret ettım dogrusu. satacak bırınıde bulmanızı cok zor goruyorum. en ıyısı kullanabıldıgınız kadar kullanmanız.

• Hangi sitede şase no ile sorgulama yapılıyor...

quote:

Orjinalden alıntı: Larkyn

gecmıs olsun. malesef yapacak bırsey yok. internet sitesinden sase noyla sorgulama yapmadan ıkıncı el aracı nasıl alabıldınız hayret ettım dogrusu. satacak bırınıde bulmanızı cok zor goruyorum. en ıyısı kullanabıldıgınız kadar kullanmanız.
  • trafik sigortası her araca yapılması zorunludur.Pert olan aracı kasko yapmazlar...
  • Satıcı size söylemeden sattıysa adamı mahkemeye verip paranızı geri alabilirsiniz bildiğim kadarıyla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wernik

Hangi sitede şase no ile sorgulama yapılıyor...

quote:

Orjinalden alıntı: Larkyn

gecmıs olsun. malesef yapacak bırsey yok. internet sitesinden sase noyla sorgulama yapmadan ıkıncı el aracı nasıl alabıldınız hayret ettım dogrusu. satacak bırınıde bulmanızı cok zor goruyorum. en ıyısı kullanabıldıgınız kadar kullanmanız.

http://www.tramer.org.tr/
  • teşekkür ederim hallettim..
    Sorun benim arabanın önceden kaskolu olduğu isviçre sigortadan kaynaklanıyor..Aracı ozaman perte çıkarmışlar ciddi de bi para almışlar sonrasında araç tekrar pertten kurtarılmış kayıtları tamam şimdi ben tekrar isviçre sigortaya gittiğim için pert gözüküyomuş başak groupama dan yaptırdım kasko da yapılabiliyomuş sigortacının azizliğine uğruyoduk az kalsın..
  • peki aracın pert çıkması olduğunu bilerek mi aldınız ?

birde TRAMER.ORG dan şase no kullanılarak kasko ve trfaik sigortası sorgulanıyor benim bildiğim.

sizin bahsettiğiniz şase no sorgulama nedir anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birol_61 -- 10 Nisan 2009; 19:13:50 >
  • Uzmanlara benim de uc sorum olacak.

1)Pertten cikma bir aracin trafik sigortasi yapilirken pertten cikma oldugu anlasilir mi?

2)Pertten cikma bir aracin kaskosu yapilirken pertten cikma oldugu anlasilir mi?

3)Birinci ve ikinci sorunun cevabi hayir ise, ikinci el arac alirken aracin pertten cikip cikmadigini nerden anlayabiliriz?

Tesekkurler;
  • quote:

Orjinalden alıntı: UnreaCHaBLe

Uzmanlara benim de uc sorum olacak.

1)Pertten cikma bir aracin trafik sigortasi yapilirken pertten cikma oldugu anlasilir mi?

2)Pertten cikma bir aracin kaskosu yapilirken pertten cikma oldugu anlasilir mi?

3)Birinci ve ikinci sorunun cevabi hayir ise, ikinci el arac alirken aracin pertten cikip cikmadigini nerden anlayabiliriz?

Tesekkurler;

Evet, bu soruların cevabını ben de çok merak ediyorum. Bilgi sahibi bir arkadaş bir el atıversin konuya lütfen...
  • quote:

Orjinalden alıntı: videre

quote:

Tesekkurler;

Evet, bu soruların cevabını ben de çok merak ediyorum. Bilgi sahibi bir arkadaş bir el atıversin konuya lütfen...

Sigorta acentesi bir arkadaş veya tanıdık bulun. Bildiğim kadarı ile bırakın perte çıkmayı, hangi tarihte ne büyüklükte hasar gördüğünü tüm detayları ile görebiliyorlar. Siz bu bilgilere vatandaş olarak hiç bir veriyi kullanarak ulaşamazsınız. Tabi olay hiç bir şekilde (gerek o araç gerekse kazaya karışan diğer araç tarafından) sigortaya aksettirilmediyse ve sanayide cepten yaptırıldıysa o çıkmayabilir. Sigortacı arkadaşlar vardı, onlar daha iyi bilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: videre

quote:

Tesekkurler;

Pertten çıkma aracın kazalı olduğu anlaşılabilir herhalde. Ustaya veya servise gösterdiğinizde size söylerler kazalı olduğunu.

Kazalı olduğunu bile bile alıyorsanız, pert durumunu tramer.org'tan sorgulatmayı deneyin. Orada aracın sigorta geçmişi sorgulanabiliyor olması lazım.

• uzman değilim fakat;
    1) Evet anlaşılır.
    2) Evet anlaşılır

tramer sistemi sayesinde aracın plakası ve şaşe/motor numarası sayesinde daha önce yapılan tüm trafik ve kasko poliçelerini görebilir. Ayrıca kaza yapmış ise tutanak bilgilerine dahi ulaşabilirsiniz.
    ve araç pert olmuş ise bu bilgide yazıyor...
    quote:

Tesekkurler;
  • ben kendi arabama bakıyorum benden öncekinin kasko vs bilgisi gözükmüyor?
    şase nodan da sorguladım, plakadanda vs her türlü sorgulamayı yaptım.
    sadece benim kaskom gözükmekte
  • Cevaplar icin tesekkurler...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.