Şimdi Ara

★☆★ APPLE TV & iPAD İNCELEMESİ ★☆★ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.752
Cevap
20
Favori
87.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pardon bir şey daha bu film ve dizileri izlerken altyazı sorununu nasıl cozmek gerek..
  • pardon bir şey daha bu film ve dizileri izlerken altyazı sorununu nasıl cozmek gerek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

quote:

Orijinalden alıntı: XeNoMoRpH

Eğer nightly versiyon kullanıyorsanız icefilms addon şu anda çalışmıyor. Official xbmc kurulu olması lazım 10.0-7 yada 10.0-9 şu anda icefilms ile uyumlu addonlar.

Icefilms dışında navi-x addonunu da öneririm hatta daha iyi bile diyebilirim. navi-x.org sitesinden repo sunu indirip atv ye atıp aynı şekilde install from zip file diyerek kurabilirsiniz. Tek farkı addons kısmına değilde programs kısmına atıyor.

sanırım nightly versiyon kullanıyorum...
    bunu kaldırıp firecore dan kurarsam sorun olmaz diyorsunuz tamamdır... akşam tekrar deneyeceğim... nightly versiyon kurmamdakı neden 720p filmlerdeki bufferlama sorununu cozmektı ama zaten bu versıyondada işe yaramadı.. sureklı bufferlama yapıyor....

bu arada turkci dizi film için bir eklenti var mı?

Bufferlama yapmasındaki neden muhtemelen nightly kurarken dependentsleri kurmamanızdandır. 1080p lerde bile nadir olarak bufferlama yapıyor bende. Nightly kurucaksanız önce official 10.0-9 kurup üstüne uninstall etmeden direk nightly 10.0-9 kurun böylece bufferlama sorunu kalkıcaktır ya da ssh ile atv ye bağlanıp sırsı ile :

apt-get install curl
    apt-get install org.awkwardtv.whitelist
    apt-get install org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock

komutlarını nightly xbmc kurmadan önce girin böylece dependents leri de kurmuş olucaksınız. Bendeki bufferlama sorununu bu şekilde çözdüm muhtemelen sizde de işe yarıyıcaktır.

Gerçi şu anda 10.0-9 da bir ayar yapmadan 720p lerdeki bufferlama sorununu çözmüşlerdi.

Altyazı içinde aşşağıdaki posta bakmanı öneririm aşşalara doğru ipad için başka bir arkadaşa daha yardımcı olmuştum.
    http://forum.donanimhaber.com/m_50277738/mpage_1/f_/key_//tm.htm#50277738

Türkçe repo içinde;
    http://code.google.com/p/turkishxbmcscraper/

sayfasından repo yu indirip atv ye atıp kurun. Neredeyse bütün türkçe diziler/filimler ve bazı yabancı filimler mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XeNoMoRpH -- 14 Temmuz 2011; 11:03:09 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ender

quote:

Eğer nightly versiyon kullanıyorsanız icefilms addon şu anda çalışmıyor. Official xbmc kurulu olması lazım 10.0-7 yada 10.0-9 şu anda icefilms ile uyumlu addonlar.

Icefilms dışında navi-x addonunu da öneririm hatta daha iyi bile diyebilirim. navi-x.org sitesinden repo sunu indirip atv ye atıp aynı şekilde install from zip file diyerek kurabilirsiniz. Tek farkı addons kısmına değilde programs kısmına atıyor.

sanırım nightly versiyon kullanıyorum...
    bunu kaldırıp firecore dan kurarsam sorun olmaz diyorsunuz tamamdır... akşam tekrar deneyeceğim... nightly versiyon kurmamdakı neden 720p filmlerdeki bufferlama sorununu cozmektı ama zaten bu versıyondada işe yaramadı.. sureklı bufferlama yapıyor....

bu arada turkci dizi film için bir eklenti var mı?

Bufferlama yapmasındaki neden muhtemelen nightly kurarken dependentsleri kurmamanızdandır. 1080p lerde bile nadir olarak bufferlama yapıyor bende. Nightly kurucaksanız önce official 10.0-9 kurup üstüne uninstall etmeden direk nightly 10.0-9 kurun böylece bufferlama sorunu kalkıcaktır ya da ssh ile atv ye bağlanıp sırsı ile :

apt-get install curl
    apt-get install org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock

komutlarını nightly xbmc kurmadan önce girin böylece dependents leri de kurmuş olucaksınız. Bendeki bufferlama sorununu bu şekilde çözdüm muhtemelen sizde de işe yarıyıcaktır.

Gerçi şu anda 10.0-9 da bir ayar yapmadan 720p lerdeki bufferlama sorununu çözmüşlerdi.

Altyazı içinde aşşağıdaki posta bakmanı öneririm aşşalara doğru ipad için başka bir arkadaşa daha yardımcı olmuştum.
    http://forum.donanimhaber.com/m_50277738/mpage_1/f_/key_//tm.htm#50277738

Türkçe repo içinde;
    http://code.google.com/p/turkishxbmcscraper/

sayfasından repo yu indirip atv ye atıp kurun. Neredeyse bütün türkçe diziler/filimler ve bazı yabancı filimler mevcut.

hocam yukarda anlattıgınız yöntemle bufferlama sorunu ortan kalkıyorsa süper olacak ya..

peki öncelikle ne önerirsiniz ben kurulu xbmc yi tamamen kaldırıp işe başlayım diyorum... bu yolu takip edersem

-önce official 10.0-9 kuracagım peki bunun için bana adımları yazarmısınız sizinki ile birebir yapmak isterim.

arkasından

ssh ile atv ye bağlanıp sırası ile :

apt-get install curl
    apt-get install org.xbmc.xbmc-seatbeltunlock bu komutları girecegim

arkasından

nightly 10.0-9 kurun demişsiniz bunun içinde nerden ne şekilde olacağını belirtirmisiniz...

cevaplarınızı bekliyorum arkadasım..

• Ben de ikinize kulak misafiri oluyorum bu arada : )
  • Merhaba arkadaşlar heyecanla yazdıklarınızı okuyorum. ben gümrükten tam ne işe yaradığını bilmediğim apple tv yi aldım evde denedim çok birşey anlamadığım için satmaya karar verdim. ve satışa koydum ancak yazdıklarınızı okudukça heyecanlandım. jeilbreak yapılabildiğini falan öğrendim. bir kaç kez forumlardan takip ederek iphone 3 ve iphone 4 üme jeilbrek yaptım. satmaktan vazgeçip bunu kullansammı diye düşünüyorum. ancak yazdıklarınız o kadar karışıkki arada kaldım. nedersiniz bunu bende evde kullanabilirmiyim. teknoloji merağım vardır. nedersiniz ??? benim cihaz siyah olandan değil gri ve 160gb lik hdd var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LAZOYI

Merhaba arkadaşlar heyecanla yazdıklarınızı okuyorum. ben gümrükten tam ne işe yaradığını bilmediğim apple tv yi aldım evde denedim çok birşey anlamadığım için satmaya karar verdim. ve satışa koydum ancak yazdıklarınızı okudukça heyecanlandım. jeilbreak yapılabildiğini falan öğrendim. bir kaç kez forumlardan takip ederek iphone 3 ve iphone 4 üme jeilbrek yaptım. satmaktan vazgeçip bunu kullansammı diye düşünüyorum. ancak yazdıklarınız o kadar karışıkki arada kaldım. nedersiniz bunu bende evde kullanabilirmiyim. teknoloji merağım vardır. nedersiniz ??? benim cihaz siyah olandan değil gri ve 160gb lik hdd var.
    quote:

Orijinalden al�nt�: LAZOYI

Merhaba arkada�lar heyecanla yazd�klar�n�z� okuyorum. ben g�mr�kten tam ne i�e yarad���n� bilmedi�im apple tv yi ald�m evde denedim �ok bir�ey anlamad���m i�in satmaya karar verdim. ve sat��a koydum ancak yazd�klar�n�z� okuduk�a heyecanland�m. jeilbreak yap�labildi�ini falan ��rendim. bir ka� kez forumlardan takip ederek iphone 3 ve iphone 4 �me jeilbrek yapt�m. satmaktan vazge�ip bunu kullansamm� diye d���n�yorum. ancak yazd�klar�n�z o kadar kar���kki arada kald�m. nedersiniz bunu bende evde kullanabilirmiyim. teknoloji mera��m vard�r. nedersiniz ??? benim cihaz siyah olandan de�il gri ve 160gb lik hdd var.

arkadaşım ürün ciddi manada çok kullanıslı... yapmadıgı iş yok. sıralamak gerekırse

-iphone ipod touch ipad gibi cihazlarınızda airplay özellikleri sayesınde kablosuz goruntu aktarımı yapıyorsunuz.
    -firecore un web browser yaması ile pc dekı gıbı kullanıslı bir web tarayıcısını lcd tv nize tasıyorsunuz
    -youtube , vs..vs hizmetlerı cok hızlı kullanıyorsunuz
    -xbmc saysesınde etrafta share durumdakı tum pc lerdekı video mp3 resim gibi dataları tanıyıp oynatıyor
    -xbmc sayesınde nette bulunan dızı fılm mp3 lerı dınleyebılıyorsunuz

yanı bence buyuk ısler beceren bir bücür....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 14 Temmuz 2011; 17:41:38 >

• Forumdan uzaklaştıranlar utansın... Yokum bu aralar mecburen!
  • Apple tv2 konusunda yeni katılımcılar ve yenı gelişmeler varmı acaba ? uzun suredır sessız kaldık.
  • Gerçekten güzel olmuş elinize sağlık.
  • bende gecenlerde aldim. Sansima en son surum olan update ile geldi (vimeo olan) Piyasada olan tum jb metodlarini denedim hic birinde basarili olamadim. Bir sekilde downgrade yapip snowbreeze ile jb yaptim. Sorunsuz calisiyor su anda. Sistemin uzerinde plex ve xbmc kurulu. Plex ne hikmetse bir turlu video oynatamadi. Muzik konusunda sorun yok ama video konusunda basarili olamadim. Ipad uzerinden media serverlik yapiyor lakin tv uzerinden oynatamiyorum donup kaliyor. Xbmc guzel sorunsuz calisiyor.

Simdi cihaz ios5 le ayaga kalkacak gibi gorunuyor (mirroring). Bu haliyle jb nin fantazi disinda bana bir getirisi olmadi. Zaten bu yaptiklarini baska cihazlarla mevcut sekilde kullaniyorum. Ha yapiliyor mu evet ama kullanisliligi tartisilir. Cihazin icinde internet browser da var lakin eziyetten baska bir sey degil ;) Apple tv nin benim icin en buyuk artisi tv out ve remote ile muzik sistemime baglayip itunes library mi istedigim sekilde kontrol etmesi. Video olayi icin daha oncede dedigim gibi cok daha stabil calisan sistemim var. 99 dolarlik us fiyati ile bence tvout kablosu yerine tercih edilmesi gereken bir oyuncak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dem10com -- 10 Ağustos 2011; 11:59:05 >

• Ha tabi en onemli detaylardan biride video kalitesi. 720p lik bir film i xbmc de wifi kullanarak serverim uzerinden calistirdigimda (4 cekirdekli 2.6 ghz lik bir alet ve tek isi serverlik ) video kalitesi gayet kalitesiz. Banding tv ortamindan bile fark ediliyor. Stream de en ufak takilma yok buffering hizli ama kaliteyi popcorn hour ile kiyasladigimda direk sinifta kaliyor. Wifi dan olabilir dedim cihazi normal ethernet ile bagladim sonuc degismedi. Video settingslerinde bir takim duzenlemeler vardi ama kullanmiyacagim diye kapattim. Daha oncede dedigim gibi bu cihazin amaci zaten bunlar olmadigi icin sorgulamakda abes. Cihaz vaat ettigi isleri jb olmadan harika sekilde gerceklestiriyor. Onun disinda bunlar zaten entellektuel masturbasyon bana gore ;)
  • Arkadaşlar, AppleTV'yi TR'den temin edebilir miyiz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZiveR -- 10 Ağustos 2011; 12:24:22 >
  • gittigidiyor da son derece anlamsiz fiyatlarla bulmak mumkun. Serbest piyasa tamamda bir yere kadar, 340 tl 290 ve 600 TL gibi rakamlar soz konusu. Bu insanlari anlamak gercekten guc.

http://urun.gittigidiyor.com/Apple-TV-MC572LL-A_W0QQidZZ42417340

bu arada hic kimse bahsetmemis. Cihazin kumanda olayi nefis. Evinizdeki herhangi bir kumandayi cok pratik sekilde tanitip cihazinizda kullanabiliyorsunuz. Basit ama cok islevsel bir ozellik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dem10com -- 10 Ağustos 2011; 13:00:49 >
  • hiçbir işime yaramayacağını bile bile içimden almak geliyor bu cihazı lanet olsun içimdeki apple sevgisine arkadaş ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahturudu

gittigidiyor da son derece anlamsiz fiyatlarla bulmak mumkun. Serbest piyasa tamamda bir yere kadar, 340 tl 290 ve 600 TL gibi rakamlar soz konusu. Bu insanlari anlamak gercekten guc.

http://urun.gittigidiyor.com/Apple-TV-MC572LL-A_W0QQidZZ42417340

bu arada hic kimse bahsetmemis. Cihazin kumanda olayi nefis. Evinizdeki herhangi bir kumandayi cok pratik sekilde tanitip cihazinizda kullanabiliyorsunuz. Basit ama cok islevsel bir ozellik.

selam evımızdekı herhangı bır kumanda derken lcd tv mın kumandasını nasıl tanıtabılıyoruz bıraz bilgi verırmısın.. tşkler

• Baska bir Kumandanın nasıl tanimlandigini anlatabilirmisiniz lütfen
  • settings altinda general -> remote -> en altta learn remote diye secenek var onu seciyorsunuz. Cihaz size sirayla mevcut tuslarini siraliyor. Ondan sonra istediginiz bir kumandayi alete tutarak basili tutuyorsunuz onu ogreniyor tum tuslar icin bunu yaptiktan sonra isim verip kapatiyorsunuz. Bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahturudu

Ha tabi en onemli detaylardan biride video kalitesi. 720p lik bir film i xbmc de wifi kullanarak serverim uzerinden calistirdigimda (4 cekirdekli 2.6 ghz lik bir alet ve tek isi serverlik ) video kalitesi gayet kalitesiz. Banding tv ortamindan bile fark ediliyor. Stream de en ufak takilma yok buffering hizli ama kaliteyi popcorn hour ile kiyasladigimda direk sinifta kaliyor. Wifi dan olabilir dedim cihazi normal ethernet ile bagladim sonuc degismedi. Video settingslerinde bir takim duzenlemeler vardi ama kullanmiyacagim diye kapattim. Daha oncede dedigim gibi bu cihazin amaci zaten bunlar olmadigi icin sorgulamakda abes. Cihaz vaat ettigi isleri jb olmadan harika sekilde gerceklestiriyor. Onun disinda bunlar zaten entellektuel masturbasyon bana gore ;)

Hocam çoğu noktada size katılıyorum ancak atladığınız bir nokta var. Ben apple tv nin bütün özelliklerini geçtim sadece xbmc için bile alırdım 99$a bu aleti. İstediğim an istediğim film/dizi/müzik/rss her ne ise işte tv den online altyazı aramaksızın erişmek benim için inanılmaz bir rahatlık. Akşam tv karşısına geçtiğim zaman canım ne isterse onu açıp izliyorum. Icefilms ya da navi-x diye addonlar mevcut defalarca bahsetmişimdir zaten ya da türkçe film/dizi addonları. Eğer download yapmıyorsam online dts 720p film bile izliyebilmek bence çok kullanışlı. Ne indirmekle uğraşıyorum ne aramakla ne de altyazı ile. Canım ne istiyorsa açıp izliyorum. Bunu yapmak için normalde ya bir laptopu ya da bir mac-mini yi tv ye bağlamam gerekirdi. Üzerindeki A4 işlemci herşeye yetiyor.

• Acikcasi bir tek bahsettigin online film olayini denemedim :) Birde onu deniyelim bakalim.

Bu arada cihaza eger apple in kendi yazilimi remote.app disinda remote hd kurar ve ipad/iphone a remote hd yazilimini kurarsaniz. Cihazinizi idevice larlada kontrol edebiliyorsunuz. Hatta remote hd ekran goruntusunude getiriyor. Haliyle idevice lara bagli klavyeniz varsa oda aktif oluyor. Forumlarda VCN kurulumu ile ilgili bir sey bulamadim vnc kurdum ama ne hikmetse bir turlu baglayamadim. VNC kurup calistirabilen var mi peki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dem10com -- 10 Ağustos 2011; 14:32:00 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.