Şimdi Ara

★☆★ APPLE TV & iPAD İNCELEMESİ ★☆★ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.752
Cevap
20
Favori
87.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @sertguler: Kanada Apple store'dan aldım. 222 liraya maloldu bana. Sahibinden'de 260 liraya satanlar var. Amerikadan getirtebiliyorsanız en güzeli o. 170 civarına maledersiniz.
    Resmi olarak şu an sadece iPad2 destekleniyor.

@Cagdas: 60 değil de 600 riyalse, 250 lira yapar, mantıklı olur. Aynı mağazadan iPad2 yi 4900 riyale aldığını söylüyordu biri. (meraklısına: riyal 0,42 lira)
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

@sertguler: Kanada Apple store'dan aldım. 222 liraya maloldu bana. Sahibinden'de 260 liraya satanlar var. Amerikadan getirtebiliyorsanız en güzeli o. 170 civarına maledersiniz.
    Resmi olarak şu an sadece iPad2 destekleniyor.

@Cagdas: 60 değil de 600 riyalse, 250 lira yapar, mantıklı olur. Aynı mağazadan iPad2 yi 4900 riyale aldığını söylüyordu biri. (meraklısına: riyal 0,42 lira)

Sallamış.... Kim diyosa ya yalan, ya da yanlış ! 4900 riyal = 1 16GB 3G iPad olsun köprüden atlarım. Yeni beyaz iPhone4 16GB'ı bile 3050 riyalden aldım ben. Siyahları 2700-2800. iPad'de 2800-2900 civarıydı. Ama ne yalan söyliyim kesin rakamı "tam net" hatırlamıyorum (mesela 2799 Riyad gibi). iPad2'm var diye ordakilerin fiyatlarına göz ucuyla bakmıştım. Ama iPhone 2499'dan yukarı doğru satılıyor S.Arabistanda, 2900e kadar fiyat veren var.

Bende iTechno'nun kartı var, arıcam birazdan. Tüm ürünlerin fiyatlarını isticem, gerçekler ortaya çıkar.

Apple iPhone 4 black 16 GB
    Apple iPhone 4 black 32 GB
    Apple iPhone 4 white 16 GB
    Apple iPhone 4 white 32 GB
    Apple iPad 2 Wifi 16 GB
    Apple iPad 2 Wifi+3G 16 GB
    Apple wireless keyboard
    Apple Tv 2
    Apple iMac 21,5" - Intel i5 2,5 GHz - 4G - 500 GB - HD6750M (or equal one model)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xagdas -- 8 Haziran 2011; 13:30:13 >

• salladığını sanmıyorum. sadece benim hatam 64 gb olduğunu yazmamışım:http://www.bestofriyadh.com/ipad-2-available-at-itechno-in-mursalat-area/132/
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

salladığını sanmıyorum. sadece benim hatam 64 gb olduğunu yazmamışım:http://www.bestofriyadh.com/ipad-2-available-at-itechno-in-mursalat-area/132/

Tamam benim gidip alışveriş yaptığım yer işte....
     ★☆★  APPLE  TV  &  iPAD  İNCELEMESİ  ★☆★
    Bu mağazaların hemen sol tarafında... Orada Premium Reseller gördüğüme o kadar sevinmiştim ki...
    Resmen Karaköy gibi bir yer orası, Mursalat dedikleri yer.
    "Mursalat'ta kesin vardır bulursun orada iPhone4 beyaz, oraya git" dediklerinde ben nezih bir alışveriş merkezi sanmıştım. :)))

1550 TL civarı

Arkadaşım bu da link = İşte bir Premium Reseller Sitesi

Apple iPhone 4 black 16 GB
    -listede yok-
    Apple iPhone 4 black 32 GB
    -listede yok-
    Apple iPhone 4 white 16 GB
    -listede yok-
    Apple iPhone 4 white 32 GB
    -listede yok-
    Apple iPad 2 Wifi 16 GB
    928 TL civarı
    1145 TL civarı
    Apple wireless keyboard
    172 TL civarı
    Apple Tv 2
    -listede yok-
    Apple iMac 21,5" - Intel i5 2,5 GHz - 4G - 500 GB - HD6750M (or equal one model)
    2400 TL civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xagdas -- 8 Haziran 2011; 13:56:27 >

• Apple TV 2 de son durum nedir arkadaşlar.. kullanıcı sayısı arttı sanırım.. sizin keşettiğiniz yeni programlar var mı ?

mesela RSS leri bir liste halınde nasıl yukleyebilirim.
    Dizitv gibi dizi film linkleri nasıl menuye ekleyebilirim...
    tivibu programını apple tv için kurabilirmiyiz.
    ...

bu gibi sorularıma yanıt verecekler var mı?
  • arkadaşlar apple tv yi nokia5800 dan joikuspot üzerinden nete bağlıyabilir miyim?

ve halen harici harddisc bağlamayı başarabilen yok mu?

cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum...
  • arkadaşlar,

apple tv için widget ekleme imkanımız varmıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingofnothings

arkadaşlar apple tv yi nokia5800 dan joikuspot üzerinden nete bağlıyabilir miyim?

ve halen harici harddisc bağlamayı başarabilen yok mu?

cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum...

• sanıırm beceremedıgın seyı asagıdakı konuyu okuyarak yapabılırsın

Enable USB Storage on 2.x
    http://wiki.awkwardtv.org/wiki/Enable_USB_Storage_on_2.x

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: XeNoMoRpH

Herkeze merhaba,

Öncelikle konu ve inceleme çok güzel olmuş emeği geçen arkadaşa teşekkür ediyorum ancak JB yapılmamış bir apple tv gerçektende lükse kaçmaktan başka bir şey değil ancak JB yaparsanız, apple tv'niz ile dilediğiniz herşeyi yapabilirsiniz.

Kısaca bahsedeyim;

HDMI girişi olan bir televizyonu smart tv yapabilirsiniz,
    Televizyonunuzda DLNA yoksa Apple TV ile bunu sağlıyabilirsiniz.
    XBMC ile 1080p video da dahil olmak üzere DD ve DTS 5.1 filimler izliyebilirsiniz.
    XBMC ile stream ederek neredeyse bütün filimleri, dizileri zahmetsizce altyazılı olarak izliyebilirsiniz.(filimlerin çoğu 720p)
    Bütün radyoları dinliyebilirsiniz.

Bunları yapmak için hiç bir idevice a da ihtiyaç duymuyorsunuz. Yani apple tv yi sadece media player olarak bile kullanabilirsiniz.

Airplay bence şimdilik gereksiz bir özellik. Nezaman mirror desteği gelir o zaman inanılmaz olur. JB li bir idevice ınız varsa cydia dan airplayenabler ı kurarak tivibu, safari ya da diger uygulamalardaki görüntüleri airplay ile tv ye aktarabiliyorsunuz lig tv yi bu şekilde tv de izliyebilirsiniz ama bence yine de gereksiz. XBMC ile girip izlerim daha keyifli ipad ile falan hiç uğraşmıyorum.

Yanlız bu dediklerim gerçekltende çok uğraş gerektiriyor özellikle XBMC yi kullanmak, sorunsuz bir sürüm bulmak günler alabiliyor. Ama kullandıktan sonra apple tv nizi 1000$ lık bir medaiplayer a çeviriyorsunuz.
    Mesala bendeki samsung 650c sirisi tv ne kadar dts yazıyor olsada usb den filim takıp izlediğimde Z5500 DTS'i görmüyor. Bilmiyorum belki tv nin sürümünden neyse ama Z5500'ü apple tv ye bağlayıp xbmc ile bilgisayardaki filimleri 5.1 DTS olarak izliyebiliyorum.

Tek beceremediğim şey harici hd bağlamak ki sanırım bu da imkansızmış.
    XBMC nin bilgisayar sürümü de mevcut indirip kurup addonlarını deniyin kafanıza yatarsa apple tv alıp ona da kurabilirsiniz.
    Ben eskiden laptopuma xbmc kurup tv ye hdmi ile bağlardım ama artık böyle bir ihtiyacım kalmadı :)
    xbmc.org sitesinden indirebilirsiniz youtuba da zaten fazlasıyla video var

Son söylemek istediğim 100$ a böyle bir alet inanılmaz bir fiyat, akıllı ev sistemi bile yapabilirsiniz apple tv ile.
    Şu anda bende salonda ve oturma odasında iki adet apple tv mevcut ve ipod ile istediğim yerde müzik açıyor ipodun kamerasını appe tv ye aktarıp güvenlik kamerası olarak bile kullanabiliyorum. Antreye de inşallah bir apple tv alıp tavana hoparlör gömerek evde heryerde müzik yayını yapmak istiyorum

Sınırları zorlayabiliceğiniz daha birçok şey mevcut araştırmaya devam

"Tek beceremediğim şey harici hd bağlamak ki sanırım bu da imkansızmış."

jb den sonra imkansız olmamalı
    elbet bunu yapan biri vardır
    ama neden paylaşılmıyor bizimle

• Arkadaşlar Apple TV de FaceTime uygulamasını çalıyor mu ?
    bu arada Camera for Apple TV isimli bir uygulama gordum Applestorede bu program sayesınden ipad iphone veya ipod touch kameralarını canlı olarak apple tv ye aktarabiliyormusuz... ama free olarak bulamadım bu uygulamayı....
    bu arada Xbmc kurup 720p ve 1080p fılmlerını oynatan arkadaslardan yorumları almak ısterım... yanı apple tv bu durumda kablosuz mu baglı yada kablo ıle dırek pc yemı baglı ? bende 720p lerde cok asırı bır sekılde bufferlama yapıyor...
    TVOut Genie!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 20 Haziran 2011; 11:41:22 >
  • Hocam bildiğim kadarıyla bu metod maalesef sadece Apple TV ler için yani Apple TV2 lerde çalışmıyor.
    Sen yaptın mı kullanabiliyor musun ?

Yazıda AppleTV V2.x yazmış ama ondan kasıt ta yazılım versiyonu sanırım çünkü AppleTV V3.x de geçiyor

quote:

Orijinalden alıntı: ender

sanıırm beceremedıgın seyı asagıdakı konuyu okuyarak yapabılırsın

Enable USB Storage on 2.x
    http://wiki.awkwardtv.org/wiki/Enable_USB_Storage_on_2.x

quote:

"Tek beceremediğim şey harici hd bağlamak ki sanırım bu da imkansızmış."

jb den sonra imkansız olmamalı
    elbet bunu yapan biri vardır
    ama neden paylaşılmıyor bizimle

• yok denıyemedım.. benım arkasına taktıgım hdmı kablo ıle mıcro usb kablosu aynı anda takılamıyor... sız aynı anda takabılıyormusunuz...bu arada diğer mesajlarımı ınceledınız mı ?
    dizi tv olayını nasıl gomerız bu alete
    yada tıvıbu ozellıgını
    yada canlı tv yayını yapan iphonarda kullandıgımız programları nasıl atarız bu alete ?
    bu arada aşağıdaki linkin ne oldugunu biliyormusunuz?

facetime ve dvd

http://www.ismashphone.com/2010/09/apple-tv-firmware-shows-off-facetime-and-dvd-support.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 20 Haziran 2011; 14:17:09 >
  • quote:

Arkadaşlar Apple TV de FaceTime uygulamasını çalıyor mu ?
    bu arada Camera for Apple TV isimli bir uygulama gordum Applestorede bu program sayesınden ipad iphone veya ipod touch kameralarını canlı olarak apple tv ye aktarabiliyormusuz... ama free olarak bulamadım bu uygulamayı....
    bu arada Xbmc kurup 720p ve 1080p fılmlerını oynatan arkadaslardan yorumları almak ısterım... yanı apple tv bu durumda kablosuz mu baglı yada kablo ıle dırek pc yemı baglı ? bende 720p lerde cok asırı bır sekılde bufferlama yapıyor...
    TVOut Genie!

TVOut Genie installous ta mevcut ancak camera for Apple tv maalesef yok. Genie güzel 3sn falan gecikmeli de olsa kendi uygulamaları için mirroring gibi çalışıyor aralarda hata versede denenebilir, ayrıntılı bilgi aşşağıda;
    http://www.appletvhacks.net/2011/05/30/airplay-enabled-apps-web-browser-camera-and-videos-for-apple-tv-tvout-genie-review/

Buffer olayına gelirsek pc modeme eternet kablosuyla bağlı, atv2 wifi. SMB windows share kullanıyorum ve 720p lerde neredeyse hiç sorun yaşamıyorum. Daha önceden de dediğim gibi sorun yaşanyanlar için FTP önermişler ben yapmadım tam sorun yaşamadığım için tam olarak nasıl yapıldığını bilmiyorum ama xbmc forumlarında eminim bulabilirsin.

• quote:

yok denıyemedım.. benım arkasına taktıgım hdmı kablo ıle mıcro usb kablosu aynı anda takılamıyor... sız aynı anda takabılıyormusunuz...bu arada diğer mesajlarımı ınceledınız mı ?
    dizi tv olayını nasıl gomerız bu alete
    yada tıvıbu ozellıgını
    yada canlı tv yayını yapan iphonarda kullandıgımız programları nasıl atarız bu alete ?
    bu arada aşağıdaki linkin ne oldugunu biliyormusunuz?

facetime ve dvd

http://www.ismashphone.com/2010/09/apple-tv-firmware-shows-off-facetime-and-dvd-support.html

Aynı anda takılamıyor derken neyi kastettiğinizi tam olarak anlamadım. HDMI kablosu yüzünden micro usb kablosunu takamıyorsanız herhangi bir fikrim yok aynı ayna takmayı denemedim eve gidince denerim :)
    dizi tv ya da canlı yayın gibi özellikler de zaten xbmc de mevcut. Yapmanız gereken tek şey xbmc ye repo ekleyip addonları kurmak.
    http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Unofficial_Add-on_Repositories
    Buradan repoları indirip ssh ya da sftp yolu ile atv2 ye atıp kurabilirsiniz. Linkte alltan üçüncü repo türk siteleri için. Dizi tv ve sinemaların olduğu addonları kurup direk atv2 den izliyebilirsiniz. Verdiğiniz linkede maalesef bakamadım iş yerinde websense olduğu için açılmıyor.

• verdıgınız bilgiler için teşekkurler....
    aynı anda hem hdmı kablosunu hemde mıcro usb yı takamıyorum konnektorler cok genıs oldugu ıcın aynı anda kullanılamıyor.

bu arada dizitv yi xbmc uzerınden degılde direk atv2 nin ana menusune atamıyormuyuz... mesela show tv yada videos larının ıcıne.. gibi..
  • apple tv kullanıcılar şu anda kişiyiz.?
  • +1
  • quote:

apple tv kullanıcılar şu anda kişiyiz.?

Cagdas dv6196
  • Sanırım 5 kişiyiz...

siz JB limi kullanıyorsunuz ?

Ender
    Cagdas dv6196
    kingofnothings
    Metedundar
    XeNoMoRpH
  • JB'siz.

Ama hatta kullanmıyorum. iOS 5 'i bekliyorum, "full mirroring" olayını.

Şu an atıl duruyor.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.