Şimdi Ara

Apple Store Istanbul: Son Detaylarıyla... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
3
Favori
2.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İçimden vay be! diyesim geldi ve söylüyorum.. :)
    Anlaşılan bizi kanser eden beklemelerin, haberlerin, dedikoduların, ertelenme süreçlerinin sonunda sabreden muradına eriyor.. Gerçekten başarılı bir tasarım ve konsept. Apple'a yakışır şekilde, ilk gün oluşacak izdihamı özellikle merak etmeye başladım şimdiden :)

• Tüm zinciler 2000 liradan ucuza satarken, Apple Store 2149 TL ye 5S satıyor. Cam olmuş olmamış ne farkeder..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magnys -- 27 Mart 2014; 2:20:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dexter Morgan

herkesi eksiledim

Adamsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açılana kadar telin garantisi bitti

• quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

Eğer açılış 5 nisan ise benim için ciddi bomba bu

Hayirdir dostum dogun gunun mu

PM

• soyturk58 kullanıcısına yanıt
    Onu koymayan Google'ın kendisi. Apple ile ne alakası var ki ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahtocan

kübik cam çok önemli yavv , en önemlisi kübik cam.

• quote:

Orijinalden alıntı: O.Beverly

Şuan tek dileğim ijustine özentiliği yapıp Ankara'nın bağları eşliğinde apple store dansı yapan apaçilerin akın etmemesi

açılışta çalması gereken bir parça bence ankara'nın bağları. tim cook ile zeki zorlu karşılıklı ankara havası oynar artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evren7 -- 27 Mart 2014; 9:28:47 >
  • Kuray K kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Yazdıklarınız yanlış demeyeceğim yanlış anlamayın ama ülkemizde zaten bu dedikleriniz pek çoğuna sahipsiniz.

Çok basit bir örnek vereyim Geçen hafta içinde garanti dışı olan 2 cihaz birisi imac birisi macbook pro 15" masrafları 1500 tl geçmesine ragmen müşteri memnuniyeti için ücretsiz değişim yaptım.Servis süreside 2 gün sürmüştür.Hiç bir apple servisinde yedek parça olmadığı durumlar hariç (Çok nadiren yaşanan bir durum) servis süreniz 3 günü geçmez.

iPhone mevzusu Operatörler üzerinden işlediği için ne yazıkki istenen servis hizmeti verilememektedir.Bu durumu bende yakıştıramıyorum ama servis hizmeti veren firmalar değişmediği sürece aışlması zor bir durum.

Rezervasyon hizmeti ülkemizde nasıl uygulanacak bilemiyorum çünkü müşterilerin %80 belirtilen zaman dilimlerimde servislere gelmemektedir.

Apple care hizmeti gelecek merak etmeyin storun açılışı ile birlikte faliyete geçeceğini düşünüyorum.

Son olarak kullanıcı hatası olmasına rağmen bir çok cihazın kapsam içinde değerlendirildiğini söyleyebilirim.Servisler sizleri üzmek için bir kasten bir şeyler yapmıyorlar ama belli prosedürler var ve bunlar çok katı bunları delmeniz demek çıkacak her masrafı siz karşılarsınız demek anlamına geliyor.

Bu söylediklerim Türkiye genelindeki servislerde %90 oranında uygulanmaktadır.Arada farklı şeyler olabilir Aynı durum Amerikadaki yada başka ülkelerdeki storelarda yaşanmaktadır.Bizzat tecrübe etmişliğim ve yaşanmış müşteri deneyimleri bolca vardır.

Sonuç olarak Apple store un açılması güzel bir şey faydaları olacaktır ama zaten buna yakın hizmeti şuan almaktasınız.

Sürçi lisan ettiysem af ola.Size karşı bir cevap değildir yanlış anlamayın sizin vermiş olduğunuz değerli bilgilere ekleme olarak görebilirsiniz.

SAYGILARLA

• iyi güzel oldu bu yeni mağazalarında açılmasını beklemekteyiz.

• dünyanın en iyi mağazalarından birini açıyorlar ama yinede yaranamıyorlar eleştirin dozu alaycılığı çok önemli zaten apple müşterisi değilseniz gereksizde yorum yapmayın. Bence görsellik çok önemli ve apple magazalarında bu duyguyu çok iyi anlıyorsunuz kendinizi çok rahat hissetiğiniz ve çok şık bir mekanda olduğunuzu hissediyorsunuz türkiyede çok az mağazada bunları hissediyorsunuz bu bir gerçek. Ürünlerinde olduğu gibi mağazacılık anlayışlarıda üst düzey ben izmirde yaşıyorum ve sırf bu mağaza için nisanda istanbulu ziyaret edicem sabırsızlıkla bekliyorum. :)

• o değilde açılışa RTE ile Gülde katılacakmış şimdi ne propaganda yapar bakın bizim sayemizde açıldı vs :)Türkiye gelişiyor bıdı bıdı sı sanki fabrika açacaklar altarafı herkese hitab etmeyen taksit seçeneği bile olmayan teknoloji mağzası şuna benziyor tuvaleti altından da kaplasan işlevi değişmiyor
    mağzayı camdan da yapsan yine bir şey değişmeyecek vay efendim hemen değişiyorlarmış yurt dışında......sen götür burası türkiye kullanıcı hatası olarak geri yollarlar. girin otomobil foruma okuyun 10 yıl garanti verirken wv türkiyede garantinin G si yok hep kullanıcı hatası vs sırf reklam bunlar
    forumlarda yazarlar artık apple store gittim ürünümü değiştirmediler :(
    açılsın görelim

• yani şu ortadaki 10 adamın yan yana dursa göremeyeceğimiz yerimi yapıyorlar aylardır ?

• Yıllardır bunun için mi bekliyoruz?
  • Mağazadakiler de bizi görecek mi

• apple ın yıllardır tek ve en iyi yaptığı şey göseteriş gerisi boş

• ilker90 kullanıcısına yanıt
    30' undan sonra rte İstanbul'da olursa tabii
  • Söylediklerinizde haklısınız ama ben denk gelmiyorum diyelim o zaman. Allah korusun fazla dertlerim yok su aralar teknik servislerle ama ben genele baktığımda şikayetlerin bolcana olduğunu görüyorum.

Bu yurtdışında anlattığım olaylarda asıl önem verdikleri konu müşteriye saygı. 100 Teknoloji mağazasına giriyorsam 5 tanesinde merhaba hoşgeldiniz hangi ürünle ilgileniyordunuz diyeni duyuyorum. Ancak nakit cebinizde almaya geleceksiniz ki sizle yalandan ilgilensinler. Benim anlattığım olaylarda hep insana saygı duyma var. Buradaki teknoloji sektöründe çalışanlar genelde bir tek kendilerinin en iyisini bildikleri havasında ilgilendiklerini düşünüyorum..

Yazdıklarınızda siz de haklısınız tabikide.
    AppleCare'de gelecekmiş görselini gördüm bende..
    @Rock_Rage

Ayrıca başka bir konu hakkındaki görüşüm: Cumhurbaşkanı veya başbakanın açılışa katılması bence rezil bir durumdur. Evet misafirperverlik olabilir ama hangi dünya ülkesinde böyle bir olay görülmüş. Evet Apple hayranıyım fakat onları ilah gibi gösterip sanki ölumsüzlüğü bulmuşlar gibi veya ne biliyim sağlık sektöründe hizmet verip can kurtaracaklarmış gibi karşılamaya da gerek yok.

Biz yurtdışında mağazalar açınca o ülkelerın yetkilieri geliyor mu? Hayır.
    Kendi ülkelerınde mağaza açılınca o ülkelerın yetkilieri geliyor mu? Hayır.

Çine mağaza açıldı. Ürünlerin Çin'de üretilmesine rağmen Çin'de satış yoktu. Kübik mağazadan daha büyük mağaza açtılar spiral gene cam, Çin başbakanı veya cumhurbaşkanı katıldı mı? Hayır.

• nivyork ta şahit oldum cam varmış oley leleleyy asdajfhslgh yorumlara bak ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creav -- 27 Mart 2014; 19:06:58 >
  • İyi ki Zorlu Center'de kuruldu.Çok yakıştı.Darısı Ankara Next Level Apple Store'a.Umarım açılır.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.