Şimdi Ara

ANTHEM CLUB...[KULLANICILAR KULÜBÜ],,[DESTEK],,[ANA KONU] (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.576
Cevap
24
Favori
54.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Marantz 7010
    Denon 4200
    Denon 5200
    Denon 7200
    Pioneer Lx 73 83 86 76 77 79
    Onkyo 5010
    Onkyo 3010
    Onkyo 3030

Da dahil hic biri bırak 1120 bırak 710 510 bile etmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Engin diye forum a hic yazmayan fakat kılıcı tepemizde bir varlık var onun icine bir Porshe Sevda'sı girdi Ogun bugun sisteme üvey evlat gibi davranıyor

Tüm sistemi satılığa çıkardı onda anthem 1120 var Kanada dan aldi 110 volt onu satıyor mevzu o

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Engin diye forum a hic yazmayan fakat kılıcı tepemizde bir varlık var onun icine bir Porshe Sevda'sı girdi Ogun bugun sisteme üvey evlat gibi davranıyor

Tüm sistemi satılığa çıkardı onda anthem 1120 var Kanada dan aldi 110 volt onu satıyor mevzu o

Listeye baktığımda onda 1120 olduğunu gordum ama sattığını duymadım. malum sitede ilan yok, ayrıca başlığıda takip ediyorum ama raslamadım. Nasıl bir satış anlamadım.
  • Bu tarz binlerce cihaz el altından satılır

4 tane 710 satildi hic duyanınız var mı :)

• Ya arkadaş yazmıyayım fiyat konularına girmeyeyim diyorum ama dayanamıyorum.
    Bu avr lere gene ne vergisi gelmiş.
    Bu vergiler nedense hep antheme geliyor.
    Pio denon onkyo yamaha fiyatları zamanla düşüyor ama yeni modeli çıkan anthemin eski modelinin fiyatı bile gün geçtikçe artıyor.
    710 abd yada avrupada nekadar araştıran varmı ?
    1120 canadada en son 3200 canada doları idi.

• Engin ile konuştuğumda"Abi, kanada harici her yer pahalı" minvalinde bir cümle kurdu. Kendisi de bu arada sadece hoparlörlerini satmış, kalanını satmakta pek de istekli görmedim.

• kanomete kullanıcısına yanıt
    Amazondan almaya çalıştım gondermedi abd den. 1200$ dı ama suan 1075$ a düşmüş. Amazon .de den ise herhangi bir avr alınıyor ama anthem yok. Zaten olsada buraya yakın olur gibi.

7000 e 3 ay önce alınabilen ürün şimdi 9000 olduysa bunu vergiye değil, ^ fırsatcılığa ^ bağlamak lazım. Normalde 500 tl den fazla değildir verginin + maliyeti. Dolar desen öyle çok fırlamadı da.

Buradan söylüyorum eğer yurt dışından getirebilecek varsa (abd-canada) karınıda veriririm seve seve ama bu fırsatçılardan almam...
  • vay anasına yaww, altın fiyatı gibi bu marka ,hiç değer kaybetmiyor..
    engin seni seviyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Anthem ve Paradigm ürünleri Kanada hariç diğer ülkeler pahalıya geliyor ABD Avrupa'ya göre bir nebze daha uygun
    yalnız çok cazip değil

Ülkemiz Avrupa'ya göre ekstra vergilerden dolayı fiyatlar daha pahalıya geliyor

2 ay içerisinde 2.000TL ekstra vergi nedir onu anlamaya çalışıyorum.
    Yahu 4 ayda bir yeni vergi geldi deniyor. bu işin yasal kısmını bende araştırdım ama o seviyede bir vergiye raslamadım.
    bilmediğimiz birşeymi var onu öğrenmeye çalışıyorum.

1.100$ cihazın 9.000TL ye satılması için nasıl bir vergi çıkması lazım. anthem binek araba statüsünemi girdi ne oldu.

• Rekabetin olmadığı yerde fiyatlar yüksek oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kanomete

quote:

Orijinalden alıntı: joven

Anthem ve Paradigm ürünleri Kanada hariç diğer ülkeler pahalıya geliyor ABD Avrupa'ya göre bir nebze daha uygun
    yalnız çok cazip değil

Ülkemiz Avrupa'ya göre ekstra vergilerden dolayı fiyatlar daha pahalıya geliyor

2 ay içerisinde 2.000TL ekstra vergi nedir onu anlamaya çalışıyorum.
    Yahu 4 ayda bir yeni vergi geldi deniyor. bu işin yasal kısmını bende araştırdım ama o seviyede bir vergiye raslamadım.
    bilmediğimiz birşeymi var onu öğrenmeye çalışıyorum.

1.100$ cihazın 9.000TL ye satılması için nasıl bir vergi çıkması lazım. anthem binek araba statüsünemi girdi ne oldu.

Gecen bir Passat aldık Almanya'da n Tr gelişi 80 bin lira bizim odedigimiZ rakam 160 binlira mevzu ayni

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Mevzu tam olarak aynı değil hocam
    .otomobillerdeki vergi olayı çok daha yüksek devlet daha sağlam koyuyor araç sahibi olacak insanlara vergiyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 15 Ağustos 2016; 21:41:23 >
  • Arkadaşlar sanki biraz dar açıdan bakıyorsunuz gibime geliyor,ülke şartlarınıda göz önünde bulundurup değerlendirmek lazım.Bu lüks bir tüketim aracı bilirli vede az sayıda bir kitleye hitap etmekte yani yılda üç aşağı beş yukarı satılan adet belli satıcı gelir gider dengesini ayarlamak zorunda yoksa topu diker.Aranızda illaki esnaflık yapan vardır Ülkemizde esnafın sırtında müthiş ama müthiş bir yük vardır.Aldığımız havanın bile vatandaş olarak vergisini verdikten sonra varın esnafın halini siz düşünün.Keşke bizde böyle kaliteli ürünleri ucuza kullanma imkanı olsa,ama günümüz şartlarında inkansız gibi.Esnaf kendi tarafından haklı biz müşterilerde kendi tarafımızdan haklıyız.

• Benim anlamadığım bir mevzuda trt harcı resmen bedavadan alınıyor

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Şimdi Telefonlarada geldi,Telefonla Trt ne alaka.Usta hala 17 Ağustos depreminde gelen katkı paylarını ödüyoruz,benim çocuk liseye gidiyor o deprem olduğunda evli değildim ben yaw.. 20 sene oldu hala o depremşn yaralarını saramadık amlaşılan
    Birde şimdi köprünün zararını kitlerler millete ohhh miss...

• ARC yeni versiyon çıkmış ben biraz geç öğrendim. neyse bilmeyenler için haber vereyim.
    2 gündür ARC kurulumu için uğraşıyorum bir türlü beceremedim, sonra erayçelik arkadaşıma sorayım dedim,
    teknoloji konusunda pratik ve bilgili kardeşim,o bir yol gösterir dedim.
    Bu arada kendime de ,daha önce defalarca yaptığım ve bir kaç arkadaşa da nasıl yapıldığını anlatan ben şimdi kendim kuramıyordum.
    Tabi bunun asıl sebebi masa üstü pc yüzündenmiş o ayrı bir sıkıntı.

Tuğrul bana, Erdoğan abi ben senin gibi uğraşmıyorum sadece mikrofonu laptop a takıp kurulum yapıyorum,
    710 da kablosuz bağlantı yok, sende modeme avr yi cad 5 kablo ile bağla, gerisi kendiliğinden oluyor zaten dedi.
    Ama benim masa üstü pc buna engel olmuş nedense,az önce laptop ile yapınca tuğrul ne kadar haklıymış dedim, neyse..

Karar verdim bu arc kurulumunu burada anlatayım, ihtiyacı olan (özelikle ben,çünkü bir süre geçince nasıl yaptığımı unutuyorum:)) yaşlılık belirtileri) okur faydalanır.

Öncelikle avr yi kablolu veya kablosuz olarak modeme bağlıyoruz.
    mikrofonu da laptop a bağlıyoruz.
    ARC-2 Software v1.3.4351 yazılımını http://www.anthemav.com/support/latest-software.php bu adresten indiriyoruz.
    indirme işleminde bizden mikrofon seri numarasını istiyor bunu yapmayı unutmayın, şifresiz de indirilebiliyor çünkü.
    Kurulum esnasında sizden bunun ile ilgili inen şifreli dosyayı tanıtmanızı isteyecek.
    Avr üzerinde setup dan network-remote control bölümüne girip,
    ip configuration bölümünde MODE seçeneğini AUTO seçin.

Laptop da indirdiğimiz arc zıp dosyasını açıp kurulumu yapıyoruz.
    dediğim gibi kurulum esnasında sizden istenen mic. kodu inen zıp dosyasının içinde bulunuyor açtığınız yerde göreceksiniz mic seri numarası anthem.cal dosyası.
    Sonrası çok kolay arc exe çalıştırın ve kuruluma başlayın.

Eskiden olduğu gibi pc den interneti kesin,cad 5 kablosunu pc ye takın sonra ağ ayarlarına girip ip numaraları arasında kaybolun.
    Bir önceki çalışan ayarlar bir sonraki kalibrasyon da çalışmasın gibi,bizi yoran bir sürü işten kurtulun.

Bu konularda beni yanlız bırakmayan her sıkıştığımda yardımıma koşan Tuğrul kardeşime sevgilerimi sunar gözlerinden öperim.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdote

Eskiden olduğu gibi pc den interneti kesin,cad 5 kablosunu pc ye takın sonra ağ ayarlarına girip ip numaraları arasında kaybolun.
    Bir önceki çalışan ayarlar bir sonraki kalibrasyon da çalışmasın gibi,bizi yoran bir sürü işten kurtulun.

Bu kısmı anlayamadım, sadece eleştiri olarak mı yazdınız yoksa ilk satırı uygulayacak mıyız? Yaşlılık - hafıza eksikliği mevzusuna katılıyorum, daha 43'ümde benim de başıma bela oldu. Öğretici bilgilendirme için teşekkürler. Tuğrul da zaten candır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgrozt

quote:

Orijinalden alıntı: erdote

Bu kısmı anlayamadım, sadece eleştiri olarak mı yazdınız yoksa ilk satırı uygulayacak mıyız? Yaşlılık - hafıza eksikliği mevzusuna katılıyorum, daha 43'ümde benim de başıma bela oldu. Öğretici bilgilendirme için teşekkürler. Tuğrul da zaten candır.

Eleştiri derken, zor bir yapılanma, zaman zaman uyumsuzluk oluyordu, daha önce verilen ip numaraları, tekrar girildiğinde olmuyordu.şimdi artık bunlara gerek yok anlamında yazdım.

• Aslında mevzu daha önce chazla pc Yi statik ip ye alıp birbirlerini göstermek mis bana da anlattılar ben oyle yaptım olmadı nedeni yeni program mis

Yeni program la bu isleri yapmak icin ayni ağda olmak yeterli çok basite indirgemişler ben çok beğendim

• joven kullanıcısına yanıt
    eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Çok kolay olmuş, @joven Çok

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.