Şimdi Ara

Android için FPS ölçme uygulaması yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
4.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Android platformunda ekranın saniyede görüntülediği kare sayısı birimi olan FPS değerini tespit etmek artık mümkün. Android Advanced Tools Team isimli bir geliştirici tarafından Google Play Store'da kullanıma sunulan FPS Meter uygulaması sayesinde telefon ya da tabletinizin ekranına bir saniyede düşen kare sayısını anlık olarak görebileceksiniz. 

Oyun ve uygulamaların yanı sıra işletim sisteminizin kullanıcı arayüzünün de hangi FPS değerinde görüntülendiğini kolayca belirleyebilecek, cihazın grafik biriminin gerçek hayatta nasıl bir performans sergilediğini istediğiniz işlem üzerinde test edebileceksiniz. Root erişimine ihtiyaç duyan ve yalnızca Android 2.2 Froyo - Android 4.0 Ice Cream Sandwich yazılımlarını destekleyen FPS Meter, Android'in ASLR açıklarını kullanan bir 'exploit' sayesinde çalıştırılabilir. 4.1 Jelly Bean ile gelen güvenlik önlemleri sebebiyle ekosistemin son sürümünde bu exploit yardımıyla FPS ölçümü gerçekleştirmek mümkün olmuyor. Ancak geliştirici ekip bu sürüm üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü ve en kısa süre içerisinde Android 4.1 ve üstü versiyonların da desteklenmeye başlayacağını bildirdi.

0.99$'lık uygulama, FPS göstergesinin konumunu, rengini ve font büyüklüğünü ayarlayabilmenize imkan tanıyor. Bulunduğu fiyat seviyesindeki en özgün içeriklerden biri olan ve kullanıcıların ürünlerinin gerçek performansını ölçebilmelerini sağlayan FPS Meter hakkında daha fazla detay için aşağıdaki videoya göz atabilir, kaynak bağlantısından Google Play Store sayfasına ulaşabilirsiniz.

• iOS içinde var mı bu?
  • 15 fps de oynatmıyordur herhalde ? kayıt yaptigi için bu kadar dusuktur umarım

• İOS ipad 3 ve şuanda ip5 en iyi GPU performasını sergiliyor. 800 mhz ve 256 mb ram li İPOD TOUCH 4 bile oyunlarda başarılı. FPS testine gerek yok :))

• böyle bir uygulama olması çok iyi oldu. fuzuli test programları yerine uygulama performansı herzaman daha güvenilir ölçektir. pc'de 3d mark gibi kaliteli bir test yazılımı olmasına rağmen farklı oyunlarda alınan fps değerleri daha gerçekçi geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

İOS ipad 3 ve şuanda ip5 en iyi GPU performasını sergiliyor. 800 mhz ve 256 mb ram li İPOD TOUCH 4 bile oyunlarda başarılı. FPS testine gerek yok :))

iyi kardeş sana mik kadar ekranlı ıpod unla mutluluklar parmaklarından görebilirsen oynarsın oyunları biz 4.8 5.5 inçlerde takılıyoruz

• market'e girip baktım uygulama daha +10 indirilmiş. yoksa konuyu açan admin mi yazdı bunu

root'lu kullanıcılar 0,99$'a sahip olabilir.

• Ne varsa androıDde var:D

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece iOS lafı geçti diye -3 almışım. Forumda ne android fanı varmış.
  • şu vitor reis kadar troll görmedim bu forumda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • seviye yerlerde...

• Bakıyorum da seviye yerlerde. iPhone'cular saldırıya geçmiş.

Bu arada Bilal hocamı tebrik ederim. Uygulama çok yeni olmasına rağmen hemen haber yapmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rock_Rage

quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06
    quote:

Orijinalden alıntı: muganlo
    quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06 Android ve fps :D bence zeka testi uygulaması çıkarsınlar android kullanıcılarının 100/1 bile testi geçemez bırak geçmeyi test olduğunun bile farkına varmaz oyun sanarlar :D adı üstünde ANDROID :D
    100/1 tuhaf olmuş tezatlık yok mu sence 1/100 (100de 1i)desen belki ciddiye alırdım konuyu saptırmayalım ilginenler arkadaşlar için güzel bir haber bu.ios ya da android zevkler renkler tartışılmaz da denilebilir iki ucu b.klu değnek de denilebilir isteyen istediği yerden tutar
    Bende ios kullanıcı değilim bu cihazlara o kadar para verecek kadarda aptal değilim :D ben hala nokia 8850 kullanıyorum yani ben kısaca telefon kullanıyorum abartılmış cihazlar değil :D ben gözlemlerim insanları değerlendirir tartarım gerçek ios kullanıcıları maddi durumları iyi tabii doğal olarak eğitim seviyesi yüksek kişilerden oluşuyor :) havalı oluyum diye karta taksit yapan aptal iphone kullanıcılarını saymayın :) Androide hiç girmem ezikler kullanır kredi kartına taksit yapan aptal iphone kullanıcısından bile daha beter durumdadırlar :D zaten haber başlığı özetliyor durumu bu tezimide ispatlıyor Android için FPS ölçme uygulaması :))))dikkat edin teknoloji ilerledikçe insanlar aptallaşıyor cihazlar akıllanıyorkendilerinide sattırdıklarına göre bence fazlasıyla akıllılar :D sene 1987 lerde biz çocukken startrek izler ordan öğrendiğimiz Android kelimesini arkadaşlarımıza şakasınada olsa hakaret etmede de kullanırdık :D ne haber Androidler :D
    İnsanların aldıkları cihaza gore egitim ve gelir duzeyi hesaplamanızı gercekten takdir ettim.Amerikada taksit yoktur demekki hepsi zengin ve akıllı :) Turkiyede parası olan ve beyninde zeka kırıntısı bile tasımayan okadar cok mercedes ve bmw ye binen insan varki sizin tabirinizle zavallı android kullanıcıları bu adamların yanında bilim adamı sıfatını tasıyabilirler.İki cihazıda kullanıyorum iphone nakit aldım ,S3 müde taksitle hangi grubua giriyorum acaba acıklarmısınız :)SAYGILARLA

pek emin olamadim ama sanirim bu durumda "i boy" ve "androzort" un karisimi olan " i zort " oluyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rock_Rage
    İnsanların aldıkları cihaza gore egitim ve gelir duzeyi hesaplamanızı gercekten takdir ettim.Amerikada taksit yoktur demekki hepsi zengin ve akıllı :) Turkiyede parası olan ve beyninde zeka kırıntısı bile tasımayan okadar cok mercedes ve bmw ye binen insan varki sizin tabirinizle zavallı android kullanıcıları bu adamların yanında bilim adamı sıfatını tasıyabilirler.İki cihazıda kullanıyorum iphone nakit aldım ,S3 müde taksitle hangi grubua giriyorum acaba acıklarmısınız :)
    SAYGILARLA

Sizin hangi gruba girdiğiniz söyleyim :) siz kullanıcı değil sadece tüketicisiniz bundan öteye gitme şansınız 0.... kullanıcı bile olamassınız :)
    ama mahallenin en serseri kişisi cebinde 3310 taşıyorsa yıllardır o bile bir cep telefonu kullanıcısıdır sizin alnınızda sadece tüketici yazar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 21 Ekim 2012; 10:49:58 >
  • seviye gerçekten çok düşmüş belki anlarsınız diye cevap yazdım ancak karışık sistemlerden belli ki uzak durmuşsunuz şaşmamak lazım. konu terk....
  • yav çok pardon bir arkadaş ipod touch 4 ile her oyun oynanaır demiş ben neden oynayamıyorum acaba dead trigger ios 5 de çok güzel çalışıyordu ama ios6 da hiç çalışmıyor böyle saçma şey mi olur ya

• quote:

Orijinalden alıntı: bozok_53_45

quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

İOS ipad 3 ve şuanda ip5 en iyi GPU performasını sergiliyor. 800 mhz ve 256 mb ram li İPOD TOUCH 4 bile oyunlarda başarılı. FPS testine gerek yok :))

iyi kardeş sana mik kadar ekranlı ıpod unla mutluluklar parmaklarından görebilirsen oynarsın oyunları biz 4.8 5.5 inçlerde takılıyoruz

Dokunmatik hassasiyeti milimetreler olan zamazingolarla ne derece zevk alınır orasıda ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CBE59604 -- 21 Ekim 2012; 12:28:06 >
  • şu hale bak ..DH nin kullanıcı portföyü ne kadar gerilemiş,yukuberk ve isyankar emre trolleri bile dah mantıklı trollüyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

quote:

Orijinalden alıntı: muganlo
    quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06 Android ve fps :D bence zeka testi uygulaması çıkarsınlar android kullanıcılarının 100/1 bile testi geçemez bırak geçmeyi test olduğunun bile farkına varmaz oyun sanarlar :D adı üstünde ANDROID :D
    100/1 tuhaf olmuş tezatlık yok mu sence 1/100 (100de 1i)desen belki ciddiye alırdım konuyu saptırmayalım ilginenler arkadaşlar için güzel bir haber bu.ios ya da android zevkler renkler tartışılmaz da denilebilir iki ucu b.klu değnek de denilebilir isteyen istediği yerden tutar
    Bende ios kullanıcı değilim bu cihazlara o kadar para verecek kadarda aptal değilim :D ben hala nokia 8850 kullanıyorum yani ben kısaca telefon kullanıyorum abartılmış cihazlar değil :D ben gözlemlerim insanları değerlendirir tartarım gerçek ios kullanıcıları maddi durumları iyi tabii doğal olarak eğitim seviyesi yüksek kişilerden oluşuyor :) havalı oluyum diye karta taksit yapan aptal iphone kullanıcılarını saymayın :) Androide hiç girmem ezikler kullanır kredi kartına taksit yapan aptal iphone kullanıcısından bile daha beter durumdadırlar :D zaten haber başlığı özetliyor durumu bu tezimide ispatlıyor Android için FPS ölçme uygulaması :))))dikkat edin teknoloji ilerledikçe insanlar aptallaşıyor cihazlar akıllanıyorkendilerinide sattırdıklarına göre bence fazlasıyla akıllılar :D sene 1987 lerde biz çocukken startrek izler ordan öğrendiğimiz Android kelimesini arkadaşlarımıza şakasınada olsa hakaret etmede de kullanırdık :D ne haber Androidler :D

yahu troll dediğin az da olsa zeka kırıntısı içerir. madem yapamıyorsun niye kasıyorsun kardeşim? olmuyor işte.

• herşey güzelde niye paralı?bu tür programlar parayla satılacak kadar zor programlarmı?Demekkş açık kaynağın pratikte bir espirisi yok.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.