Şimdi Ara

Analiz : En fazla açık OS X platformunda (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • OS X ve Windows 8.1'i aynı sistemde kullanıyorum. Windows'u oyun dışında açmıyorum desem yalan söylemiş olmam. Oyun dışında nerdeyse hiç Windows tarafına geçmiyorum. Sistemim desen Haswell i7,16GB Ram, 512 GB SSD, GT750M ekran kartı. 9-10 Aydan fazla Mavericks kullandım Temmuz yada Ağustos'tan(Public Beta) beridir Yosemite kullanıyorum. Şöyle söyleyim Mavericks'te sistem stabilitesi çok iyidi 9-10 ay boyunca nerdeyse hiç bir sorunlu karşılaşmadım. 3-5'defa oynadığım oyunla ilgili sorunlar yaşadım. Yosemite ile ise ayda 2-3 defa sorun yaşar oldum. Yine kullandığım orijinal Windows 8.1'de daha fazla sorun yaşadığım gerçeği var. Nerdeyse her oyun için açışımda Windows ile ilgili sorunlar yaşıyorum. Sistemde kasılmalar donmalar var. Ben bu sistemle bile bunları yaşarken bunun yarısı yada çeyreği(1. 2. nesil i5/i7 4-8gb ram ve ssd olmadan) sistemleri kullanıp Windows süper diyenleri anlamak zor.

Windows'un Mac'e kıyasla en büyük artısı Oyunlar(2 platformda olan oyunlar için bile Windows daha önde) ve uygulamlar(Windows'ta çok kullanılan uygulamların hala OS X sürümlerinin olmaması vs...)

OS X kullanım kolaylığı olsun,kullanıcı dostu arayüzü ve kısa yolları sayesinde Windows'tan çok daha üstün.

Fiyat konusuna gelince ise evet pahalı ama çok değil. Hemen hemen aynı özelliklerde ultrabooklara kıyasla(Macbook'ları ultrabook sınıfa sokarsak kimse hayır demez sanırım) çok pahalı sayılmaz. Hele retina ekranıda düşündüğümüzde.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Yıllardır windowsa flash disk takınca otomatik bulaşan virüslerin autorun virüslerinden bıkmadınız mı ? Hangi antivirüs bunlara karşı koyabiliyor ? OS X platformuna geçtiğimden beri 1 kez kafam ağrımadı. Bilinçsiz kullanıcı da değilimdir. Sıradan bir virüs bulaştırabilecek kadar bilgisiz değilim. Ancak windows platformu artık o kadarda cezbedici değil.

OSX Autorun dosyalarını algılamadiği icin normal, Mac çok kullanilmadigindan hackerların ilgisini çekmiyor

Aaa gerçekten mi ben bilmiyordum bunu

Hadi canım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkes kendi kullandığını savunmuş
  • çok uzun zamandır mac os x kullanıyorum 7 yıl oldu. yosemite aynı iosa benzedi 1 hafta katlanamadım dock rezil olmuş ikonlar çizgi filmden çıkmış gibi anladım ki Mac OS X Snow Leopard sonrası mac os x yalan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciftkazmali -- 25 Şubat 2015; 10:37:15 >
  • Win 10 varken

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pahalı olduğu için açık yok. 10 yaşındaki türk bebelerine versinler bence açık bulurlar veletler

• quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

Ab2015 sızma testlerinde kursiyer olan bir arkadaşımın dediğine göre ;
    1.Windows hala 1. Sırada iki dakika bile almıyor 8.1 i ele geçirmek.
    2.Ubuntu en yaygın olanlardan biri olduğu için uzun sürmüş 4-5 dakika içinde sistem sizin.
    3.En uzun süren ve sadece uygulama açığı üzerinden ele geçirilebilen Mac OS X gibi görülüyor.
    Yani reklam testleriyle gerçek hayat testleri çok farklı

Yok hıaaaa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kedidir o kedi

• Google şimdi nerede?Windows'un açığını yakalarken 90 gün sure verirken iyi...Yiyorsa Apple'a laf et.

• "En uzun süren ve sadece uygulama açığı üzerinden ele geçirilebilen Mac OS X gibi görülüyor."

Bu cümle çok önemli uygulama açığı üzerinden diyor.

APPLE'ın vakti maalesef tüm uygulamalrı yazmaya yetmiyor. Olan kullanıcılara oluyor. Fakat yakında flash gibi diğer uygulamalarından sonu yakındır.
  • Vay be bide insanlara daha stabil isletim sistemi daha az sorun diye millete iphone onerirdik

• quote:

Orijinalden alıntı: beter.böcek

Chrome hala guvensizligini surduruyor ozellikle gov.uzantili gumruk ticaret bakanligi gibi yerlerde explorer halen ozellikle sistem calismasina izin veriyor,safari keza ayni sekilde oldukca iyi bir tarayici,acik kapatanlar elbetteki var ama ben her zaman inanirim ki bir acigi kapatirken baska yerden birsey cikar,sifir aciklik acikcasi yok.

Edward Snowden'e göre google a ait hiçbirşeyş kullanmayın diyor takip ediliyor vs vs baya açıklamada bulundu.Rusyada halkın belli bi kısmı elini çekti

• RioDeJaneiro kullanıcısına yanıt
    o haberleri bende gordum hocam hani cok hizli yayildi chrome ama sonrasinda bir dusus yasadi gmail le oturum aciyorsun,hemen konum bilgilerini kaydediyor ilk surumlerde bu yoktu hani gelismeye cok acik sistem olmasi guzel ama guvenlik aciklari her guncellemede artiyor gibime geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: beter.böcek

o haberleri bende gordum hocam hani cok hizli yayildi chrome ama sonrasinda bir dusus yasadi gmail le oturum aciyorsun,hemen konum bilgilerini kaydediyor ilk surumlerde bu yoktu hani gelismeye cok acik sistem olmasi guzel ama guvenlik aciklari her guncellemede artiyor gibime geliyor.

Pek bi fark olmadı neden derseniz millet uyuyor illa başına birşey gelecekki o zaman inanıcak.Gerçi avrupa insanı biraz şüpheci yaklaşıp kendini kurtardı.Bizimkiler hala aman ne yapacaklar alsınlar böyle vs vs parmak izimden birşey yapamazlar diyorlar. bakalı m böyle diyenleri ilerleyen zamanlarda aynı düşüncede olmayacak ama iş işten geçmiş olacak.En sağlamını Çin yapıyor direk girişi engelliyor

• RioDeJaneiro kullanıcısına yanıt
    en iyisi cin de aynen :) ama bu seferde ozgurluk kisitlandi derler,aslinda gelisme asamasinda olan herseyi bizim btk denilen sistemde kontrol etse merak etse ne gibi avantaji dezavantaji var boyle olmaz,kontrol mekanizmasi islemeyince sonrasinda aa bu sistemde acik var dendiginde yine olmuyor ne yazik ki,kullanirken pek kimse nasil calistigini arastirmiyor.

• Os X'in gelişimi Benjamın Button gibi olmadı mı sizce de? Bildiğiniz üzere adam yaşlı doğmuştu ve yaşlı kişiler tecrübelerine bağlı olarak genelde daha az hata yaparlar, ilk başlarda Os X'te öyleydi elbet; ama şimdi gençleşti ve bir ergen edasıyla hatalarını artırmaya başladı, açıkçası ilginç buluyorum, nasıl başarabildiler bu kadar güzel sistemi bozmayı? Yosemite kullanıcıların yorumlarına göre kötüymüş mesela, böyle şeyler olmamalı diye düşünüyorum, yanlış düşünüyor da olabilirim tabi

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.