Şimdi Ara

Anakartta Mangal Partisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle iyi forumlar arkadaşlar. Eski laptopum Packardbell TJ65-DT008TK'ı şirketimin muhasebe işlemlerinde kullanıyorum. Klavyesi rahat ve kullanışlı olduğu için. Fakat son bikaç haftadır laptop kendini kapatıyor. Isınmasından şüphelendim ve HWMonitor ile takip etmeye başladım. Sonuç böyle oldu. Acaba anakartta hasar mı söz konusu içini açıp genel bakımını yaptım macunlar sağlam ama ben yinede yeniledim. Gram toz yoktu. Ekte koyduğum resimdede görüldüğü gibi sadece chrome açık ve tek sekme donanımhaber. Ancak enteresan olan kısım anakartın işlemciden daha sıcak olması sizce problem nedir? Ömrü mü doldu yoksa düzeltilebilecek birşey mi? Ekran görüntüsünü 15 derece ortam sıcaklığında laptop menfezleri gayet açık bir şekilde aldım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar dilerim.
     Anakartta Mangal Partisi

• Sag tarafta ve varsa arka tarafta fan cikis izgaralari var ya. Bilgisayari kapatin guzelce bataryayi da cikarin oralari elektrikli supurgeyle bir guzel temizleyin pislik toz kir varsa bi 5 derece farkedecektir.

Bir de oyun sirasindaysa bu sicakliklr laptoplr icin hani sicak ama cok da degil denebilir. Dedigim gibi bi supurgeyle iyice cektirin orayi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihburak95

Sag tarafta ve varsa arka tarafta fan cikis izgaralari var ya. Bilgisayari kapatin guzelce bataryayi da cikarin oralari elektrikli supurgeyle bir guzel temizleyin pislik toz kir varsa bi 5 derece farkedecektir.

Bir de oyun sirasindaysa bu sicakliklr laptoplr icin hani sicak ama cok da degil denebilir. Dedigim gibi bi supurgeyle iyice cektirin orayi

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Tamamen her yeri temiz gram toz yok dediğim gibi. Oyun esnasında değil belirttiğim gibi chrome açık tek sekme donanım haber video, flash vs. gibi şeyler açık değil. Bilgisayarda oyun bile kurulu değil tek muhasebe, office ve tarayıcı o kadar. Zamanla anakart üzerindeki devre elemanlarında problem oluşabilir mi acaba aklıma böyle şeylerde geliyor. Ama laptopu açtığımda incelediğimde anakart üzerindeki lehimlerde herhangi bir sıkıntıya rastlamadım. Bilgisayarı zorlayacak hiçbir şey açık değil arkaplan uygulamalarınıda kontrol ediyorum gayet rahat. Yazılımsal yüklenme yok bilgisayarda. Durum bana çok saçma geliyor. Benim emektar var 11 yıllık onda bile bu sıcaklıkları görmüyorum çok garip bi durum söz konusu.

• Stricken S kullanıcısına yanıt
    Chrome da vs 80 derece olmamali... Garantisi vs dolmustur eski ekran karti var uzerinde. Kendiniz de yapabilirsiniz guvendiginiz bir bilgisayarciya da yaptirabilirsiniz, termal macunlari temizlenip yenisi surulecek muhtemelen zamanla kuruyup isi iletkenligini kaybediyorlar. Bir de iceride görüşmeyen toz vs varsa oblar alinir. Bu sicakliklar oyun oynamadan biraz patalojik altta yatan neden bulunmalı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlığa bakıp bir an anakart üzerinde adana, köfte, sucuk gibi ızgaralar görmeyi hayal ederek girdim konuya ama olmadı. Ben açıkmışım galiba gideyim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.