Şimdi Ara

Anakart tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar hepinize iyi forumlar. 7 8 yıldır i7 3770 işlemci kullanmaktayım işlemcim bazı oyunlarda fps düşüşü yaşatmakta ve darboğaz olmakta. bu sebeple anakart işlemci ve ramlerimi yüksetme kararı aldım. pc ile oyun oynar internette takılır işlerimi hallederim. oc ile işim olmaz. mikro atx bir kasam var kasamdan memnunum o yüzden mikro atx anakart aramaktayım. asus tercihimdir.işlemci olarak i7-11700k alacağım buna uygun m.atx anakart tavsiye eder misiniz. beni uzun yıllar götürsün yeter. şimdiden teşekkürler.

https://www.hepsiburada.com/asus-prime-z590m-plus-intel-z590-ddr4-5133-mhz-oc-lga1200-matx-anakart-p-HBV00001AP15T?magaza=Hepsiburada

bu nasıldır tavsiye eder misiniz

• Hayır hocam tavsiye etmem. ucuz etin yahnisi yenmez micro atx almanı tavsiye etmem oncelikle kasandan memnun olsanda en azından bir mid tower kasa ya geçsen iyi olur ( soğutma açısından)

11700k alıyorsan en az Asus TUF Gaming Z590-Plus Intel Z590 DDR4 5133 MHz Lga1200 Atx (OC) Anakart

almalısın.

Ayrıca en az Silverstone PF240 sıvı soğutma alman gerektiğini de atlama

• i7 11700K iyi bir işlemci ve 11900K işlemcisine göre ekstrem ısınmıyor. Yalnız fiyat olarak bence fazla. Israrcı iseniz orasını bilemiyorum. Ben size az daha uygun olarak Ryzen 5 5600x tavsiye edebilirim. Anakart olarak ta Msi B550I Gaming Edge Wifi Itx ve ya Asus Rog Strix B550I Wifi + Blueetooth olan anakartlardan birini tavsiye edebirim. İkisi bir ortalama 4800 TL civarı olacaktır. Ama sadece i7 11700K için 4500 TL gibi bir para vermiş olacaksınız. 11700K 8/16 ve bir tık daha iyi olabilir, ama oyun olarak arada çok ufak farklar var.

Bu arada, bellekleri değiştirmeniz gerektiğini de unutmayın. Sizin şu an elinizdeki bellekler ddr3, yeni nesiller ise ddr4.

Ayrıca, düşünürseniz i7 3770 işlemcinizi satın alabilirim, ama fiyat olarak uygun bir şey olursa. Malum, neticede i3-10100F gibi bir işlemci alternatifi de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 10 Nisan 2021; 9:49:12 >
  • Kasayı değiştirmeyecekseniz Belirttiğiniz anakart güzel, yada tuf serisi TUF Gamıng Z590M-PLUS serilerine bakabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.