Şimdi Ara

Anakart - İşlemci Uyum Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, forumunuzu bılıyordum cevap bulabileceğimden emin olduğum için kaydoldum. imdi sorumu soruyorum

Öncelikle İşlemcim : Amd Phenom II X4 940 model bir işlemci. AM2+ 940 pin soket uyumlu.

Buna uyabilecek bir 2.El Anakart arıyorum.

Şunu buldum uyar mı diye soracaktım. ASUS M3A]

Şimdi bu anakart 940 pin ve AM2+ destekli fakat supported cpu listesinde benim işlemcim yok.

Bakınız :http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=P48rppKk4jrc9pNd Bu linkten Supported Cpu List'i Tıklatın.

Şimdi ben işlemcimi bu anakarta taksam çalışır mı çalışmaz mı? Acil forumun Ağalarından Cevap bekliyorum.
    Bilgisayarla alakası olmayan hiç birşeyden anlamayan kişiler cevap yazmasın.

"aa benim de öyle" vb. türden cevaplar da atmayın.

Bu Özelliklere Sahip Anakartıı Satmakta Olan Arkadaşlar da Cevap Yazsınlar Lütfen

• Link verdiğiniz anakart 95W tdp li işlemcileri destekliyor en fazla. PhenomII X4 940 ise 125w tdp ye sahip bir işlemci, bu nedenle o anakart ile kullanılamıyor ve işlemci destek listesinde görünmüyor.
  • müşavir bey onu bende gördüm.. pei size söyle bir şey desem imkanlı mı ;

sahibinden.com ad Phenıom II X4 TDP değeridüşük işlemci modeli var..

bunu taksam çalışır mı peki ? o da listede gözükmüyor çünkü ve aynı performansı verır mı o işlemci? Overclock yapabilir miyim?
  • evet.125 wattlık phenom işlemciler için sorun oluşturabilir.o yüzden cpu destek bölümünde yok.ancak 95 wattlık işlemcileri kullanabilirsiniz.ikinci el forumda 125 wattlık işlemcileri destekleyen am2+ anakartlar satan arkadaşlar var.
    kişisel tavsiyem 785 veya 790 çipsetli am2+ bir anakart almanız yönünde.
  • 95 wattlık olanları çalıştırabilirsiz.ancak son bios sürümünü yüklerseniz iyi olur.
    asusun forumunda 955'i çalıştırdığını iddia eden var.

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?SLanguage=en-us&id=20090428170523612&board_id=1&model=M3A&page=3&count=27

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzmanbiyolog -- 8 Şubat 2011; 14:21:16 >
  • Anakartın üreticisi bile çalışacağı garantisini vermemiş ki listeye koymamış. Ben nasıl verebilirim?

O Anakartı almak gibi bir zorunluluğunuz yoksa daha iyi ve hiç değilse 125W tdp li işlemci desteği olan modellere yöneliniz.
  • aynı soruyu sıze de soruyorum.. asus M3A anakartıyla 90 WATTLIK PHENOM II X4 940 AM2+ işlemciyi çalıştırabilir miyim;

2: Aynı performansı verir mi 125 wwaattlık ve 90 wattlık işşlemci

3: Overclock işlemci yapsam anakart dayanamaz mı?
  • 125W veya 95W işlemcinin performans kriteri değil sonuçta. Hatta 95W olanlar daha az ısınacağı varsayılarak daha iyi oc performansı bile beklenebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Anakartın üreticisi bile çalışacağı garantisini vermemiş ki listeye koymamış. Ben nasıl verebilirim?

O Anakartı almak gibi bir zorunluluğunuz yoksa daha iyi ve hiç değilse 125W tdp li işlemci desteği olan modellere yöneliniz.

anakartı maalesef aldım ve adama geri vereceğim. işime yarayacaksa geri neden vereyim? aldıgım adam geri almayı kabul etmişti. 125 wattlık işlemci çalıştırmaz diyorsunuz o zaman 90 wattlık çalıştırmaz mı?
  • bu foto yeterli olacaktır sanırım....

Anakart - İşlemci Uyum Problemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

125W veya 95W işlemcinin performans kriteri değil sonuçta. Hatta 95W olanlar daha az ısınacağı varsayılarak daha iyi oc performansı bile beklenebilir.

daha iyi OC performansı beklenir tabiki ama, anakarta fazla gelmesin sonra ?

bir de uzman biyoger bey, o resim benim için fazla umut oldugu soylenemez çünkü, siz anakarta 938 pinlik AM3 işlemci takmışsınız. Ben ise AM2+ 940 pin takacam, anakartlar aynı değil galiba
  • Google da bakınırken anakart hakkında pekte iyi yorumlar okumadım. Vazgeçebiliyorsanız iade edin derim. Pek memnun kalmamış kullanıcıları.
  • mesele 938 pin veya 940pin meslesi değil.ben bu fotoyu yukarıda verdiğim linkteki asus'un forumundaki bir kullanıcından size bir fikir vermesi açısından eklemiştim.anlatmak istediğim ise bu anakartta tdp değeri 95 watt'a kadar olan işlemcileri destekleyebildiğiydi.eğer tdp değeri 95 wattlık bir işlemciyi bu anakartta kullanmak istiyorsanız cevabım evet kullanabilirsiniz.ancak oc falan yapmayı düşünüyorsanız tdp değeri 125 watt olan bir anakart tercih etmek daha uygun olacaktır.aynı anakartın aynı çipseti kullanan birkaç versiyonu var.burada önemli olan oc performansı için doğru anakartı seçmek.elinizdeki işlemci 95 watt ise kullanın.oc için ise yukarıda yazan arkadaşıma katılıyorum.tdp değeri en az 125 watt olan başka bir anakart daha uygun olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzmanbiyolog -- 8 Şubat 2011; 14:57:54 >
  • bakın asus forumlarında biri şöyle demiş
    It works on my Phenom II 940. I upgraded to bios 1102 prior to installation. Temperatures are at about 42-51 degrees on average. Thanks to those who posted success with PII processors!

Bios guncellemesı yaparak TDP değeri 125 olan işlemciyi bile çalıştırmış LE kardeşimiz (!)
    acaba aynı işlemi ben de yapsam olur mu.. bios güncellemesi yaparken hata olması da anakartı bozabılıyor degil mi?
  • Bakın size son sorum şu: Asus M3A anakartının 1104 bios güncellemesini yaparak başarıya ulaşan isanlar var. Güncelleme yaparak 125 wattlık işlemci çalıştırabilir miyim acaba? güncelleme yaparak bu iş oalbilir mi yoksa sadece 90 wattlık işlemcyi anakarta kodlamış mı oluyorum ?
  • pekçok anakart üreticisi bios güncellemelerini geliştirdikleri "Live update" programları ile yapıyorlar artık.kullanıcının tek yapması gereken programı çalıştırmak.geri kalan güncelleme işini bu tip programlar internet üzerinden uygun bios sürümünü yükleyip otomatik olarak biosunuzu güncelliyor.o yüzden bios güncellemesi yaparken çok fazla korkmana gerek yok.Tabi ki dikkatli olmakta her zaman fayda vardır.eskiden sadece dos ortamından yapılıyordu.....
    bahsettiğin şahıs 125 watlık bi r işlemciyi bu anakartta çalıştırmış ve bir ekran görüntüsü almış olabilir.peki işlemci üzerine yük bindiğinde Ör: oyun oynadığında,anakartın üzerindeki mosfet'lerin durumu ne olacak?aşırı ısınmadan dolayı sistemin arıza yapması olasılığı çok yüksek.yani bu arkadaş risk almış biraz.
    Seçim senin tabii ki :)
  • o zaman bios güncellemesi yaparak 90 wattlık amd Phenom II X4 925 i çalıştırabilirim..
  • işlemcin 95 watt.evet hayırlı olsun:)
  • teeşekkür ederim, bios güncellemesini yapabileceğimden emin değilim, anakartı değiştirebilirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.