Şimdi Ara

Anakart Ekstra Grafik Belleği Nasıl Kapatılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarımda işlemci ve ankart değişikliği yaptıktan sonra 4GB olan RAM 2GB'a düştü.

Olabiliceğini düşündüğüm ayarları BİOS'dan tek tek değiştirerek sorunu çözmeye çalıştım ama düşündüğüm yerlerden ayarı bulamadım. Bilmediğim yerleride kurcalamak istemediğimden sizden yardım istiyorum.
    İşlemci : Intel i5 760
    Anakart : Asus P7P55D-E LX
    Ekran Kartı : Leadek GTS 250

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekran Görüntüleri:
     Anakart Ekstra Grafik Belleği Nasıl Kapatılır?  Anakart Ekstra Grafik Belleği Nasıl Kapatılır?
     Anakart Ekstra Grafik Belleği Nasıl Kapatılır?  Anakart Ekstra Grafik Belleği Nasıl Kapatılır?  Anakart Ekstra Grafik Belleği Nasıl Kapatılır?  Anakart Ekstra Grafik Belleği Nasıl Kapatılır?  Anakart Ekstra Grafik Belleği Nasıl Kapatılır?  Anakart Ekstra Grafik Belleği Nasıl Kapatılır?  Anakart Ekstra Grafik Belleği Nasıl Kapatılır?  Anakart Ekstra Grafik Belleği Nasıl Kapatılır?  Anakart Ekstra Grafik Belleği Nasıl Kapatılır?  Anakart Ekstra Grafik Belleği Nasıl Kapatılır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle -- 12 Eylül 2011; 12:34:39 >

• advanced>onboard devices configuration kısmını tıkladığınızda 32-64-128-256mb yazılı olan bi kısım görürsünüz burada paylaşımlı ekran kartının ramden ne kadar kullandığını belirtir.Onboard ekran kartı kullanıyorsanız bunu 32 yaptığınızda ramden daha çok faydalanırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shaqzilla

advanced>onboard devices configuration kısmını tıkladığınızda 32-64-128-256mb yazılı olan bi kısım görürsünüz burada paylaşımlı ekran kartının ramden ne kadar kullandığını belirtir.Onboard ekran kartı kullanıyorsanız bunu 32 yaptığınızda ramden daha çok faydalanırsınız.

Sıkıntım orda zaten. Çünkü onboard ekran kartı yok anakartın üzerinde.

• Selam
    Çift RAM ise bunları anakartınızın SİYAH portlarına takarak deneyin. Tek 4 GB RAM ise, işlemcinin hemen yanındaki porta takarak, sorununuzun ortadan kalkacağını düşünüyorum.

Eğer olmadı ise, @Bios güncellemesi yapmanız tavsiyemdir kardeş. Ayrıca @Bios'u fabrika ayarlarına alarak deneyin ve daha sonra kendinize göre ayarlayın.
    Kolay gelsin..
  • monitor kasadan onboard a mı bağlı harici ye mi bağlı.Onboard a bağlıysa o şekilde ile biosu açtığınızda ve bağımsız ekran kartı takılıysa ekranın ayarlar kısmında yani daha önce yazdığım 32-64 v.s. yazan kısmı kapalı olması gerek daha sonra bağımsız ekran kartına bağlayıp açtığınız zaman sıkıntının gitmiş olması gerek.Kendi masaüstümde daha önce aynısını yapmıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay_KG

Selam
    Çift RAM ise bunları anakartınızın SİYAH portlarına takarak deneyin. Tek 4 GB RAM ise, işlemcinin hemen yanındaki porta takarak, sorununuzun ortadan kalkacağını düşünüyorum.

Eğer olmadı ise, @Bios güncellemesi yapmanız tavsiyemdir kardeş. Ayrıca @Bios'u fabrika ayarlarına alarak deneyin ve daha sonra kendinize göre ayarlayın.
    Kolay gelsin..
    Çift RAM takılı. Siyah portlara taktığımda anakart sistemi başlatmıyor. MEM OK test tuşu var. Ona bastığımda bile bir süre açıp kapatıyor ama en sonunda sistem başlamıyor.
    Daha önce Biosun en gücel versiyonunu bulup Update ettim ve dediğiniz gibi Biosu fabrika ayarlarınada döndürmeme rağmen sorun hala devam edior.

quote:

Orijinalden alıntı: shaqzilla

monitor kasadan onboard a mı bağlı harici ye mi bağlı.Onboard a bağlıysa o şekilde ile biosu açtığınızda ve bağımsız ekran kartı takılıysa ekranın ayarlar kısmında yani daha önce yazdığım 32-64 v.s. yazan kısmı kapalı olması gerek daha sonra bağımsız ekran kartına bağlayıp açtığınız zaman sıkıntının gitmiş olması gerek.Kendi masaüstümde daha önce aynısını yapmıştım

Anakartta onboard ekran kartı bulunmuyor.

İşlemci üzerinde grafik desteği olduğu yazıyordu. Acaba bununla ilgili olabilir mi?

• Yardımlarınızı bekliyorum
  • Asus anakartınızın BIOS'una girin, Memory Remap Feature seçeneğini ''Enabled'' yapın, çıkın.

Çalıştır > msconfig > Ön yükleme > Gelişmiş Seçenekler > Bellek üst sınırının tikini kaldırın ya da tiki işaretleyip, mevcut RAM'inizin boyutunu atayın.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: makedonn

Asus anakartınızın BIOS'una girin, Memory Remap Feature seçeneğini ''Enabled'' yapın, çıkın.

Çalıştır > msconfig > Ön yükleme > Gelişmiş Seçenekler > Bellek üst sınırının tikini kaldırın ya da tiki işaretleyip, mevcut RAM'inizin boyutunu atayın.

Malesef buda sorunu çözmedi
  • islemci uzerinde de olabilir cunku onemli olan onu kapatmaniz
  •  Anakart Ekstra Grafik Belleği Nasıl Kapatılır?

Bakın yukarıdaki resmi siz eklemişsiniz, özellikle RAM'den çaldığını gösteren seçenek altta gözüküyor. ''Enabled'' yaptığınızda seçeneği inip, değiştirmiyor musunuz?

Ya da Enabled yapın, BIOS'u kaydetmeyi unutmayın. Windows'u açın, yukarıda bahsettiğim gibi bellek üst sınırını siz kendiniz atayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: makedonn

Bakın yukarıdaki resmi siz eklemişsiniz, özellikle RAM'den çaldığını gösteren seçenek altta gözüküyor. ''Enabled'' yaptığınızda seçeneği inip, değiştirmiyor musunuz?

Ya da Enabled yapın, BIOS'u kaydetmeyi unutmayın. Windows'u açın, yukarıda bahsettiğim gibi bellek üst sınırını siz kendiniz atayın.

Enable yaptığımda alttaki seçenek değişmiyor. Çıkış işlemini de F10 kaydet ile yapıyorum. Bellek üst sınırını ilk olarak 4096 girdim. Olmayınca kademe kademe düşürerek 3000 kadar indim ama sonuç yine aynı. (Her seferinde bilgisayarı yeniden başlattım)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.