Şimdi Ara

Amino Asit Zararlı mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
9.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben yaklaşık 3 aydır vücüt geliştiriyorum ve protein tozuyla takviye ediyorum.Ama bir türlü istediğim vücuda kavuşamadım sporda amino asit içenleri görüyorum baya gelişmişler,size sorum amino asit kullanıcam ben hocama sordum kesinlikle zararı yok sadece vücuduna fazla protein takviye ediyosun dedi.Yinede sizin fikrini alayım dedim tavsiye edermisiniz yan etkileri varmıdır ?

• 3 aydır çalışıp bir türlü nasıl kavuşamadın. normalde 1 haftada kavuşulur istenilen vücuda...
  • sporun yanında beslenmede önemli sadece spor yapıp beslenmene dıkkat etmıyorsan çok ilerleme gosteremessın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuros

3 aydır çalışıp bir türlü nasıl kavuşamadın. normalde 1 haftada kavuşulur istenilen vücuda...

• 3 ayda ne bekliyordun ki zaten, birde herkes aynı zamanda aynı gelişimi gösteremeyebilir çok normaldir. vücut tipi, beslenmesi, uyku düzeni gibi faktörler önemlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daenerys Targaryen

Arkadaşlar ben yaklaşık 3 aydır vücüt geliştiriyorum ve protein tozuyla takviye ediyorum.Ama bir türlü istediğim vücuda kavuşamadım sporda amino asit içenleri görüyorum baya gelişmişler,size sorum amino asit kullanıcam ben hocama sordum kesinlikle zararı yok sadece vücuduna fazla protein takviye ediyosun dedi.Yinede sizin fikrini alayım dedim tavsiye edermisiniz yan etkileri varmıdır ?

Doğru miktar ve zamanda zararsız
  • quote:

3 aydır çalışıp bir türlü nasıl kavuşamadın. normalde 1 haftada kavuşulur istenilen vücuda...

O nasıl bir mantıktır yaa. Vücut geliştirme zaman işi , en az 3 ay lazım vücudun iyi bir görünüme kavuşması, kasların tam anlamıyla oluşması için onda da sıkı yani düzenli olarak çalışman lazım. Bu arada yanlızca protein tozu takviyesiyle olmaz yemek yemek çok önemli , günlük alman gereken protein miktarını hesaplarsan ona göre beslen derim.
  • quote:

Sonra para saçıyolar protein tozlarına, amino asitlere. Bu işin bunlarla olduğunu sanıyolar işte. İlk 6 ay - 1 sene zaten gereksiz. Hele ki cılız/deri-kemik bir ektomorf isen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enes4125

quote:

O nasıl bir mantıktır yaa. Vücut geliştirme zaman işi , en az 3 ay lazım vücudun iyi bir görünüme kavuşması, kasların tam anlamıyla oluşması için onda da sıkı yani düzenli olarak çalışman lazım. Bu arada yanlızca protein tozu takviyesiyle olmaz yemek yemek çok önemli , günlük alman gereken protein miktarını hesaplarsan ona göre beslen derim.

Adam ironi yapmış İRONi iRONi İRoNİ İrOnİ
  • Demeye çalıştığım ben aslında 1 yıla yakın çalısıyordum ama fitness yapıyordum vücut geliştirmek için değil şimdi 3 aydır vücutla uğraşıyorum ve bir türlü istediğim vücuda kavuşamadım.Beslenme programım var yağ ve şekeri kestim bol bol karbonhidrat ve protein ürünleri tüketiyorum ama dediğim gibi hala fitim bi baklava oluşmadı
  • Hala alamadım şunu kararsızım
  • demekki çalışamıyorsun ya programın yanlış ya cheating yapıyorsun ya beslenmende sorun var.
    3 aydır vücutla uğraşıyorum ve bir türlü istediğim vücuda kavuşamadım ne demektir.sihirli değnek gelecek dokunacakmı sanıyorsunuz ? hala aynı mantıktasın ve düzelmedikçe abdominalleri unut
  • quote:

Orijinalden alıntı: car_26

demekki çalışamıyorsun ya programın yanlış ya cheating yapıyorsun ya beslenmende sorun var.
    3 aydır vücutla uğraşıyorum ve bir türlü istediğim vücuda kavuşamadım ne demektir.sihirli değnek gelecek dokunacakmı sanıyorsunuz ? hala aynı mantıktasın ve düzelmedikçe abdominalleri unut

Benim kadar azimle ve hırsla uğraşanı görmedim yağı kestim şekeride bıraktım sayılır protein ve karbonhidrat vazgeçilmez besinlerim oldu programım sabit değil ve oldukça düzenli spor yapıyorum ama dediğim gibi kollarım gelişti oda protein tozu sayesinde heralde ama karın kısmında tık yok.Bunları yaptım ben sihirli değneğin dokunmasına gerek yok ama olmuyor bu yüzden amino asit kullanayımmı diye yazdım
  • quote:

quote:

demekki çalışamıyorsun ya programın yanlış ya cheating yapıyorsun ya beslenmende sorun var.

Benim kadar azimle ve hırsla uğraşanı görmedim yağı kestim şekeride bıraktım sayılır protein ve karbonhidrat vazgeçilmez besinlerim oldu programım sabit değil ve oldukça düzenli spor yapıyorum ama dediğim gibi kollarım gelişti oda protein tozu sayesinde heralde ama karın kısmında tık yok.Bunları yaptım ben sihirli değneğin dokunmasına gerek yok ama olmuyor bu yüzden amino asit kullanayımmı diye yazdım

Yağı azaltıp, şekeri kessen daha iyi olur. Yağı tamamen kesmen sağlık açısından da iyi değil, sadece zararlı yağları almamaya çalış, trans yağlar, doymuş yağlar vs.

Zeytinyağı gibi yağları beslenmelerinizde kullanın.

• quote:

quote:

kol zaten en hızlı gelişen yer her harekette bir miktar çalıştığı için tozun faydası göğüs omuz şişince iyice anlaşılır
    karında öyle 3 ayda çıkacak bişey değil
    fitnessta ağırlık varmı bilmiyorum ama sanırım yok.ilk 3 ayda protein felan alınmaz hep yazılıyor ilk 3-4 ay doğal beslenin diye boşa gitti şimdi o tozlar vücut attı dışarı
    belki bi miktar fazla yağın vardır ondan gözükmüyordur
    yağ oranını ölçtürdünmü ?

• 3 aydır ölçtürmüyorum ama en son ölçürdüğümde %12nin altında gibi birşey demişlerdi vücudun kas yapmaya uygun dediler ama mağlum fazla birşey oluşmadı.Göğüsü spor yaptığımdan beri yapıyorum yine biraz oluştu diyebilirim ama karın mide hiç yok kolum kadar gelişseydi ona razıydım sadece karnım sıkı ve sert dediğim gibi baklava yok ne yapmam lazım bilemedim amino asit kullanmak vücuduma zarar verir mi ?
  • kasların hacimsizdir o zaman.hocana sor büyütmek için yapıcam de doğru mekiği ve nasıl yapacağını gösterir.belkide fazla yapıyorsun kim bilir.

bunu sana söylemiyorum hareketi çok, fazla ağırlıkla yapacağınıza doğru ve hafif yapın %100 daha faydalı olacaktır.
  • Bunu hocamda söylemişti önemli olan doğru yapmak hareketi diyor protein tozu kullanmaya başladığımda hoca bana senin karbonhidratlı kullanman gerek demişti hacime ihtiyacın var diyordu.Hacim kilo aldırmazmı ?Boyum 1,86 kilom 78 normal değil mi ?

Ve cevap gelmedi amino asit kullanmalımıyım :)
  • quote:

Bunu hocamda söylemişti önemli olan doğru yapmak hareketi diyor protein tozu kullanmaya başladığımda hoca bana senin karbonhidratlı kullanman gerek demişti hacime ihtiyacın var diyordu.Hacim kilo aldırmazmı ?Boyum 1,86 kilom 78 normal değil mi ?

Ve cevap gelmedi amino asit kullanmalımıyım :)

Normal olup olmaması senin istedigin vücuda bağlı dostum 90 a kadar yolun var
  • doğal olarak aldığın protein yeterliyse alma gerek yok

özelden vücudun ss atsana hocam imkanın varsa
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.