Şimdi Ara

AMD Phenom II Triple Core X3 720 İşlemci İçin Hangi Anakart?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, bu işlemci için hangi anakartı tavsiye edersiniz? Hız aşırtma, RAID vb. işlemler yapılmayacak. Bu işlemciler için illa AM3 anakartlar mı gerekli?

• Foxconn A7DA-S çok iyi tavsiye ederim sorunsuz.
  • SB 750 yongalı herhangi bir kart olabilir. Malum 4. çekirdeği açmak için anahtar SB750 de.
  • Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Ama kafama takılan bir şey oldu. Ali kardeşim MA770-UD3'ü önermişsin. Bütçeme de uygun, çok sağol tavsiyen için. Ama Phenom II X3'ler için soket türü AM3'müş. Ama bu anakart AM2+ sanırım. Pek anlamadığımdan soruyorum. Sorun yaratacak birşey mi bu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Joneleth

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Ama kafama takılan bir şey oldu. Ali kardeşim MA770-UD3'ü önermişsin. Bütçeme de uygun, çok sağol tavsiyen için. Ama Phenom II X3'ler için soket türü AM3'müş. Ama bu anakart AM2+ sanırım. Pek anlamadığımdan soruyorum. Sorun yaratacak birşey mi bu?

AM3 ibaresi DDR3 bellek uyumunu belirtir. Ancak AMD ikili bellek kontrolcüsüne sahip olduğu için DDR2 bellekler ile de kullanılabilir. Yani bu işlemci AM2 uyumululuğu olan anakartlar ile de sorunsuz çalışır.
  • http://www.exa.com.tr/ecs/anakartlar/ecs_a780gma-328-7700.html ben bunu öneririm uygun fiyatlı ve sb750 ve 780gm chipsetli kullanıyorum gayet memnunum.
  • Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Gerçekten aydınlatıcı oldu.
  • overclock düşünmeyen standart kullanıcı için sb750'li kart yerine sb700 içeren ucuz kart hem iş görecektir hemde gerektiginde çarpan kilidi açık oldugundan anakarttan bagımsız hız aşırtılır kolayca, 4. çekirdegi açmak yerine anakarta harcanan parayla 4 çekirdek almak da bir seçenek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ten_don -- 25 Nisan 2009; 12:44:08 >
  • MA770-Ud3 ile x3 720 kullanmaktayım. şu an piyadaki tüm am2-am2+-am3 ilemcileri ddr2 belleklerle kullanabılıyorsun kalıtelı ve uygun bır anakart
  • quote:

Orjinalden alıntı: mohikans

Foxconn A7DA-S çok iyi tavsiye ederim sorunsuz.

iyi seçim katılıyorum
  • MSI DK790GX Platinium olabilir hafif tuzlu ama mükemmel kart
  • Asus M4N78 SE GF720D /DDR2 1066 Tavsiye ederim.. Onboar Ekran kartı yok eğer düşünüyosan

http://www.exa.com.tr/asus/anakartlar/asus_m4n78-328-7564.html

• Hızaşırtma -raid vs düşünmediğin için en ucuz sb750 güney köprülü ECS A780GM-A ULTRA tavsiye ederim. Zaten işlemcinin çarpanı açık olduğu için oc yapman da sorun değil.Tabii daha pahalı bişey düşünürsen yukarıdaki tavsiyeleri de gözönünde bulundurabilirsin.
  • Arkadaşlar SB700 ler açıyormu

Anakartımın modeli Gigabyte GA-MA 770 DS3 Rev.2
  • Gigabyte dan şaşma derim. Bende Gigabyte 790X UD4 derim sana DDR3 ram almak istersen 790XT UD4P modelini alırsın DDR3 destekli olan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Seminole

Arkadaşlar SB700 ler açıyormu

Anakartımın modeli Gigabyte GA-MA 770 DS3 Rev.2

acmaz sb750 anakart lazim onda da hepsi degil biosu uygun olanlar.
  • 790xt ud4p konusunda acele etme ben 2 aydır remleri 1600 mhz de stabil çalıştıramadım ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.