Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.268
Cevap
27
Favori
189.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MSI 7850 O.C
    Sapphire 7850
    Powercolor 1 GB 3'ünden birisini alacağım sizce hangisini almalıyım. Yukarıda okuduğum kadarıyla sapphire ve powercolorlarda sorunlar oluyormuş doğru mudur? Hangisini almak daha mantıklı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klitz -- 29 Aralık 2012; 14:48:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DoodLez_06

MSI 7850 O.C
    Sapphire 7850
    Powercolor 1 GB 3'ünden birisini alacağım sizce hangisini almalıyım. Yukarıda okuduğum kadarıyla sapphire ve powercolorlarda sorunlar oluyormuş doğru mudur? Hangisini almak daha mantıklı?

MSI..

edit: monitörünüz vga ise hiç amd bakmayın nvidia alın. 78xx serisinde dalgalanma oluyormuş. hdmi monitörlerde sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucuß3 -- 29 Aralık 2012; 17:11:37 >

• 5senelik sistemim core2duo e8400. 4gb ram, hd4850. Şimdi kenarda 500TL var bu parayla hd7870 çaksam ki psu da 400w asus, darboğaz vb olur.?. Yeni sistem de 1000$ dersek ki ancak 1.5 sene sonra toplayabilirim, ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucuß3

quote:

MSI 7850 O.C
    Sapphire 7850

MSI..

edit: monitörünüz vga ise hiç amd bakmayın nvidia alın. 78xx serisinde dalgalanma oluyormuş. hdmi monitörlerde sorun yok

evet arkadaşlar monitorüm vga çok mu bariz bu dalgalanmalar değiştireceğim monitörü 1-2 aya zaten bununla ilgili bir video vs falan var mı?

• quote:

sayfalarca saphire ve powercolor markasında çok arıza çıkıyor diğer markalarda daha az çıkıyor dememize ramen hala arkadaşlara bunları öneriyorsunuz pes...

Sapphire mi çok arıza çıkartıyor güldürme benim bu zaman kadar elimden belki 20 tane ekran kartı geçti sapphire ile hiç bir zaman bir sıkıntı yaşamadım 78xx serilerinde özellikle 7850 de vga modunda ekranda titreme oluyor en cok şikâyetçi olunan problem budur bu sorun ile ilgili forumda bir sürü konu açılmıştır sorunda 78xx ekran kartlarının mimarisi ile ilgi şimdi tutupta sadece bu problem ile bir markanın bütün ürün gammını kötülemek ne derecede doğru olur bir diğeri ise sapphire.powercolor,xfx daha sonrasında msı ve asus gelir demişsiniz bu bahsedilen problemlerin hepsini ben msı ile yaşadım (ekranda titreme,pc açılmama)geçtiğimiz hafta asus gtx 670 aldım arızalı çıktı vatana geri iade oldu demekki sorunlar sadece powercolor ve sapphire de olmuyormuş bu bahsedilen 2 marka amd nin en önde gelen çalışma ortaklarındandır arkadaş sapphire almış tavsiyem 7870 alabilirdi ama 7850 almış belki dvı modunda kullanır herhangi bir sıkıntı yaşamaz şuan benimde kullanmakta olduğum kart powercolor 7870 pcs+ dır kart boşta iken 33 dereceden yukarıya çıkmıyor yükte ise en fazla 50 derecede seyrediyor şimdi tutupta millete powercolor almayın yada sapphire almayın diyemem ki asus bu markalara göre biraz daha pahalıya veriyor dcu2 soğutmasını öve öve bitiremiyor v.s v.s eski kullanmış olduğum gtx 560 da asus tu soğutma konusunda diğer kartlardan çokta fazla bir değişim göstermiyor kart kartdır kimin bütçesine ne uygunsa onu alır.

• quote:

MSI 7850 O.C
    Sapphire 7850

Ya bu kulaktan dolma şeyleri kim aklınıza sokuyor anlamıyorum arkadaş powercolor larda çok sorun oluyormuş diye bi şey yok 7850 serisi kartlarda vga sorunu var eğer monitörün vga ise 7870 al dvı girişin var ise 7850 al marka olarakta hangisini alırsan al herhangi bir sıkıntı olmaz ben bu dalgalanma problemini msı ın 7850 ekran kartı ile yaşadım kartı iade ettim sorun sadece powercolor yada sapphire değil bütçene hangisi en uygun geliyorsa onu al ama 2gb lık alırsan daha iyi olur mesela powercolor 7850 pcs+ bu modeli alabilirsin ben onun 7870 ini kullanıyorum geçen hafta gtx 670 i iade edipte aldım on numara kart soğutma performansıda oldukça iyi..

• quote:

quote:

quote:

MSI 7850 O.C
    Sapphire 7850

MSI..

evet arkadaşlar monitorüm vga çok mu bariz bu dalgalanmalar değiştireceğim monitörü 1-2 aya zaten bununla ilgili bir video vs falan var mı?

http://forum.donanimhaber.com/m_66367588/tm.htm bu konuya bir göz atın.

• quote:

Orijinalden alıntı: chickenchaser

5senelik sistemim core2duo e8400. 4gb ram, hd4850. Şimdi kenarda 500TL var bu parayla hd7870 çaksam ki psu da 400w asus, darboğaz vb olur.?. Yeni sistem de 1000$ dersek ki ancak 1.5 sene sonra toplayabilirim, ne önerirsiniz?

Hocam 7870 için en az 550W ve üzeri kalitelir bir psu ya ihtiyacınız var ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levent02

quote:

quote:

quote:

sayfalarca saphire ve powercolor markasında çok arıza çıkıyor diğer markalarda daha az çıkıyor dememize ramen hala arkadaşlara bunları öneriyorsunuz pes...

Hocam peki neden en çok SAPPHIRE ve PowerColor tercih edilmiş ? 135 kişi arasında en çok SAPPHIRE 2. olarak PowerColor var eğer markada sorun varsa neden insanlar bu 2 markaya yoğunlaşmış ? Yanlış anlaşılmak istemem bilgi edinmek için soruyorum.

diğerlerine göre daha ucuz materyel kullanılıp maliyeti düşürüp daha uygun fiyata sattıkları için. bu ikisi birde xfx . ondan sonra msi geliyor. daha sonra asus.

Hocam aslında MSI düşünmüştüm ama bulamadım piyasada Vatan'ı aradım 4 mağazada stok var olarak görünüyor internette oradan gönderseniz diye onlar teşhir falan dedi olmadı yani peki sıkıntılı olup olmadığını nasıl anlarım bunların hiç mi sağlam değil ?

quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

quote:

SAPPHIRE (11200-14-20g) - SAPPHIRE 2 (11200-14-40g) - POWERCOLOR PCS+ (Tek fan) - MSI TwinFrozr (Stokta yok bekleyebilirim bir süre)

Bu kartlardan hangisini tercih edeyim hangisini önerirsiniz ? SAPPHIRE olanların model numarası dışında ne farkı var bilmiyorum onuda söyler misiniz.

Edit:SAPPHIRE (11200-14-20g) bu kartı almaya karar verdim kullanıcı incelemelerini okuduğumda memnuniyet belirtilmiş çoğunluk SAPPHIRE kullanıcısı zaten

SAPPHIRE idir kardeşim 5 yıldır sapphire kullanıyorum hiç üzmedi beni fiyatıda uygun memnun kalırsın.

Sağolun hocam siparişini geçtim 371 TL ye geldi vatan indirimi ile iyi oldu galiba.

Hayırlısı olsun hocam iyi günlerde kullanın.

Sağolun hocam hayırlısı olur inş. @ucuß3 hocamın mesajı biraz karamsarlık yaptı ama yazdığı gibi olmaz inş.

Merak etme hocam bişey olmaz ayrıca sapphire sorun olduğunda ekran kartını bire bir değiştiriyor diğerleri gibi uğraşmıyorsun sağlam marka memnun kalacaksın emin ol kullanmadığım birşey olsa önermem zaten için rahat olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: By_SeDo

quote:

5senelik sistemim core2duo e8400. 4gb ram, hd4850. Şimdi kenarda 500TL var bu parayla hd7870 çaksam ki psu da 400w asus, darboğaz vb olur.?. Yeni sistem de 1000$ dersek ki ancak 1.5 sene sonra toplayabilirim, ne önerirsiniz?

500 W diye okudum ben?
  • quote:

quote:

quote:

500 W diye okudum ben?

500W da olur fakat dandik 500W PSU'lar yeterli olmayabilir. Kaliteli 80+ bir 500W PSU yeterli olacaktır

• quote:

quote:

quote:

500 W diye okudum ben?

Hocam evet normalde 500W yeterli olur ancak piyasada bulunan çoğu psular etiket üzerinde değeri yansıtmıyor 12V değeri önemli olan değerdir psuda 500W yazar 12V değeri olarak 420 yazar ise bu gerçek 500W değildir piyasada bulunan psu lardan buna bir çok örnek verebiliriz diğer arkadaşın dediği gibi illa 500W olacak ise 500W 80+ almanızı tavsi ederim şuan benim kullanmakta olduğum 700W 80+ thermaltake toughpower.

• quote:

quote:

quote:

quote:

500 W diye okudum ben?

Hocam evet normalde 500W yeterli olur ancak piyasada bulunan çoğu psular etiket üzerinde değeri yansıtmıyor 12V değeri önemli olan değerdir psuda 500W yazar 12V değeri olarak 420 yazar ise bu gerçek 500W değildir piyasada bulunan psu lardan buna bir çok örnek verebiliriz diğer arkadaşın dediği gibi illa 500W olacak ise 500W 80+ almanızı tavsi ederim şuan benim kullanmakta olduğum 700W 80+ thermaltake toughpower.

Bu kasayı almayı düşünüyorum. sizce bunun psusu yeter mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klitz -- 29 Aralık 2012; 17:05:58 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

500 W diye okudum ben?

Hocam o kasadaki psu nun ben gerçek 500W yansıtacağını zannetmiyorum neden dersen benim şuanki kullandığım kasahttp://www.vatanbilgisayar.com/bilgisayar-kasasi/cooler-master-rc-430-kwp500-elite-rc-430-500w-midt-atx-pencereli-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=52020 budur ben bu kasayı aldığımda psu ile birlikte geldi yine 500W yazıyordu sistemi topladım ekran kartı olarakta sapphire hd 6870 kullanıyordum oyunları açtığım zaman psu dan cızzzzzzzz diye ses gelmeye başlıyordu normalde yük altına girmediğimde herhangi bir sorun olmuyordu ama oyunlarda psu dan cızzzz sesi geliyordu bende psu yu sattım burda forumda üzerine para ekledim xilence xp 700W 80+ almıştım o psu gayet yeterli gelmişti ve o sesde kesilmişti xilence psu yu satmamış olsaydım sana verirdim :)))) tavsiyem elinde kasan varsa kasaya hiç yatırım yapma direk psu ya yönel ;)

• Vatan indiriminden bizim eski F/P kralı HD 6850'yi değiştireceğim.

Powercolor HD7850 PCS+ 386 TL normal versiyonuda 312 TL aradaki farka değer mi ne diyorsunuz?

Hoş sırf siyah PCB için bile veririm aradaki farkıda bir sorayım dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

arkadaslar malum 11 gun cezalı oldugum ıcın bırıktı baya.yarına guncelleme yapacagım.

ekleme yaptığınız için teşekkür ederim ayrıyaten listeye beni eklerken şuı şekilde eklemeniz dahada hosuma gitti

30- cecen_01 ----------- SAPPHIRE AMD HD7870 O.C. Edition + SAPPHIRE HD7850 1GB Crossfire (2 Adet)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

500 W diye okudum ben?

Hocam o kasadaki psu nun ben gerçek 500W yansıtacağını zannetmiyorum neden dersen benim şuanki kullandığım kasahttp://www.vatanbilgisayar.com/bilgisayar-kasasi/cooler-master-rc-430-kwp500-elite-rc-430-500w-midt-atx-pencereli-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=52020 budur ben bu kasayı aldığımda psu ile birlikte geldi yine 500W yazıyordu sistemi topladım ekran kartı olarakta sapphire hd 6870 kullanıyordum oyunları açtığım zaman psu dan cızzzzzzzz diye ses gelmeye başlıyordu normalde yük altına girmediğimde herhangi bir sorun olmuyordu ama oyunlarda psu dan cızzzz sesi geliyordu bende psu yu sattım burda forumda üzerine para ekledim xilence xp 700W 80+ almıştım o psu gayet yeterli gelmişti ve o sesde kesilmişti xilence psu yu satmamış olsaydım sana verirdim :)))) tavsiyem elinde kasan varsa kasaya hiç yatırım yapma direk psu ya yönel ;)

elimdeki kasa 2005 senesinden kalma :D uyar mı uymazmı en ufak bir fikrim yok. markası everest mid tower sanırım. yeni kasa almak daha mantıklı şu an o yüzden. peki w alsam kafam rahat eder mi? dandik bile olsa?

edit: biraz daha ekleyip bundan alıcam sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klitz -- 29 Aralık 2012; 18:37:09 >

• Şuan 12.10 whql kullanıyorum 12.11 beta kurmaya gerek var mıdır? Herhangi sorun vs. varsa kurmayacağım ama performans uçuyorsa iş değişir tabi
  • XFX 7850 2 GB Bizide ekleyebilirsin.
    Yanlız işemciyi değiştiremedik bi o kaldı.
    İşlemci : İntel core 2
    Ekran Kartı: 7850 XFX 2 GB
    Ram: 8 GB 1333 MHZ.
    PSU: %100 verimli gerçek 650 W
  • 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.