Şimdi Ara

AM3 CPU'yu DDR2 Ram ile kullanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, imzamdaki sistemi yükseltmek istiyorum. Phenom 9950 ile birlikte 2GB DDR2 ve şu linkteki anakart var.
    http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2859#ov

AM3 Cpu'ları destekliyor diyor. Peki ben buna x6 1100T taksam DDR2 Ram ile ne kadar verim alabilirim? Yeni sistem alıp anakartın ve ram'lerin boşa gitmesini de istemiyorum. Teşekkürler..

• F6H biosunu yuklersen phenomII x6 takabilirsin ama 1100 olmasinin bir esprisi yok 1090 alirsin carpan kilidi acik.voltaj auto iken 3.7 3.8 cok rahat yaparsin ben kullaniyorum ddr2 ramlerle bir problem yok sadece oyunlardan 2-3 fps dusuk alirsin o kadar.max ya da ortalama fps degil min fps.kuvvetli bir ekran karti alirsin sorun olmaz oyunlarda.

problem 2gb ramin olmasi bu oyunlara yetmez.anakart ram degistirmeyecem diye elindeki ramlerle uyumsuzluk yapmayacak 2gb ddr2 ram bulman lazim oem mi markali mi 2x1 mi onu da yazmamissin.bence sat o anakart rami para eder ikinci el parca alan dukkanlar var.ddr3 4gb 1600 ramler 70 lira ama markali 2gb ddr2 ram neredeyse bu fiyat ve elindeki ramler 2x1 ise yanina 2gb tek ram olmaz.
  • Teşekkürler.. Elimdeki ramler 2x1 GB Kingston PC6400. Ama dediğiniz gibi komple değiştirmek daha mantıklı gibi.
  • hani ram pahalı olsa neyse de, şu anlar 4 GB DDR3 63 liraya bulunabiliyorken, hala konuşmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: rextr

Teşekkürler.. Elimdeki ramler 2x1 GB Kingston PC6400. Ama dediğiniz gibi komple değiştirmek daha mantıklı gibi.

mantigindan degil 2x1 kingston 800 mhz yanina uyumsuzluk yapmayacak rami gectim ddr2 2x1 800 kit yok piyasada kalmamis.ram gittikten sonra da artik anakarti tutmaya gerek yok.
  • ddr 2 ramler pıyadsada 1 ci elide 2 ci elide ddr 2 lere gıore daha pahalı,
    eger ıslemcınız ddr2 desteklıyor ve ddr 3 de desteklıyor ıse, anakartınızı degıstıp yenı bıor anakart almanız sızın ıcın daha iyi olucaktır .
    ben oyle yaptıum eskı anakartım ddr 2 am2+9 idi ahtlon 250 kullanıyordum ddr 2 ıle ama arkadasım ddr 3 anakart ıle athlon 250 kullanıyordu daha iyi sonuclar alıyordu.
    ama yok su an para sıkıntım var degıstırmem dersenızde, genede ısınızı haydı haydı guzel sekılde gorucektır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.