Şimdi Ara

Altyapı firma sorunu çözemedim. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
462
Cevap
2
Favori
4.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Türk Telekom bölgedeki potansiyeli de göze almış olabilir ama Türk Telekom il il ayrı olduğu için kimi şehirlerde çok güzel bir altyapı kurulnuşken kimi şehirlerde saçma işler yapaılıyor, iş pek önemsenmiyor olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    hocam sizi öyle deyince aklıma geldi geçen yaz internet de kopmalar vardı müşter hizmetlerin aradıgım zaman altyapınız da hipernet çalışması var diyorlardı en gun bir gun turk telekom çalışanı geldi sokakta çalışma diye arza kaydı açıyosunuz filan demişti bende görmedim dedim
  • 0365634b kullanıcısına yanıt
    İyiymiş bizim burada çalışma bile yok Adamların umrunda değil yeni internet altyapısına başvurduğumuzda TT'deki kadın altyapı çekilmek için 6 ay ile 2 yıl bekleyen binalar var demişti BTK bir sürü şikayet edince 1 ayda hat çekildi Sonuç olarak 16 MB/sn hız alıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 2 Mayıs 2016; 22:05:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    hocam bazen bakım yapıyorlar Altyapı firma sorunu çözemedim.
    Bizim saha dolapları yer altında olduğundan bulamıyorum nerede olduğunu en azından sizinki belli inşallah fiber gelir.Sizin oralar tek katlı belki ondan dolayı getirmiyorlardır.Bizim apartman 14+13=27+1 dükkan var fiber getirmişler ama işe yaramıyor bize faydası yok ne kadar hane varsa Oraya o kadar yatırım yapıyorlar.

hocam bu saha dolap bana 300 metre uzaklık var bazen düşünüyorum 7 bin verip fiber hat çektirmek daha mantıklı geliyor fakat sonra 2 Mbps upload hız filan olunca vazgeçiyorum sonra bir de akk olanca
    Hocam metro Ethernet ucuzlarsa neden olmasın herkes statik interneti uygun fiyata alabilir.
    Ama İş Türk Telekom'a kalınca baya bir bekleriz.Devlet el atmadık sürece Fiberi sadece reklamlarda görürüz.
    Yaşlı amca Cevdet fiberler biz bakarız

Hocam Vodafone süpernet den 17 Mbps Adsl vardiyorlar birde sizin bakın kaç Mbps diyecekler Altyapı firma sorunu çözemedim.
    https://siparis.vodafone.net.tr/Query/FiberAvailable

Baktım hocam 17 diyor bendede sıkıntım yok stabil internetim var.

benim internet hic stabil olmadı ayrıca internet hattında sorun var gine Altyapı firma sorunu çözemedim.
    Bina içinde bir sıkıntı var mı?Kabloda felan ?
    Ankastre ölçüm yaptınız mı?Komşularınkinide zamanınız varsa ölçün.
    Sizin 16 mb / sn almanız lazım.
    hocam yakında afyon turk telekom planlama ve yatırım bölümüne gidicem müşter hizmetlerini 10 sefer aradım hızımı yükseltmediler neymiş santral'de arza varmış ayırca hizmet numarasını not aldılar bakacaklar
    Hocam çok rahatlar adamların umrunda değil ondan dolayı sıkıntı yaratıyor.Senin gideceğin yer türk telekom il müdürlüğü ama bir sonuç değişeceğini zannetmiyorum ondan dolayı inşallah bütün evlere fiber getirirler türk telekom'a kaldıysa işin biraz zor olduğu kesin

hocam bende azda olsa bir umut kaldı turk telekom müdürlüğü 80 km metre fakat yapacak bu sefer gitcem turk telekom çalışan dedi 4440375 arayın onlar yükseltir hızınız dedim bende yapmıyorlar dedim yapmaları lazım dedi o zaman bizim burada arkdaşlar söyleyelim baksınlar filan dedi
     Altyapı firma sorunu çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 7 Mayıs 2016; 14:07:28 >
    Hocam baz istasyonlarına fiber geriyorlar belki sizin altyapınıza bir fayda sağlar sorun şurada hızınız az ama altyapınız orta halli en azından santralden Vdsl port isteyin yada bağlı olduğunuz kabini değiştirsinler.Altyapının füzelmesi uzun il telekomla konuştuğumda 1-2 senede baya düzelticeklermiş Türkiye geneli ama şimdi bir çalışma beklemeyin biraz zaman alıcak dedi.Zamanında bu çalışmaları yapsalardı daha iyi olacaktı.Bizim burada adsl portu doldu artık bir kabin getiriyorlar yetmiyor artık.

hocam baz istasyonda fiber var olmazsa fiber icin dilekçe verip btk'ya her gun şikayet etmek hocam ben 24 Mbps istiyorum en düşük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 7 Mayıs 2016; 14:42:17 >
    Çok şikayet ederseniz saha dolabı yenilenir Vdsl yüksek hız bile alabilirsiniz.
    Pek uğraşmayınca pek umursamıyorlar il müdürlüğü felan ne diyor?

hocam ne diyecekler sizin bulunduğunuz bölge bakır kablo kullanıma bağlı hız düşmesi olur dedi sonra santral bakır kablo uzun olursa hız düşük olur dedi gibi şeyler dediler afyon müdürlüğüne gelirseniz turk telekom plan ve yatırım var dediler anıt park karışda dedi telefon etdim daha gitmedim hafta sonu olunca
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizini hat değerleriniz nasıl merak ettim
    Binada T11 kabini var. Evin içinde ek var modeme giden ilk intert aboneliğim zamanından kalma (2006) istesem o kabloyu değistirebilirim ama üseniyorum. Sanıyorum ki o ek ve kabloda bir hasar var sanırım bu yüzden Down zayıflaması 7 çıkıyor. ZyXEL P2812 de ulaşılabilir hız gösterilmiyor ama diğer modemi vaktinde takınca 160 mbps civarı değer vermişti.

noise margin upstream: 30.2 db
    output power downstream: 6.2 db
    attenuation upstream: 0.0 db
    noise margin downstream: 31.1 db
    output power upstream: 14.0 db
    attenuation downstream: 7.2 db

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 9 Mayıs 2016; 0:43:27 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.