Şimdi Ara

Altyapı firma sorunu çözemedim. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
462
Cevap
2
Favori
4.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam şuan durum nasıl oldu ?
  • 0365634b kullanıcısına yanıt
    Zamabında ZyXEL P2812 de bazı cihazlar için wifi sorunu yaşamıstım ancak bunu baska bir modemle köprü yaparak çözmüştüm. Ama android de wifi problemi yaşıyorsanız büyük ihtimalle sorun telefonunuzda kapatıp açmaya deneye bilirsiniz. Android hakkında yeterli bilgin yok başka işletim sistemlerine sahip cihazlar wifi sorunu yaşıyor mu ?

Eğer kokunun modemden geldiğine eminseniz derhal kapatın. Elektrikten çekin. ZyXEL müşteri hizmetleri ile iletişime geçin zira büyük bir soruna dönüşebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    T11 kabinin üstünde bir metal plaka olacak küçük orada yazar T11A mı T11B mi ?

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    hocam başka modem de böyle bir sorun yok o kadar fazla yanık kokmuyor nerdeyse 6 aydır modem toplam en fazla 7 gun kapalı kalmıştır hocam wifi den speed test yaptım 1 Mbps upload hız oluyor  Altyapı firma sorunu çözemedim.
     Altyapı firma sorunu çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 28 Nisan 2016; 23:18:16 >

Modem yeni ise plastik kokusu gelebilir ama yanık kokusu olduğundan süpheleniyorsanız dikkat edin. Wifi konusuna gelince android cihazlardsa wifi a bağlanmama sorunu yaşadım birkaç kez ancak sorun cihazlardaydı. Cihaz hiçbir wifi ağına bağkanmıyordu sizin yaşadığınız sorun bun mı benziyor ?

yeni değil hocam ekim de almıştım 2015 den kalma başka telefon yok demedim şuan yedek modem var onu kullanıyorum hocam bu arada bu gun arkadaşım mesaj atdım vdsl vardiye sizce bu hız vdsl oluyor değil mi ?  Altyapı firma sorunu çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 28 Nisan 2016; 23:36:42 >

Modem yeni sayılır o koku hemen gitmez kullanıma göre nereden baksak en az 6-7 ay sürer. Ama yanık kokusundan çok rahat bir şekilde ayırt edersiniz. Evet resimdeki büyük ihtimalle VDSL zira upload 2mbps yanlız arkadaşınız bu testi wifi ile yapılmış galiba

hocam turk telekom müdürlügüne götürcem modem mi onular garantiye gönderirler hocam bu arada bu vdsl sinyal bana ulaşırmı acaba boşta port varsa
    Değerleriniz pek iyi değilde sanırım zaten yanlış hatırlamıyorsam bölgenize yakın zamanda fiber geleceğini söylemiştiniz bence bekleyin. Ha hat değerleri müsait olursa port da varsa geçersiniz tabi. Modemi TT'ye de götürebilirsiniz ama ilk önce ZyXEL'i arayın onların yönergelerine göre hareket ederseniz süreci hızlandırmıs olursunuz.

Bendede aynı modemden var öyle bir koku hiç yaşamadım.Airties yeni aldığım için koku yapması normal devamlı çalışan alet ısınır buda plastiği yakar ama bu devamlı sürmez.

Yan binadaki t11 kabini:

Bizdeki Ankastre kutusu ilk hali:

yan binada bulanan Fiber DSLAM t21 dolabtan sizin ankastreye hat çeklirse hat değer çok iyi olur yan binada ve sizin binada Yönetici var ise eğer konuyu görüşmeniz ve ugun olması telekoma bildirmeniz durumunda hat çekilir ve yüksek hızlar kullanabilirsin
  • atrix41 kullanıcısına yanıt
    Konuştumda bakalım yan bina razı gelecekmi kırma dökme olursa bu işin altından kalkamayız zaten kabul etmezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 29 Nisan 2016; 10:55:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    sorun olacağı düşünmuyorum sıkıntı olmaz, kırma dokme olacağını sanmıyorum seyyar olarak kablo düzgün bir şekilde duvara sabitlenir ve toprak altında kablo gelerek sizin binaya montajı tamamlanır (Bağlantı kesilmeler olabilir çalışma olunca), Bazen pek çok noktaya T7büyük kabinde değilde t-21 t11 dolab koyup tek kabin üzerinden birçok haneye bağlantı yapıyor, ayrıca telekomun yaptığı bir iş logardan kablolardan değilde yan bina hat çekmeleri işine gelir
    Bizim burada logar kapağı yok yoksa çoktan çekeceklerdi.En Son teknik ekip müdürü geldi buraya gösterdim oda yan bina izin alırsanız hemen çekeriz diyorlar.
    Ben taahhüt imzaladım 24 Mb/Sn Fibernet diye çok aradılar oralı olmadım sonuç olarak tüketici mahkemesine başvurdum ödediğim ücretleri alacam resimde yerleri görmüşsünüzdür taşları felan kırarlarsa sıkıntı büyük tabi direk seyyarda çekerlerse kötü görüntü oluşur adam gibi işini yapsınlarda bakalım tabi bunların olabilmesi için yan binanın imza vermesi gerekir uğraştırıyorlar baya bizi yoldan götürse az bir mesafe ama illaki uğraştırıcaklar.
    telekomluk pek sorun yok gibi zaten dediğin gibi sana demişler izin alırsanız çekeriz diye bu durum onlarında işine geliyor seyyar çekilirse daha iyi olur kötü görüntüyü minimize etmek için nerden geçeceğini planlayın bunu gelen ekibe söylersiniz kabloya zararı olmaz diğer türlü daha kötü kazı ve kırma işlemi olur ve maliyet oluşur yan bina bu işleme izin vermeyebilir,
    Bu işlemleri bina yapılırken yapsalar böyle sorun olmayacak neden böyle sorumsuzca çalışıyor anlamıyorum bu Türk telekom'u zaten bir tane görevli geldiğinde %35'mi öyle hakları varmış zaten Türk telekom'un madem hakları var çeksin kabloyu her kafadan bir ses çıkıyor sonuç olarak kötü internete mecburuz.
    Zaten Burda Asıl suç telekomda o dolabı takarken diğer binalardan hat çekip dolaba bağlamaması sorun O dolab 64 ila 72 haneye yetecek kapasitede yani bildiğin yanı başında mini santral var
    Anladım hocam 1 g/bit bile alabilirsin diyorsun kısaca adam gibi hizmet vermiyorlar o ayrı tabikide yan binada fazla kullanan yok ondan dolayı neden bu kadar kapasitedeki dolabı bina içine gömer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 29 Nisan 2016; 15:30:10 >
    1 gigabitte eve kadar fiberin gelmesi gerek :) telekom adam gibi yapsa sistemi ve kabloları heryere çekse ondan kralı yok ama yarımyamalak iş yaptığından ve tekelci zihniyeti olduğunda bu işler bu hale geliyor
    hocam fiber 2 yıl içinde gelecekmiş bugun 4441444 aradım hattınız vdsl var dediler şuan için boş port yok turk telekom müdürlüğüne dilecek verin port eklesin santral uzaklık en fazla biraz hız düşmesi olur dedi başka bir şey olmaz dediler zyxel müşter hizmetlerini ararım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.