Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (227. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.452
Cevap
228
Favori
651.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dejavuu95

Hadi yaa.. ne saçma olaymış öyle :) teşekkürler bilgi için

Hayır, muhasebe bilgisi olanlar için hiç te saçma değil, aksine olması gereken birşeydir.
    Şunu yapabilirler ama. Ebay, Hızlıal yada Hepsiburada sitelerinin yaptığı gibi yıllara göre ayrılabilir. Ekranda normalde o seneki işlemler görünür. Eski yıllara ait işlemler yıl seçimi yapılabilen bir kutucuk ile seçilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

@Google Chrome

quote:

Orijinalden alıntı: Google Chrome

Yıllık bir sınır vs. var mı? Farklı satıcılardan 5-10 ürün almış olsam ve yakın tarihli olarak gönderilseler bi sıkıntı yaşar mıyım?

Eski yönetmelikte 5 adet alışveriş sınırı vardı. Daha sonra bu iptal edildi. Şu anda herhangi bir sınır yok. 1500€ ve 30Kg'a kadar olan yasak olmayan herşeyi vergisini ödeyerek, Bireysel İthalat şartlarıyla getirtebilirsiniz. 75€ altında herhangi bir vergi ödenmez.

@desislava_malina

quote:

Orijinalden alıntı: desislava_malina

Peki sipariş iptal etmede belli bir sınırlama var mı? Yoksa istediğimiz siparişi iptal etme hakkımız var mı?

Elbetteki sipariş iptalinin belli şartları var. Ürün henüz kargoya verilmediyse iptal edebilirsiniz. Kargoya verildiyse iptal etmeniz mümkün değil. Ancak ürün geldikten sonra beğenmediysenizdispute açarak iade edebilir yada belirtilen Alıcı Koruma Süresini aşmaya yakın, hala elinize ulaşmadıysa dispute açıp para iadesi talebinde bulunabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim biraz fazla soru soruyorum ama bi kaç sorum daha var ilk defa alışveriş yaptım çünkü 8 ürün sipariş ettim bunlardan 4ü takipsiz kargo gönderim türlerinde china air mail yazdığı halde sanırım ucuz ürün oldukları için yanwen ile gönderiliyor yani Çin'den çıkıktan sonra takibi yapılamıyormuş aklıma takılan sorular şunlar;
    Paketlerin üzerinde sadece teslimat adresimmi yazıyor adım veya telefon numaram yazmıyor mu?
    Paketlerim geldiğinde kaybolmaması için ne yapabilirim? Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desislava_malina -- 27 Mart 2015; 16:42:10 >

• quote:

Çok teşekkür ederim biraz fazla soru soruyorum ama bi kaç sorum daha var ilk defa alışveriş yaptım çünkü 8 ürün sipariş ettim bunlardan 4ü takipsiz kargo gönderim türlerinde china air mail yazdığı halde sanırım ucuz ürün oldukları için yanwen ile gönderiliyor yani Çin'den çıkıktan sonra takibi yapılamıyormuş aklıma takılan sorular şunlar;
    Paketlerin üzerinde sadece teslimat adresimmi yazıyor adım veya telefon numaram yazmıyor mu?
    Paketlerim geldiğinde kaybolmaması için ne yapabilirim? Teşekkürler..

Bu yerine göre değişiyor. Kimisinde telefon numaranız yazıyor kimisinde yazmıyor. Benim paketlerimin genelinde yazıyordu.
    Elbetteki olmazsa olmaz olarak isim ve adres bilgileri yazar.
    Paketlerin kaybolmaması için sadece dua edebilirsiniz. Çünkü herhangi bir şekilde takip edemiyorsunuz. Helal süt emmiş kişilerin ellerinden geçtikçe sorun olmaz.
    Şöyle bir garantiniz var, Aliexpress'in Alıcı Koruma Sistemi devrede olduğu sürece sizin bir kaybınız olmaz. Ürün sipariş sayfasından bu süreyi takip edip süre dolmasına 4 gün kala önce bir 10-15 gün süre uzatımı istersiniz. Ardından yine gelmezse yeni sürenin bitimine 4 gün kala dispute açar, ürünüm gelmedi diyerek paranızı iade alırsınız.

Süre uzatımını yapmak iyi niyetinizi ortaya koyar ve dispute'nin lehinize sonuçlanmasını kolaylaştırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 27 Mart 2015; 17:42:42 >

• Yeni kodlar gelmiştir

http://activities.aliexpress.com/5th_anniversary/sharecake.php?spm=2114.11010108.15.7&inviteParam=ic1zT3Z6TkfJE5QGz%2BckRttotGUiZXFa1LqN7EeLLv8%3D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Urahara0 -- 27 Mart 2015; 19:01:01 >
  • chatin_62 kullanıcısına yanıt
    Hayır benim bahsettiğim yapılan işlemler değil, yanlıslıkla sepete eklenen ürünler onlar, closed ve finished yazısı olanlar yaptığımız alışverişler dursun saten ama yanlıslıkla sepete eklediğimiz ürünleride gösteriyor hersey yapılmıs kredi kartı bılgılerı gırılemsı gerekıyor felan yazıyor daha sipariş edilmemiş urunler onlar yanı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

Orijinalden alıntı: trucks_one

Siparişini verdiğim urunun product status kisminda awaiting receipt yaziyor.

Ne demek oluyor bu?

awaiting receipt: türkçesi giriş bekleniyor.yazıyı kopyalayıp türkçeye çevirmek buraya yazıp cevap beklemekten daha kısa sürer inanın

Düşünmediğim birşey değil. Ne demek istediğini anlamadığın için buraya yazdım. Yani ülkeye girdide kayıt için mi bekliyor yoksa başka birşey mi? Neyin beklemesi yani?
  • quote:

Hayır benim bahsettiğim yapılan işlemler değil, yanlıslıkla sepete eklenen ürünler onlar, closed ve finished yazısı olanlar yaptığımız alışverişler dursun saten ama yanlıslıkla sepete eklediğimiz ürünleride gösteriyor hersey yapılmıs kredi kartı bılgılerı gırılemsı gerekıyor felan yazıyor daha sipariş edilmemiş urunler onlar yanı

Burada bir yanlış anlama var. Orada gösterilen ürünler, sepete eklenen ürünler değil. Adı da üzerinde olduğu üzere orada siparişler gösterilir.
    Sepete atılan ürünleri, sepeti açarak siler, adetlerini değiştirir, ardından da satın alırsınız. Yani yanlışlıkla sepete attığınız bir ürün varsa kaldırmanız çok basit. Hiçbir site size zorla satın aldırmaz. Ama yanlışlıkla da olsa satın aldığınız an, sepet boşalır ve olay siparişe dönüşür. İptal de etseniz, para iadesi de alsanız, ürün elinize sağlıklı bir şekilde de geçse farketmez. İşlem artık bir sipariştir ve sipariş ekranında görünmesi gerekir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• chatin_62 kullanıcısına yanıt
    Hmm anladım, 1 mont alıcakdım 3 kere basmısdım ve bende iptal etmısdım diğer 2 sini. İptal edilmiş ürünlerde duruyor yanı, teşekkürler ..
  • RJ101411274CN

şu anda kargom ne durumda biri yardım etsin lütfen
  • occupant kullanıcısına yanıt
    Henüz güncellenmemiş kargonuz birşey yazmıyor, en geç 10 gün içinde güncelleniyor
  • arkadaşlar aliexpress değil de alibabadan alışveriş yapan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LambayaFünfDe

arkadaşlar aliexpress değil de alibabadan alışveriş yapan var mı ?

Geçmiş mesajlarda nedenleri uzun uzun anlatıldı. Alibaba'dan Bireysel İthalat şartlarına uygun olarak alışveriş yapamazsınız. Bunun için Aliexpress'i kullanmanız gerekir.
  • quote:

Henüz güncellenmemiş kargonuz birşey yazmıyor, en geç 10 gün içinde güncelleniyor

1 ayı geçti ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aliexpresten alışveriş yapamak istiyorum ama kredi kartım yok bankamatik kartıyla yada maaş kartıyla alış veriş oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz5454

Arkadaşlar aliexpresten alışveriş yapamak istiyorum ama kredi kartım yok bankamatik kartıyla yada maaş kartıyla alış veriş oluyor mu?

Akbankın bankamatik kartı, üzerinde maestro işareti var
  • Arkadaşlar ben bi satıcıdan aldığım ürünü iptal ettim ve satıcıya mesaj atarak ürün iptal talebimi onaylamasını istedim aramızda geçen konuşmalar aynen şöyle;

Please approve my request cancellation. Thank you.

dear, can you choose other reason to cancel the order???

Ok, I chose. Thank you.

Please approve my request cancellation.

Please approve my request cancellation. Or I will open a dispute!

dear, we have sent to you,what 's your meaning????

Satıcıdan ürünü defalarca iptal isteğimi onaylamasını etmesini rica ettim ürün değiştirme nedenini değiştir dedi değiştirdim fakat yinede onaylamamış ve bugün ürün kargolanmış Dispute açmak istediğimde şöyle bir yazı çıkıyor;

Reminder:
    You can "Open Dispute" 5 days after the seller ships your item(s). If you have any questions about the order, please contact the seller.

Ne yapmalıyım şimdi? ürünü istemiyorum çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desislava_malina -- 30 Mart 2015; 13:01:56 >

• quote:

Arkadaşlar ben bi satıcıdan aldığım ürünü iptal ettim ve satıcıya mesaj atarak ürün iptal talebimi onaylamasını istedim aramızda geçen konuşmalar aynen şöyle;

Please approve my request cancellation. Thank you.

dear, can you choose other reason to cancel the order???

Ok, I chose. Thank you.

Please approve my request cancellation.

Please approve my request cancellation. Or I will open a dispute!

dear, we have sent to you,what 's your meaning????

Satıcıdan ürünü defalarca iptal isteğimi onaylamasını etmesini rica ettim ürün değiştirme nedenini değiştir dedi değiştirdim fakat yinede onaylamamış ve bugün ürün kargolanmış Dispute açmak istediğimde şöyle bir yazı çıkıyor;

Reminder:
    You can "Open Dispute" 5 days after the seller ships your item(s). If you have any questions about the order, please contact the seller.

Ne yapmalıyım şimdi? ürünü istemiyorum çünkü

Ürünü yolladım diyorsa yapacak birşey kalmıyor. 5 gün bekleyip, sipariş iptal isteğime rağmen ürünü gönderdi diye dispute açabilirsiniz. Yada şanslıysanız ürün size ulaşmadan alıcı koruma sistemi süresi dolar. Öyle dispute açarsınız.

• Aliexpress ten nike air max almayı düşünüyorum.Fiyatlara baktığımda 40-50 dolar civarında.Ödemeyi nasıl yapabilirim ? Daha önce buradan air max alan var mı ? Ayrıca gümrükte sıkıntı çıkmas değil mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok tuhaf ama sorayım.aliexpress te adres kısmında city yazan yere İstanbul yazıldı.province yazan yerde Eyüp yazdık diyelim.
    Banggod sitesinde ise bunun tam tersi yazılıyor doğrusu nedir .....

• arkadaşlar merhaba. buradan ayakkabı satın almak istiyorum. almak istediğim model şu;
    http://tr.aliexpress.com/store/product/2014-Original-Nike-Free-Run-3-0-V5-Men-Running-Shoes-Free-Shipping/1457004_32241591612.html

ürün nike factory online store adında birinden satılıyor,isminde original var ve geribildirimler iyi. Sizce orijinal midir? teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.