Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (226. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.452
Cevap
228
Favori
651.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    quote:

Orijinalden alıntı: mhmt51

arkadaşlar bu adres kısmı hep hata veriyor ingilizce girin diye nasıl halledecez onu her yolu denedim kabul etmiyor

İ yerine I
    Ş yerine S
    Ç yerine C
    Ü yerine U
    Ö yerine O
    Ğ yerine G
    Yazabilirsiniz.
    Küçük harfler de aynı şekilde.

@desislava_malina
    10 güne kadar yatar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 26 Mart 2015; 7:20:25 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bu siparişler Türkiye'ye girince hangi firma tarafından size ulaştırılıyor. Yurtiçi ulaştırmada o kargo firmasına da ücret ödüyor musunuz?
    Bir de mesela ben bir ürünü almak istediğimde satıcı en ucuz halde china post ile göndereceğini söylüyor. 3 dolar falan tutuyor nakliyesi. normalmidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çekilin Ben Baytarım -- 26 Mart 2015; 7:49:09 >
  • @dupont81

quote:

Orijinalden alıntı: dupont81

Aliexpress'ten Xiaomi Yi alacağım orjinal diyor satıcı ve resimlerini de yolladı kapalı kutu 95 Dolar..

Sizce bu ürünü almalı mıyım? Yoksa apple store da GoPro 4 Silver 1299 TL onu mu almalıyım?

Hocam şimdi aradaki fiyat farkında büyük uçurum var. Nasıl karşılaştırılabilir ki?
    Xiaomi'nin kamerasını henüz kimse görmedi. Paylaşılan videolar v.s. oldukça iyi gözüküyor. Ama kullanıcı deneyimine de ihtiyaç var. Madem 1300 TL verebiliyorsunuz bir 250 TL size dokunmaz.
    Bunu alıp deneyimlerinizi aktarın.
    Ayrıca MIUI Türkiye ile Banggood arasında yapılan anlaşma gereği, ayrıca bir indirim de alarakhttp://www.banggood.com/Original-XiaoYi-Ambarella-A7LS-BSI-CMOS-WIFI-Sports-Action-Camera-p-969228.html?p=D609101332501201503X linkinden de satın alabilirsiniz.

@Çekilin Ben Baytarım

quote:

Orijinalden alıntı: Çekilin Ben Baytarım

Hocam bu siparişler Türkiye'ye girince hangi firma tarafından size ulaştırılıyor. Yurtiçi ulaştırmada o kargo firmasına da ücret ödüyor musunuz?
    Bir de mesela ben bir ürünü almak istediğimde satıcı en ucuz halde china post ile göndereceğini söylüyor. 3 dolar falan tutuyor nakliyesi. normalmidir?

Ayrıca bir kargo firması seçilmediyse PTT getirir. Gümrüğe girerse ayakbastı parası olarak 3.6TL postacıya ödenir. Ayrıca vergi alınması gereken bir ürün ise bu vergi de postacıya ödenerek ürün teslim alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 26 Mart 2015; 8:55:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

@dupont81

quote:

Orijinalden alıntı: dupont81

Aliexpress'ten Xiaomi Yi alacağım orjinal diyor satıcı ve resimlerini de yolladı kapalı kutu 95 Dolar..

Sizce bu ürünü almalı mıyım? Yoksa apple store da GoPro 4 Silver 1299 TL onu mu almalıyım?

Hocam şimdi aradaki fiyat farkında büyük uçurum var. Nasıl karşılaştırılabilir ki?
    Xiaomi'nin kamerasını henüz kimse görmedi. Paylaşılan videolar v.s. oldukça iyi gözüküyor. Ama kullanıcı deneyimine de ihtiyaç var. Madem 1300 TL verebiliyorsunuz bir 250 TL size dokunmaz.
    Bunu alıp deneyimlerinizi aktarın.
    Ayrıca MIUI Türkiye ile Banggood arasında yapılan anlaşma gereği, ayrıca bir indirim de alarakhttp://www.banggood.com/Original-XiaoYi-Ambarella-A7LS-BSI-CMOS-WIFI-Sports-Action-Camera-p-969228.html?p=D609101332501201503X linkinden de satın alabilirsiniz.

@Çekilin Ben Baytarım

quote:

Hocam bu siparişler Türkiye'ye girince hangi firma tarafından size ulaştırılıyor. Yurtiçi ulaştırmada o kargo firmasına da ücret ödüyor musunuz?

Ayrıca bir kargo firması seçilmediyse PTT getirir. Gümrüğe girerse ayakbastı parası olarak 3.6TL postacıya ödenir. Ayrıca vergi alınması gereken bir ürün ise bu vergi de postacıya ödenerek ürün teslim alınır.

Alıntıları Göster
    hocam peki siparişi verirken ödemeyi nasıl yapmalıyız?

tüm ödeme seçenekleri şöyle
     ****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****

kredi kartı bilgilerimi vermek istemiyorum. banka kartı ve ptt kartım var bunlarla ödemesini yapabilirmiyim? siparişim nakliye dahil 110 dolar falan. komisyonu ne kadar olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çekilin Ben Baytarım -- 26 Mart 2015; 10:40:24 >

• Arkadaşlar sitede sipariş verirken malum kargo seçeneği var. Orada "ePacket" diye bir seçenek var ve 5-15 günde iletilir yazıyor.

Bu zamana kadar "China Post Mail" kargoyu kullanıyordum bu da bildiğiniz üzere 15-27 gün veriyor.

Acaba bu "ePacket" güvenli midir? Bu kargo ile sipariş veren bilgilendirirse sevinirim.

ekte foto var

• quote:

hocam peki siparişi verirken ödemeyi nasıl yapmalıyız?

tüm ödeme seçenekleri şöyle

kredi kartı bilgilerimi vermek istemiyorum. banka kartı ve ptt kartım var bunlarla ödemesini yapabilirmiyim? siparişim nakliye dahil 110 dolar falan. komisyonu ne kadar olur?

Kredi kartı haricinde çok sorun yaşayabilirsiniz. Banka transferi çok uzun ve meşakkatli bir süreç. Bir de iade v.s. durumlarda işin içinden çıkmak çok zor olur.
    Sanal kart kullanırsanız hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Bugün internetten alışveriş yapıp ta sanal kart kullanmamak artık akıl karı değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar iptal ettiğimiz veya almak istemediğimiz ürünleri siparişlerim kısmından nasıl silebiliriz ? görüntü kirliliği yapıyor yokmudur bunun çözümü şimdiden teşekkürler :)

• chatin_62 kullanıcısına yanıt
    SİTE GÜVENİLİR DEDİLER AMA SANAL KARTSIZ TAVSİYE ETMIYOR MUSUNUZ?
  • Benim kargomun durumu nedir yardimci olabilicek var mi?
    02037208573

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siparişini verdiğim urunun product status kisminda awaiting receipt yaziyor.

Ne demek oluyor bu?

• @mhmt51

quote:

SİTE GÜVENİLİR DEDİLER AMA SANAL KARTSIZ TAVSİYE ETMIYOR MUSUNUZ?

1. Olarak, alışverişinizi siteye üye satıcılardan yapıyorsunuz. Site sadece satıcılar ile alıcıları buluşturan bir aracı. Bizdeki sahibinden yada gittigidiyor gibi.
    2. Olarak sitenin güvenilir olmasıyla Sanal Kartın alakası yok. Sanal Kart tüm internet alışverişlerinde ve diğer mail order yani kredi kart bilgilerinizi verdiğiniz sistemlerde kullanılması bence zaruri bir araçtır. Bu sayede sizin bilginiz dışında, bu kartın bilgileri kullanılarak hiçbir şekilde alışveriş yapılamayacaktır. Çünkü içinde limit olmadığı için ödeme sistemleri ödemeyi kabul etmeyecektir. Sadece siz alışveriş yapmak istediğinizde yapacağınız tutar kadar limit ekleyip alışverişinizi yapabilirsiniz.
    3. Olarak ta lütfen mesaj yazarken küçük harf kullanalım.

@dejavuu95

quote:

Orijinalden alıntı: dejavuu95

Arkadaşlar iptal ettiğimiz veya almak istemediğimiz ürünleri siparişlerim kısmından nasıl silebiliriz ? görüntü kirliliği yapıyor yokmudur bunun çözümü şimdiden teşekkürler :)

Benim 4 sene önceki siparişlerim de halen duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 26 Mart 2015; 17:56:50 >

• yeni kodlar yolda bu kodlar bitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Urahara0 -- 26 Mart 2015; 20:15:22 >
  • Yıllık bir sınır vs. var mı? Farklı satıcılardan 5-10 ürün almış olsam ve yakın tarihli olarak gönderilseler bi sıkıntı yaşar mıyım?

• Hadi yaa.. ne saçma olaymış öyle :) teşekkürler bilgi için
  • Merhaba ya hala durum aynı chinaposta mail attım ama geri dönüş olmadı. Sizce ne yapabilirim ?

• Kaancal K kullanıcısına yanıt
    yapacak bir şey yok bekleyeceksin şayet verilen sürenin bitmesine 2 gün kalada gelmezse sipariş sayfasından süre uzatmayı tıkla satıcıda kabul ederse 10 yada 15 gün uzar yine gelmedi dspute aç
  • quote:

Orijinalden alıntı: trucks_one

Siparişini verdiğim urunun product status kisminda awaiting receipt yaziyor.

Ne demek oluyor bu?

awaiting receipt: türkçesi giriş bekleniyor.yazıyı kopyalayıp türkçeye çevirmek buraya yazıp cevap beklemekten daha kısa sürer inanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 27 Mart 2015; 8:25:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

@mhmt51
    quote:

arkadaşlar bu adres kısmı hep hata veriyor ingilizce girin diye nasıl halledecez onu her yolu denedim kabul etmiyor

İ yerine I
    Ş yerine S
    Ç yerine C
    Ü yerine U
    Ö yerine O
    Ğ yerine G
    Yazabilirsiniz.
    Küçük harfler de aynı şekilde.

@desislava_malina
    10 güne kadar yatar.

Alıntıları Göster
    Peki sipariş iptal etmede belli bir sınırlama var mı? Yoksa istediğimiz siparişi iptal etme hakkımız var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desislava_malina -- 27 Mart 2015; 12:41:16 >

• Yıllık bir sınır vs. var mı? Farklı satıcılardan 5-10 ürün almış olsam ve yakın tarihli olarak gönderilseler bi sıkıntı yaşar mıyım?

Buna göre çok çeşit ve farklı satıcılardan ürün sipariş edeceğim de

• @Google Chrome

quote:

Orijinalden alıntı: Google Chrome

Yıllık bir sınır vs. var mı? Farklı satıcılardan 5-10 ürün almış olsam ve yakın tarihli olarak gönderilseler bi sıkıntı yaşar mıyım?

Eski yönetmelikte 5 adet alışveriş sınırı vardı. Daha sonra bu iptal edildi. Şu anda herhangi bir sınır yok. 1500€ ve 30Kg'a kadar olan yasak olmayan herşeyi vergisini ödeyerek, Bireysel İthalat şartlarıyla getirtebilirsiniz. 75€ altında herhangi bir vergi ödenmez.

@desislava_malina

quote:

Orijinalden alıntı: desislava_malina

Peki sipariş iptal etmede belli bir sınırlama var mı? Yoksa istediğimiz siparişi iptal etme hakkımız var mı?

Elbetteki sipariş iptalinin belli şartları var. Ürün henüz kargoya verilmediyse iptal edebilirsiniz. Kargoya verildiyse iptal etmeniz mümkün değil. Ancak ürün geldikten sonra beğenmediysenizdispute açarak iade edebilir yada belirtilen Alıcı Koruma Süresini aşmaya yakın, hala elinize ulaşmadıysa dispute açıp para iadesi talebinde bulunabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 27 Mart 2015; 16:01:58 >

• 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.