Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (207. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.452
Cevap
228
Favori
651.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Adama olayi izah edememissin ki... Adam senin urunu gumrukten alabilecegini ve bunun icin gumruk vergisi odeyecegini dusundugu icin 15usd vermek istemis. Kargonun geri dondugunu bilmiyor adam...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • roax R kullanıcısına yanıt
    takipsiz postalarda bu sorun kronik, ptt çalışanları takipsizleri pek önemsemiyor sanırım, bazen geliyor bazen gelmiyor.
  • 53 gün... :) geldi ama:) tövbe. bir daha takipsiz postamı.... birde o saçma wedo mudur nedir..... aman dikkat :)
  • Ptt yi aradım. Oradaki memurun öyle birşey yapması söz konusu olamaz vs dedi. Bende neden sadece Bahçeşehir ve takipsiz kargolar dedim. Takip no istedi fakat hiçbiri pttde gözükmediği için ürünlerin Türkiye'ye gelmediğini söyledi.

• quote:

Orijinalden alıntı: roax

Ptt yi aradım. Oradaki memurun öyle birşey yapması söz konusu olamaz vs dedi. Bende neden sadece Bahçeşehir ve takipsiz kargolar dedim. Takip no istedi fakat hiçbiri pttde gözükmediği için ürünlerin Türkiye'ye gelmediğini söyledi.

Hocam takipsiz demeyecektin , İllaki kaydı var bunların çünki bu tip işlerde kayıtsız iş yapılmaz. Size verilen takip no kullanılmaz ancak alıcı adı ile bakarsanız illaki kayıt vardır.
    Bu işi yapan hiç bir firma kayıtsız iş yapmaz ,hele devlet kurumu kesinlikle kayıtsız iş yapmaz , şayet kayıt yoksa bir yerde kayboluyorsa orda bir hile hurda dönüyor demektir üstüne düşülürse oda çıkar ortaya.
    Ben İstanbul dışında yaşıyorum istanbulda yaşasaydım düşerdim peşine.
    Bu işten çok kişi zarar görüyor böyle giderse zarar görmeye devam edecek demek.

• selam arkadaşlr lütfen yardım ediniz aliexpressten telefon aldım gümrüğe takıldı ihbarname geldi telefon geri gönderilecektir diye bende disput açtım konuyu anlattım yalnız ben disputu iptal etmemi kendi posta aracıları ile konuşacağını ve telfonu göndereceğini yazmış şimdi disputu iptal edersem geri açabilme gibi bir şansım varmı ???https://store.donanimhaber.com/41/0d/db/410ddb5983b8281035b8aa3097c902f8.png
     ****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****

• Arkadaşlar merhaba bende gecenlerde bir saat aldim sagolsun satici ilgi ve alakayi eksik etmedi ve saatim bekledigim gibi 15 is gunu icersinde geldi gayet iyi bir saat adamin parasini odedim fakat birde geri bildirim yaptim olumlu yonde ama diger yorumlarin icersinde yaptigim olumlu geri bildirimi goremiyorum yada banami gorunmuyor baskasina gorunuyorda bilgisi olan varsa ve yardimci olursa sevinirim.

• peluş ayı almış olan var mı hiç acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: bencan44

selam arkadaşlr lütfen yardım ediniz aliexpressten telefon aldım gümrüğe takıldı ihbarname geldi telefon geri gönderilecektir diye bende disput açtım konuyu anlattım yalnız ben disputu iptal etmemi kendi posta aracıları ile konuşacağını ve telfonu göndereceğini yazmış şimdi disputu iptal edersem geri açabilme gibi bir şansım varmı ???https://store.donanimhaber.com/41/0d/db/410ddb5983b8281035b8aa3097c902f8.png
     ****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****

Telefon gümrükten nasıl geçecek? Milyon dolar vergi de ödeseniz o telefon geçmez? Nerede yaşıyorsunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: zxxy

Arkadaşlar merhaba bende gecenlerde bir saat aldim sagolsun satici ilgi ve alakayi eksik etmedi ve saatim bekledigim gibi 15 is gunu icersinde geldi gayet iyi bir saat adamin parasini odedim fakat birde geri bildirim yaptim olumlu yonde ama diger yorumlarin icersinde yaptigim olumlu geri bildirimi goremiyorum yada banami gorunmuyor baskasina gorunuyorda bilgisi olan varsa ve yardimci olursa sevinirim.

Aliexpress'te feedback'lerin de belli süreleri vardır. Bu süre sonunda ürün sayfasında görünürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • chatin_62 kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim sagol 30 gun galiba

• alibaba dan kendimiz için toptan ürün alabilirmiyiz. örneğin 50 adet 100 adet data kablosu vs.
    alibaba dan alışveriş için detaylı bir anlatım mevcutmu acaba.
  • Arkadaşlar bunları bulamadım. Bunlara da bakar mısınız kargom nerede diye

RB164539228CN

RB952705724CN

RB053870347CN

RC965005265CN

RH099770205CN
  • quote:

Orijinalden alıntı: cowboy-12

Arkadaşlar bunları bulamadım. Bunlara da bakar mısınız kargom nerede diye

RB164539228CN

RB952705724CN

RB053870347CN

RC965005265CN

RH099770205CN

https://www.turkiye.gov.tr/ptt-gonderi-takip buradan sende bakabilirsin ayrıca yeni siparişse en az 5 en çok 10 gün sonra takip edebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 2 Şubat 2015; 16:48:54 >

• RI292529358CN ürün ne zaman elime geçer

• Arkadaşlar bir şey soracam 150 adet ürün aldım da (tanesi 0.82 dolar) DHL ile gelecek o yüzden gümrük garanti gibi bir şey. İthalat vergisi mi ödeyecem yoksa normal %20'lik tek vergi mi ?
  • aozgur47 kullanıcısına yanıt
    Ürünlerin takibi icin linkler:

CiN:
    http://intmail.183.com.cn/icc-itemtraceen.jsp

PTT:
    http://www1.ptt.gov.tr/en/interaktif/kayitliposta-yd.php
     ****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** ****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** ****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****

• quote:

Orijinalden alıntı: aozgur47

RI292529358CN ürün ne zaman elime geçer

15 20 gün olabilir ama bazen gecikmeler olabiliyor
  • arkadaşlar ürün kargoya verileli 15 gün oldu hala takip edilemiyor acaba sahte takip numarasımı ?

RC434174396HK
    http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/c_enquiry.jsp
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

Orijinalden alıntı: aozgur47

RI292529358CN ürün ne zaman elime geçer

15 20 gün olabilir ama bazen gecikmeler olabiliyor

Teşekkür ederim. biraz daha bekliyrlim bakalım..

• 
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.