Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (206. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.452
Cevap
228
Favori
651.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 gün sonra dispute aç.
  • İlk defa alış-veriş yaptım.20 günde ürün geldi ama kargo takip kısmı sıkıntılı çünkü hala Çin'de görünüyor.
  • Arkadaşlar merhaba.
    Temmuz 2014 tarihinde 50 dolarlık ürün sparişi vemiştim ilk defa.

Ancak ürünler elime geçmedi. Yaklaşık 5 ay geçti aradan. (Ailevi bir kaybımdan dolayı hiç ilgilenemedim.)

Ürün takip numarası şu şekilde: China Post Air Mail RJ028624434CN

Acaba şimdi ne yapabilirim?
  • Selamlar Arkadaşlar aliexpress'de aralık sonu sipariş verdim. hala gelmedi .

track number : RL069039451CN hala çinde gözüküyor paket doğru mudur acaba ?

satıcıya da sordum oda demiş ki ,

''The goods have already been in express way to Turkey. I have to extend the time of 15 days of receipt, please be patient. '' demiş ....

express way nedir acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi free__spirit -- 28 Ocak 2015; 16:35:01 >
  • Teşekkür ederim ürün elime bu gün geldi daha doğrusu babam almış cuma günü eve gidersem ss atabilirim 😄

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • free__spirit F kullanıcısına yanıt
    kargon 14ocakta yola cikmis dostum...

• tatuhan kullanıcısına yanıt
    satici ile iletisim kurmayi deneyebilirsin, iyi niyetliyse sana yenisini gonderecektir.

• aynı gün farklı satıcılardan vermiş olduğum iki sipariş bugün geldi. Kargoya verildikten 14 gün sonra elime geçti.
    Bir tanesi takipli diğeri takipsizdi.
  • Arkadaşlar aliexspresten bir ürün sipariş verdim yasaklı ürün ve gümrüğe takıldı ve geri gitti bende dispute açtım. Adam disputeyi kabul etmedi bende uyuşmazlığı yukselttim ürün 26 sında türkiyeden geri gönderildi ama adam bir türlü paramı iade etmeye yanaşmıyor. 10 dolar vereyim diyor bende adama güzel hakaret ettim. şimdi ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim. ingilizcem olmadığından translate ile yazıp çevirip yolluyorum onun cavaplarınıda translate ile çevirip anlamaya çalışıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yahyademirci

Arkadaşlar aliexspresten bir ürün sipariş verdim yasaklı ürün ve gümrüğe takıldı ve geri gitti bende dispute açtım. Adam disputeyi kabul etmedi bende uyuşmazlığı yukselttim ürün 26 sında türkiyeden geri gönderildi ama adam bir türlü paramı iade etmeye yanaşmıyor. 10 dolar vereyim diyor bende adama güzel hakaret ettim. şimdi ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim. ingilizcem olmadığından translate ile yazıp çevirip yolluyorum onun cavaplarınıda translate ile çevirip anlamaya çalışıyorum.

İşiniz zor.
    Benim anlamadığım nokta yasak olduğu bilindiği halde ya geçerse diye ürünlerin satın alınıp sonra da gümrüğe takılınca ben ne yapacağım denmesi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam farzetki urun telefon degil. O zaman ne yapardin biliyorsan cevap ver bilmiyorsan kendini bosuna yorma.

• quote:

Hocam farzetki urun telefon degil. O zaman ne yapardin biliyorsan cevap ver bilmiyorsan kendini bosuna yorma.

Hocam telefon ne alaka?
    Yurtdışı satışlarda alıcının bulunduğu yerdeki gümrük v.b. durumlar, satıcıyı bağlamaz. Dolayısıyla size paranızı geri iade etmezse etmez. Siz de her hangi bir yaptırımda bulunamazsınız. Paypal bile böyle durumlarda satıcıyı haklı görüyor ve paranızı iade etmiyor.
    Satıcılar kendi keyiflerine göre, müşteri memnuniyeti adına disputenizi kabul ederlerse ederler. Etmezlerse yapacak birşeyiniz yok.
    Uzun lafın kısası, tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır. Tatlı dil ile ikna edebiliyorsanız ne ala.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aliexspreste alıcı koruma sistemi yokmu. Sonucta urun ona geri donecek oyle sacmalik olurmu.valla baya bi hakaret ettim satıcıya on dolar geri vereyim dedi bende agzima geleni soyledim. Desene gitti bizim para. Ben aliexsprestede gittigidiyor gibi alıcı koruma sistemi var sanıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yahyademirci -- 29 Ocak 2015; 21:56:23 >
  • quote:

Aliexspreste alıcı koruma sistemi yokmu. Sonucta urun ona geri donecek oyle sacmalik olurmu.valla baya bi hakaret ettim satıcıya on dolar geri vereyim dedi bende agzima geleni soyledim. Desene gitti bizim para. Ben aliexsprestede gittigidiyor gibi alıcı koruma sistemi var sanıyordum.

Alıcı koruma sistemi elbetteki var. Ama gümrük sorunlarının bu koruma ile bir ilgisi yok. Gümrükte takılan ürünlerin geri çekilmesi için satıcının bazı masrafları ödemesi gerekiyor. Eğer bu masrafları siz karşılarsanız satıcı ürünü geri çekiyor ve size geri kalan paranızı iade ediyor. Sizin satıcı bu yüzden 10$ iade ederim diyor.

Gümrük işleriyle uğraşan kişiler size çok daha net cevap verebilirler. Ben burada okuduklarımdan öğrendiğim bilgileri paylaşıyorum.
    En net örnek, şu anda ismini hatırlamadığım bir arkadaş geçen yada önceki sene bir cep telefonu almış ve takılmıştı. 300 küsur $ ödediği telefonu geri çekmesi için satıcı 150$ geri ödeme teklif etmiş ve en son hiç yoktan iyidir diye kabul etmişti. Burada da yazışmaları yayınlamıştı.

• Bu takipsiz kargolar ile ilgili benim yaşadığım sorunu yaşayan var mı?

Kendime ve bütün arkadaşlarıma aldığım 1-3 dolar civarı takipsiz kargoların tamamı 1 ay içinde bana ve arkadaşlarımın adresine ulaştı.(kulaklık, sarj kablosu vs ıvır zıvır hepsi gümrük problemi olmayan ürünler)

Ama bahçehirde oturan bir arkadaşıma aldığım bütün takipsiz kargoların hiçbiri ulaşmadı. Takipsizden kastım Türkiye'de takipsiz kargolar.(wedo vs.) En az 6-8 ürün oldu böyle. (2 saat, 3 kulaklık, hoporlör çoklayıcı, LOL anahtarlığı vs. yani hepsi 2-4 dolar arası bişey ve farklı zamanlarda verilen temmuzdan beri belli aralıklarla verildi)
    Ama o arkadaşa aldığım çin ve hongkong postalı takip kodlu bütün ürünler eline normal dönemde ulaştı.

Aklıma gelen tek şey şu>> Bahçeşehirde postanın bu takipsizleri cebe indirmesi.

(not:gelmeyenlerin hepsinin iadesini aldım)

• arkadaşlar ürün gelmiş ama contack kısmına sadece ismimi yazmıştım soy isimde lazımmış ve ürün iade edilmiş ne yapmalıyım
  • China Post Ordinary Small Packet Plus YC470888938YW
    China Post Ordinary Small Packet Plus 02003093094

Bu ikisini nasıl sorgulaya bilirim?Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi acaba ?
  • Adam belki 10$ keserim demiştir, yazışmaları paylaşma şansın var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: roax

Bu takipsiz kargolar ile ilgili benim yaşadığım sorunu yaşayan var mı?

Kendime ve bütün arkadaşlarıma aldığım 1-3 dolar civarı takipsiz kargoların tamamı 1 ay içinde bana ve arkadaşlarımın adresine ulaştı.(kulaklık, sarj kablosu vs ıvır zıvır hepsi gümrük problemi olmayan ürünler)

Ama bahçehirde oturan bir arkadaşıma aldığım bütün takipsiz kargoların hiçbiri ulaşmadı. Takipsizden kastım Türkiye'de takipsiz kargolar.(wedo vs.) En az 6-8 ürün oldu böyle. (2 saat, 3 kulaklık, hoporlör çoklayıcı, LOL anahtarlığı vs. yani hepsi 2-4 dolar arası bişey ve farklı zamanlarda verilen temmuzdan beri belli aralıklarla verildi)
    Ama o arkadaşa aldığım çin ve hongkong postalı takip kodlu bütün ürünler eline normal dönemde ulaştı.

Aklıma gelen tek şey şu>> Bahçeşehirde postanın bu takipsizleri cebe indirmesi.

(not:gelmeyenlerin hepsinin iadesini aldım)

Ptt de illaki kaydı vardır bence sen merkeze git o arkadaşla sor bilgi al tarihleri vs bilgilerini al öyle git .
    Gerekirse genel merkeze şikayet et hatta senin gibi mağdur başkalarıda vardır onları bul herkes aynı şeyi yaparsa bir daha yapmaya cesaret edemezler.

• kanomen kullanıcısına yanıt
    Dear friends, pay for the tax is your duty, i just hope any problems, we can solve it kindly together, i just want to hope you to solve it well, so i will refund you 15USD, then the rest tax you need to pay by yourself, could you please confirming it with custom and get the item soon? waiting for your reply. best regards

Bu satıcının yazdığı yanlız şöyle bir durum var satıcının ürünün gümrükten geri çekmesi diye bir olay yokki gümrük zaten ürünü kendisi geri gönderiyor.
  • 
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.