Şimdi Ara

ADSL kotalarına ne oluyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ben kotalı bir ADSL kullanıcısıyım. Zamanında 3gb kota sınırı varken online radyo dinlerdim, youtube'a bakardım, istediğim programları çekinmeden indirirdim kotayı aşmazdım. Şimdi 4gb ama ne yaparsam yapayım kotanın altında kalamıyorum. Neredeyse hiç bir şey indirmiyorum desem yeri var. Modem WAP2 şifreli, gizli SSID ve mac filtreli; iki bilgisayarda iki farklı işletim sistemi kullanıyorum (sadece akşamları), bunlarda ağ trafiğim devamlı kontrolüm altında log tutuyorum istem dışı iletişimim yok. Line probleminden dolayı istek tekrarlarıda bu kadar yapmaz ki bant genişliği ve db'ler normal. Neler oluyor anlamıyorum bu ayda 5.5gb gozukuyor, TTNET numaramı çekiyor nedir. Sizin durumunuz nasıl, duruma göre servis sağlayıcısımı değiştirmek gerek nedir.?

• aynı sorun bendede var arkadaşım valla değil bir şey indirmek resimlere bile bakamıyorum
    video yok
    resim yok
    müzik yok
    download yok
    online tv mp3 yok
    nasıl oluyoda 5.67gb geliyor anlamıyorum
    bu gidişle web tarayıcımı safari alcam css yorumlamasıda yok sadece yazı
    lan ttnet ben senin
  • Söylüyorum bu işte bir işvar.
    TBMM den Ulaştırma bakanlığına bu konu ile ilgili soru öergesi verilmesi gerekiyor. Kotayı geçen kullanıcı sayısı ve dönen dolap böyle ortaya çıkar.
  • bu işte bir iş yok sülük nedir bilirmisiniz size birşekilde yapişmiş sen kullanmasanda kotan gider benim tavsiyem hergün kullanıcı şifrenizi değiştirin o sülükler yapişmasın eğer bir program yoksa kota şişiren kurtulursunuz
  • yahu daha eve geleli 3 gün oldu kota 2 gb dan 3.600 e cıktı bir anda bu gün ve dün toplam 4-5 saat nete ya girdim ya girmedim bu kadar da olmaz bıktırdı artık.

yan sokak ta kablo net var bizin caddede yok bu da ayrıbi şanssızlık benim içineğer bizin caddede olsa 1 sn durmam kablonete gecerim paşa paşa dolaşırım internette artık internettede dolaşamıyoruz
  • Böyle kotasının haksız yere arttığını düşünenler DuMeter programını yükleyip dl, ul oranlarını sürekli kontrol etsin.Ay sonunda ttnet'in sayfasında yazan değerle dumeter'da yazan değeri karşılaştırsın.

Edit:İsteyene pm atabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Choppe® -- 31 Ağustos 2008; 0:41:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Choppe®

Böyle kotasının haksız yere arttığını düşünenler DuMeter programını yükleyip dl, ul oranlarını sürekli kontrol etsin.Ay sonunda ttnet'in sayfasında yazan değerle dumeter'da yazan değeri karşılaştırsın.

Edit:İsteyene pm atabilirim.

Ne faydası oluyor ? pm atar mısın ?
  • Telekomun her zamanın ki yalan dolan işleri.
  • İnterneti; gazete okumak, internet bankacılığı, e-mail, google, başta donanım haber forum olmak üzere bazı forumlar, vbg çalışmalarda kullanıp aylık 3 GB tı bile zar zor doldururken son üç aydır 4 GB kotayı 3 hafta dolmadan geçmeye başladım.
    Bu forumda; bir arkadaşımız firefox un prefetch özelliği olduğunu yazdı ve kotalı arkadaşların dikkatini çekti. Anladığım kadarıyla firefox bir sayfayı açınca alt sayfaları da hazır olmak için ön yükleme yapıyormuş ve hızının başlıca kaynağı buymuş. Konuyu bilen arkadaşlar daha detaylı bilgi verebilirler. Benim bu işleyiş konusunda bir bilgim yok.
    Bu konuyu okuyunca; 3 ay öncesine kadar Avant browser kullanırken Firefox kullanmaya başladığımı ve internetten çıktıktan sonra yaptığım temizlikte 50-100 MB arası bir temp ve diğer dosya silinmesi olduğunu ve bu artışa bir neden bulamadığımı hatırladım ve firefox u kaldırıp tekrar avant browser a döndüm.
    Şimdi anlamlandıramadığım kota artışı normale döndü. Yaptığım temizlikte 5-6 MB bir dosya silinmesi oluyor ve hızlı bir kota artışı yok. Benimde böyle bir tecrübem oldu. Aktarmak istedim. Kolay gelsin

• quote:

Orjinalden alıntı: esman

İnterneti; gazete okumak, internet bankacılığı, e-mail, google, başta donanım haber forum olmak üzere bazı forumlar, vbg çalışmalarda kullanıp aylık 3 GB tı bile zar zor doldururken son üç aydır 4 GB kotayı 3 hafta dolmadan geçmeye başladım.
    Bu forumda; bir arkadaşımız firefox un prefetch özelliği olduğunu yazdı ve kotalı arkadaşların dikkatini çekti. Anladığım kadarıyla firefox bir sayfayı açınca alt sayfaları da hazır olmak için ön yükleme yapıyormuş ve hızının başlıca kaynağı buymuş. Konuyu bilen arkadaşlar daha detaylı bilgi verebilirler. Benim bu işleyiş konusunda bir bilgim yok.
    Bu konuyu okuyunca; 3 ay öncesine kadar Avant browser kullanırken Firefox kullanmaya başladığımı ve internetten çıktıktan sonra yaptığım temizlikte 50-100 MB arası bir temp ve diğer dosya silinmesi olduğunu ve bu artışa bir neden bulamadığımı hatırladım ve firefox u kaldırıp tekrar avant browser a döndüm.
    Şimdi anlamlandıramadığım kota artışı normale döndü. Yaptığım temizlikte 5-6 MB bir dosya silinmesi oluyor ve hızlı bir kota artışı yok. Benimde böyle bir tecrübem oldu. Aktarmak istedim. Kolay gelsin

Güzel bilgi, teşekkür ederiz bizimle paylaştığınız için..

• Bir ispatlayabilsem direkt dava açarım ama ispatlayamıyorum ki!
  • Youtube Gerçektende Acayip aştırıyor Kotayı Sınırsıza geçmenizi tavsiye ederim 49 ytl fatura ödemek daha iyi her ay 55-60 ödemektense
  • Bu kota sorunundan ben de muzdaribim.
  • Sınırsıza geçip 24 saat download yapmak gerek. 3gb kota iken kotayı 3 sene içinde sadece 2 defa geçtiğimi hatırlarım. Şimdi ise nerdeyse her ay kotayı aşıyorum. Baktım olacağı yok artık sınırsıza geçtim ve 24 saat download yapıyorum. Şu anda 170 gb sanırım downloadum
  • Harbiden haa bu işte bi iş var ama çözemedim!..Hiiç bi şey indirmememe rağmen kotayı hep aşıyorum!..Yani anlamıyorum resim açsam yarıyoo bu namussuza(kota)!..

Bu konuda ne yapabiliriz acaba?..DH Forumda bi ilan filan verilebilir mi mesela?..
  • hiç bir şey indirmiyorum. tek dh forum + msn takılıyorum. ne bir resim ne bir video açıyorum. ay dolmadan 1 hafta önce kota doluyo nerdeyse. 3gb iken inanın böyle değildi ya.
  • hiç memnun değilim şu tt net lanetinden hiç kullanmasamda kota pisliği artıyor nasıl oluyor hiç anlamıyorum ya 15 gün içinde hiç bir şey yapmadım 3.800 civarlarına geldi 15 gün boyunca interneti acil olmadığı sürece kullanmadım şimdi 4.423 gb oldu göz göre göre dolandırılıyoruz benim adsl in 28 inde sıfırlanması lazım her zmn öyle oldu bu ay 31 inde sıfırlandı lanet olsun ayrıca kota bilgilerime giriyorum en son gelen kayıt 21 i gösteriyor ayın 30'una kadar 21 olarak gösterdi birde her bağlantı kesildikten 4 saat sonra hesabıma yansıtılıcakmış bana şimdi bu ay ne kadar gelicek 4.423 gb oldu???
    ayrıca şu kablolu tv nin internet olayı nasıl oluyor bilen paylaşırsa sevinirim saygılar.
    ttnet e

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.