Şimdi Ara

Adil Kullanım Kotası’nda önemli 1 Mayıs düzenlemesi: Tarifeler ISS'lere gönderildi! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
1
Favori
17.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu 2-8 meselesi mobil icinde gecerli mi acep

• Supernova1071 kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı Türk Telekomu mu kullanıyoruz? Ya da benim internetten kesip size veriyorlar sanırım. 16 mbs kullanıyorum. Maksimum gördüğüm 12.5, şu sıralar akşam saatleri 5 6 ya bile düşüyor. Bakalım mayıs için düzenleme falan yapıyorlar herhalde diyorum. Mayıs olsun 35 mbs olana geçmeyi düşünüyorum. Ama 16-12 almak gibi 35 olanda da gidip 28 falan alırsam artık direk ararım sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sansa Magna

Hocam aynı Türk Telekomu mu kullanıyoruz? Ya da benim internetten kesip size veriyorlar sanırım. 16 mbs kullanıyorum. Maksimum gördüğüm 12.5, şu sıralar akşam saatleri 5 6 ya bile düşüyor. Bakalım mayıs için düzenleme falan yapıyorlar herhalde diyorum. Mayıs olsun 35 mbs olana geçmeyi düşünüyorum. Ama 16-12 almak gibi 35 olanda da gidip 28 falan alırsam artık direk ararım sanırım.

Valla bilmiyorum hocam 35 mbpsye kadar kullanıyorum en düşük 33,84 gördüm o da arkada video vs açıktı.
    Normalde 34.20, 34.30 civarında çıkıyor daha bugün geçtim 35 mbpsye 34.90 görünce testte şaşırdım baya. upload hızım da 2.20 2.30 civarı

aslında ben 50mbpsye kadar olana geçmek istiyorum sonuçta ikisi de 16 mbpsye düşecek ama 200gb akn var 50mbpsde.

• Bize hep bardağın dolu tarafını gösteriyorlar ama doldurdukları bardak bir yudumluk.
    50mbps internetim var. 720p filmi zor izliyorum. Mesela Youtube'a çok takıldığımda bir müddet sonra internet youtube için yavaşlıyor.
    Web site bazlı kota uyguluyorlar.

• Hizin yuksek cikmasi mobil kullanici sayisinin artmasindan kaynaklaniyor. Insanlarin elinde 4G destekli, 4G ile bagli telefonlar var tamam da 2 GB kota ile ne ise yarar. Sabit hatlarin buyuk kismi zaten 8'i bile goremiyor. 100 mbit ile baglanan 1 kisi bile 3-5 ile baglanan 10 kisinin ortalamasini ikiye uce katliyor. Bu arastirmanin sonucu : KOCA BIR HIC.

• Bir an önce 2019 a gelmemiz lazım...

• Superonline kullanan arkadaş lara bir sorum var.

Akk % 80 e geldi diye e posta ve sms geldi. Btk demişti açık bir şekilde bilgilendir. Bu onla ilgili mi acaba mart ta gelmemişti ve aşmıştım zaten (50GB)

Acaba Sol yavaş yavaş 1 mayıs şeysini yapıyor mu.

Yoksa zaten varmıydı.Adil Kullanım Kotası’nda önemli 1 Mayıs düzenlemesi: Tarifeler ISS'lere gönderildi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenizGalaxy -- 6 Nisan 2017; 4:40:20 >
  • 25 mbit kullanıyorum.akk ye takıldığım zaman youtube'da 144 p video izliyordum zaman zaman.şimdi 8 mbit en azından dan dizileri videoları düşünmeden yüksek kalitede izleyebilirim artık

Bunada şükür🤗

• Ne kadar salakça bir tablo. 16 mbitten 5'e düşüyor. Ulan bari 8 yap, ne değişti ki şimdi. 3'ten 5'e çıktı. Hay yapacağınız düzenlemeyi seveyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 6 Nisan 2017; 5:4:2 >
  • Türknet belirli bir hız vermiyor alabildiğim kadar diyor biz ne olacaz bana 75 dendi 24 e mi düşeceğim

• önümüzdeki ay ttnetemı devam etmelı yoksa kablonete mı geçmeli?
  • Tablonun iki tarafında aynı hızın yazması kafa karışıklığına neden olmuş ama benim anladığım mesela

24 'e kadar diye sözleşme imzalayan 8'e

25 diye imzalayan 16'ya düşecek

Bence 25 hız için imza atanlar SS almaya başlayın dursun kenarda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu düzenlemeye güvenerek fiber süperonline 100 mb hız 75 kotası olan kampanyaya tuhadüt verdim. Umarım sıkıntı çıkmaz. 24 e düşecek diye ayarladım herşeyimi. Bakalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 25 16 alırken 50'nin de 16 alması haksızlık olmuş. Temmuzda bitiyor taahhüt, biz de 25-35 olanlara geçeriz o zaman. En mantıklı paketler onlar şuan.
  • turknet kullanıyorum kafa rahat

• hay sizin ben kotanızı sssseveyim.
  • quote:

Yapılan güncel araştırmalara göre ülkemizdeki sabit geniş bant indirme (download) hızı yaklaşık 14,16 Mbps ve yükleme (upload) hızı ise 3,82 Mpbs.

Upload'un bireysel kullanıcılar için ortalama 3.82mbit olma ihtimali yok bence. TTNET'te 2 mbit'e yaklaşırsa dua ediyor insanlar. Kaldı ki çoğu ISP, websitelerine tarifelerin upload hızlarını da yazmamış. 25mbit downstream verip 2mbit upstream verseydim ben de utanıp koymazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

Bize hep bardağın dolu tarafını gösteriyorlar ama doldurdukları bardak bir yudumluk.
    50mbps internetim var. 720p filmi zor izliyorum. Mesela Youtube'a çok takıldığımda bir müddet sonra internet youtube için yavaşlıyor.
    Web site bazlı kota uyguluyorlar.

kesinlikle katiliyorum

bendede 50mb var, hiz testi yapiyorum bir sorun yok, kablosuz 40 kusurlerde ama gel gor ki youtube felaket, wasaptan birsey yollamak almak iskence.

bunu neden yapiyorlar anlamiyorum, bu ulkede hangi urunde paramizin karsiligini alacagiz?
  • Yine hayal kırıklığı, şaşırtmadılar doğrusu. Bu vesileyle yüksek akk kotalı ya da sınırsız tarifeler ucuzlasa bari. Malum, değerleri eskiye oranla azalmış olacak.

Bir de 02:00-08:00 kotasız indirme aralığı nedir? 00:00 - 09:00 yap bari... İnsanların uyuduğundan emin olmak istemişler :) Ama gerek yoktu. Yıllardır uyutuyorlar zaten.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.