Şimdi Ara

Adil kullanım hakkında bişeyler karalasak bi yerlere gödnersek işe yarar mı acaba?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Adil Kullanım Kotası/Noktası/Hız Alanı Yalanı

Aslında herkesin bildiği şeyleir söyleyeceğim ancak bu yazı herkesce belli yerlere gönderilirse belki ses getiri diye düşünüyorum.Öncelikle yaygın alt yapısı nedeni ile,turktelekom, adsl hattını ele alacğaım Zaten bağlantımda ADSL.Peki nedir bu ADSL http://tr.wikipedia.org/wiki/ADSL . Ön bilgi olarak DSL telefon hattı üzerinden , bakır kablolar, yüksek hızda internet bağlantısı sağlayan bir sistemdirhttp://tr.wikipedia.org/wiki/DSL . ADSL ise asimetrik bir bağlantıdır.Yani indmre yüksek iken gönderme hızı düşük olur.Keza yenilenen tekniklerle gönderme hızı 3,5 mbit indirme hızı ise 25 mbite getirilmiştir.VDSL2 ise 200 mbit indirme hızı ve 6 mbit gönderme hızına sahiptir.Tabi bunalr bakırdan yemez.Açık konuşalım.Fiber kablo ile neredeyse kapınıza kadar gelmeli.Çoğu fiberin çakma olamsıda burdan kaynaklanıyor.VDSL bağlantı daha öncede vardı ancak fiber değildi.ne olduda adı fiber oldu?Tamamen pazarlama pordon yedirme taktiği.Biz gelilm adil kullanım oalyına.Öncelikle şirketleirn bahanelerini irdeleyelim

http://www.ttnet.com.tr/bireysel/destek/bilgi-bankasi/Sayfalar/Adil-Kullanim-Uygulamasi.aspx

Adil kullanım uygulaması, şebeke kaynaklarının tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesine imkan sağlamak için devreye alınan bir uygulamadır.

Güzel buna lafımız yok.Zaten ister istemez bu olacak.örneğin sahalara konan fiber dolapların 3 gbit bant genişliği var santral ile.toplam yük 3 gbiti aştığında fiizksel oalrak dengesizlikler oalcak.böyle bi durumda hızların sistem tarafından aayrlanamsı ve eşit bölünmesi doğru bir uygulama.

Şebeke kaynaklarının en verimli şekilde kullanılmasına ve bu sayede abonelerin internet deneyimlerini en iyi şekilde yaşamalarına imkan tanımak için tasarlanmıştır. Adil kullanım uygulaması, tüm abonelerin interneti kullanmaları durumunda şebeke üzerindeki yoğunluğun dengelenmesi amacıyla uygulanmaktadır.

ben interneti aşırı derecede kullanırım.mesela hd videolar indirim,millet 4k denemeler yapıyo biz de nereden kısarız onun derdindeyiz.yazılımcı webmaster vb internet kullanımını yüksetecek işler haliyle kota mota dinlemeyecektir.AKK hız keserek bu işi hallediyor,kullanıcıda yüksek veriye yüksek hızda ulaşmak için bu bağlantıları alıyor.ee?sorun nerede?arz ve talep değil mi bu?nisan 2012 ye kadar neden sorun yoktu?bu tarih tivibuevin çıkışına denk gelir,çok manidar.galiba abone patlaması oldu ve 72 milyon adsl abonesi oldu.ilginç.

4 gb kotalı olan paketleir geçersek,zaten kotalı, sınırsız olan paketler adı netlimitsiz olanlar ve e kadara kadar sınırsız denilen fiber paketleri adil kullanıma takılıyor.mesela 8 limitisz takılmıyor.125 tl verirseniz hatlar bir anda yunan internet tanrısı tarafından şahlandırılıyor.ancak bu tanrı çok gıcık birisi ve netlimitsiz paketlerine karışmıyor.fiber bağlantılarda bile hız garanti değil.bu apayrı bir konu.ama 200 tl verirseniz garanti oluyor.galiba bu tanrı çok parayı seviyor.kapitalizm bu dünyayı aşmış.

50-75-100-125 gb oalrka çeşit çeşit adil kullanımımız var.ama neden yükseliyor bu kota?madem şebeke zorlanıyor kaldıramıyor neden kimi paketlerin kotası yüksek?O paketler başka hatlardan mı çalışıyor?ayrıca yksek hızlı olan bağlantıalrın kotalarının az olamsı gerekmez mi?onalr şebekenin hacmini daha çok zorlamıyor mu?Trilyonalrca lira harcanan altyapı sadece 3 mbite,1 mbitten devşirme, mi yetebiliyor?diğer yandan aylık oaln bu kotalar ayın ilk günü bitince kalan diğer günleri nasıl etklileyecek?galiba turktelekom zamanda yolcuğu buldu ve kotaların zamanını değiştiriyor.

süperonline ye gelirsek ,sadece fiber adsl hattı turktelekoma bağlı, hız alanı ne demek?bi pist var kullanıcılar orda yarışıyopr ama kısa bi süre için.kapitalizmin çok değişik terimleri var.işin kötüsü süperonline fiberde dosya gödnemekde kotalı o kotayı aşınca indirme hızınız da düşüyor.bu kadar da dolandırıcılık olmaz.

http://www.superonline.net/kampanya-detay?k=40&d=fiber-hiza-devam

işte size dolandırıcılığın modenr hali.hıza devam20 mbit sınırsız internet alıyorsunuz ama kotası var onu aşınca hızınız düşüyor ancak para verirseniz hızınız düşmüyor.noluyo fiber kabllolar parayı görünce daha mı çok ışıldıyor.yularda telekom içins aydığım herşey süper içinde geçerli.hemde mislisiyle

http://www.superonline.net/kampanya-detay?k=1&d=1000-mbps---isik-hizinda-nternet&t=0

bir tek bu pakette kota yok.vallahi yok ekmek çarpsınki.fiyatı 1000 tl olunca 1 gbitlik hat gözleri parıldıyor kabloların.

işi biarzda resimlere bırakalım
     Adil kullanım hakkında bişeyler karalasak bi yerlere gödnersek işe yarar mı acaba?

burda görülüyor ki ttnetin yazılımsal ,adsl ve vdsl, adil kullanım kota takipçisi pek de bişeye yaramıyor.zaten o uyarı pat diye çıkıyor.windows güncellerken çıakrsa sistemi haşat eder.

resimde görüldüğü gibi kasım ayıdna 1TB indirme yapılmış.ne oldu şimdi hatlar zorlanmadı mı?üstelik bu indime akkli durumda yapıldı.

bir diğer acayip durum ise akk aşılşsa bile modemimizn hızının aynı kalamsı,düşmemesi.tivibuev satarız diye hızımıız düşürmüyorlar.bizde bu yüzden akkden sonra tam gaz devam yapıyoruz.

görüldüğü üzere adil kullanım noktası kotası hız alanı gibi çin malı kıvamında terimler uygulamalar ve dayatmalar hiçbir şekilde bizim internetimizi daha iyi kullanmamız için tasarlanmamıştır.bunu niye yazdın derseniz içimizden güzel alfla iyi laf koyabilecek bi arkadaşın bunu alıp derleyip güzelleştirmesi ve herkesce btk mtk şikayet siteleri tüketici hakem heyetleri gibi yerlere gönderilmesi.şirketler artıknitelikli dolandırıı konumuna fiilen ve resmen gelmiştir.

• quote:

Adil kullanım uygulaması, şebeke kaynaklarının tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesine imkan sağlamak için devreye alınan bir uygulamadır. Yalan

Şebeke kaynaklarının en verimli şekilde kullanılmasına ve bu sayede abonelerin internet deneyimlerini en iyi şekilde yaşamalarına imkan tanımak için tasarlanmıştır. Adil kullanım uygulaması, tüm abonelerin interneti kullanmaları durumunda şebeke üzerindeki yoğunluğun dengelenmesi amacıyla uygulanmaktadır. külliyen yalan

Merak ettiğim bir konu daha var benim tamam bu ttnet denilen firma her ay bana 50 gb kota koyuyor ve geçince ay sonuna kadar hızımı kademeli olarak düşürüyor ,geçmediğim aylar bunların yanına kar , illa ay sonuna kadar kotayı doldurmak için torentten önüme ne gelirse indirmem mi lazım?

Ayrıca akk bitiminde yeni ay başlangıcında neden hızımız eski haline dönemiyor ? Bu ttnetin karalık yüzümü kullanıcılara ızırap çektirme taktiğimi? Eğer öyle ise işe yarıyr ttnet çok başarılısın!!!!

Belki aradığın adam ben değilim yani senin tabirinle bunlara laf koyamam ve ya sağa sola bunu yollayamam ancak en kısa sürede aile avukatımıza başvurup ne gerekiyorsa yapacam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForceOfMature -- 2 Aralık 2012; 23:07:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: andantecroma

quote:

Adil kullanım uygulaması, şebeke kaynaklarının tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesine imkan sağlamak için devreye alınan bir uygulamadır. Yalan

Şebeke kaynaklarının en verimli şekilde kullanılmasına ve bu sayede abonelerin internet deneyimlerini en iyi şekilde yaşamalarına imkan tanımak için tasarlanmıştır. Adil kullanım uygulaması, tüm abonelerin interneti kullanmaları durumunda şebeke üzerindeki yoğunluğun dengelenmesi amacıyla uygulanmaktadır. külliyen yalan

Merak ettiğim bir konu daha var benim tamam bu ttnet denilen firma her ay bana 50 gb kota koyuyor ve geçince ay sonuna kadar hızımı kademeli olarak düşürüyor ,geçmediğim aylar bunların yanına kar , illa ay sonuna kadar kotayı doldurmak için torentten önüme ne gelirse indirmem mi lazım?

Ayrıca akk bitiminde yeni ay başlangıcında neden hızımız eski haline dönemiyor ? Bu ttnetin karalık yüzümü kullanıcılara ızırap çektirme taktiğimi? Eğer öyle ise işe yarıyr ttnet çok başarılısın!!!!

Belki aradığın adam ben değilim yani senin tabirinle bunlara laf koyamam ve ya sağa sola bunu yollayamam ancak en kısa sürede aile avukatımıza başvurup ne gerekiyorsa yapacam...

kotaların aktarılmamasıda kötü bişey.işte sistmein bir zırvalığı daha

• ttnet iyi değilde kullanıcılar çok mu iyi adam işe gidiyor pc açık kurmuş radmini işten bağlanıp 24 saat download yapıyor ya da almış tek başına tüm apartmana yayın yapıyor herkes 500gb 1tb asılıyor eskiden sömüren azdı ama artık torrent kullanmayan yok 12 yasındaki cocuklar bile torrenten 24 saat oyun asılıyor herkes interneti bişeyler indirmek için kullanıyor sayfa gezmelerine zaten 3mb ta yetiyor bence kotayı arttırmak yerine fiyatı düşürsünler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReDTwiSteR

ttnet iyi değilde kullanıcılar çok mu iyi adam işe gidiyor pc açık kurmuş radmini işten bağlanıp 24 saat download yapıyor ya da almış tek başına tüm apartmana yayın yapıyor herkes 500gb 1tb asılıyor eskiden sömüren azdı ama artık torrent kullanmayan yok 12 yasındaki cocuklar bile torrenten 24 saat oyun asılıyor herkes interneti bişeyler indirmek için kullanıyor sayfa gezmelerine zaten 3mb ta yetiyor bence kotayı arttırmak yerine fiyatı düşürsünler

Aynen Kotanın artması bişe değiştirmez. Kota ve düşülen hız gayet tatmin edici seviyede.

Mutlaka fiyatlar yarısına inmeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dünyanın hiçbir yerinde 50 gb kota olmaz. akk ise 3 mbps hiç olmaz, bu türk işi kazıktır olsa olsa. bizler 30$ ödeyip 50 gb kullanmaya razı geldikçe bu adamlar çok binerler sırtımıza, yani; hız artmalı, en yavaş hız 35 mbps olmalı, fiyat düşmeli, 20 tl'den başlamalı, en pahalısı 100 tl olmalı. rekabet gelmeli ttnet-telekom hegemonyası sona erdirilmeli, her yerde fiber altyapıya izin verilmesi zorunlu olmalı. 2-3 hatta 4 servis sağlayıcıya lisans verilmeli fiber altyapı için. adil kullanım limiti hızın yarısı olmalı. 8 mbps olmamamalı zaten demiştik, 35 mbps ise 15 veya 20 mbps'e düşmeli. 100 mbps is 50 mbps'ye düşmeli. kotalar ise bir insanın normal kullanımda kullanabileceği düzeye getirilmeli, örneğin ben ortalama 100-120 gb ortalamam var, kota 150 gb olursa ben hiç bir şikayette bulunmam.

• Her elektironik aletin internete bağlandığı günümüzde,50 gb kota Türk milletinin dünyayı yakalamasına engel oluyor.Günlük 10 gb,Aylık ise toplamda 300 gb günümüz şartlarında yeterlidir.

Tabii bahaneleri var,sınırsız tarifeye geçin diyorlar,Fiyatlardan bahseden yok,Dünya fiyatlarının kat be kat üstünde şatışın olduğu bir yerde,Tüketicilerinin sınırsız tarifelere geçmesi imkansız.50 gb kota bile 63 lira,Dolara vurduğumuzda 35 dolar ediyor.Bunun adı Tekelleşmedir.Tüketici mecbur kalıyor yüksek fiyattan kullanmaya,Kullanma demek Tekelden yanayım demektir.

Elektirik,su,yakıt,internet günümüz dünyasının olmazsa olmazı,Tüketicinin tekellerin eline düşmesinin siyasilere elbet karşılığı olacaktır.bunu zaman gösterecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soygar -- 3 Aralık 2012; 9:42:07 >
  • quote:

ttnet iyi değilde kullanıcılar çok mu iyi adam işe gidiyor pc açık kurmuş radmini işten bağlanıp 24 saat download yapıyor ya da almış tek başına tüm apartmana yayın yapıyor herkes 500gb 1tb asılıyor eskiden sömüren azdı ama artık torrent kullanmayan yok 12 yasındaki cocuklar bile torrenten 24 saat oyun asılıyor herkes interneti bişeyler indirmek için kullanıyor sayfa gezmelerine zaten 3mb ta yetiyor bence kotayı arttırmak yerine fiyatı düşürsünler

telekom savunucuları gelmiş.arkadaşım sen sınırsız aldığın bişeyi neden kotalı kullanmak isityorsun?ayrıca size ne adam ister 7/24 dosya çeker ister facebookdan dışarı çıkmaz.size ne kimin nasıl kullanacağı.ayrıca 125 tl veirnce ne ouyoda şebeke zorlanmıyor?bu tür sorulara cevap verin önce.3 mbit yeter diyorsunuz ama fiber 100 mbit istiyoruz diye çığlıklar atan da sizin gibi düşünenler değilmiydi?şirketler için 10 gibtlik tam sınırsız hatlarvar.adamlar neredeyse bir ilçe kadar net kullanıyor.bu adam ayda tblerce veri çeker binelrce site barındırır.ozman onlarada kota gelsin değil mi?şidmi bide çıkar sana ne benim nasıl kullanırsam kullanırım dersiniz.işte kendiniz için istediğinizi başkası için niye istemiyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: havsu

quote:

Aynen Kotanın artması bişe değiştirmez. Kota ve düşülen hız gayet tatmin edici seviyede.

Mutlaka fiyatlar yarısına inmeli

süperonline da akkye girince 10tl verirseniz hızınızı 100 gye akdar hızlandırıyoruz diyor.sence bu durumun neresi adil?adamlar siiz resmen soyuyor.sizde yapcak tabiki diyorsunuz.10 tl veirnce ne oluyoda şebeke güçleniyo?bu sorulara cevap verin öncelikle

• 50 gb bana yetiyor ben 1tb indirmiyorum neden indireyim indirsem veriyi nereye saklıcam hayır madem indircek veri saklayacak kadar paranız var biraz fazla ödeyin kotasız alın bence akk şu haliyle yeterli kota artırmak yerine fiyatı indirmeleri daha mantıklı olur
  • quote:

50 gb bana yetiyor ben 1tb indirmiyorum neden indireyim indirsem veriyi nereye saklıcam hayır madem indircek veri saklayacak kadar paranız var biraz fazla ödeyin kotasız alın bence akk şu haliyle yeterli kota artırmak yerine fiyatı indirmeleri daha mantıklı olur

herkes sizin kadar az kullanmıyorki parası az olupta indirmek isteyen ne olacak? az paraya mükemmel hizmet gayet mümkünken ttnet bunu sınırlandırıyor lafımız buna. yoksa parası olmayan ferrari yerine daha düşük model alır ama dert bu değil. sorun imkan olupta yapılmaması
  • quote:

50 gb bana yetiyor ben 1tb indirmiyorum neden indireyim indirsem veriyi nereye saklıcam hayır madem indircek veri saklayacak kadar paranız var biraz fazla ödeyin kotasız alın bence akk şu haliyle yeterli kota artırmak yerine fiyatı indirmeleri daha mantıklı olur

size yetiyor diye herkese bu yapılmalı mı?biraz geniş düşünün.nisan 2012ye kadar nerelerdeydiniz.ayda 120 tl verip akk olmayan pakettekileirn haklarını neden savunmadınız?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.