Şimdi Ara

adblue'nun ambalajını açınca tek seferde mi kullanmak gerekiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
5.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

sıfır aldığım aracım daha bugün 3400 km'deyken adblue'nun azaldığını ve adblue koyulmazsa motorun 2400 km sonra çalışmayacağını bildiren bir uyarı mesajı verdi.

şimdi internette shell marka 10 litre adblue bidonu var ancak araçtaki adblue seviyesini bilmiyorum. önceden internette bir forumda okumuştum. adblue'nun ambalajı açılırsa tek seferde kullanılması gerektiğini, yoksa artan adblue nun çöpe gideceğini söylemiş birisi. bu bilgi doğru mu? ona göre adblue artmayacak şekilde 5 veya 10 litrelik bidon alacağım.

• Adblue satan istasyonlardan doldurabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Adblue satan istasyonlardan doldurabilirsiniz.
    istasyonlarda pompayla satılan adbluelar 2. kalite olmuyor mu kamyoncuların kullandığından?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

istasyonlarda pompayla satılan adbluelar 2. kalite olmuyor mu kamyoncuların kullandığından?

Alıntıları Göster
    Hocam isterse 25. kalite olsun senin aracındaki adblue dpf'den önce egzoz sisteminin içine emisyon düşürmek için atılıyor. Yani motora gitmiyor o yüzden sıkıntı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lana-Del-Rey -- 28 Nisan 2020; 18:42:19 >
  • Mercedeslerde adblue tankı 8 litre alıyodu yanlış hatırlamıyosam 5 litre alıp koyun gitsin zaten azalınca gene uyarı verir ama bayağı götürür o sizi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • peki adblue bidonunun kapağını açtıktan sonra artanı tekrar kullanabiliyor muyuz yoksa beklemiş adblue özelliğini yitiriyor mu?
  • ulan bizim millet okuma özürlü , adam bi soru sormuş sorduğu soruyla alakalı cevap yok.

biri benzinlikten doldurabilrsin diyor , biri kaç litre aldını yazmış . Adam size kaç litre aldığını sormuyor.

artan adblue çöpe mi gider ? sonra kullanılabilirmi Diyor ?

bilen yazsın arkadaş.
  • Raf ömrü normal şartlar altında 12 ay, satın alınca üretim tarihine bak ona göre kullan. Ama kapağı açtın kapadın malzemenin özelliği bozuldu diye bir durum yok üçte biri sidik zaten. Direk güneş ışığı almasın ve nemsiz yerde olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FurkanEmir411 -- 28 Nisan 2020; 9:31:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

Raf ömrü normal şartlar altında 12 ay, satın alınca üretim tarihine bak ona göre kullan. Ama kapağı açtın kapadın malzemenin özelliği bozuldu diye bir durum yok üçte biri sidik zaten. Direk güneş ışığı almasın ve nemsiz yerde olsun.
    şimdi internette biraz daha araştırdım da adblue bekleyince tortu yapıyormuş. o yüzden artan adblue yu atıyorlarmış çöpe. ona göre 5 veya 10 litrelik sipariş etmek lazımmış.
  • Bu uyarı ile ilgili hatırlatma yapmak isterim size
    Uyarı mesajında adblue >2400 km mi yazıyor yoksa <2400 km mi?
    Bende >2400 yazıyordu ve gittim doldurdum Ama bu uyarı 2400 km den fazla anlamında imiş aslında Yani araç adblue seviyesi 2400 km nin üzerinde olduğu tüm km lerde bu şekilde yazıyor <2400 e gelmeden ekleme yapmanıza gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozay06 -- 28 Nisan 2020; 13:49:10 >
  • tortu falan yaptığı yok, kalanını kullanabilirsiniz.
  • bence 5 lık alın bır seferdede doldurun gıtsın o tıp kımyasal malzemelerın beklemesı pek ıyı degıl ...
  • Bu zımbırtı adblue deposunun içindede beklemiyormu tortu olsa ordada olur beklemesinde ni sakınca olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozay06

Bu uyarı ile ilgili hatırlatma yapmak isterim size
    Bende >2400 yazıyordu ve gittim doldurdum Ama bu uyarı 2400 km den fazla anlamında imiş aslında Yani araç adblue seviyesi 2400 km nin üzerinde olduğu tüm km lerde bu şekilde yazıyor <2400 e gelmeden ekleme yapmanıza gerek yok
    küçüktür işaretiyle gösterdi. adblue konmazsa 2400 km sonra motor kapanacak dedi. bundan önce adblue seviyesi yeterli diyordu.
  • Akaryakıt istasyonlarında var. Ordan alınır bence. Yeni nesil Dizel aracın mı var derdin var artık. Yok adblue, yok dpf tıkanması, yok kaliteli yakıt al, yok turboyu korumak için rolantide çalıştır. En kötüsü de şehir içinde turbo devreye girene kadar aracın kağnı gibi gitmemesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozay06

Bu uyarı ile ilgili hatırlatma yapmak isterim size
    hocam biraz önce shell istasyonundan aldığım 10 litre adbluenun hepsini depoya döktüm. 1 damla bile taşmadan hepsini aldı. kullanım klıavuzunda adblue tank kapasitesi 10 litre yazıyordu bir de. demek ki araba kurumuş adblue'suzluktan
  • Güncel dizel araçlar torku neredeyse 1500 devirden itibaren veriyor 5.0 v10 kullanıyorsunuz beğenmediğinize göre sanırım.

• Meticulous kullanıcısına yanıt
    Genleşme payı vs varsa 10 litre o sebepten yazılmış olabilir ama genelde 12 litre civarı oluyor bu depolar. 10k km de bir 50-55 liralık adblue çok değil bence.

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Son muffler ne ya
    Son susturucu diyemiyor musunuz Allah Askina? Bu kadar mi Turkce kullanamiyorsunuz?
    Not: Adblue son susturucuda puskurtulmez...

• quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

Güncel dizel araçlar torku neredeyse 1500 devirden itibaren veriyor 5.0 v10 kullanıyorsunuz beğenmediğinize göre sanırım.
    5.2 v10 audi ile birkaç yüz metre sürüş keyfi yapmıştım keşke videoya alsaydım o denli

keyifli bir sesi vardı motorun.

rölantide redline yapmıştım gerçekten efsane idi..(
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.