Şimdi Ara

ACİL yardım arkadaşlar....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayarımın işlemcisinin soğutucusu (fanın altındaki alüminyum olan parça) çok tozlanmıştı bende işlemcinin soğumasına engel olabilir düşüncesiyle bu alüminyum parçayı yerinden dikkatli bi şekilde çıkararak elektrikli süpürge ile tozunu çektim....daha sora meraktan işlemci nasıl bişidir düşüncesiyle işlemciyi yerinden çıkarttım (kenarlarından tutum sadece altındaki pinlerin bulunduğu noktaya ellemedim) sora aynı şekilde yerine taktım işlemciyi soğutucusunu falan bilgisayarım güzelce açıldı fakat...1. bilgisayar ilk açıldığında (siyah-beyaz olan yerde) şöle bi yazı çıktı.. C1E BIOS supported. Bilgisayar vindows XP professional yazısı çıktıktan sora kendiliğinden kapanıyor.sizce ne olmuş olabilir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. (unutmadan..bide bu durum olduktan sonra anakart pilini çıkarttım belki düzelir die) düzelmesi için ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YSNperformans -- 13 Nisan 2007; 10:55:35 >

• İki olasılık var bence;
    1)İşlemciyi yerinden söktün, windows kafayı yedi ve göçtü. Windows kurulum Cd sini tak, bilgisayarı ondan başlat, çalışıyor ve kurulum aşamasına gelirse bu tez doğrudur.
    2)İşlemciyi yerine takarken bir hata yaptın, soğutucu bloğu iyi oturtamadın, belki işlemci ayaklarından birini zedeledin, ya da termal macun sürmedin.
    termal macun sürmemek ve işlemcinin aşırı ısınması sonucu reset atması mümkün gibi geldi bana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: buffalo

İki olasılık var bence;
    2)İşlemciyi yerine takarken bir hata yaptın, soğutucu bloğu iyi oturtamadın, belki işlemci ayaklarından birini zedeledin, ya da termal macun sürmedin.
    termal macun sürmemek ve işlemcinin aşırı ısınması sonucu reset atması mümkün gibi geldi bana.

katılıyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: buffalo

İki olasılık var bence;
    1)İşlemciyi yerinden söktün, windows kafayı yedi ve göçtü. Windows kurulum Cd sini tak, bilgisayarı ondan başlat, çalışıyor ve kurulum aşamasına gelirse bu tez doğrudur.

bu iki olasılığı çürüteyim ben o zaman...
    1) işlemci yerinden söküldüünde windows kafayı yiyip çökmüş olsa; windows logosu ortaya çıkmaz direk olarak NTLDR eksiktir der bilgisyar kısaca işletim sistemi kurun der.
    2) işlemcide sorun olsa bilgisayar hata sinyalleir ile bunu bana bildirirdi ve eğerki olurda yanlışlıkla altına dahi el sürmüş olsaydım işlemci statik elektrikten dolayı bozulur ve hiç çalışmazdı...fakat bilgisayar işlemciyi görüyor herhangi bi ısınma olmuyorsa ve bilgisayar reset yerine direk kapanıyorsa farklı bi durum vardır demektir bu..acaba nedir?

yinede yardımın için sağol teşekkürlerimi sunuyorum saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YSNperformans -- 13 Nisan 2007; 12:29:35 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.