Şimdi Ara

Acer Nitro 5 Ryzen 7 İzlenimler Ve Tavsiyeler Acer Nitro AN515-42-R9G6

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
5
Favori
22.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar 1 hafta önce Acer Nitro AN515-42-R9G6 modelli bilgisayardan aldım ve sizlere deneyimlerimi paylaşacağım.Bazı arkadaşlar problemler yaşamış onlara da yardımcı olacağına inanıyorum.
    Bu bilgisarı almamın nedeni mühendislik programlarını rahat bir şekilde çalıştırmasını,yanina bir de gündelik işler ve oyun oynama isteğimdendi.

İyi İzlenimlerim:
    1-AMD'nin i7 performansında bir işlemcisi bulunuyor.Ve işlemci yük altında da olsa ısınmıyor.Her uygalamanın,oyunun üstesinden geliyor.
    2-16 GB rami bulunuyor,hem ileriye yönelik hem de mühendislik programları ve oyunlar için birebir.
    3- 256 GB SSD si ve 1 TB harddiski bulunuyor.Windows'u SSD bölümüne kurun bilgisayar 5 saniye gibi bir sürede açılıyor.
    4- Rx560x 4GB ekran kartı bulunuyor. GTX 1050,1050 TI performansında.Hiçbir kuşkunuz olmasın oyunları süper bir şekilde oynatıyor. Şu ana kadar 3 oyunu deneyimleme fırsatım oldu. Battlefield 1 de ORTA ayarlarda FULL HD cok akıcı bir şekilde oynatıyor. World Of Tanks HIGH FULL HD ayarında akıcı bir oyun tatminu sunuyor. War Thunder HIGH-ULTRA ayarlarda FULL HD 40-50 fps civarında alıyorum. CS GO,LOL,DOTA dan bahsetmeme gerek yok çünkü zaten bu oyunları rahat açacaktır.
    5- Bilgisayarın tasarımı çok güzel,ışıklandırması gayet hoş.
    6- Bilgisayar ISINMIYOR! Battlefield 1 bir buçuk saatlik oynama sonucu en fazla 68 derece gördüm.AMD ısınır diye düşünmeyin, bu bilgisayar ısınmıyor.
    7-Bilgisayarın fanları duyulmuyor bile. O kadar sessiz ki bilgisarın çalışıp çalışmadığını yandaki ışıktan anlıyorsunuz o kadar sessiz ve güzel :)
    8- Bilgisayarın genel hopörler ve ses kalitesi iyi ve kaliteli.
    9-Bilgisayar hızlı,güçlü ve tam oyuncu bilgisayarı

Kötü İzlenimlerim:
    1- Bilgisayar nazlı,Windows'u kurasıya kadar canım çıktı.Tavsiyeler kısmında bundan bahsedeceğim.
    2-Driverlar ayrı bir sıkıntıydı.
    3-Kullanma kılavuzu işe yaramaz.

Bu sorunlar genel olarak bilgisarın sıkıntısı değildi.Acer'ın kullanma kulavuzu sıkıntılıydı.

Tavsiyeler:
    Windows'u kurarken eski nesil formatları kabul etmiyor.Eufi tarzında kurmalısınız.Tavsiyem Microsoft'un kendi sayfasında Windows 10 iso indirip flash ile format atmanız.Flash ile atınız çünkü bilgisayarda bir CD-ROM yok harici CD-ROM'umu da görmedi.
    Driverları,ikinci bir uygulama,yazılım ile kurmayınız(ben de hata verdi).Onun yerine Acer'in kendi sitesinden bilgisayarın modelini indirip indirebilirsiniz.Veya CD den de yükleyebilirsiniz.
    Acer Nitro Sense uygulamasını kurmayı unutmayın.Gerçekten bilgisayarını nasıl yönledireceğinizi ayarlıyorsunuz.
    ÖNEMLİ:Bazı arkadaşlar WIFI problemi yaşamış ben de yaşadım çözümü ise driverları ve Acer Nitro Sense programını kurduktan sonra Nitro Sense uygulaması içinde Güç Bölümünü göreceksiniz.Bunu Dengeliye çekerseniz WIFI probleminiz kalmayacaktır.Güç Tasarrufu ve Yüksek Performans seçince WIFI sıkıntısı ortaya çıkıyor.Oyun oynarken ise Yüksek Performans'ı seçiniz.

Bilgisayar Tam Bir Oyun Canavarı!Dediklerimi dikkate alırsanız hiç problem çekmezsiniz.Bilgisayarınız keyfine bakarsınız.İyi Günler !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andac14 -- 8 Nisan 2019; 0:25:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam sanırım reel hayatınızda problemleriniz var.Çünkü haftalar geçmiş makul bir şekilde iki tarafta kendi görüşlerini belirtmiş iken,kaç hafta sonra kurup kurup " Nasıl ben kendi fikirlerimi kabul ettiririm,haklı çıkmam lazım " gibi düşünüp sürekli bir bastırma çabası Tamam siz haklısınız,gerek konu sahibi,gerek ben,gerekse kullanıcılar tamamen uyduruyor bunları.Bizler çılgın bir amd fanboyuyuz.Engin bilgileriniz ile benim tezlerimi çürüttüğünüz,beni ve kullanıcıları bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.
    Değerlendirme için teşekkürler. Ryzen laptop kullanıcı sayısı az sanırım. Halbuki fiyat performans oranı yüksek cihazlar. Fazla yaygın olmadığı için insanlar çekiniyor sanırım almaya.

Ben de ryzen 2500u olanını alacağım sanırım, karar aşamasındayım. Acer Swift 3 almıştım iptal oldu. Zaten kararsız kalmıştım swift 3 ve nitro ryzen 2500u arasında. Kullanıcı yorumu da yok internette. Youtube'da izlediğim kadarıyla performansı iyi. Acer'in resmi forumunda bazı sorunlardan bahsedilmiş ama genelde tecrübesizlikten kaynaklanan sorunlar.

@sorceress
    Bilgilendirmeler için teşekkürler.

Gerçekten aldığı cihaz hakkında yorumda bulunanların sayısı az. Bu sebeple verdiğin bilgiler çok değerli.

Bu bilgisayara amd'nin kendi sürücülerini kurmayı denediniz mi? Bu şekilde daha güncel olacağı kanaatindeyim.

Son olarak; bu modelin Ryzen 5 2500u versiyonuna bakıyorum ancak, Ryzen 3000 serisinin çıkma arefesinde almamak için kendimi tutuyorum.
  • Bilgilendirmeler için teşekkürler.

Gerçekten aldığı cihaz hakkında yorumda bulunanların sayısı az. Bu sebeple verdiğin bilgiler çok değerli.

Bu bilgisayara amd'nin kendi sürücülerini kurmayı denediniz mi? Bu şekilde daha güncel olacağı kanaatindeyim.

Son olarak; bu modelin Ryzen 5 2500u versiyonuna bakıyorum ancak, Ryzen 3000 serisinin çıkma arefesinde almamak için kendimi tutuyorum.
  • Değerlendirme için teşekkürler. Ryzen laptop kullanıcı sayısı az sanırım. Halbuki fiyat performans oranı yüksek cihazlar. Fazla yaygın olmadığı için insanlar çekiniyor sanırım almaya.

Ben de ryzen 2500u olanını alacağım sanırım, karar aşamasındayım. Acer Swift 3 almıştım iptal oldu. Zaten kararsız kalmıştım swift 3 ve nitro ryzen 2500u arasında. Kullanıcı yorumu da yok internette. Youtube'da izlediğim kadarıyla performansı iyi. Acer'in resmi forumunda bazı sorunlardan bahsedilmiş ama genelde tecrübesizlikten kaynaklanan sorunlar.

@sorceress
  • İnceleme için teşekkürler. Sanırım AMD ısınma sorununu bu sefer gerçekten çözdü. Ryzen serisi ile ihslemco ve gpuyu aynı alana koyunca ve maksimum 15watt çekince bilgisayar isinmiyordur. Ayrıca pil testi yapabilirseniz sevinirim. Misal oyundaykrn ne kadar süre kullanılıyor veya internette surf yaparken gibi

• sorceress kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.
    Evet bahsetmeyi unutmuşum ekran kartının driverını internetten AMD'nin sitesinden indirdim. AMD Adrenalin kurdum.
    Bilgisayara genel baktığınızda iyi bir performans elde ediyorsunuz.Tabii karar sizin

• paxal kullanıcısına yanıt
    Ne demek bilgilendirme için buradayım zaten, baktım ki bilgisayarı inceleyen yok ben de deneyimlerimi paylaşmak istedim.
    Son dönemlerde Ryzen laptop kullanan sayısı arttı.Özellikle bu laptop yurt dışında populer.Ülkemizde de çok satınlara gireceğine inanıyorum f/p ürünü.
    Sorunlar kesinlikle deneyimsizlikten,yetersiz rehberlerden ve kullanma kılavuzundan kaynaklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andac14 -- 8 Nisan 2019; 23:41:34 >
  • MeqaS xLR kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.
    Evet ısınma sorunu çözüldü gibi en azından bu bilgisayarda. Bilgisayar ısınmıyor,oyun oynarken elinizi koyduğunuz yerlerde hiçbir rahatsızlık hissi yok elinizi mangal etine çevirmiyor
    En kısa zamanda pil konusunda detaylı olarak inceleme yapacağım.Suana kadar gözlemlerim WoT 1 saat oynama sonucu şarzı halen vardı.Şarz konusunda uzun gidiyor diyebilirim.

• 5300 tlden bende satın aldım dün akşam bugün 5900 çekmiş hb

• quote:

Orijinalden alıntı: digichaos

5300 tlden bende satın aldım dün akşam bugün 5900 çekmiş hb
    Sevindim hocam

Bilgisayarla bir problem filan karşılaşırsanız seve seve yardımcı olurum.
    Hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andac14 -- 24 Nisan 2019; 0:6:54 >
  • Bilgisayarın fiyatını soran arkadaşlar oldu. Ben hepsiburada üzerinden 5300TL ye aldım. İndirimleri takip ederseniz (ki zaten çok sık indirim yapıyorlar bu ürüne) uygun fiyata alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andac14 -- 24 Nisan 2019; 0:15:40 >
  • andac14 kullanıcısına yanıt
    Hiç zorlandığın oyun oldumu watch dogs 2 ultrada 30 fps veriyomuş galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: SayımOmen

Hiç zorlandığın oyun oldumu watch dogs 2 ultrada 30 fps veriyomuş galiba
    Zorlandığım oyun olmadı battlefield 1'de orta ayarlarda full hd akıcı bir şekilde oynattı.Yüksek ayarlara çekmeyi düşünmedim.

• Size sorum olacak özellikle pille kullanırken Chrome tarayıcı kullanıyorsanız Youtube gibi sitelerde video izlerken Chrome siyah ekran olup 1 sn falan kararma oluyor mu? Bende Ryzen 5 2500U ve RX 540 kullanıyorum. Birde R7 2700U ile arasında fark yok diyebilirim sonuçta U işlemci fazla ümit etmeyin derim. Chipset kurdunuz mu? Kurduysanız alttaki resimdeki gibi güç seçeneklere dengelenmiş güç planı gelecektir.

Acer Nitro 5 Ryzen 7 İzlenimler Ve Tavsiyeler Acer Nitro AN515-42-R9G6

• quote:

Orijinalden alıntı: SunSets

Size sorum olacak özellikle pille kullanırken Chrome tarayıcı kullanıyorsanız Youtube gibi sitelerde video izlerken Chrome siyah ekran olup 1 sn falan kararma oluyor mu? Bende Ryzen 5 2500U ve RX 540 kullanıyorum. Birde R7 2700U ile arasında fark yok diyebilirim sonuçta U işlemci fazla ümit etmeyin derim. Chipset kurdunuz mu? Kurduysanız alttaki resimdeki gibi güç seçeneklere dengelenmiş güç planı gelecektir.

Ben de öyle problem olmadı şimdiye kadar.

Kurmuş olabilirim bir bakmam gerekiyor.

• Hocam tarayıcı yenilemesi falan olmadı mı? SSD varsa belki de olmuyor sizde.

• merhabalar ne kadara aldınız acaba?
    i7 8750h + 1050ti casperlar bulunabiliyor bu fiyatlara.
    bunun avantjı 16gb ram ilk etapta.
    ekran kartı yakın performans verebilir ancak işlemci bakımından intel önde galiba.
    kronik arızaları yok ise kasa olarak şuanda fiyatı 5499 alınır mı dersiniz ? malum dolar fırladı yine bu hafta içi fiyatlara güncelleme gelebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: SunSets

Hocam tarayıcı yenilemesi falan olmadı mı? SSD varsa belki de olmuyor sizde.
    Evet 256 GB SSD kullanıyorum. Olmadı sanırsam.

• quote:

Orijinalden alıntı: kullanıcı9999

merhabalar ne kadara aldınız acaba?
    i7 8750h + 1050ti casperlar bulunabiliyor bu fiyatlara.
    bunun avantjı 16gb ram ilk etapta.
    ekran kartı yakın performans verebilir ancak işlemci bakımından intel önde galiba.
    kronik arızaları yok ise kasa olarak şuanda fiyatı 5499 alınır mı dersiniz ? malum dolar fırladı yine bu hafta içi fiyatlara güncelleme gelebilir
    Merhabalar,ürünü 5300 TL ye aldım. Mühendislik programları kullandığimdan ve sıkı bir oyunsever olduğumdan bu bilgisayarı tercih ettim. Evet, 16GB ram olması benim açımdan büyük bir artıydı. İnternette biraz araştırırsanız işlemcinin i7 ile aynı performansı vereceğini göreceksiniz. Ayrıca 256GB SSD olması da çok güzel.Kronik arıza ile karşılaşmadım sadece bilgisayarın windows kuruluşu ve acer nitro bölümündeki bilgisizliğimden kaynaklı problem yaşadım. Çözümlerini zaten yukarıda tavsiyeler bölümüne yazdım zaten bu karşılaştığım durumlar bir sorun veya problem değildi benim bilgisizliğimden kaynaklıydı ufak bir araştırma sonrası çözdüm. Bu fiyata alabileceğiniz en iyi bilgisayar bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andac14 -- 27 Nisan 2019; 19:6:8 >

• andac14 kullanıcısına yanıt
    aynı şekilde bende mühendislik amacıyla düşünüyorum.
    autocad solid vb
    ryzen serisi i serisinden daha iyi galiba bu tarz konularda.
    17-20 nisan arasında 5299 aralığındaymış bekleyelim bakalım biraz
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.