Şimdi Ara

Access point bağlantı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Modemden gelen kabloyu bilgisayara bağladığımda sıkıntı yok internete çıkabiliyorum fakat kablosuz router a bağladığımda router üzerinden internete giremiyorum. Router arayüzünde bağlantınız static diyor. Internet sağlayıcınızla görüşün diyor. Sorun nerede olabilir yardımcı okursanız sevinirim.

Not: Router Everest ewr 301 ve sıfır.

• Router'in ip si nedir,ve modemin ip si nedir
    Modem ip si 192.168.1.1 ise routeri 192.168.1.5 yapın,eğer modem 192.168.2.1 ise router 192.168.2.5 olsun
    2side aynı ağ gurubunda olsun,bu arada router diğer ethernet kablosu ile modeme bağlı dimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skörtıl_Nimo

Router'in ip si nedir,ve modemin ip si nedir
    Modem ip si 192.168.1.1 ise routeri 192.168.1.5 yapın,eğer modem 192.168.2.1 ise router 192.168.2.5 olsun
    2side aynı ağ gurubunda olsun,bu arada router diğer ethernet kablosu ile modeme bağlı dimi
    Hocam cevap için teşekkürler. Modemin ip 192.168.1.1 (TD w9970) ap ise 192.168.0.1 ( Everest EWR 301). Modemden gelen kablo apye bağlı tabiki. Modemden gelen kabloyu pc ye direk bağlayınca internet erişimi var. Yalnız kabloyu Ap ye bağlayınca Ap nin arayüzünde bağlantınız static ip diye bir ibare beliriyor. Bu normal mi bilmiyorum internette gördüğüm kurulum videolarında dinamik ip diye yazıyor gibi hatırlıyorum.
  • Alivhtsntrk kullanıcısına yanıt
    üst mesada yazdım,modem 192.168.1.1 ise ap 192.168.1.5 veya 1.6 gibi bişey yapman lazım,bu şekilde düzelmesi lazım
    yani ap nin ipsini değiştiriceksin
  • Skörtıl_Nimo kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam deneyip sonucu yazarım teşekkürler.
  • Skörtıl_Nimo kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi yaptım ama sonuç aynı hocam. Sınırlıya düşüyor.
    ethernet kablosunun accespointin hangi çıkışına takıyorsun,başka bir çıkışa takip denermisin
    şuan acces pointe bağlanırken 192.168.1.5 yazıyorsun dimi internet tarayıcısına?
    birde dhcp sunucusu var ise acces point de onu kapat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skörtıl_Nimo -- 9 Mayıs 2020; 1:28:52 >

• bence izle tekrar kur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: detanaoq

bence izle tekrar kur...
    Hocam olay kurulum değil. Modemden gelen kabloyu pc ye takınca internet sıkıntısız. Ap ye takınca bağlantıda sıkıntı var diyor.

olayı anlamadın kablosuz ağı genişletmek ede ondan bağlanmayı öneririm... yada kablosuz ağı kabloluya çevirmeyi... bende kablosu ağı kabloluya çeirip kullanıyorum daha iyi ping süresi oluyor...
  • detanaoq kullanıcısına yanıt
    hocam modem 50 metre uzakta abimlerin evinde. Ordan kablo ile benim evime geliyor kablo. Kabloyu notebook yada tv ye bağlayınca sorunsuz internet var ama router ile kablosuz olarak yayamıyorum. routerda kabloyu takınca ışık yanıyor ama router ın arayüzünde bağlantı yok diyor. Roter ı başka yerde denedim sıkıntısız çalışıyor. Kabloyu değiştiricem sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.