Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
2.962
Cevap
38
Favori
445.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese merhaba diyim öncelikle. internette 97 accent ls klimalı arabam için cam fiyatlarına bakarken foruma rastladım ve gecenin bu saatinde baya bir inceleme fırsatı buldum. gerçekten tecrübe sahibi olanların tecrübelerini diğer üyelerle paylaşması çok faydalı ve çok güzel. ben de hemen foruma katılayım dedim ve katıldım.
    ben de aracımdan memnunum fakat şöyle bir problemim var. herzaman olmamakla birlikte bazen arabanın önünden bir hışırtılı ses geliyor ve hız göstergemin ayarı gidiyor. dengesiz bir hal alıyor. ancak bu çok sık olmuyor. bazen oluyor. çok garipsedim. bir elektirikçiye söyledim sorunu anlamadı bile desem yanlış olmaz. acaba sorun nedir? nasıl halledebilirim? sanayiye ona buna gidip de boşuna yolunmak istemiyorum.
    yardımcı olursanız sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmedd

herkese merhaba diyim öncelikle. internette 97 accent ls klimalı arabam için cam fiyatlarına bakarken foruma rastladım ve gecenin bu saatinde baya bir inceleme fırsatı buldum. gerçekten tecrübe sahibi olanların tecrübelerini diğer üyelerle paylaşması çok faydalı ve çok güzel. ben de hemen foruma katılayım dedim ve katıldım.
    ben de aracımdan memnunum fakat şöyle bir problemim var. herzaman olmamakla birlikte bazen arabanın önünden bir hışırtılı ses geliyor ve hız göstergemin ayarı gidiyor. dengesiz bir hal alıyor. ancak bu çok sık olmuyor. bazen oluyor. çok garipsedim. bir elektirikçiye söyledim sorunu anlamadı bile desem yanlış olmaz. acaba sorun nedir? nasıl halledebilirim? sanayiye ona buna gidip de boşuna yolunmak istemiyorum.
    yardımcı olursanız sevinirim...
    Sorununuz Spesifik bir durum.

Ses geldiğinde en yakın servşs yasda özel serviste bir Hiscan (Motor beyin taraması) yaptırınız.
    Ancak bu ses geldikten sonra kesinlikle aracınızı stop etmeden en yakın nokytaya gidip yaptırınız.

Aksi durumda beyin hatayı kayıtlardan silmektedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

Sorununuz Spesifik bir durum.

Ses geldiğinde en yakın servşs yasda özel serviste bir Hiscan (Motor beyin taraması) yaptırınız.
    Ancak bu ses geldikten sonra kesinlikle aracınızı stop etmeden en yakın nokytaya gidip yaptırınız.

Aksi durumda beyin hatayı kayıtlardan silmektedir.

Alıntıları Göster
    öncelikli olarak teşekkür ederim cevapladığınız için
    fakat biraz daha açıklar mısınız? yani gidilmediği takdirde daha büyük bir arıza mı verir? bu arıza sık sık olmuyor?
    bir diğer soru da bu hiscan taramasının maliyeti nedir? acaba. zahmet oluyoruz ama idare edin. engin bilgilerinizden istifade etmek istiyorum.
    bir de şu arızadan kurtulmak.
    teşekkürler

• quote:

öncelikli olarak teşekkür ederim cevapladığınız için
    fakat biraz daha açıklar mısınız? yani gidilmediği takdirde daha büyük bir arıza mı verir? bu arıza sık sık olmuyor?
    bir diğer soru da bu hiscan taramasının maliyeti nedir? acaba. zahmet oluyoruz ama idare edin. engin bilgilerinizden istifade etmek istiyorum.
    bir de şu arızadan kurtulmak.
    teşekkürler

Alıntıları Göster
    Ne demek ,
    Daha detaylı bilgi için lütfen verdiğim linki takip ediniz.

http://www.hyundaiclubtr.com/forum/forum_topics.asp?FID=47
    Bilgi birikimi daha üst seviyede olan arkadaşlarımız var.

Size nokta atışı ile doğru yönlendireceklerini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogunmas -- 8 Ekim 2009; 11:54:21 >

• quote:

Ne demek ,
    Daha detaylı bilgi için lütfen verdiğim linki takip ediniz.

http://www.hyundaiclubtr.com/forum/forum_topics.asp?FID=47
    Bilgi birikimi daha üst seviyede olan arkadaşlarımız var.

Size nokta atışı ile doğru yönlendireceklerini düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    link için teşekkür ederim fakat o forumda 37 sayfa ve 1000 küsür konu başlığı var.
    gerçi bütün sayfalara genel olarak baktım lakin benim sorunumla ilgili bir başlık göremedim.
    bana sizin gibi bir derya yeter:)başka deryalara ne hacet
    sorunu çözebilirsem yazarım size...
    teşekkür ederim tekrar.

• quote:

........ bir problemim var. herzaman olmamakla birlikte bazen arabanın önünden bir hışırtılı ses geliyor ve hız göstergemin ayarı gidiyor. dengesiz bir hal alıyor. ancak bu çok sık olmuyor. bazen oluyor.....

Bu sorun ile karşılaştığınızda Özel servis yada Hyunda servisinde Hiscan taraması yaptırabilirsiniz.
    Ancak dikkat etmeniz gereken aracınızı stop etmeyiniz.
    Doğruca bildiğiniz en yakın noktaya giderek durumu anlatınız. Tarama sonunda arızanın nedeni çıkacaktır.

Eğer motoru stop ederseniz beyin hatayı silecektir.

Tarama Tahmini fiyat Özel servis 30-50 / hyundai Servis 50-80 arasıdır.
  • quote:

quote:

........ bir problemim var. herzaman olmamakla birlikte bazen arabanın önünden bir hışırtılı ses geliyor ve hız göstergemin ayarı gidiyor. dengesiz bir hal alıyor. ancak bu çok sık olmuyor. bazen oluyor.....

Bu sorun ile karşılaştığınızda Özel servis yada Hyunda servisinde Hiscan taraması yaptırabilirsiniz.
    Ancak dikkat etmeniz gereken aracınızı stop etmeyiniz.
    Doğruca bildiğiniz en yakın noktaya giderek durumu anlatınız. Tarama sonunda arızanın nedeni çıkacaktır.

Eğer motoru stop ederseniz beyin hatayı silecektir.

Tarama Tahmini fiyat Özel servis 30-50 / hyundai Servis 50-80 arasıdır.

Alıntıları Göster
    merhabalar arkadaşlar uzun zamandır forumu takip ederim ve elimden geldiğincede konularda müdahil olmaya çalışırım.ogünmas arkadaşımızın derin bilgilerindende gerçekten daha önceleri bende çok faydalandım halen daha faydalanmaya devam ediyorum kendisine forumdan faydalan bütün arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum.2.yıla yakın zamandır keyifle ve problemsiz kullandığım 98 model 1.5 gls accentimi daha üst model accent ile değiştirmeye karar verdim ve satılığa çıkardım ilgilenen arkadaşlar var isehttp://www.sahibinden.com/98_klimali_accent-38WQQaXQQ16729341WQQpXQQdisplayitem herkeze iyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: özelşöför34

merhabalar arkadaşlar uzun zamandır forumu takip ederim ve elimden geldiğincede konularda müdahil olmaya çalışırım.ogünmas arkadaşımızın derin bilgilerindende gerçekten daha önceleri bende çok faydalandım halen daha faydalanmaya devam ediyorum kendisine forumdan faydalan bütün arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum.2.yıla yakın zamandır keyifle ve problemsiz kullandığım 98 model 1.5 gls accentimi daha üst model accent ile değiştirmeye karar verdim ve satılığa çıkardım ilgilenen arkadaşlar var isehttp://www.sahibinden.com/98_klimali_accent-38WQQaXQQ16729341WQQpXQQdisplayitem herkeze iyi günler.

Alıntıları Göster
    99 model 1.5 için hangi marka ve kod numaralı bujiyi önerirsiniz. Bosch, NGK ve Champıon kullandım. En iyi performansı Champıon verdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: hkngzr

99 model 1.5 için hangi marka ve kod numaralı bujiyi önerirsiniz. Bosch, NGK ve Champıon kullandım. En iyi performansı Champıon verdi.

Champion tek tırnak buji öneririm.
    Yumurtaların çift tırnak sevmediğini özel servisten öğrenmiştim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hkngzr

Champion tek tırnak buji öneririm.
    Yumurtaların çift tırnak sevmediğini özel servisten öğrenmiştim.

Alıntıları Göster
    kolay gelsin forum gerçektende çok guzel.bende maddi sorunlarım yuzunden 5 yıldır sorunsuzca kullandığım accentimi satıyorum ilgilenenlerin dikkatine http://www.sahibinden.com/doktordan_tertemiz_accent_kacmazzzz-91WQQaXQQ16559496WQQpXQQdisplayitem

• quote:

Orijinalden alıntı: drahmy

kolay gelsin forum gerçektende çok guzel.bende maddi sorunlarım yuzunden 5 yıldır sorunsuzca kullandığım accentimi satıyorum ilgilenenlerin dikkatine http://www.sahibinden.com/doktordan_tertemiz_accent_kacmazzzz-91WQQaXQQ16559496WQQpXQQdisplayitem

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Bizim emektarın direksiyonu çok hafifledi. Hidrolik değil. Sanki bayağı bir boşluk var direksiyonda. Rot balansçıya götürdüm rot salıncaklarını değiştir dedi değiştirdim ama araba hala yolda geziyor. Ne olabilir problem ?
    Araba 98 ls 1.3 karbürtörlü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bob Kelso

Merhaba arkadaşlar.
    Bizim emektarın direksiyonu çok hafifledi. Hidrolik değil. Sanki bayağı bir boşluk var direksiyonda. Rot balansçıya götürdüm rot salıncaklarını değiştir dedi değiştirdim ama araba hala yolda geziyor. Ne olabilir problem ?
    Araba 98 ls 1.3 karbürtörlü.

Alıntıları Göster
    Öntakım, Direksiyon kutusu, Rot, Rotilleri kontrol ettiriniz.

Ayrıca rot rotilerleri salancakları sorunlu olan aracın direksiyonu hafiflemez aksine ağırlaşır.

Direksiyonda boşluk mu var ?
    tıkırtımı yapıyor?
    Ön tekerlerden sesler mi geliyor.?

• quote:

Öntakım, Direksiyon kutusu, Rot, Rotilleri kontrol ettiriniz.

Ayrıca rot rotilerleri salancakları sorunlu olan aracın direksiyonu hafiflemez aksine ağırlaşır.

Direksiyonda boşluk mu var ?
    tıkırtımı yapıyor?
    Ön tekerlerden sesler mi geliyor.?

Alıntıları Göster
    Evet hocam, direksiyonda boşluk var ve direksiyon kilidide çalışmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bob Kelso

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar aracım accent 97 yeni satın aldım fakat debriyaj telini değiştirmem lazım.Duyduğuma göre teli değiştirmek kolaymış fakat nerden satın alacağımı bilmiyorum.Bilen biri vamıdır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cro

Direksiyon boşluğu için; rot +rot başları, rotil + direksiyon kutusu kontrol edilmeli.

Salıncaklar denge ve esnemeyi sağlar boşluk yapmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: handsome222

Merhaba arkadaşlar aracım accent 97 yeni satın aldım fakat debriyaj telini değiştirmem lazım.Duyduğuma göre teli değiştirmek kolaymış fakat nerden satın alacağımı bilmiyorum.Bilen biri vamıdır acaba?

Yurt içi ?, yurt dışı ?

Yurt içi ; tüm yansanayi satan yedek parçacılarda bulunur,

Yurt dışı ; Ülke ve şehirin markaya bakmaksızın Özel ve yetkili servisleri mevcuttur.
    Genelde tüm işlemleri aynı yerde yapabileceklerini düşünüyorum.
  • quote:

quote:

Yurt içi ?, yurt dışı ?

Yurt içi ; tüm yansanayi satan yedek parçacılarda bulunur,

Yurt dışı ; Ülke ve şehirin markaya bakmaksızın Özel ve yetkili servisleri mevcuttur.
    Genelde tüm işlemleri aynı yerde yapabileceklerini düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    malesef yurtdışındayım ve burdaki parç fiyatları acaip pahalı int den online olarak satın alabileceğim herhangi bir site varsa verirseniz çok sevinirim.

• quote:

malesef yurtdışındayım ve burdaki parç fiyatları acaip pahalı int den online olarak satın alabileceğim herhangi bir site varsa verirseniz çok sevinirim.

http://www.parcatreni.com/index.php?p=list&k_id=16&kn=Accent+++++++++++++%281995-1999%29

Sanırım DHL yapabilirsiniz !
  • quote:

quote:

http://www.parcatreni.com/index.php?p=list&k_id=16&kn=Accent+++++++++++++%281995-1999%29

Sanırım DHL yapabilirsiniz !

Alıntıları Göster
    tşk siteden istediğim şeyleri buldum ve satın aldım ilgin için tşk ogunmas

• quote:

tşk siteden istediğim şeyleri buldum ve satın aldım ilgin için tşk ogunmas

Alıntıları Göster
    arkadaşlar 98-99 accent 1.5 gls arıyorum gri veya beyaz tercih sebebidir.9000tl lik bir bütçem var. (ankara)
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.