Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.962
Cevap
38
Favori
445.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1998-2000 model 1.5 gls manuel vites temiz araçlar için ideal fiyat aralığı nedir sizce ??
  • 8750-9750 aralığında gezdiğini izliyorum.
    9250-10250 aralığı çok temiz alt kilometrelerde olması gerekir ancak şu anda ( otv kdv düşürülmüş ortamda) mümkün değil bu fiyatlar olmaz.

98-2000 (alt model alt rakam / üst model üst rakamlar)

Şu an 2. el araç fiyatları malesef taban yapmış durumda.
  • ARKADAŞLAR 0 KM OTO ALACAĞIM İÇİN 99 MODEL HYUNDAI ACCENT 1.5 GLS ARACIMI SATIYORUM BİLGİLERİNİZE SUNULUR... ARAÇ HATAY\İSKENDERUN DADIR

99 MODEL BEYAZ RENK HYUNDAI ACCENT 1.5 GLS KLİMA+SIRALI SİSTEM LPG(HALEN GARANTİSİ DEVAM EDİYOR)+ 4LÜ PIONEER 460W STEREO HOPARLÖR SETİ+4 LASTİK YENİ LASSA IMPETUS H SERİES
    10.250 FİYAT. İRTİBAT İÇİN 0554 747 50 51
  • quote:

Orjinalden alıntı: beyazitcakir31

ARKADAŞLAR 0 KM OTO ALACAĞIM İÇİN 99 MODEL HYUNDAI ACCENT 1.5 GLS ARACIMI SATIYORUM BİLGİLERİNİZE SUNULUR... ARAÇ HATAY\İSKENDERUN DADIR

99 MODEL BEYAZ RENK HYUNDAI ACCENT 1.5 GLS KLİMA+SIRALI SİSTEM LPG(HALEN GARANTİSİ DEVAM EDİYOR)+ 4LÜ PIONEER 460W STEREO HOPARLÖR SETİ+4 LASTİK YENİ LASSA IMPETUS H SERİES
    10.250 FİYAT. İRTİBAT İÇİN 0554 747 50 51

geçen yaz olsaydı bu arabayı alırdım ama, sizde geçen yaz bu arabaya 12000 fiyat çekerdiniz.

şuan malum herkes gibi bende 0 aldım
  • aynen öyle ben geçen yaz başında 12ye aldım zaten şuan satmam gerekiyor ilgilenen arkadaşların dikkatine sunulur
  • triger kayışı , bilyaları vs. değişen bakımı kaç km de 1998-2000 accentlerin(1.5 gls) ve maliyeti ne kadar bir bilgisi olan varmı acaba ?
  • Servis mi ? Dışarıda mı ?
  • arkadaşlar merhaba benim 1998 model 1.5 gls aracım var. aracı alalı 9 ay oldu halen hiçbir bakımını yaptırmadım. araç lpg li yanız eski sistem yani karbiratörlü sistem şimdi birkaç sorum olacak

1-araçta lpg sistemi eski olduğu için elle benzin veya lpg ye alıyorum bunun yerinde benzinde çalışıp 3000 devirde lpg ye geçen sistem varmış bu sisteme nasıl dönüştürebilirim.

2-araçla lpg de 100 km eya daha fazla hızla giderken vitesi boşa attığımda araç stop ediyor. düşük hızlarda böyle bir sorun yok bu neden kaynaklanır.

3-otomatik anten tam kapanmıyor bunu nasıl söküp bakacağız anten çamurluğun üzerinde alt taraftanda bişey gözükmüyor.

4- arka camların üzerinde bulunan yani kelebek camla açılan camı ayıran çıta üzeri paslı gibi duruyor. bunun üzerine plastik kaplama parçamı var yoksa bu şekildemi duruyor. bu şekilde çok çirkin duruyor. eğer böyle bir parça varsa adı nedir.

sorularıma cevap verirseniz sevinirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: ogunmas

Servis mi ? Dışarıda mı ?

tercih muhtemelen dışarısı olur ama her ikisininde fiyatını yazabilirseniz sevinirim ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: KNNİ

quote:

Orjinalden alıntı: ogunmas

Servis mi ? Dışarıda mı ?

tercih muhtemelen dışarısı olur ama her ikisininde fiyatını yazabilirseniz sevinirim ..

Triger takımı ( Bilyeharic) + yakıt filtre +buji +kablo+polen filtre Servis maliyeti ortalama =200-250 ytl arası.

Dışarıda parçaları alarak yaptırman durumunda 100-150 Ytl civarıdır.
    Bilye spot fiyatı tahminim ( +/- 5 tl) 50-55 TL oldğunu hatırlıyorum.
  • 98 Accent 1.5 GLS karbürütörlü olamaz. 12v Enjeksiyon sistemdir. Ancak 1.3 Ls derseniz durum değişir.

Lpg aracım olmamakla birlikte bildiklerimi aktarmaya çalışayım.

1- Kullnıdğınız Lpg sistem geçişi belirttiğiniz üzere elle geçişli. Enjeksiyon sistemli araca manifolt delinerek takılın sistem yapılmış sanırım.
    Eger Otomatik geçişli isterseniz LPG sistemini komple değiştirmeniz gerekmektedir.

2- yüksek devirde motoru rölati ye aldığınında motor yakıy konttrol sistemi (ECU-elektronik Control Unit) doğru çalışamamakta.
    Sebebi ECU, LPG benzin ayrımını tam yapamamaktadır.
    Eğer benzinli çalışırken ise arka koltuk altındaki Benzin otomatiği kablolarını kontrol ettirin.

3- Sağ çamurluk davlumbazının vidalarını DIŞARIDAN tekerlek üstünden çıkarırsanız boşaltırsanız içerdie anteninyerini bulacaksınız.

4- İyibir kaporta ustası bu kelebek çıtalarını sorunsuz söküp temizleyip boyayabiliyor. Hemde mükemmel oluyor. Ben yaptırdım.

• hangi km lerde değişiyor peki triger ?
  • Triger kayışları ortalama ömrü 60000-80000 km arası olmakla birlikte, kullnım, iklim şartları,ürün kalitesine göre değişim gösterebilir.Genelde tavsiye değişim zamanı tam olarak gelmeden değişimi yapmaktır.

Üstten egzantrikli motorlarda malesef triger kayışı sıyırması yada koparması hatırı sayılır bir motor tamirini getirmektedir.
  • bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim ..
  • Arkadaşlar bir araba almaya niyetlendim elentra alayım dedim vazgeçirdiler.Şimdi 96 model tüplü klimalı 125 bin de bir aaccent bulduk sahibinden.Tanıdık ustalara falan sordu arkadaş hyundai den uzak dur demişler.Başka birine sordu hyundai için 125000 km çok demiş.Ne yapacağımı şaşırdım.fiyatı 8000 demiş araç sahibi.Bu fiyata alabileceğim başka araba var mı?En sonunda gidip brodvay alacam
  • ogunmas hocam 98 gls silecekler çok yavaş çalışıyor ve geri dönerken duruyor bende elimle aşağı indiriyoum şimdi elektrikçiye gitsem motoru yanmış değiştirecez diyecekler diye korkudan gidemiyorum neler olmuş olabilir pratik çözümü varmıdır
  • quote:

Orjinalden alıntı: logitech34

ogunmas hocam 98 gls silecekler çok yavaş çalışıyor ve geri dönerken duruyor bende elimle aşağı indiriyoum şimdi elektrikçiye gitsem motoru yanmış değiştirecez diyecekler diye korkudan gidemiyorum neler olmuş olabilir pratik çözümü varmıdır

İyi bir Elektrikçi bulursan motor silecek motorlarını alıştıracaktır.

Silecek motorları sarma yaptığında bunu yapıyor. Aynısı benim başıma geldi.

Her iki silecek için toplam 50 tş vermiştim. İlk günkü kü gibi canavar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: harun9992001

Arkadaşlar bir araba almaya niyetlendim elentra alayım dedim vazgeçirdiler.Şimdi 96 model tüplü klimalı 125 bin de bir aaccent bulduk sahibinden.Tanıdık ustalara falan sordu arkadaş hyundai den uzak dur demişler.Başka birine sordu hyundai için 125000 km çok demiş.Ne yapacağımı şaşırdım.fiyatı 8000 demiş araç sahibi.Bu fiyata alabileceğim başka araba var mı?En sonunda gidip brodvay alacam

O senin ustanın kafası iyi mi ?

Bir broadway de en iyi yapabileceğin kilometre 180000-190000 sonra motor yada yarım motor yaparsın.

Bahsettiğin 96 Tüpsüz klimasız bende var. 146000 de ,Alimallah topunu cebimden çıkartırım. (Sınıfında kilerden bahsediyorum.)
    Yağ çokaz yakıyor. duman dahi yapmıyor.ben 225000 de ancak yarım motor yapılır derim. Bu kullanım ile.

Daha önceden de bahsetmiştim. Araba var Accent 99 modeli 7000 tl alınır.
    Araba var 95 mdoeli 8000TL alınır.

onun 125000 olması birşeyi değiştirmez. temiz kullanımı önemlidir.
    İyi bir ustaya göster derim . Yada daha temizini ara.

Elantra mı Accent mi. Tabiki Elantra. Ancak hiç piyasası yok.
    Accent mi Broadway mi. Tartışmasız Acccent.

• s.a
    arkadaşlar sizden acil bi yardım bekliyorum.
    hyundai 1.5 gl 99 model arabam var. arabamın buji sorunu vardı ve bujileri değiştirdim araç düzeldi, büjileri alırken satıcı kablo yok sonra gel demişti. kabloyu sonradan aldım ve araçdaki buji kablolarını, yerleri karışmasın diye tek tek sötüm ve yenilerini taktım, şuan araba çalışmıyor. eğer aynı model araba olan varsa bağlantı şemasını yollayabilirmi bana. araç garajda kaldı. oradanda çıkmıyor. yasinunal@msn.com. şimdiden teşekkürler
  • 4 zamanlı tüm araçlarda istisnai durumlar dışında ateşmele genelde standart tır. 1-3 2-4
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.