Şimdi Ara

ABD'den Macbook Pro 13 almak hakkında sorularım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzunca yıllar PC ile süren münasebetimden sonra MacBook'a geçmeyi düşünüyorum ama sanırım ben düşünüyorum diye TR fiyatları alıp başını gitmiş.

Bende bir arkadaşım vasıtası ile ABD'den Macbook pro 13 retina almayı düşünüyorum ancak konu ile ilgili bilmediklerim soru işaretlerim var. Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Öncelikle Neden Macbook diye açıklayayım. Artık oyun oynamıyorum, taşınabilirlik ve batarya süresi benim için önemli bir etken haline geldi. Ufak tefek olsun alayım kucağıma işimi göreyim. Kullanacağım programda az bir Photoshop o kadar.

ABD'den almak hakkındaki sorularım
    ABD'den BestBuy'dan almayı düşünüyorum. Şuan 1150 dolar sitesinde yazan fiyat. Buna vergi ekleniyor mu ekleniyorsa ne kadar bilen var mı?
    Apple uluslararası garantiden 1 yıl yararlanabiliyor muyum?
    ABD'den aldığımda benim hesaplarıma göre 3600- 3700 TL gibi bir rakama tekabul ediyor. Yoksa koy 1000 TL daha TR'den mi al dersiniz.
    ABD ile TR ürünlerinde fark varmı? Klavye ve adaptör harici (Klavyeyi stickerla halledebiliyormuşuz)

Genel anlamda ABD'den Macbook alma hakkındaki bilgi fikir ve yorumlarınızı bekliyorum

• 1000 tl fark varsa ben olsam TR den alırdım. Ama daha çok fark varsa Amerika'dan alınabilir bence.
    Klavye sticker ile hallediliyordur ama klavye ışıklı, sticker bu ışığı kapatmayacak mı ?
    Adaptör bir problem değil ve evet sanırım 1 sene garantiniz geçerli olacaktır.
  • Benim Amerika'dan aldırma şansım vardı ama 3880 + hediye beats kulaklık ile Türkiye'den alma şansım oldu. Fiyatlar başabaştı Amerika'da. Ama Türkiye'deki ürünlerin 2 yıl garantisi olduğundan Türkiye'den aldım.

Klavye İngilizce Q klavye olacak ve garanti 1 sene olacak. Karar sizin ben olsam Türkiye'den alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePage -- 21 Aralık 2015; 15:51:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePage

Benim Amerika'dan aldırma şansım vardı ama 3880 + hediye beats kulaklık ile Türkiye'den alma şansım oldu. Fiyatlar başabaştı Amerika'da. Ama Türkiye'deki ürünlerin 2 yıl garantisi olduğundan Türkiye'den aldım.

Klavye İngilizce Q klavye olacak ve garanti 1 sene olacak. Karar sizin ben olsam Türkiye'den alırım.

Beats kulaklık hediyesini neresi veriyor acaba halen devam ediyor mu bilginiz var mi

Edit: Öğrendim 18 Eylül 2015'de bitmiş kampanya... kaçırdık gene ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuadoner -- 21 Aralık 2015; 18:53:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 75 euro veya buna tekabül eden dolar'ın üstündeki ürünlere vergi ekleniyor ve gümrükte takılır zaten o cihaz.
    Bir diğer yöntem, amerikadan gelen birine getirtmek. Ama klavyesinin değişmesi gerekecek. Yani burdan almak en mantıklısı. Maliyeti düşürmek isterseniz yeni alınıp az kullanılmış ikinci el modelleri araştırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriolet1981

75 euro veya buna tekabül eden dolar'ın üstündeki ürünlere vergi ekleniyor ve gümrükte takılır zaten o cihaz.
    Bir diğer yöntem, amerikadan gelen birine getirtmek. Ama klavyesinin değişmesi gerekecek. Yani burdan almak en mantıklısı. Maliyeti düşürmek isterseniz yeni alınıp az kullanılmış ikinci el modelleri araştırın.

Hostes bir arkadaş vardı o getirecekti ama herkes TR den alma konusunda hem fıkır TR fiyatlarına odaklanmak en iyisi

• Merhaba elimde sifir , jelatininde hic acilmamis bir adet macbook pro retina 13.3 cihaz var. modeli MF840 . Yani
    i5 5. Nesil
    8GB ram
    256gb ssd
    10 saat pil ömrü

Turkiye fiyati: 5500 TL
    BENIM FIYAT: 4600 TL

Garantisi turkiyede gecerli, faturasi yaninda.
    12 ay garantili.

Sahibinden ilan no: 253583548

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.