Şimdi Ara

a-data 2gb pd7 / toshiba 4gb u3 / hangisini alayım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar.. a-data pd7 , toshibadan daha hızlı sanırım.. hız farkı çık fazla önemlimi?

a-data pd7 200x 2gb 65 ytl

toshiba u3 smart 4gb 66 ytl

4 GB USB U3 SMART 2.0 BELLEK
    4 GB (4096 MB) kapasiteye sahip, USB Bellek 2,0 nın saniyedeki 16 MB okuma 8 MB yazma hızı ile birlikte yüksek kaliteli ses, görüntü ve data için en güvenilir data security bellek kartlarıdır. Tüm PC ve Dizüstü bilgisayarlar ve avuç içi bilgisayarlar ile birlikte tüm USB portlu cihazlar ile birebir uyumlu olarak çalışmaktadır. Şifreleme ve U3 smart bir çok program indirme özeliğine sahiptir.
    16 Mbytes/sn
    8 Mbytes/sn
    8 gr
    USB 2.0
    19,45mmX71,8 mmX7,8mm
    Bilgisayar
    4 GB
    UD-04G-T-05-U3
    KOYU GRİ
    U3 SMART Memory Flash Card
    Kullanım kılavuzu ve Garanti Belgesi
    5 yıl

ayrıca e-store de Toshiba - 4 GB U3 SMART USB 2,0 Stick Transmemory - ŞİFRELİ ! AYNI GÜN KARGO ! READYBOAST ÖZELLİKLİ

gercekten readyboast özelliği varmı bu cihazda?

burada:http://www.estore.com.tr//product.asp?sku=EL44554&dept%5Fid=51000000&bid=&mscssid=LUADT38B243T9N4TD4S48RD7GWNK1LN5

a-data pd7 özelliklerinde ayrıntılı yazıyor raadyboast özelliği..

USB 2.0 özelliklerini destekler.
    Windows Vista ile çalışır.
    Windows Ready Boost özelliğini destekler.Bilgisayarınızın performansını arttırır.
    Pil veya harici güç kaynağı gerektirmez.
    Kapasite: 2GB 4GB
    Enerji tüketimini azaltmak için enerji tasarrufu modunu destekler.
    İşletim Sistemleri:Windows ME/2000/XP''''yi driver ihtiyacı olmadan destekler.
    Mac: OS 9.X veya üstü için kurulumsuz çözüm.
    Linux Kernel 2.4 üstü için kurulumsuz çözüm.
    Windows 98/98 SE driver''''larını destekler.
    Tak & Çalıştır özelliği.
    10 yıla kadar, kaydedilmiş bilgiyi koruma özelliği.
    Kullanımda iken LED göstergesi aktif hale gelir.
    Boyutlar: 66x19x10(mm).
    Ağırlık: 15g (+-0.5)
    Disk güvenliği ve disk bölümlendirme yazılımlarını destekler.
    Ömür Boyu Garantili.

ikisindede readyboast varmı?

ikiside aynı fiyat biri 4gb biri 2gb hangisini almamı tavsiye edersiniz?

tesekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecelerx -- 8 Mart 2007; 14:11:32 >

• bende toshiba 2gb u3 var tavsiye ederim
  • Hocam forumda yapılan yorumlarla ve kendi kişisel değerlendirmelerim sonucunda sana A-Data yı almanı öneririm. Hız ve kalite konusunda bence gayet iyi.
  • btmarket ve çağrıbilgisayar sitelerinden baktın mı? A-data'nın 4GB olanını aynı fiyata bulabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadre

btmarket ve çağrıbilgisayar sitelerinden baktın mı? A-data'nın 4GB olanını aynı fiyata bulabilirsin.

btmarket te 135 ytl cagri bilgisayarda o ürün yok..

bir bildiğiniz olduğunu düşünerek baktım siteye.. ama laf olsun diye söylediniz..
  • kusura bakma
    ben de şimdi farkettim
    benim söylediğim fiyatlar pd10 modeli içindi
    ama pd10 pd7 kadar hızlı değil sanırım..
  • şahıslara göre bir toplumu nitelemek çok doğru bir karar değil gibi bence, hemde 2 msj olan biri için

soruya gelince kullanmadım aa hız lazımsa, 2g işini görecekse a data yı alırsın, hızdan ziyade hafıza önemli ise toshibayı alırsın
    quote:

Orjinalden alıntı: gecelerx

quote:

Orjinalden alıntı: sadre

btmarket ve çağrıbilgisayar sitelerinden baktın mı? A-data'nın 4GB olanını aynı fiyata bulabilirsin.

btmarket te 135 ytl cagri bilgisayarda o ürün yok..

bir bildiğiniz olduğunu düşünerek baktım siteye.. ama laf olsun diye söylediniz..

• quote:

Orjinalden alıntı: suslu76

şahıslara göre bir toplumu nitelemek çok doğru bir karar değil gibi bence, hemde 2 msj olan biri için

öncelikle merhaba arkadaşım; bir toplumu demişsin ama hangi toplumu?

ben sadece bana cevap veren arkadasa cevap verdim siz diye yazdım sen diye yazmadım.. kaba olmamak içindi.. çoğul anlamda değildi yani..

beni böyle yargılıyorsunuz ama sizde mesaj sayısına göre ayrım yapıyorsunuz? farkındamısınız acaba?

bu arada 2gb a-data aldım kullanıyorum memnunum .. alcaka olan arkadaşlar varsa..

sevgi ile kalın
  • bilmem ben o laftan donanımhaber in birşey bilmediğini düşündüğünü çıkardım, onu kastetmediysen sorun yok

msj sayısına gelince yine site ile ilgili söylediklerini benim açımdan düşününce site ile ilgili yaptığın yorum 2 msj sayısı olana dayanıyordu ona göre söyledim, yoksa üstünlük mssayaısında değil takvada
  • Merhaba,

Adata PD7, 4GB, 75.- YTL'ye dün elime geçti. Hoş bir alet. Test etmesemde Readyboost özelliği var. Kapağı ilerde çabuk düşebilir gibi geldi bana. Hızını bilmediğim bir 1 GB Kingston usb bellek ile karşılaştırdım. 350 MB lık bir divx dosyasını Kingston 1 dk 09,90 sn de yaparken, adata pd7 19,8 sn yede yaptı. Bu ayki pcnet dergisi usb bellekleri incelemiş. En iyi performansı bu disk'e vermişler... Bu arada fiyatı heryerde 130 YTL civarında, ben çok ucuza aldığımı düşünüyorum. Almak isteyenler elini çabuk tutsun derim..

İlk aldığım usb bellek 4 gb toshiba idi. Ancak usb giriş yeri oynadığı(biraz yamuk takmışlar) için bana pek sağlam gibi gelmedi ve iade ettim. Aynısını istedim ama ürün kalmadığı için e-store para iadesi yaptı bana... Eğer ikisin kıyaslayacak olursam Toshiba daha küçük ve daha şık. U3 yazılımı süper. Bunda da U3 olmasını çok isterdim doğrusu. Adata PD7 ise daha sağlam daha hızlı bir de henüz kullanmasıdım readyboost özelliği var.

Ben kullanan biri olarak her iki ürünüde tavsiye ederim. Ama özellikle hızı ile beni daha çok memnun etti. Özellikle portable programlar kurduğunuz zaman bu hız çok işinize yarıyor...

İyi günler.

• ben a-data pd7 2gb 63 ytl ye aldım.. oldukça memnunum fakat vistada gözle görülür bir hız farkedemedim ..
  • @phı arkadaşımızın u3 yazsından sonra bugün Edirne'den toshiba u3 4gb 70 ytlye aldım
  • O hangi yazı? Bizde öğrenebilir miyiz? Hayırlı olsun..
  • quote:

Orjinalden alıntı: yavuzeki

O hangi yazı? Bizde öğrenebilir miyiz? Hayırlı olsun..

tşkler...

http://forum.donanimhaber.com/m_13230442/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: yavuzeki

Merhaba,

Adata PD7, 4GB, 75.- YTL'ye dün elime geçti. Hoş bir alet. Test etmesemde Readyboost özelliği var. Kapağı ilerde çabuk düşebilir gibi geldi bana. Hızını bilmediğim bir 1 GB Kingston usb bellek ile karşılaştırdım. 350 MB lık bir divx dosyasını Kingston 1 dk 09,90 sn de yaparken, adata pd7 19,8 sn yede yaptı. Bu ayki pcnet dergisi usb bellekleri incelemiş. En iyi performansı bu disk'e vermişler... Bu arada fiyatı heryerde 130 YTL civarında, ben çok ucuza aldığımı düşünüyorum. Almak isteyenler elini çabuk tutsun derim..

İlk aldığım usb bellek 4 gb toshiba idi. Ancak usb giriş yeri oynadığı(biraz yamuk takmışlar) için bana pek sağlam gibi gelmedi ve iade ettim. Aynısını istedim ama ürün kalmadığı için e-store para iadesi yaptı bana... Eğer ikisin kıyaslayacak olursam Toshiba daha küçük ve daha şık. U3 yazılımı süper. Bunda da U3 olmasını çok isterdim doğrusu. Adata PD7 ise daha sağlam daha hızlı bir de henüz kullanmasıdım readyboost özelliği var.

Ben kullanan biri olarak her iki ürünüde tavsiye ederim. Ama özellikle hızı ile beni daha çok memnun etti. Özellikle portable programlar kurduğunuz zaman bu hız çok işinize yarıyor...

İyi günler.

75 YTL ye nereden aldınız acaba? Hala var mıdır?

• Maalesef en son baktığımda 125 ytl civarındaydı... Ben hepsiburada.com dan aldım...
  • Bu arada arkadaşlar ben hem 2 gb toshiba hemde adata pd7 yi kullanıyorum. Henüz almayanlara kesin tavsiyem (readybost kullanmadım) u3 yazılımı olan bir bellek almanız. Ben bilgisayarımdan ihtiyaç duyduğum bütün programları kaldırdım. Hepsini packagefactory isimli bir program sayesinde u3 formatına çevirdim. Artık usb bellekten kullanıyorum. Adata PD7 kesinlikle çok daha hızlı, çok daha kaliteli, çok daha sağlam ve readyboost özelliğine rağmen 2. planda kaldı. Portableapps tarzı programları kurdum ama asla u3'teki performansı alamadım.

Saygılar
  • Arkadaşlar merhaba toshıba usb bellek fiyatı dusmus bayağı 4gb

http://www.btmarket.com/index.php?page=ayrinti&p_id=UD-04G-T-05-U3&&_list=20&kid=PER&akid=PERUFM&mid=TOSHIBA&ord=1

surdan bakabılırsınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: ww.com.tr

Arkadaşlar merhaba toshıba usb bellek fiyatı dusmus bayağı 4gb

http://www.btmarket.com/index.php?page=ayrinti&p_id=UD-04G-T-05-U3&&_list=20&kid=PER&akid=PERUFM&mid=TOSHIBA&ord=1

surdan bakabılırsınız

Linkten ürüne ait sayfaya ulaşılamıyor, link şöyle olursa görünebilir sanırım;
    http://www.btmarket.com/index.php?page=list&kid=PER&akid=&kelime_ara=toshiba

Ama bana göre hiç düşmüşe benzemiyo, çünkü konuyu açan arkadaş o zaman 66 ytl ye bulmuş,
    Vatan da daha ucuzdu bi aralar ama sonra fiyatlarını yükselttiler, Eksa bilgisayar ın fiyatı daha cazip;
    http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=354&pid=1600

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_runo -- 19 Ağustos 2007; 16:46:17 >

• Arkadaşım 2 GB U3 Toshiba aldı
    Hızını test ettim iyiydi
    Ayrıca kapak kaybolmasına karşı ip önlemi almışlar

Yani 4GB olanı alınır derim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.