Şimdi Ara

95W Anakarta 125W İşlemci Takmak [Acil]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıktaki gibi bir şey yaparsam ne gibi sorunlar olabilir ve bunu nasıl çözebilirim, çözüm yolu lazım downclock gibi bir şey okudum ancak sizin yine de bir yardımınızı istiyorum.

İşlemci: Fx 8350
    Anakart: M5A78L-M LX3

• Hiçbir bakımdan sağlıklı bulmuyorum, sistem stabil çalışmaz, ara ara kapanabilir, "ben sorun yaşamıyorum" diyenlere bakma, mutlaka yaşıyorlar. Çözüm yolu, çözülecek yolların üzerinden geçmektir, burada iki farklı yol var, birini tercih etmek zorundasın. Anakartın, 95W TDP oranına sahip işlemciler için üretilmiş ve geliştirilmiş, kullandığı malzeme, kapasitör, kondansatör, mosfet, VRM, veri yolları ve köprüleri buna göre çalışır. Belki voltajı düşürür, çekilen ısıl değerini azaltırsan stabiliteye yaklaşırsın ama o da riskli, o da sağlıksız. Ayrıca, işlemci kendi stok frekansının altında çalışmak zorunda kalır, tam olarak performans da alamazsın.
  • Forumda vardı bir eleman takmıştı. Sonra konu açmış bf 1 de PC kapaniyobdiye . Hatta gitmiş sıvı soğutma almış hala kapanıyor yazdı garibim.cqlismaz mi çalışır muhtemelen. FX 8300 desteği var ise 95 w lik sistem gorur. Ancak diken üstünde olursun. Hızları FX 8300 hızlarına düşürür kullanıyorum diyorsan al..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CPU kablosunda bi yanık...
  • anakark hangisini destekliyorsa onu takın.
    daha sonra anakart veya işlemci yandığı zaman, 2. elde birine satmaya kalkıyorsunuz
  • anakart hangisini destekliyorsa onu takın.
    daha sonra anakart veya işlemci yandığı zaman, 2. elde birine satmaya kalkıyorsunuz
  • Cpu soketini yakarsın sakın takıyım deme
  • Genelde 4 pin atx kablosu ve onun takıldığı girişte yanık oluşur fazla güç sağlayamadığından.

Bende takmanı tavsiye etmem ama takıcam başka şansım yok diyorsan işlemciyi 3.2-3.3 ghz çekip voltajını 1.2v-1.25v'e indir tam emin değilim ama sanırım stabil çalışır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.