Şimdi Ara

8800 gtx mi? yoksa 2x8800 gts sli mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sistemimi topladığım yerden msi 8800 gtx ini tedarik edemedim ellerinde msi ın 8800 640 mb gtslerinden var ve ben şuna karar vermek zorundayım çok daha pahalıya patlasada 8800 gts lerden 2 tane alıp sli yaparsam daha iyi performans elde edebilirmiyim yada farklı bir yerdenmi tedarik edip 8800 gtx mi alayım, görüşlerinizi bekliyorum...

Sistemim şu şekilde toplamaya karar vermişken ek elde ettiğim bir kaynakla dahada geliştirdim;

bu şekilde düşünüyordum;

Asus Commando
    INTEL E6600 2.4GHz, 1066 MHz, LGA775, 4 MB Cache, Core 2 Duo işlemci
    MSI - NX8800GTX-T2D768E
    Geil - 2x1 GB DUAL DDR2 800 ULTRA SERİSİ 2*1 GB DUAL 800 DDR2 CAS 4-4-4-12
    Enermax Infiniti 650W DXX PSU
    2x250 gb seagate 16mb önbellek ncq raid
    22" Samsung 226BW LCD
    200-300$ arası bir kasa
    Logitech Ultra Flat Klavye
    Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse

bu şekilde geliştirdim;
    ASUS Striker Extreme
    INTEL - X6800 EXTREME veya QX6700 fiyat düşüşüne bağlı, bu şuan tedarik ettiğim firmada belirsiz,
    MSI - NX8800GTX-T2D768E veya 2x MSI - NX8800GTS-T2D640E SLI bu konuda fikrinize ihtiyaçım var
    Geil - 2x1 GB DUAL DDR2 800 ULTRA SERİSİ 2*1 GB DUAL 800 DDR2 CAS 4-4-4-12
    Enermax Infiniti 650W DXX PSU
    2x250 gb seagate 16mb önbellek ncq raid
    22" Samsung 226BW LCD
    200-300$ arası bir kasa
    Logitech Ultra Flat Klavye
    Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bibiyasyo -- 20 Nisan 2007; 23:45:13 >

• 1 sıradaki daha mantıklı geliyor
    2 sıradaki daha pahalıya patlar parası olanlar için sorun teşkil etmez..... yinede 8800gtx mi 8800gts mi diyorsanız. sparkle 8800gts 320mb olanını tavsiye ederim fiyatı daha makul.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 20 Nisan 2007; 23:53:35 >

• Ne sistem...
    2 tane Sli GTS kanımca bir GTX den daha fazla watt çekecektir.Artı GTS Sli yaparsan ilerisi için boş pci-e yuvan kalmaz.Bence GTX al,şuan için yeter de artar bile...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ABSOLUT

Ne sistem...
    2 tane Sli GTS kanımca bir GTX den daha fazla watt çekecektir.Artı GTS Sli yaparsan ilerisi için boş pci-e yuvan kalmaz.Bence GTX al,şuan için yeter de artar bile...

+1 Bencede GTX alırsan daha iyi olur.Tabi fantezi yapacam diyorsan 2x GTS ==> SLI
  • tabiki gtx dostum o kartın şuanki oyunlar için çok fazla bile verdiği performans, ilerde baktın tatmin etmiyo alırsın yanına bitane daha, ikiye katlanır performansın, hem gtx bundan bir kaç ay sonra baya bi ucuzlamış olur
  • 2.sistem daha iyi.qx6700'ün fiyat dususunden yola cıkarak soyluyorum ama striker extreme alıp bi tane gtx alırsan ilerde ihtiyacın olduugnda 2.gtx'i de takarsın.o daha mantıklı.yani 2.sistem ama gtx.
  • GTX her zaman makuldur
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamiloglu

GTX her zaman makuldur

+++
  • İki adet 320mb 8800gts daha ucuza gelir ama hem kasanda yer hemde,güç kaynagı durumları valla benimde aklım karısık tam fiyatlar ve dolar iyi seviyedeyken degiştirmek sitiyorum sistemi ama bence celişkideyim 600$ slı 640$ karar vermek zor.
  • donanıma neden bu kadar para harcıyoruz ki 320 mb 8800gts ler şu anda her bir uygulamada en iyi performansı gösterir. biraz fazla puan için bu kadar paraya yazık. daha önce 8800gtx ler hakkında tam anlamıyla dx 10 desteği sunmadığını okumuştum. vistada daperformans anlamında baya bi problem açmış. bence hd leri bi beklemek lazım. ama illa alınacaksa 8800 gts tavsiye ederim. çünki 2 tane kullanmak en fazla % 27 artı performans sağlar
  • 2 tane gts nin performansı garantili değil. sli lerde sorun çıkabiliyormuş.
    bence gtx al. performansını kanıtlamış hiç değilse. sanada fazla fazla yeter.
  • Kesinlikle gtx
  • +1
    Kesinlikle öyle... Şu anda zaten GTX'de en ufak bir kasılma yaşamazsın... GTS'nin SLI'ı sayesinde büyük bir perf. farkı elde etmezsin şimdilik... GTX aldın mı ileride tatmin etmediği dönemlerde yanına bi GTX daha çekersin..
    quote:

Orjinalden alıntı: iremmurat

tabiki gtx dostum o kartın şuanki oyunlar için çok fazla bile verdiği performans, ilerde baktın tatmin etmiyo alırsın yanına bitane daha, ikiye katlanır performansın, hem gtx bundan bir kaç ay sonra baya bi ucuzlamış olur
  • 640 mb 8800GTS sli 8800GTX den çoğunlukla yüksek performans verir. 320mb lıkları ise sli yapmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Video Memory si çok düşük olduğu için 1280x1024 üzeri çöz. de herhangi bir performans farkı elde edemezsiniz.
    Ama bence konunun sahibi olan arkadaşın yapacağı en iyi şey madem bütçe sorunu yok asus striker extreme alıp şimdilik de bir tane 8800GTX alıp belki ilerde performansı yetersiz gelmeye başlayınca bir tane 8800GTX daha alarak sli yapabilmeyi düşünmesidir.
  • hepinizi çok teşekkür ederim arkadaşlar gtx de karar kıldım...
  • DQ6 ile sli yapılabilir mi?
  • bence sli yap...
  • Bence sli yapma bide 2. sistemi seç. tedarik ettiğin firmada qx6700ün fiyatı düşmeyebilir. gigatekte 585 $ gibi çok makul bir fiyata var. bence ordan al ... İleri için buda çok ii olur çünkü 8800 GTX ile sli yaparsın ama iki tane e6600 den iki tane alıp birleştiremezsin. QX 6700 sana 3 yıl yeter...
  • quote:

Orjinalden alıntı: LostNdumb

DQ6 ile sli yapılabilir mi?

Teorik olarak yapılır ama performans alamazsınız. Çünkü 2. pci ex slotu x4 olarak çalışıyor.
  • SLI a hiçmi hiç gerek yok. bana göre cddende boşuna para. her oyunda aynı performansı vermiyorki.. direk performansı 2 yede katlamıyor.. tek 8800GTX al sonra 8900 çıkınca onu alırsın

SLI 3dmarklarda eet fark yapıyor ama siz oyunlarınızı 3dmark larda oynamıorsunuz.. sli sahiplerine sorabilrisniz.. her oyunda sli ciddende denildii kadar etkilimi die
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.