Şimdi Ara

8400m Gs Overclock Yapamıyorum...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

8400m gs kullanıcısıyım. biliyorum dizüstülerde o/c tehlikeli...

bilgisayarı ilk aldığımda 104 küsürlü sürücüler vardı ve rahat rahat o/c yapabiliyodum... geçen 175.16 sürücüsünü yükledim ve karta o/c yapmaya kalktığımda kartın saat hızları artmıyordu. bir çok programla denedim, sürücüyü değiştirdikten sonra hızları bir türlü arttıramadım. kartın hızlarını düşürmeye kalksam normal bir şekilde düşüyor ama default haline bile çıkmıyordu (bilgisayarı kapatıp açınca normal hızlarına geliyor)... sanki sürücüyle gelen bir 'kilit' var...

daha önce böyle bir sorun yaşayan, veya nasıl saat hızlarını arttırabiliceğimi bilenlerden yardım istiyorum...
    şimdiden teşekkürler...

• nvidia ise kesin elinde kalır calıstıgına dua et...

nvidia:::mobil gpu....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 27 Eylül 2008; 14:18:49 >
  • Crysis'i açabiliyor, o kadar ezmeyelim..

Arkadaşlar, yok mu fikri olan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cito20 -- 27 Eylül 2008; 14:34:28 >
  • Hiç uğraşma bendede var oc olmuyor.
  • sürücüyü değiştirmeden önce bir sorun yoktu, değiştirdikten sonra başladı bu sorun... ve o/c baya farkediyo du kartta...
  • Yukarı
  • Nvidianın o gpularında zaten aşırı ısıdan dolayı sorun çıkıyordu.Laptop elinde kalmasın dikkat et.
  • Dostum aynı sorun bendede vardı,biraz araştırdım ve mobil nVidia ekran kartları sadece 169.04 sürücüsüyle overclock yapılabiliyor.
    Performans olarakta zaten 8 serisinde ciddi iyileştirmeler yok yeni sürücülerde.Overclockla çok daha iyi performans artışı elde edebilirsin. Ancak ısınmaya dikkat etmelisin. Oyunlarda özellikle ısınma cidden sıkıntılı boyutlara ulaşabiliyor.
  • bana kalırsa o kartı o.c yapmakla alınan risk o.c getirisinin yanında gerçekten fazla. değmez. Uğraşmayın derim
  • Sıcaklıklara dikkat edeceğim, yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.