Şimdi Ara

6S’i yaptırmaya değer mi yoksa yeni telefon mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 6 ay önce ikinci el 6S 64GB aldım. Telefon temizdi ve 2200tl gibi bir ücret verdim. Şu an garantisi bitti ve telefonda ekran entegre sorunu var. Dokunmatik bazen kafayı yiyor ve düzgün çalışmıyor. Ve telefon eskidiği için haliyle batarya da yıpranmış durumda değişmesi gerek.

Ekran değişimi ücreti yaklaşık 300tl ve 130tl da batarya değişim ücreti var. Yani düz 450tl masrafı var diyebiliriz. Sizce bu ücreti verip yaptırayım mı yoksa bu telefonu satıp üstüne para koyup başka bir şey mi alayım? Bu arada telefondan her anlamda memnunum bana yeterli geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence tamir ettir gitsin, satsan da ayrı dert zaten bence satıp üstüne koymanı gerektirecek bir şey yok 6S hala kullanılır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Valentino

Bence tamir ettir gitsin, satsan da ayrı dert zaten bence satıp üstüne koymanı gerektirecek bir şey yok 6S hala kullanılır diye düşünüyorum.
    Teşekkürler hocam.

• Apple serviste mi yaptıracaksınız ? Ve telefonun garantisi tam olarak ne zaman bitti?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avtheree

Apple serviste mi yaptıracaksınız ? Ve telefonun garantisi tam olarak ne zaman bitti?
    Mart gibi bitti. Evet apple serviste yaptıracağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torata90 -- 12 Mayıs 2018; 18:15:49 >
  • Sat gitsin eski telefona o kadar masraf yapmaya değmez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

Sat gitsin eski telefona o kadar masraf yapmaya değmez
    1-2 sene daha kullanılmaz mı yani?

• torata90 kullanıcısına yanıt
    Vallahi hocam o senin bileceğin iş aslında. Ama chip tamiri görmüş entegre değişmiş telefon ne derece dikiş tutar bilemedim. Hem tamiri için de güzel para demişsin. Garantisi falan da yok...

Ben yaptırıp kullanmaya değmez diye düşünüyorum. i7'lerin fiyatı zaten iyice düşmüşken sıfır telefon alır geçerim. Kendi düşüncem bu yönde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

Vallahi hocam o senin bileceğin iş aslında. Ama chip tamiri görmüş entegre değişmiş telefon ne derece dikiş tutar bilemedim. Hem tamiri için de güzel para demişsin. Garantisi falan da yok...

Ben yaptırıp kullanmaya değmez diye düşünüyorum. i7'lerin fiyatı zaten iyice düşmüşken sıfır telefon alır geçerim. Kendi düşüncem bu yönde.
    Peki hocam teşekkür ederim.

• se 2 al hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: BigMuffin

se 2 al hocam
    Hocam onlar çok küçük geliyor bana. Plus olmayan düz modeller boyut olarak ideal bence.

• hocam bende de 6 var ama se’ye dönmek için can atıyorum eller küçük olunca 6 bile bana büyük geliyo

• Up

• Bence yaptır hocam ben batarya değiştirdim bayapu iyi oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Garantisi bittigi icin onarim yapmazlar. Sadece degisim yapar o da 1800₺.

• okanclskn kullanıcısına yanıt
    Yapılır hocam. Zaten kırılan ekran veya şarj döngüsünü tamamlamış batarya hiçbir zaman garanti dahilinde değişmiyor

• MustafaOzcelik M kullanıcısına yanıt
    Garanti bittigi icin ucretiyle de yapmayacaklar muhtemelen. Yine de sansinizi deneyin yeni bitmisse daha.

• 64 gb 6s cihaz candır.450 tl tamire değer.3 sene daha rahat edersin.

Bende de 6s var,ekranı değiştim,2 senedir kullanıyorum hala canavar gibi.

• okanclskn kullanıcısına yanıt
    Telefon amerika cihazı olmadığı sürece ücret dahilinde işlem yapılabiliyor. Daha önce yurtdışından alınmış 6S ‘in bitmiş garantisine rağmen ekranı Apple Akasya da değiştirdim

• Teşekkürler herkese. Yaptıracağım galiba.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.