Şimdi Ara

5ms - 2ms farkı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 5ms ile 2 ms arasındaki fark oyunlarda rahatsız edicek bir etki yaparmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaneTürk -- 30 Temmuz 2013; 7:04:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 3 Şubat 2023; 14:53:46 >
  • Bende asus mx239h modeli var. İps panel ve 5 ms

Açıkcası yukleyip denediğim oyunlarda hiç sorun gormedim. (Eski monitörüm 2ms idi)
    Oyunlar ise sunlar: metro, crysis3, nfs hot pirsuit(yenisi), remember me.
    İps panelin canlılığı beni neredeyse iPhone 3GS den 4 E geçiş sürecinde etkilendiğim gibi etkiledi.

• quote:

Orijinalden alıntı: carman1tr

Bende asus mx239h modeli var. İps panel ve 5 ms

Açıkcası yukleyip denediğim oyunlarda hiç sorun gormedim. (Eski monitörüm 2ms idi)
    İps panelin canlılığı beni neredeyse iPhone 3GS den 4 E geçiş sürecinde etkilendiğim gibi etkiledi.

+1000

Ben de aynı monitöre sahibim ve uzun yıllar 2ms bir LCD kullanmış olmama rağmen hiçbir oyunda hissettirmedi kendini 5ms tepki süresi..her tarz oyunu oynarım; FPS, TPS, araba yarışı, platform, vs...
  • o tepki sürelerinden daha çok şunlar önemli

0%-100%

100%-0%

100%-0%-100%

100%-0%-100%

20%-80%

80%-20%

20%-80%-20%

%0'ı bembeyaz %100'ü simsiyah olarak düşün. %20 de beyaza yakın gri oluyor işte bu geçişlerde değerlerin 16 ms altı olması ghosting görülmemesi için yeterlidir. ancak uk.hardware.info sitesine göre 5 ms altı olması çok iyiymiş
  • fark edeceğini sanmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astraldoors

quote:

+1000

Ben de aynı monitöre sahibim ve uzun yıllar 2ms bir LCD kullanmış olmama rağmen hiçbir oyunda hissettirmedi kendini 5ms tepki süresi..her tarz oyunu oynarım; FPS, TPS, araba yarışı, platform, vs...

Saniyenin binde 3'ü ne kadarsa o kadar fark var. Bunlar boş iş.

• IPS paneller oyunculardan ziyade tasarımcılar için kullanılmaya yöneliktir. Eğer hassas bir algın varsa veya fps hastasıysan, oyunlardaki/filmlerdeki çok hızlı hareketlerdeki gölgelenme (ghosting) olayını hissedersin.

Bu yüzden daha hızlı görüntü işleyebilen TN panellere yönelmelisin. Bir mönitörün hangi panel olduğunu da BU SİTEDEN model numarasını yazıp öğrenebilirsin, çoğu marka var database'de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astraldoors

quote:

+1000

hocam bende mx239h almayı düşünüyorum.öyle profesyonel bir oyuncu değilim.wot online,gta5 tarzı oyunlar için düşünüyorum.5ms mesala hotpirsuitte ghosting yapıyormu?video ekleyebilirseniz çok sevinirim.

• Çok farkı yok hissetmezsiniz bile. Ips veya va panel varken Tn panel monitöre para vermeyin benc e.

• Algilayamazsin bile. Ona gelene kadar daha onemli seyler var mesela contrast. Ben telefonun amoled ekranindan bilgisayara gecince monitoru kirasim geliyor o derece

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.