Şimdi Ara

5970 ve Crysiste input not supported. ÇÖZÜLDÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar sistemim imzamdaki bileşelerden oluşuyor.2 gün önce format atıp win7 64 bit yükledim, crysis warhead kurdum fakat 1920x1080 çözünürlük seçince ekran kararıyor ve ''input not supported'' uyarısı çıkıyor. 1280x1024 te sorun yok fakat 1440x900 den itibaren yukarı doğru tüm çözünürlüklerde aynı hatayı veriyor. 5970 için kullandığım sürücü 10,5 ayrıca Dirt 2 de 1920x1080 full ayarlarda sorunsuz bir şekilde açıyorum. Fakat crysise gelince neden 1920x1080 açılmıyor onu anlamadım. Arkadan ses geliyor fakat görüntü yok bu arada alt+enter yapınca 1920x1080 olarak zorlayıp açıyorum fakat bu seferde fps 30 larda sürünüyor (oyuncu modunda 4x açık). Konuyla ilgili tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Herkese iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi constantine1982 -- 3 Temmuz 2010; 9:55:46 >

• öneclikle kendin farkında mısın bilmiyorum ama imzanda gtx295 yazıyor. input not supported uyarısı da monitörle alakalı. oyundaki ekran yenileme hızını düşür(refresh rate).
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heinrich Himmler

öneclikle kendin farkında mısın bilmiyorum ama imzanda gtx295 yazıyor. input not supported uyarısı da monitörle alakalı. oyundaki ekran yenileme hızını düşür(refresh rate).

tamam dostum yanlışlıkla imzamda gtx295 kalmıştı şimdi düzelttim. Crysiste yenileme hızını düşürecek bir ayar bulamadım. Bu konuda fikri olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi constantine1982 -- 2 Temmuz 2010; 10:07:49 >
  • öncelikle ben driver larına bak derim. ama sorun monitörde gibi geliyor.
    monitörün Hertz ayarını düşür 75hz ise 70 e 70 ise 60 a düşür. tahminime göre düzelir.
    oyunun korsan ise öyle çok değişik hatalar var. mesela
    1-)oyun korsan ise crysis 1 de son bölümdeki dev son yaratığı öldüremeyebiliyorsun
    2-)korsan ise multiplayer oynayamıyorsun(hata değil)
    3-)yanlış denemediysem korsan sa crysis 1 64bit te açılmıyor.

vs. birçok korsan hataları var şu an warhead dekiler aklıma gelmiyor.
  • hocam yalnız aynı crysisi daha önce aynı cd ile gtx 295 te 1920x1080 full olarak oynadım. yalnızca ekran kartını çıkarıp 5970 taktım. hatta format atıp herşeyi baştan yükledim ama böyle bir sorunla karşılaştım. Catalsyt display zımbırtısında 1920x1080 60 hertz olarak görünüyor. Başka nerede ayar olabilir ki?
  • ben korsan oynadım senin dediğin 3 hataylada karşılaşmadım :D
    sanırım senin portlarla alakalı taktığın port dvi mı yoksa hdmi mı giriş türüyle alakalı bir problem
  • quote:

Orijinalden alıntı: constantine1982

arkadaşlar sistemim imzamdaki bileşelerden oluşuyor.2 gün önce format atıp win7 64 bit yükledim, crysis warhead kurdum fakat 1920x1080 çözünürlük seçince ekran kararıyor ve ''input not supported'' uyarısı çıkıyor. 1280x1024 te sorun yok fakat 1440x900 den itibaren yukarı doğru tüm çözünürlüklerde aynı hatayı veriyor. 5970 için kullandığım sürücü 10,5 ayrıca Dirt 2 de 1920x1080 full ayarlarda sorunsuz bir şekilde açıyorum. Fakat crysise gelince neden 1920x1080 açılmıyor onu anlamadım. Arkadan ses geliyor fakat görüntü yok bu arada alt+enter yapınca 1920x1080 olarak zorlayıp açıyorum fakat bu seferde fps 30 larda sürünüyor (oyuncu modunda 4x açık). Konuyla ilgili tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Herkese iyi forumlar.

Sürücü ayarlarını özelleştirdiyseniz onları sıfırlayın.. Birde 30 fps de kitlenme sorununa fraps neden olabiliyor (eski sürümünde) eğer o varsa kapatıp afterburner la fps yi ölçün.

Benzer bi sorun bendede olmuştu max60hz çözünürlüğü desteklediği halde 75hz e zorlamştm sürücüden,sonra monitör e o tarz bi yazı çıkıp görüntü gelmemişti. 10.5 i silip 10.6 ile deneyin birde

• hocam ben de vsync ayarını bulamadım crysis te patch yükleyince çıkar diyor arkadaşlar. sende dene hocam refresh rate çıkar belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHaDoWHuNTeR1907

ben korsan oynadım senin dediğin 3 hataylada karşılaşmadım :D
    sanırım senin portlarla alakalı taktığın port dvi mı yoksa hdmi mı giriş türüyle alakalı bir problem

hocam benim kullandığım modelde hdmi yok o yüzden hdmi aparat zımbırtısıyla dvi dan dönüştürüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bRk..

quote:

Orijinalden alıntı: constantine1982

arkadaşlar sistemim imzamdaki bileşelerden oluşuyor.2 gün önce format atıp win7 64 bit yükledim, crysis warhead kurdum fakat 1920x1080 çözünürlük seçince ekran kararıyor ve ''input not supported'' uyarısı çıkıyor. 1280x1024 te sorun yok fakat 1440x900 den itibaren yukarı doğru tüm çözünürlüklerde aynı hatayı veriyor. 5970 için kullandığım sürücü 10,5 ayrıca Dirt 2 de 1920x1080 full ayarlarda sorunsuz bir şekilde açıyorum. Fakat crysise gelince neden 1920x1080 açılmıyor onu anlamadım. Arkadan ses geliyor fakat görüntü yok bu arada alt+enter yapınca 1920x1080 olarak zorlayıp açıyorum fakat bu seferde fps 30 larda sürünüyor (oyuncu modunda 4x açık). Konuyla ilgili tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Herkese iyi forumlar.

Sürücü ayarlarını özelleştirdiyseniz onları sıfırlayın.. Birde 30 fps de kitlenme sorununa fraps neden olabiliyor (eski sürümünde) eğer o varsa kapatıp afterburner la fps yi ölçün.

Benzer bi sorun bendede olmuştu max60hz çözünürlüğü desteklediği halde 75hz e zorlamştm sürücüden,sonra monitör e o tarz bi yazı çıkıp görüntü gelmemişti. 10.5 i silip 10.6 ile deneyin birde

yok hocam sürücü ayarıyla falan oynamadım. Frapsı kapatıp denerim tekrar. Vallahi şu kartı aldığıma bir sevinemedim gtx295 canavar gibi saldırıyordu heryere hiç böyle abzurt sorunlarla uğraşmadım. Yemin ederim ne zaman ati kart aldıysam hep böyle tuhaf tuhaf sorunlar yaşadım. Tamam problemi aşınca görüntü güzel ama yakında tövbe etmezsem bu atiye iyidir. Belki kartla alakalı değil mönitörle alakalıdır, boşuna mı günahını alıyorum kartın

• Arkadaşlar sorunu çok çok basit bir şekile çözdüm. Oyun hem 1920x1080 olarak açıldı hemde 30-35 arası sürünen fps birden 60 lara fırladı. Dün akşam evde kara kara nasıl bir çözüm bulacağımı düşünürken birden acaba olur mu ki dediğim bir fikir geldi aklıma. Yaptığım tek şey hdmi kablosunu çıkarıp sadece dvi kablo ile bağlantı yapmak oldu. Bu kablo değişimi nasıl olduda oyunda hem fps artışı yaptı hemde önceden açamadığım 1920x1080 çözünürlükte açılmasını sağladı bir türlü anlamadım ama sonuçta kartın gerçek gücünü görebildiğim için kendimi huzura ermiş gibi hissettim Şu anda crysis warheadı 1920x1080 4x ve oyuncu modunda (nesne ,fizik kalitesi falan gibi 3-4 ayar en ileri modda) olarak 55-60 fps arasında oynuyorum. En düşük fps 45 Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler. Herkese iyi forumlar...

• Sorununun çözüldüğüne sevindim,kartını güle güle kullanmak dileğiyle

Yanlız bana sorarsan normal detay ayarlarını bence en ileri yapki oyunun zevkini alabilesin,af falan hepsi en yüksekde olsa,birtek aa 0 larsın fps çok düşerse.Şahsen bence aa diğer detay ayarlarından daha az önemli.(En kötü gözünüze çizgiler belirgin gelirse 2x yaparsın)
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrebo

Sorununun çözüldüğüne sevindim,kartını güle güle kullanmak dileğiyle

Yanlız bana sorarsan normal detay ayarlarını bence en ileri yapki oyunun zevkini alabilesin,af falan hepsi en yüksekde olsa,birtek aa 0 larsın fps çok düşerse.Şahsen bence aa diğer detay ayarlarından daha az önemli.(En kötü gözünüze çizgiler belirgin gelirse 2x yaparsın)

Tüm ayarları maksimum yapıp AA'yı 0x yapan ve 5970 i olan insan ? İyiymiş

• Bence en mantıklısı bu değilmi?

Yukarıdaki arkadaş oyuncu modunda kullanıyormuş tüm ayarları , bir kaç ayar sadece en ilerideymiş.Bence artık bu insanların yaptığı sidik yarışından farksız kalıyor.Adamlar 8x aa açmak için gerekirse her şeyi low yapar.Diyorumki böyle karışık oyuncu en iler low vs oynayacağınıza her ne kadar 5970 sahibide olsa arkadaş,malum oyunlardkai optimizasyon bozukluğundan dolayı istenilen performans elde edilemiyor.O yüzden herşeyi fullersiniz aa 0 ya da duruma göre 2x de olur.(Tabi kasma yoksa aa da fullde olur).Ama anlatmak istediğim diğer detaylar bence aa dan daha önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

quote:

1920*1080 gibi bir çözünürlükte AA nın aman aman bir önemi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

quote:

1920*1080 gibi bir çözünürlükte AA nın aman aman bir önemi yok.

Kişiden kişiye değişir bu.

O zaman sen niye test sonuçları koyarken 1920x1080 8xAA testlerini koyuyosun?

• bendede benzer problem var.bendeki dvı kablo sıngle.acaba dual takarsam sorun cozulurmu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.