Şimdi Ara

5-7 mt arasi wireless pci adapter onerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evimde laptop ile guclu bir sekilde wireless alabildigim bir odam var. fakat calisma odam ve pc'm yaklasik 5-7 mt arasi bir mesafede.
    Bir adet uygun pci card alarak (anten baglantili) odamdan da interneti kullanmak istiyorum. Onerebileceginiz herhangi bir marka ya da cozum var mi?

Simdiden tesekkurler,

• İstediğin herhangibirini alabilirsin en ucuzu hangisiyse onu al 5 metrede hiçbir alette sorun çıkmaz.Ama usrobotics iyidir.
  • Laptop'una Wireless PCI kart takamazsın, MiniPCI kart takabilirsin ama zaten laptopunun wireless özelliği olduğuna göre buna gerek yok.

Eğer laptopunun içini açmayı düşünüyorsan pigtail kablo kullanarak dışarı bir anten çıkarabilirsin ancak laptopunun kasasında delik açman gerekecektir.

USB'den takılan anteni değiştirilebilen wireless kartlardan alabilirsin.

Yada PCMCIA'den takılan anteni değiştirilebilen wireless kartlardan alabilirsin.
  • laptop'a herhangi birsey takmak amacinda degilim zaten, yanlis anlasildim sanirim.
    ;laptop ile wireless'a sorunsuz baglanabildigim oda ile pc'imin bulundugu oda arasinda yaklasik 5-7 mt mesafe var.
    evde sadece tek bir noktada wireless baglanti kurabiliyorum o da laptop'in bulundugu oda.o noktaya ulasabilecegim bir cozum ariyorum
    Saygilar
  • quote:

Orjinalden alıntı: radio2019

laptop'a herhangi birsey takmak amacinda degilim zaten, yanlis anlasildim sanirim.
    ;laptop ile wireless'a sorunsuz baglanabildigim oda ile pc'imin bulundugu oda arasinda yaklasik 5-7 mt mesafe var.
    evde sadece tek bir noktada wireless baglanti kurabiliyorum o da laptop'in bulundugu oda.o noktaya ulasabilecegim bir cozum ariyorum
    Saygilar

Evet yanlış anlamışım

Herhangi bir kart ile 5-6 metre uzaktaki odaya rahatlıkla bağlanabilirsin.
  • Sanirim uyku sersemligi hala uzerimde duzgun anlatamadim sorunumu.
    basitce anlatmaya calisayim.

pc--------------------------------laptop'in oldugu oda-----------------------------------------wireless kaynagi
    i 5-7 mt yaklasik 20-25 mt i
    i i
    i i
    i---------------------------------------------------------------------------------------------------i
    cozum?

:)))
  • quote:

Orjinalden alıntı: radio2019

Sanirim uyku sersemligi hala uzerimde duzgun anlatamadim sorunumu.
    basitce anlatmaya calisayim.

pc--------------------------------laptop'in oldugu oda-----------------------------------------wireless kaynagi
    i 5-7 mt yaklasik 20-25 mt i
    i i
    i i
    i---------------------------------------------------------------------------------------------------i
    cozum?

:)))

İşte bu açıklayıcı oldu

Standart bir Wireless PCI kart ile sinyali alabileceğini düşünüyorum o mesafeden. Ama istersen anteni değiştirilebilen Wireless PCI kartlardan al ve 7dbi 'lık bir anten tak.

• tesekkurler..
    asagida link verdigim 2 urunden hangisi daha verimli olur sizce peki?

urun 1

urun 2
  • ürün 2 deki cihazı kullanıyorum. 7 metre mesafe içerisindeki kullanım için fazlasıyla yeterli gelecektir. farzedelim yeterli gelmediğini düşündüğün an d-link 7 db antenini alırsın.(bence bu antene gerek kalmıyacak)
  • zaten elinizde bir wireless alıcınız var yanılmıyorsam onu değiştirmek yerine acces point alabilirsiniz. Sadece günü kurtarmaz, daha sonra yer değiştirdiğinizde ya da ikinci, üçüncü bir pc, laptop aldığınızda da işinizi görür.
  • 1. yi al.
  • dostum okadar para vereceksen engenius al 600mw bende usr ile hiç uğraşma
    alttaki linkte var dediğim ürün satıcı ile irtibata geç bence sanao engenius üzerine kart yok 600mw çok güçlü bir kart saygılar

http://wirelessmerkezi.azbuz.com/readArticle.jsp?objectID=5000000009022326

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.